Getafe – Valencia 0:1 (koniec) | Atletico – Bilbao 2:0 (koniec) | Levante – Granada 0:1 (koniec)
Malaga – Real Betis 3:2 (koniec)
Malaga CF
3:2 (1:1)
Real Betis Balompié
Niedziela 03.11.2013, 21:00 • Estadio La Rosaleda, Malaga • Hiszpańska LaLiga

Po niemrawej pierwszej połowie w drugiej spotkanie się ożywiło i byliśmy świadkami świetnej gry z emocjonującą końcówką. Lepsi po przerwie prezentowali się goście, których nie załamała ani paskudna kontuzja Perquisa, ani stracony gol szybko wyrównali i wydawało się, że zdobędą zwycięskiego gola. W ostatnich minutach to jednak gospodarze się zerwali do lepszej gry, mocno nacisnęli bramkę Andersena i w doliczonym czasie gry zdobyli zwycięskiego gola. Tym samym w starciu zespołów z dołu tabeli to Malaga zdobywa cenne trzy punkty i poprawia swoją sytuację, goście natomiast doznają kolejnej porażki i po dobrym poprzednim sezonie znajdują się w cieżkiej sytuacji. MVP spotkania wybieram Eliseu, który był niezwykle aktywny na lewym skrzydle i stwarzał ogromne problemy defensywie Betisu, a przede wszystkim miał udział przy każdym z trzech trafień Malagi. Przy pierwszym asystował, drugiego sam zdobył, a trzeciego wypracował fantastycznym rajdem. To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (23:04:08)

90+6
    Gospodarze po wznowieniu umiejętnie utrzymali grę w środku pola i po chwili rozległ się ostatni gwizdek sędziego.

90+4
    Gol dla Malagi!
    Bramkę zdobył SAMUEL GARCIA.

Gospodarze mocno natarli w doliczonym czasie gry i mamy efekt w postaci gola w ostatnich sekundach spotkania! Piłke w środku pola rozgyrwali gracze Betisu, niedokłądnego zagranie jednego z nich, futbolówke przejmuje Darder, zagrywa od razu na lewe skrzydło do Eliseu, ten popisuje się świetnym rajdem dobiega do linii końcowej i wycofuje na 11 metr, gdzie do znajduje się niepilnowany Portillo, który mocno uderza, futbolówka odbija się rykoszetem od jednego z defensorów Betisu i odbija się od poprzeczki, dopada do niej niepilnowany SAMUEL GARCIA i z pierwszej piłki pakuja ją do siatki!

90+2
    W nataraciu gospodarze. Anderson próbował prostopadłego zagranie w szesnastkę, jednak przed polem karnym gości Betisu był spory tłok i defensorzy gości przechwytują to podanie.

90
    Sędzia w związku z urazem Perquisa i przerwą z nim związaną dolicza aż 6 minut do regulaminowego czasu gry.

89
    Ładne zagranie Portillo na prawe skrzydło do wbiegającego Jesusa Gameza, ten na wysokości pola karnego centruje w szesnastkę tu jednak dobrze ustawieni są defensorzy Betisu i wybijają piłkę.

87
    Na lewym skrzydle znalazł się Cedric, który wbiegł w pole karne, próbowął mijać Jesusa Gameza ten jednak świetnie go blokuje i futbolówka ląduje za linią końcową. Od bramki zacznie Caballero.

85
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Tissone, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Samuel Garcia.

84
    Niezła centra w pole karne, tu jednak górą są defensorzy Malagi.

83
    Do piłki podchodzi Cerdric, ale trafia w mur i piłka ląduje za linią końcową. Korner dla gości.

83
    Przed polem karnym faulowany jeden z graczy Betisu. Wolny dla gości z niezłej pozycji.

81
    Ostatnia zmiana w Betisie. W miejsce Vadillo na boisku pojawia się Cedric.

80
    Malaga marnuje doskonałą okazję na objęcie prowadzenia. Przed polem karnym znalazł się Anderson i popisał się doskonałym prostopadłym podaniem za plecy obrońców, do futbolówki dopadł Juanmi i znalazł się sam przed Andersenem, mocno uderzył na bramkę, jednak golkiper Betisu popisuje się doskonałą interwencją!

77
    Ładny atak gospodarzy. Na prawym skrzydle piłka trafia do Andersona, który wycofał ją przed szenastkę gdzie dopadł do niej Portillo i mocno uderzył po ziemi, minimalnie jednak obok lewego słupka bramki Andersena.

76
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Santa Cruz, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Juanmi.

75
    Brzydki faul Tissone w środku pola i zostaje on ukarany żółtym kartonikiem.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Po pierwszej połowie w której lepsi byli gospodarze, w drugiej to goście się lepiej prezentują. Nie załamała ich nawet paskudna kontuzja Perquisa, ani stracony gol, szybki odpowiedzieli i z determinacją walczą o wygraną, co rusz nekając defensywę gospodarzy szybkimi atakami. Czy uda im sie przechylić szalę na swoją korzyść?