Kubań – Swansea 1:1 (koniec) | Rubin – Wigan 1:0 (koniec) | St. Gallen – Valencia 2:3 (koniec)
Łudogorec – Czernomorec 1:1 (koniec) | PSV – Dinamo Z. 2:0 (koniec) | Esbjerg – IF Elfsborg 1:0 (koniec)
Standard – FC Salzburg 1:3 (koniec) | Maribor – Waregem 0:1 (koniec) | Dnipro – Paços 2:0 (koniec)
Pandurii – Fiorentina 1:2 (koniec) | APOEL – Bordeaux 2:1 (koniec) | Maccabi T.A. – Eintracht 4:2 (koniec)
Rapid – Genk 2:2 (koniec) | Thun – Dynamo Kij. 0:2 (koniec) | Sevilla – Slovan 1:1 (koniec)
Estoril – Freiburg 0:0 (koniec) | Rijeka – Lyon 1:1 (koniec) | Vitoria – Real Betis 0:1 (koniec)
Legia – Trabzonspor 0:2 (koniec) | Lazio – Apollon 2:1 (koniec) | Tromsø – Anży 0:1 (koniec)
Tottenham – Sheriff 2:1 (koniec) | Alkmaar – Szachtior K. 1:0 (koniec) | Maccabi H. – PAOK 0:0 (koniec)
FC Thun 1898
0:2 (0:1)
Dynamo Kijów
Czwartek 07.11.2013, 21:05 • Arena Thun, Thun • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Dynamo Kijów niespodziewanie przegrało w ostatniej kolejce ligi ukraińskiej. Pogromcą ekipy z Kijowa okazała się Zorya, która wygrała 2-0. W lidze Dinamo zajmuje dopiero piąte miejsce.

Thum w lidze pokonał 2-1 FC Zurich. Dwie bramki strzelił Berat Sadik. Szwajcarska drużyna awansowała dzięki temu na szóste miejsce w tabeli.

Dynamo jest na drugim miejscu w tabeli grupy G. Thun zajmuje miejsce trzeciej. Drużyny zdobyły odpowiednio 4 i 3 punkty.

W pierwszym meczu między tymi drużynami Dynamo wygrało aż 3-0. Gole strzelali Yarmolenko, Mbokani i Husyev.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe rezultaty ciężko wskazać jednoznacznego faworyta tego spotkania. Zapowiada to emocjonujący mecz i sporo bramek.

FC Thun 1898: Faivre – Luthi, Reinmann, Schenkel, Wittwer – Cassio, Hediger (C), Sanogo Junior, Martinez, C. Schneuwly – Sadik

Rezerwowi: Moser – Siegfried, Zuffi, Nelson Ferreira, Schirinzi, Salamand, M. Schneuwly

Trener: Urs Fischer

Dynamo Kijów: Shovkovskiy (C) – Danilo Silva, Khacheridi, Dragovic, Tremoulinas – Yarmolenko, Veloso, Belhada, Sydorchuk, Gusev – Mbokani

1
    C. Schneuwly mógł szybko wyprowadzić swój team na prowadzenie, ale w dobrej sytuacji trafił prosto w bramkarza.

2
    Faulowany Mbokani i rzut wolny dla gości.

3
    Rzut rożny dla Dynamo po błędzie jednego z obrońców.

3
    Yarmolenko zaskakująco strzelał z dystansu, ale Faivre był na posterunku.

4
    Gusev złapany na spalonym.

5
    Po rzucie wolny dla Szwajcarów piłka ląduje w rękach bramkarza gości.

7
    Sadik w dobrej sytuacji trafił w słupek. To mogła być piękna bramka!

8
    Korner dla FC Thun.

9
    Goście w ataku pozycyjnym.

11
    Po bardzo dynamicznym początku gra się uspokoiła.

12
    Mbokani stracił piłkę przed polem karnym rywali.

12
    Rzut wolny dla Dynamo z niebezpiecznej odległości.

13
    Yarmolenko złapany na spalonym.

14
    Mbokani odcięty od podania. Zawodnik z DRK jest bardzo aktywny od początku spotkania.

16
    Mbokani ukarany żółtą kartką.

17
    Mbokani ukarany czerwoną kartką za kłótnie z arbitrem. Dynamo od 17-stej minuty w osłabieniu!

20
    Gra wyraźnie siadła. Zawodnicy FC Thun nie mają na razie pomysłu jak wykorzystać przewagę zawodnika.

22
    Rzut rożny dla gospodarzy.

22
    Shovkovskiy bez problemu łapie piłkę i kończy akcję FC Thun.

24
    Ładna akcja gospodarzy prawym skrzydłem zakończona niecelnym strzałem Sadika.

26
    Gospodarze zmuszeni do rozegrania akcji przez własnego bramkarza.

27
    Sadik kolejny raz niecelnie w dobrej sytuacji.

29
    Gol dla Dynama Kijów!

Yarmolenko mocno zagrał z prawego skrzydła, a LUKAS SCHENKEL interweniował tak nieszczęśliwie, że wbił piłkę do własnej bramki.

31
    Khacheridi faulowany i rzut wolny dla gości.