Rozwój – MKS Kluczbork 2:2 (koniec) | Ruch Z. – Lechia ZG 0:2 (koniec) | Bytovia – Ostrów Wlkp. 4:1 (koniec)
Kalisz – Raków 2:1 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
4:1 (2:0)
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Sobota 23.11.2013, 13:00 • Stadion Miejski w Bytowie • 2 Liga Zachodnia

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Już w najbliższą sobotę w ramach 18. kolejki II ligi zachodniej Bytovia Bytów podejmie piłkarzy Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00, a zawody poprowadzi Mateusz Złotnicki z Lublina.

Będzie to ostatni mecz obu drużyn tej jesieni w rozgrywkach drugiej ligi zachodniej, a zarazem pierwsze spotkanie rundy rewanżowej.

Pierwotnie mecz w Bytowie miał się rozpocząć o godz. 14.00, jednak działacze klubu postanowili, że odbędzie się on godzinę wcześniej.

Bytovia zajmuje aktualnie 4. lokatę w tabeli z dorobkiem 30. punktów, mając 6. "oczek" przewagi na Ostrovią. Piłkarze z Ostrowa Wielkopolskiego plasują się na 8. miejscu, gromadząc do tej pory 24. punkty.

Dotychczas zespoły te grały ze sobą tylko raz, kiedy to w lipcu na inaugurację sezonu 2013/2014 w Ostrowie Wielkopolskim padł remis 1:1. Przypomnijmy, że po tym meczu trener Bytovii został zwolniony.

W piątek zostało rozegrane spotkanie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wartą Poznań. Poznanianie ulegli miejscowemu Zagłębiu 1:2 co daje szanse wskoczyć Bytovii przed przerwą zimową na 3. miejsce!

Zapraszamy do śledzenia relacji z tego meczu z portalem LAJFY.COM! Będziemy z Wami od 12:45!

3
    Gospodarze zmuszeni do gry na własnej połowie i nie potrafią przedostać się w pole karne przyjezdnych.

4
    Pewna interwencja Oszmańca po dośrodkowaniu Szymanowskiego.

8
    Narazie obie drużyny bez groźniejszych sytuacji. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

9
    Niedokładne dośrodkowanie Wróbla z głębi boiska i piłkę łapie Pawłowski.

11
    Kryszak faulowany w okolicach 25 m. Rzut wolny dla gospodarzy.

12
    Po wrzutce Kryszaka główkował Kowalski, lecz tym razem chybił i bramkarz przyjezdnych zacznie od bramki.

13
    Gol dla Bytovii!
    Po odzyskaniu piłki i podaniu przez Wróblewskiego do piłki na 16 metrze dopadł MICHALSKI Mateusz, który technicznym strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnego Pawłowskiego!

14
    Wysoko nad bramką uderzał Hirsz.

18
    Zagotowało się teraz między Surdykowskim a Szymanowskim. Tym razem skończyło się tylko na upomnieniach z obu stron.

21
    Kapitalna wymiana piłek między Michalskim, Surdykowskim i Hirszem, która zakończyła się niedokładnym prostopadłym podaniem Hirsza do Surdykowskiego, którego uprzedził bramkarz gości!

25
    Po rzucie z autu Wilczyńskiego, zamieszanie w polu karnym wyjaśniają obrońcy przyjezdnych.

26
    Na lewym skrzydle Szymanowski powstrzymany w rajdzie przez Wróblewskiego.

27
    Błąd Kowalskiego, po którym Michalski Damian wyszedł sam na sam! Na szczęście dla gospodarzy pomylił się i nie trafił w bramke!

29
    Po rzucie z autu w pole karne Wilczyńskiego, piłkę wślizgiem do bramki wbija SURDYKOWSKI!!!

33
    Po raz kolejny z tego samego miejsca rzut z autu Wilczyńskiego sprawił kłopoty obrońcom Ostrovii. Tym razem po przebitce Surdykowskiego piłkę wybijają goście.

34
    Dośrodkowanie z okolic środkowej strefy boiska Wróbla, lecz do piłki nie doskakuje Pietroń

35
    Kolejna wrzutka, tym razem dośrodkowywał Kryszak, lecz nikt nie "zamknął" tej sytuacji.

38
    Kryszak z rzutu wolnego i pewnie piąstkuje Pawłowski.

39
    Wyraźna przewaga gospodarzy, którzy stwarzają zdecydowanie więcej dogodnych sytuacji.

40
    Rzut rożny dla gości wywalczył Michalski D.

41
    Piłkę wybija Pietroń.

42
    Przybyła 7-osobowa grupa kibiców z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy podśpiewują dopingując swój zespół.

Sędzia nie doliczając ani minuty kończy 1 połowe, która zdecydowanie należała do gospodarzy. Goście praktycznie nie istnieli. Bytovia zasłużenie prowadzi do przerwy z Ostrovią 2:0. Zapraszamy po przerwie!

46

46
    Trener Marek Nowicki zdecydował się w przerwie na zmianę. W miejsce Molki na boisku pojawia się Cyfert.

47
    Niedokładne przyjęcie w polu karnym przez Hirsza i piłkę wyłapuje Pawłowski.

48
    Strzał z przed pola karnego Hirsza i czujnie zachował się Pawłowski, który z trudem sięga piłkę lecącą tuż przy słupku!

51
    Dośrodkowanie D. Michalskiego z lewej flanki, lecz piłka trafia pod nogi Kowalskiego, który oddala niebezpieczeństwo.

55
    Rzut rożny dla gospodarzy. Po wybiciu piłki przez jednego z obrońców przyjezdnych, piłkę zza pola karnego dobijał Cesarek, lecz strzał ten był zbyt mocny i poszybował nad bramką gości.

56
    Gol dla Ostrovii!
    Po mocnym wstrzeleniu piłki z prawej strony przez Błaszczyka do piłki dopada GOŚCINIAK, który z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem Oszmańca!

58
    Z rzutu rożnego głową uderzał Pietroń, lecz wcześniej odgwizdany został faul na bramkarzu.

61
    Kolejne dośrodkowanie Błaszczyka, lecz tym razem pewnie Oszmaniec.

64
    M. Michalski wychodzi sam na sam z bramkarzem, niestety tym razem na spalonym znalazł się bytowski pomocnik..

65
    Silne uderzenie z dystansu Szymanowskiego i niewiele zabrakło by pokonał bytowskiego bramkarza. Piłka minimalnie minęła lewe spojenia słupka z poprzeczką bramki gospodarzy!

67
    Dośrodkowanie Wilczyńskiego mogło teraz zaskoczyć Pawłowskiego, gdyż zmierzało w stronę bramki. Ostatecznie piłka ląduje na siatce bramki Ostrovii.

69
    Indywidualny rajd Wróblewskiego z prawej strony, który wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

70
    Sytuację z rzutu rożnego wyjaśnia Krawczyk, który wyskoczył najwyżej.

72
    Surdykowski z dystansu i na raty broni Pawłowski!!

72
    Dośrodkowanie Cesarka z prawej flanki i do piłki doskakuje Surdykowski, lecz strzelał nad bramką rywali.

74
    Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. W miejsce zmęczonego Michalskiego na boisku pojawia się dynamiczny Nigeryjczyk – Balogun.

75
    Zmiana również w drużynie gości. W miejsce Szepety pojawił się Wrzesiński.

78
    Idealne dośrodkowanie z prawej strony Cesarka wprost na głowę Baloguna, którego strzał z najbliższej odległości broni Pawłowski!!! Bramkarz przyjezdnych popisał się w tej sytuacji doskonałym refleksem!

80
    Kolejna zmiana w drużynie przyjezdnych. W miejsce Krawczyka wchodzi Skrobacz.

83
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Kryszaka, do piłki najwyżej wyskakuje HIRSZ, który pewnym strzałem głową pokonuje bramkarza gości i podwyższa prowadzenie gospodarzy na 3:1!!!

84
    Wrzesiński z dystansu, lecz czujnie Oszmaniec.

87
    Na drugą zmiane decyduje się trener Paweł Janas. Na boisku w miejsce Cesarka melduje się Karwat.

88
    Kolejna zmiana w szeregach gospodarzy. W miejsce Kryszaka na boisku pojawia się Kajca.

89
    Po raz kolejny z dystansu próbował Wrzesiński, lecz i tym razem lepszy okazał się Oszmaniec będący dziś w świetnej dyspozycji.

90
    Sędzia główny dolicza 3 minuty do końca spotkania.

90 +2
    Po indywidualnym rajdzie i dośrodkowaniu Baloguna, piłkę do bramki "szczupakiem" trafia SURDYKOWSKI. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka !

Koniec meczu. (14:51:14)

Damian Skoneczny

Gole: 13. Michalski, 29. Surdykowski, 83. Hirsz, 90+2. Surdykowski – 56. Gościniak

MKS Bytovia Bytów: Oszmaniec – Wróblewski, Wróbel (C), Kowalski, Wilczyński – Kryszak (88' Kajca), Cesarek (87' Karwat), Pietroń, Michalski (74' Balogun) – Hirsz, Surdykowski
    Zmiany: Laskowski – Balogun, Karwat, Wojach, Kajca, Marczak, Pakosz

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski: Pawłowski – Krawczyk (80' Skrobacz), Reyer, Czech, Błaszczyk, Szepeta (75' Wrzesiński), Kowalski-Haberek, Molka (46' Cyfert), Szymanowski, Gościniak (C), Michalski
    Zmiany: Reyer – Kaczmarek, Cyfert, Wrzesiński, Skrobacz, Izydorski, Wachowiak

Sędziowie: Mateusz Złotnicki (Lublin)