Nice – Bordeaux 1:2 (koniec) | Montpellier – Nantes 1:1 (koniec) | Lille – Monaco 2:0 (koniec)
Montpellier HSC
1:1 (0:1)
FC Nantes
Niedziela 03.11.2013, 17:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami ostatnie spotkania 12. kolejki francuskiej Ligue 1. W jednym z trzech niedzielnych meczów zmierzą się: Montpellier HSC oraz FC Nantes.

FC Nantes przystępuje do tej rywalizacji z 4. miejsca w tabeli, mając na swoim koncie 19 punktów. Do trzeciego Lille tracą 4 punkty, także swojej pozycji z pewnością nie poprawią.

Montpellier jest znacznie dalej, ponieważ okupuje dopiero 15. miejsce z dorobkiem 12 "oczek". Jednak w sąsiedztwie w tabeli mają takie drużyny jak Lyon, czy Bordeaux.

W zeszłym tygodniu Nantes mierzyło się z Lille. Goście niedzielnego pojedynku przegrali wówczas na własnym stadionie 1:0.

Z kolei Montpellier grało w wyjazdowym spotkaniu z Girondins de Bordeaux, w którym przegrało 0:2. Obie drużyny będą więc chciały poprawić się po ostatnich porażkach.

Nantes jest zdecydowanym faworytem, jednak to Montpellier gra przed własną publicznością. Zapowiada się ciekawy pojedynek, a na relację z niego zapraszamy na lajfy.com!

Montpellier HSC: Jourdren – Congré, El Kaoutari, Mezague, Jebbour, Saihi, Cabella, Stambouli, Sanson, Camara, Montaño

Rezerwowi: Pionnier, Mounier, Herrera, Dabo, Tinhan, Deplagne, Bakar

FC Nantes: Riou – Veigneau, Vizcarrondo, Djilobodji, Cissokho, Bessat, Déaux, Bedoya, Veretout, Gakpé, Đorđević

Rezerwowi: Cichero, Pancrate, Aristeguieta, Touré, Nicoliţă, Zelazny, Trebel

Sędziowie: M. Lesage.

Zawodnicy powoli pojawiają się na murawie, niedługo rozpocznie się mecz między Montpellier a Nantes!

Przywitanie obu zespołów, losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Rozpoczęli goście. Nantes na żółto, Montpellier w granatowo-pomarańczowych strojach.

1
    Pierwsza oskrzydlająca akcja Nantes i obrońca ratuje się wybiciem piłki na rzut rożny. Pierwszy stały fragment gry dla przyjezdnych.

2
    Nantes wciąż utrzymuje się przy piłce. Próba przerzucenia ciężaru gry na prawą flankę do Cissokho kończy się niepowodzeniem. Aut dla gospodarzy.

3
    Kolejna akcja ofensywna Nantes. Cissokho wbiega w stronę pola karnego i decyduje się na dośrodkowanie. Pewnie w bramce Jourdren.

4
    Odpowiedź Montpellier! Ładnie w szesnastkę wbiegł napastnik gospodarzy i tym razem bramkę musiał opuścić Riou – skutecznie golkiper.

6
    Dobry i szybki początek spotkania. Drużyny przesuwają się po całym boisku i starają się zagrozić bramce rywala.

6
    Na boisku leży Vizcarrondo, chwila przerwy w grze.

7
    Vizcarrondo musi opuścić boisko na noszach, możliwe, że już w pierwszych minutach meczu konieczna będzie zmiana zawodnika.

8
    Rzut wolny dla Montpellier zaraz przed polem karnym Nantes! Doskonała okazja do otworzenia wyniku w dzisiejszym spotkaniu!

9
    Niestety Cabella nabija piłkę prosto na mur. Zaprzepaszczona okazja, gramy dalej.

11
    Vizcarrondo powrócił już na boisko. Tymczasem rzut rożny mają gospodarze. Dośrodkowanie w pole karne, małe zamieszanie i do strzału dochodzi Congré, który pudłuje!

13
    Trudno powiedzieć, aby po 10 minutach któraś z drużyn miała przewagę. Obie ekipy stworzyły już sobie sytuacje, jednak nie na tyle groźne, aby padły po nich bramki. Sporo gry w środku pola.

14
    Riou pewnie broni strzał z linii pola karnego El Kaoutari'ego. Bramkarz szybko wznowił grę dalekim wyrzutem piłki.

15
    Montpellier wymienia sporo podań w linii defensywnej. Dopiero po kilkunastu sekundach na pressing decydują się gracze Nantes, co przynosi korzyść w postaci rzutu z autu.

17
    Trochę spadło tempo gry i gospodarze wciąż ją uspokajają grą w defensywie. Kolejne ataki pozycyjne są niszczone już w środku pola przed piłkarzy Nantes.

18
    Dośrodkowanie z prawej strony i Jourdren nie ma najmniejszych problemów ze złapaniem piłki.

19
    Montpellier chce atakować a Nantes spokojnie wyczekuje kontry z własnej połowy.

21
    20 minut gry za nami. Wciąż dość przynudzają piłkarze gospodarzy, którzy nie mają pomysłu na przeciśnięcie się przez szczelną defensywę Nantes. Może czas, aby goście przeprowadzili bramkową akcję?

22
    Gol dla Nantes!

Nantes postanowiło w końcu przycisnąć i przynosi to natychmiastową bramkę! Cissokho oddaje strzał z dystansu po ziemi, nogę dostawia DJORDEVIĆ, który myli golkipera!

24
    Być może teraz zaczną dominować nieco bardziej gracze Nantes. Przypomnijmy, że są oni znacznie wyżej w tabeli niż Montpellier.

26
    Montpellier za wszelką cenę chce odrobić straty! Jednak nic nie wynika z kolejnej akcji i ostatnie podanie jest niedokładne, tak, że Riou przejmuje piłkę.

27
    W pole karne wbiegł gracz Montpellier i zdecydował się na techniczne zagranie w stronę bramki! Przelatuje ona niewiele obok słupka! Wcześniej był jeszcze rykoszet i gospodarze mają korner.

28
    Brzydko faulowany na połowie Nantes Sanson. Sędzia od razu odgwizduje rzut wolny. 38 metrów do bramki.

29
    Dośrodkowanie na głowy zawodników, piłka leci wysoko do góry i obrońcy wybijają ją na aut.

31
    Ponownie poleciało na łeb, na szyję tempo tego meczu. Nantes zamieniło się rolami z przeciwnikiem i teraz to goście wymieniają dużą ilość podań w środku pola.

33
    Znów zabrakło zimnej krwi Cabelli w polu karnym Nantes. Zapędził się on pod linię końcową i już miał na plecach asystę obrońcy, po czym stracił piłkę – szkoda tej akcji.

34
    Sędzia podbiega do Sanson'a i pyta, czy wszystko gra. Zawodnik Montpellier trochę utyka, ale nic mu nie będzie.

36
    Od paru dobrych minut zupełnie nic się nie wydarzyło. Ładnie do akcji sam na sam wybiegł Montaño, ale co z tego, skoro był na spalonym.

37
    Ponownie Montaño uderza z podbicia! Piłka leci wysoko ponad bramką. Operator kamery chyba znudził się dzisiejszą grą i postanowił pokazać grupę mnichów na trybunach. Niecodzienny widok na europejskich boiskach.

38
    Kontratak Nantes! 4 piłkarzy wybiega równo z obrońcami i fatalne ostatnie podanie nie dociera do adresata! Skutecznie w bramce Jourdren.

40
    Rzut wolny dla Montpellier, który ponownie nie przynosi żadnych korzyści. Obrońcy wybijają piłkę z dala od swojej szesnastki i rozpoczynają kontrę.

41
    Wchodzimy w decydującą fazę pierwszej połowy, czy któraś z drużyn zdoła strzelić jeszcze bramkę do szatni?

43
    Po stylu, jaki prowadzą obie ekipy, chyba nie zanosi się na gole. Będzie natomiast pierwsza kartka w dzisiejszym meczu. Ukarany zostaje Djilobodji, za brzydkie wejście w nogi.

45
    Bardzo słaby strzał w stronę bramki Riou, piłka zatrzymuje się na bandach kilka metrów od bramki.

45+1
    To byłoby cudowne zakończenie pierwszej połowy! Cabella z linii pola karnego próbuje przelobować Riou! Szkoda, że futbolówka zatrzymuje się tylko na górnej siatce!

45+1
    1 minuta doliczona do tej połowy. Ostatnie sekundy.

Nantes po dość ciekawej pierwszej połowie prowadzi z Montpellier 1:0. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje przez 45 minut, lecz niewiele z nich było bliskich bramki. Czekamy na drugą odsłonę, która za kilkanaście minut. Zostańcie z nami!

Zawodnicy wracają na murawę, za moment początek drugiej połowy.

46

46
    Rozpoczęli gospodarze. Następuje szybka strata piłki, przede wszystkim niepotrzebna strata.

46
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Saihi, na boisku pojawia się Bakar.

48
    El Kaoutari oddaje potężną bombę z kilkudziesięciu metrów! Piłka leci niewiele obok słupka, ależ by siadło!

49
    Mocno zaczynają gospodarze! Tym razem czujnie na przedpolu zachował się Riou, który przeciął podanie między obrońców. Bardzo dobra interwencja i akcja Montpellier.

50
    Tym razem na akcję skrzydłem zdecydował się Cabella, który w ostateczności dośrodkowuje. Na tyle słabo, że piłka ląduje na górnej siatce. Wznowi golkiper Nantes.

52
    Montpellier będzie miało okazję do doprowadzenia do wyrównania! Rzut wolny w bardzo dobrej odległości na dobre dośrodkowanie.

53
    Bardzo słabe dośrodkowanie, prosto w rękawice Riou, który szybkim wyrzutem rozpoczyna akcję swojej ekipy.

55
    W zasadzie od pierwszych minut tej części gry przeważają gospodarze, którzy niemalże nie opuszczają połowy rywali. Bardzo dobra postawa, jednak miejscowi nie potrafią oddać tego decydującego strzału.

56
    Montpellier w końcu zdobywa bramkę, jednak sędzia prawidłowo odgwizduje spalonego! Wciąż 0:1!

57
    Gospodarze są coraz bliżej wyrównania! Oby tylko nie skończyło się to jedną kontrą Nantes i szybkim wynikiem 0:2.

59
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Bessat, na boisku pojawia się Touré.

60
    Nantes ma problem z opuszczeniem własnej połowy! Zupełnie inny obraz gry od kilkunastu minut. Czekamy na składną akcję gospodarzy, wyrównanie i mecz rozpocznie się niejako od nowa!

61
    Gospodarze będą mieli szansę z kolejnego stałego fragmentu gry, tym razem z narożnika rozpocznie Cabella.

62
    Kolejne dośrodkowanie nie przynosi żadnych korzyści. Zupełny brak skuteczności w ekipie Montpellier.

64
    Nawet taki strzał nie znajduje miejsca w siatce! Camara ograł obrońcę w polu karnym i strzelił centymetry obok słupka!

66
    Po prostu kiepsko w ofensywie prezentują się gospodarze. Kolejna akcja trzema zawodnikami i znów niecelne ostatnie podanie, który kończy całą ofensywę.

67
    Gwizdek sędziego przerywający grę. Zdaniem arbitra faulowany był Riou, który pobiegł asekurować piłkę do linii końcowej.

69
    Z drugiej strony trzeba pochwalić defensywę Nantes, które całym zespołem umiejętnie się broni. Montpellier właśnie przez to ma problem z wykończeniem akcji.

70
    20 minut do końca spotkania. Montpellier od dobrych kilkunastu minut dominuje, stwarza sobie okazje, natomiast Nantes nie może opuścić własnego pola.

71
    Posiadanie piłki: 51% – 49% na korzyść gospodarzy.

73
    Czas niemiłosiernie upływa, a miejscowi dalej nie potrafią zagrozić bramce Riou! Dlatego to Nantes rozpoczyna kontrę i w próbie przelobowania mocno myli się napastnik Nantes!

74
    Camara upada w polu karnym, a sędzia nakazuje grać dalej! Tak więc gramy.

75
    Montaño.. napastnik wbiega w pole karne, miesza swoimi chudziutkimi nogami aż w końcu przy próbie strzału ślizga się, jak dziecko na lodzie! W dodatku chyba będzie konieczna zmiana, ponieważ nabawił się kontuzji.

76
    Montaño zostaje zniesiony na noszach. Tymczasem zmiana w Nantes – Trebel za Veretout'a.

77
    Montaño opuszcza plac gry z kontuzją. Zmienia go Herrera.

79
    Może te zmiany przyniosą jakieś korzyści dla Montpellier? Jak na razie nie są w stanie zagrać składnej akcji.

80
    Bardzo dobra akcja Nantes! Strzelec, jedynej dotychczas bramki, obraca się z defensorem na plecach i oddaje strzał tuż obok słupka!

81
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Djorđević, na boisku pojawia się Aristeguieta.

83
    Ostatnia zmiana w meczu: Mounier wbiega za Jebbour'a.

84
    Camara! Dośrodkowanie z lewego skrzydła prosto na głowę Camary, który strzela ponad bramką! Cisną, cisną gospodarze.

86
    Ostatnie 5 minut meczu + ewentualny doliczony czas gry. Wciąż oczekujemy celnego trafienia gospodarzy, które zgotowałoby nam gorącą końcówkę!

87
    Montpellier ma rzut wolny około 40 metrów od bramki Riou. Dalekie dośrodkowanie spada na głowy zawodników, tylko rzut rożny!

88
    El Kaoutari główkuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i piłkę instynktownie łapie Riou! Niewiele brakowało!

89
    Szybko przenosimy się na drugą stronę boiska. Korner dla Nantes i krótkie rozegranie tego stałego fragmentu gry.

90
    Jourdren też chce sobie pograć! Golkiper wdał się w rajd z jednym z zawodników Nantes tuż przy linii bocznej!

90+1
    Gooooool dla Montpellier!

Gospodarze po pościgu trwającym 45 minut w końcu doprowadzają do wyrównania! Podanie w pole karne do niekrytego BAKAR'A, który posyła piłkę obok nogi Riou!

90+2
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry, może gospodarze jeszcze wygrają?

90+3
    Świetna, nieustępliwa postawa miejscowych, którzy w doliczonym czasie gry poprawili nastroje swoim kibicom.

90+4
    Jak to nie wpadło? Piłka meczu spada prosto na głowę Camary, który strzela wprost w Riou! Golkiper nie miałby szans z tym uderzeniem, gdyby nie było ono w środek bramki!

Bardzo konsekwentna gra w drugich 45 minutach gospodarzy dała im cenny punkt! Nantes w drugiej odsłonie zostało całkowicie zepchnięte na własną połowę, z której ciężko im było się wydostać.

Graczem meczu zostaje Bakar, który uratował wynik w końcówce spotkania. Na pochwałę zasługuje cała ekipa Montpellier, za grę do końca. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych na lajfy.com! (18:57:32)