Anży – Tromsø 1:0 (koniec) | Szachtior K. – Alkmaar 1:1 (koniec) | Genk – Rapid 1:1 (koniec)
Dynamo Kij. – Thun 3:0 (koniec) | Slovan – Sevilla 1:1 (koniec) | Freiburg – Estoril 1:1 (koniec)
Lyon – Rijeka 1:0 (koniec) | Real Betis – Vitoria 1:0 (koniec) | Trabzonspor – Legia 2:0 (koniec)
Apollon – Lazio 0:0 (koniec) | Sheriff – Tottenham 0:2 (koniec) | PAOK – Maccabi H. 3:2 (koniec)
Swansea – Kubań 1:1 (koniec) | Valencia – St. Gallen 5:1 (koniec) | Czernomorec – Łudogorec 0:1 (koniec)
Dinamo Z. – PSV 0:0 (koniec) | IF Elfsborg – Esbjerg 1:2 (koniec) | FC Salzburg – Standard 2:1 (koniec)
Wigan – Rubin 1:1 (koniec) | Waregem – Maribor 1:3 (koniec) | Paços – Dnipro 0:2 (koniec)
Fiorentina – Pandurii 3:0 (koniec) | Bordeaux – APOEL 2:1 (koniec) | Eintracht – Maccabi T.A. 2:0 (koniec)
Dynamo Kijów
3:0 (1:0)
FC Thun 1898
Czwartek 24.10.2013, 19:00 • Stadion Olimpijski, Kijów • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Przed nami trzecia kolejka Ligi Europy. W grupie G Dynamo Kijów podejmie FC Thun, które zdecydowanie lepiej zaprezentowało się w dotychczasowych spotkaniach niż gospodarze.

W tabeli grupy G prowadzi Genk, który z sześcioma punktami przewodzi. Na drugim miejscu plasuje się drużyna FC Thun, która odniosła jedno zwycięstwo i raz z boiska schodziła pokonana. Dynamo na ostatnim miejscu z jednym punktem.

Gospodarze mają nadzieje odnieść pierwsze zwycięstwo w ramach tegorocznej edycji Ligi Europy. Po porażce z Genkiem i remisie z Rapidem Wideń, gracze trenera Olega Blohina mają nadal szansę na walkę o awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Faworytem spotkania Dynamo, ale warto pamiętać, że drużyna gości ma korzystny bilans gier z drużyną gospodarzy. W zespole FC Thun występują tacy wszechstronni zawodnicy jak m.in.: Marco Schneuwly czy Sekou Sanogo Junior.

Zapraszamy na relację kilka minut przed godziną 18:50.

Dynamo Kijów: Shavkovskiy – Silva, Dragovic, Makarenko, Khacheridi – Veloso, Yarmolenko, Haruna, Belhanda – Lens, Mbokani
    Rezerwowi: Koval, Vida, Tremoulinas, Vukojevic, Bezus, Sydorchuk, Gusev

FC Thun 1898: Faivre – Schenkel, Reinmann, Schirinzi, Luthi – Zuffi, Hediger, C. Schneuwly, Sanogo – Martinez, M. Schneuwly
    Rezerwowi: Mozer, Sulmoni, Siegfried, Wittwer, Ferreira, Salamand, Sadik

Sędziowie: Halis Özkahya.

Obie drużyny wystąpią w dzisiejszym spotkaniu w podobnym ustawieniu taktycznym: 4-4-2.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na walkę o środek pola. Zarówno Dynamo, jak i Thun mają solidnych zawodników w pomocy.

Za trzy minuty usłyszymy pierwszy gwizdek w spotkaniu.

Drużyny na murawie.

Mecz rozpocznie drużyna gości.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Shavkovskiy w dziwnej sytuacji w polu karnym. Przyjął piłkę zagraną przez kolegę i zaczął się kiwać z Martinezem. Ostatecznie wybił futbolówkę.

2
    Pierwsza minuta dla gości, którzy odważnie zaatakowali gospodarzy.

2
    Lens przedzierał się na lewym skrzydle. Dośrodkowanie w pole karne zostało zablokowane przez obrońców Thun.

3
    Yarmolenko zatańczył z piłką w okolicach pola karnego gości. Wrzutka piłki w kierunku Mbokani trafiła w rękawice Faivre.

4
    Lens po raz drugi przeprowadził świetny rajd lewą stroną. Próba zagrania do partnerów wbiegających w pole karne zablokowana przez zawodników FC Thun.

6
    Goście wyraźnie odstąpili od śmiałych akcji i skoncentrowali się obronie.

7
    Yarmolenko próbował zrobić sobie prezent, bo też wczoraj obchodził urodziny. Strzelił z dwudziestego metra, a piłka trafiła w poprzeczkę!

8
    Dynamo niezwykle skoncentrowane i agresywne. Zawodnicy FC Thun nie mają miejsca na rozegranie piłki już na własnej połowie.

11
    Szybka akcja Dynama. Piłka, jak po sznurku trafiła do Lensa, który na lewym skrzydle próbował zagrać do kolegi w szesnastce. Faivre interweniował na przedpolu.

12
    Yarmolenko na prawym skrzydle. W okolicach pola karnego pomocnik Dynama zakręcił obrońcą i wrzucił futbolówkę w stronę Mbokaniego, ale interwencja Luthi wyjaśniła sytuację.

14
    Żółta kartka dla Silvy (Dynamo Kijów), który sfaulował rywala.

15
    Kwadrans gry za nami. Szybkie tempo gry, głośny, a wręcz ogłuszający doping to główne atuty pierwszych piętnastu minut spotkania Dynama z Thun.

18
    Rzut wolny dla Dynama na połowie Thun.

19
    Belhanda wrzucił piłkę w pole karne gości. Faivre bez kłopotu złapał futbolówkę.

19
    Żółta kartka dla C. Schneuwly (FC Thun 1898) za faul na rywalu.

20
    Yarmolenko uciekł obrońcy na prawym skrzydle. Zawodnik Dynama tuż przy linii końcowej boiska zdecydował się na dośrodkowanie. Faivre wyszedł z bramki i złapał futbolówkę.

22
    Martínez na spalonym.

22
    Belhanda uderzył ze sporej odległości. Piłka wysoko nad bramką.

24
    Obraz gry nie ulega zmianie. Gospodarze za sprawą Belhandy, Lensa i Yarmolenki atakują bez przerwy, ale biją głową w mur.

26
    Pierwszy w meczu korner dla FC Thun. Wrzutka w pole karne. Shavkovskiy wybił piłkę poza obręb szesnastki.

28
    Rzut wolny dla Dynama. Piłka ustawiona bliżej lewego narożnika pola karnego, dwadzieścia piec metrów od bramki Faivre.

28
    Belhanda wrzucił piłkę w pole karne, a tę złapał Faivre.

30
    Dynamo jest wyraźnie lepsze, ale cóż z tego skoro ma wielkie trudności w sforsowaniu obrony FC Thun.

31
    Gra Dynama sprowadza się do kilku banalnych i schematycznych zagrań: akcja lewym lub prawym skrzydłem,wrzutka w pole karne i próba strzału z dystansu.

33
    Kolejna nieudana akcja Dynama. Thun również nie kwapi się do wyprowadzenia kontrataku.

35
    Gol dla Dynama Kijów!
    Bramkę zdobył ADRIY YARMOLENKO. Gracz gospodarzy przejął piłkę na prawym skrzydle, ściągnął do środka pola i uderzył z trzydziestego metra. Piłka obok słupka wpada do siatki.

38
    Hediger uderzył na bramkę Dynama, ale bardzo niecelnie. Od własnej bramki grę wznowi Shavkovskiy.

40
    Żółta kartka dla Yarmolenki (Dynamo Kijów).

42
    Ostatnie minuty pierwszej połowy spotkania. Thun wydaje się być bezsilne, a Dynamo lekkomyślnie rozgrywa piłkę w okolicach własnego pola karnego.

44
    Kapitalna akcja Silvy, który wrzucił piłkę w pole karne. Mbokani przyjął futbolówkę pięć metrów od bramki Faivre i wdał się w drybling. Ostatecznie oddał piłkę do Lensa, który uderzył z linii szesnastego metra obok bramki.

Za nami 45 minut spotkania. Dynamo prowadzi, ale tylko jedną bramkę. Czy Thun wyrówna stan meczu? Przekonamy się za kilka minut.

Drużyny wybiegają na murawę.

46

46
    Nie mieliśmy żadnych zmian.

47
    Haruna uderzał z okolic pola karnego. Piłka o metr minęła poprzeczkę bramki Thun.

49
    Od początku drugiej połowy gospodarze atakują. Thun wyczekuje na swoją szansę.

51
    Dynamo z wielkim luzem rozgrywa piłkę. Zawodnicy sięgają po wyszukane zagrania, a gracze FC Thun tylko obserwują kolejne akcję gospodarzy.

53
    Yarmolenko zatańczył na prawej skrzydle. Zawodnik Dynama pobiegł do końcowej linii, zagrał precyzyjnie do Mbokaniego, który obrócił się w polu karnym i uderzył. Piłka została zablokowana przez obrońców FC Thun.

55
    Minęło dziesięć minut pierwszej połowy. FC Thun nie oddało ani jednego strzału na bramkę Dynama.

57
    Yarmolenko fantastycznie w pole karnym Thun. Zawodnik gospodarzy minął obrońcę, drugiego i na samym końcu bramkarza. Następnie zawodnik gospodarzy wrócił z piłką w kierunku "wapna" i uderzył. Jeden z obrońców FC Thun zablokował piłkę.

60
    Bramkę zdobył DIEUMERCI MBOKANI. Dośrodkowanie z prawej strony Silvy w pole karne gości. Piłkę bez większych kłopotów do siatki głową skierował Mbokani!

62
    Lens w polu karnym FC Thun był bliski zdobycia trzeciej bramki. Piłka obok bramki.

64
    Rzut rożny dla Thun.

65
    Jeszcze jeden korner dla gości.

65
    Błyskawiczna akcja Dynama. Yarmolenko przejął piłkę popędził na bramkę Faivre podał do Lensa, który uderzył w pierwszej piłki. Piłka minimalnie obok bramki.

65
    Zmiana w drużynie FC Thun 1898: z boiska schodzi Martinez, na boisku pojawia się Ferreira.

65
    Zmiana w drużynie FC Thun 1898: z boiska schodzi M. Schneuwly, na boisku pojawia się Sadik.

68
    C. Schneuwly uderzył, ale nie trafił w światło bramki.

70
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Yarmolenko, na boisku pojawia się Gusev.

70
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Haruna, na boisku pojawia się Sydorchuk.

72
    Dynamo bez swojej gwiazdy Yarmolenki nadal nie ma kłopotu kontroluje przebieg gry. FC Thun nie ma szans zagrozić bramce gospodarzy.

73
    Sanogo ucierpiał w starciu z graczami Dynama. Po chwili gracz gości jest gotowy kontynuować grę.

75
    Ostatni kwadrans spotkania.

76
    Zmiana w drużynie FC Thun 1898: z boiska schodzi C. Schneuwly, na boisku pojawia się Salamand.

78
    Bramkę zdobył OLEH GUSEV. Kapitalna akcja Dynama. Goście wykonywali rzut wolny na połowie gospodarzy, stracili piłkę na rzecz Belhandy. Pomocnik Dynama pobiegł w kierunku bramki Thun, zagrał na lewe skrzydło do Sydorchuka, który z kolei precyzyjne oddał futbolówkę Gusevowi. Zawodnik gospodarzy przyłożył tylko nogę i zdobył bramkę!

81
    Rzut rożny dla gości.

82
    Gusev doznał kontuzji i najprawdopodobniej opuści boisko.

82
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Gusev, na boisku pojawia się Bezus.

83
    Żółta kartka dla Lens (Dynamo Kijów).

84
    Zuffi uderzył z rzutu wolnego. Piłkę fatalnie złapał Shavkovskiy i mamy korner dla gości.

85
    Ostatnie pięć minut spotkania.

86
    Mbokani uderzył, ale obok bramki.

88
    Bezus faulowany tuż przed polem karnym. Luthi został wezwany przez sędziego. Rzut wolny dla Dynama.

88
    Żółta kartka dla Luthi (FC Thun 1898).

89
    Belhanda uderzył z rzutu wolnego, ale nie trafił w światło bramki.

89
    Jeszcze jeden rzut wolny dla Dynama. Piłka ustawiona tuż za polem karnym.

90
    Belhanda uderzył z rzutu wolnego, ale Faivre zdołał wybić futbolówkę.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

90+1
    Bezus uderzał na bramkę, ale wynik pozostaje bez zmian.

90+3
    Korner dla Dynama.

Za nami niezwykle jednostronne spotkanie. Dynamo zasłużenie wygrało, ale co ciekawe FC Thun wcale nie grało źle, bo też tak dobrze grali gospodarze.

Graczem spotkania Yarmolenko! Zawodnik Dynama walczył od pierwszych minut. Zdobył bramkę, asystował przy jednym golu!

Dynamo po prostu nie pozwoliło w dzisiejszym spotkaniu gościom na nic.

Dziękuje za uwagę i życzę udanego wieczoru!