Kubań – Swansea 1:1 (koniec) | Rubin – Wigan 1:0 (koniec) | St. Gallen – Valencia 2:3 (koniec)
Łudogorec – Czernomorec 1:1 (koniec) | PSV – Dinamo Z. 2:0 (koniec) | Esbjerg – IF Elfsborg 1:0 (koniec)
Standard – FC Salzburg 1:3 (koniec) | Maribor – Waregem 0:1 (koniec) | Dnipro – Paços 2:0 (koniec)
Pandurii – Fiorentina 1:2 (koniec) | APOEL – Bordeaux 2:1 (koniec) | Maccabi T.A. – Eintracht 4:2 (koniec)
Rapid – Genk 2:2 (koniec) | Thun – Dynamo Kij. 0:2 (koniec) | Sevilla – Slovan 1:1 (koniec)
Estoril – Freiburg 0:0 (koniec) | Rijeka – Lyon 1:1 (koniec) | Vitoria – Real Betis 0:1 (koniec)
Legia – Trabzonspor 0:2 (koniec) | Lazio – Apollon 2:1 (koniec) | Tromsø – Anży 0:1 (koniec)
Tottenham – Sheriff 2:1 (koniec) | Alkmaar – Szachtior K. 1:0 (koniec) | Maccabi H. – PAOK 0:0 (koniec)
FC Thun 1898
0:2 (0:1)
Dynamo Kijów
Czwartek 07.11.2013, 21:05 • Arena Thun, Thun • Liga Europy UEFA

Dynamo Kijów po raz drugi pokonało FC Thun. Mimo gry w "10" przez większość spotkania to właśnie goście byli drużyną zdecydowanie lepszą. Klasą dla siebie był Yarmolenko, którego wybieram MVP spotkania. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (22:57:13)

90+4
    Hediger bardzo niecelnie z dystansu.

90+2
    Vida faulowany przez Reinmanna w środku pola. Piłka dla przyjezdnych.

Sędzia doliczył cztery minuty.

90
    Yarmolenko ukarany żółtą kartką.

89
    Ostatnia zmiana w meczu. Makarenko za Guseva.

88
    Sadik złapany na spalonym.

87
    M. Schneuwly zatrzymany przez bramkarza gości i tylko korner dla Szwajcarów.

78
    Sanogo Junior minimalnie niecelnie z dystansu.

77
    Gusev złapany na spalonym.

76
    Reinmann przerwał niezły atak gości.

75
    Szwajcarzy w ataku pozycyjnym. Dynamo po strzeleniu drugiego gola cofnęło się na własną połowę.

74
    Zuffi wszedł za Wittwera. Ostatnia zmiana w zespole FC Thun.

73
    Yarmolenko faulował Wittwera.

71
    Sanogo Junior niecelnie z dystansu.

70
    C. Schneuwly zmieniony przez Nelsona Ferreirę.

70
    M. Schneuwly zmienił Cassio.

69
    Gol dla Dynama Kijów!

ANDRIY YARMOLENKO idealnie przymierzył z rzutu wolnego. Piękny gol!

68
    Rzut wolny dla gości po faulu na Yarmolence.

66
    Sadik stracił piłkę w polu karnym. Fin nie ma dziś swojego dnia.

65
    Statyczny fragment gry. Dynamo mądrze się broni.

63
    Khacheridi faulował Martineza. Rzut wolny dla FC Thun.

62
    Sadik wyszedł na dobrą pozycję i...strzelił wysoko nad bramką.

61
    Martinez bardzo niecelnie z dystansu.

60
    Vida wszedł za Dragovica.

58
    Yarmolenko w wyśmienitej sytuacji strzelił prosto w bramkarza. Powinno być 2-0!

57
    Vukojević ukarany żółtą kartką.

56
    Niecelny strzał Sanogo Juniora z dystansu.

54
    Bardzo złe uderzenie Yarmolenki z rzutu wolnego.

52
    Chaotyczne ataki gospodarzy na razie nie przynoszą rezultatu.

50
    Yarmolenko niecelnie z dystansu.

49
    Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Martineza.

48
    Thun od początku drugiej połowy stara się zdominować rywali.

46
    Vukojević zmienił Sydorchuka.

46

Dynamo mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mbokaniego, dominuje na boisku i do przerwy prowadzi po samobójczyk golu Schenkela. Thun musi po przerwie odważnie zaatakować jeśli liczy na awans do kolejnej rundy.

45
    Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

44
    Sydorchuk faulowany przy linii końcowej. Rzut wolny dla gospodarzy.

40
    Belhada stracił piłkę przed polem karnym rywali.

39
    Sadik stracił piłkę i zmarnował dobry kontratak swojej drużyny.

31
    Khacheridi faulowany i rzut wolny dla gości.

29

Yarmolenko mocno zagrał z prawego skrzydła, a LUKAS SCHENKEL interweniował tak nieszczęśliwie, że wbił piłkę do własnej bramki.

27
    Sadik kolejny raz niecelnie w dobrej sytuacji.

26
    Gospodarze zmuszeni do rozegrania akcji przez własnego bramkarza.

24
    Ładna akcja gospodarzy prawym skrzydłem zakończona niecelnym strzałem Sadika.

22
    Shovkovskiy bez problemu łapie piłkę i kończy akcję FC Thun.

22
    Rzut rożny dla gospodarzy.

20
    Gra wyraźnie siadła. Zawodnicy FC Thun nie mają na razie pomysłu jak wykorzystać przewagę zawodnika.

17
    Mbokani ukarany czerwoną kartką za kłótnie z arbitrem. Dynamo od 17-stej minuty w osłabieniu!

16
    Mbokani ukarany żółtą kartką.

14
    Mbokani odcięty od podania. Zawodnik z DRK jest bardzo aktywny od początku spotkania.

13
    Yarmolenko złapany na spalonym.

12
    Rzut wolny dla Dynamo z niebezpiecznej odległości.

12
    Mbokani stracił piłkę przed polem karnym rywali.

11
    Po bardzo dynamicznym początku gra się uspokoiła.

9
    Goście w ataku pozycyjnym.

8
    Korner dla FC Thun.

7
    Sadik w dobrej sytuacji trafił w słupek. To mogła być piękna bramka!

5
    Po rzucie wolny dla Szwajcarów piłka ląduje w rękach bramkarza gości.

4

3
    Yarmolenko zaskakująco strzelał z dystansu, ale Faivre był na posterunku.

3
    Rzut rożny dla Dynamo po błędzie jednego z obrońców.

2
    Faulowany Mbokani i rzut wolny dla gości.

1
    C. Schneuwly mógł szybko wyprowadzić swój team na prowadzenie, ale w dobrej sytuacji trafił prosto w bramkarza.

1
    Mecz rozpoczęli goście.

1

FC Thun 1898: Faivre – Luthi, Reinmann, Schenkel, Wittwer – Cassio, Hediger (C), Sanogo Junior, Martinez, C. Schneuwly – Sadik

Rezerwowi: Moser – Siegfried, Zuffi, Nelson Ferreira, Schirinzi, Salamand, M. Schneuwly

Trener: Urs Fischer

Dynamo Kijów: Shovkovskiy (C) – Danilo Silva, Khacheridi, Dragovic, Tremoulinas – Yarmolenko, Veloso, Belhada, Sydorchuk, Gusev – Mbokani

Rezerwowi: Koval – Vida, Makarenko, Vukojevic, Bezus, Haruna, Ideye

Trener: Oleg Błochin

Sędziowie: Turpin – Danos, Dansault

Biorąc pod uwagę dotychczasowe rezultaty ciężko wskazać jednoznacznego faworyta tego spotkania. Zapowiada to emocjonujący mecz i sporo bramek.

W pierwszym meczu między tymi drużynami Dynamo wygrało aż 3-0. Gole strzelali Yarmolenko, Mbokani i Husyev.

Dynamo jest na drugim miejscu w tabeli grupy G. Thun zajmuje miejsce trzeciej. Drużyny zdobyły odpowiednio 4 i 3 punkty.

Thum w lidze pokonał 2-1 FC Zurich. Dwie bramki strzelił Berat Sadik. Szwajcarska drużyna awansowała dzięki temu na szóste miejsce w tabeli.

Dynamo Kijów niespodziewanie przegrało w ostatniej kolejce ligi ukraińskiej. Pogromcą ekipy z Kijowa okazała się Zorya, która wygrała 2-0. W lidze Dinamo zajmuje dopiero piąte miejsce.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.