Szachtior K. – PAOK 0:2 (koniec) | Rubin – Maribor 1:1 (koniec) | Kubań – St. Gallen 4:0 (koniec)
Anży – Sheriff 1:1 (koniec) | Alkmaar – Maccabi H. 2:0 (koniec) | Genk – Dynamo Kij. 3:1 (koniec)
Legia – Lazio 0:2 (koniec) | Slovan – Freiburg 1:2 (koniec) | Lyon – Real Betis 1:0 (koniec)
Rapid – Thun 2:1 (koniec) | Rijeka – Vitoria 0:0 (koniec) | Sevilla – Estoril 1:1 (koniec)
Trabzonspor – Apollon 4:2 (koniec) | Tromsø – Tottenham 0:2 (koniec) | APOEL – Maccabi T.A. 0:0 (koniec)
Bordeaux – Eintracht 0:1 (koniec) | Czernomorec – Dinamo Z. 2:1 (koniec) | Dnipro – Pandurii 4:1 (koniec)
IF Elfsborg – FC Salzburg 0:1 (koniec) | Esbjerg – Standard 2:1 (koniec) | Paços – Fiorentina 0:0 (koniec)
Łudogorec – PSV 2:0 (koniec) | Swansea – Valencia 0:1 (koniec) | Wigan – Waregem 1:2 (koniec)
Esbjerg fB
2:1 (1:0)
Standard Liège
Czwartek 28.11.2013, 21:05 • Blue Water Arena, Esbjerg • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Przed nami 5 kolejka spotkań w fazie grupowej Ligi Europy. W ramach grupy C, zagrają ze sobą Esbjerg fB i Standard Liege.

W kontekście awansu, spotkanie to ma bardzo niewielkie znaczenie. Wiadomo już bowiem, że z grupy tej do dalszych etapów awansuje Salzburg i Esbjerg. Zarówno Standard, jak i Elfsborg zakończą swoją przygodę z europejskimi pucharami na tym etapie.

Gospodarze radzą sobie w tej edycji bardzo dobrze. Zgromadzili 9 punktów, przegrywając jedynie z obecnym liderem. Standard z kolei spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. 1 punkt w czterech kolejkach chwały przynosić tej ekipie nie może.

Mecz poprowadzi C. Balaj z Rumunii. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy – S. Gheorghe i M. Artene.

Spotkanie rozegrane zostanie na Sport & Event Park w Esbjergu. Obiekt ten może pomieścić zaledwie 1000 kibiców.

Na relację zapraszam w najbliższy czwartek, tylko na lajfy.com!

Esbjerg fB: Rønnow – P. Ankersen, Askou, Drobo-Ampem, Knudsen – J. Ankersen, Lucena, P. Andreasen, Lyng – Bakenga, van Buren
    Rezerwowi: K. Hansen, Johnson, Nielsen, Diouf, J. Andreasen, J. Hansen, Höjbjerg

Standard Liege: Thuram – Ciman, Ben Haim, Arslanagic, Iandoli – M'Poku, Cissé, Öztürk, Carcela – de Camargo, Ghoochannejhad
    Rezerwowi: Kawashima, Bulot, Buyens, Biton, Vainqueur, Batshuayi, Van Damme

Sędziowie: C. Balaj – S. Gheorghe, M. Artene.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Gospodarze grają dziś na niebiesko- biało. Goście natomiast w czerwono- białych strojach.

3
    Niepewnie w napadzie zawodnicy Standardu. De Camargo traci piłkę.

4
    Wysoki pressing gości, którzy od pierwszych minut pokazują, że nie przyjechali do Esbjerga tyko się bronić.

6
    Seria strat z jednej i drugiej strony w środkowej części boiska.

7
    Świetna seria zwodów i uderzenie minimalnie ponad poprzeczką M'Poku!

8
    Bardzo niedokładna piłka na lewe skrzydło do Carceli. Od autu zaczną gospodarze.

10
    Długi wrzut piłki Knudsena z linii bocznej wpada prosto w ręce Thurama.

11
    Nienajlepsze zagranie w kierunku Bakengi, ale ten walczył do końca i załatwił stały fragment gry dla swojej ekipy.

12
    Mocne uderzenie Cissé z 20 metrów leci daleko obok lewego słupka bramki rywali.

14
    Dość wolne tempo tego meczu jak do tej pory. Dużo walki, ale gra toczy się głównie w środku boiska.

15
    Strzał Carceli fatalny i piłka przelatuje chyba nawet nad trybunami.

17
    Świetna interwencja Ben Haima, który wybija piłkę sprzed nóg Bakengi.

18
    Gol dla Esbjergu!
    Wznowienie gry gospodarzy z rzutu rożnego, piłka dość przypadkowo trafia do ustawionego na 6 metrze MICKA VAN BURENA, który pakuje ją do siatki! Asysta J. Ankersena.

19
    Jeszcze jedna szybka akcja Esbjergu i znowu rzut rożny.

20
    Lyng doszedł do futbolówki na 25 metrze, ale uderzył bardzo kiepsko. Od bramki Thuram.

21
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła przez piłkarza gości, ale dobrze interweniują obrońcy.

22
    Wysokie wybicie defensywy Standardu, do piłki doszedł J. Ankersen, ale główkował obok bramki.

24
    Dużo chaosu na boisku. Zwłaszcza widać niepewność po stronie przyjezdnych.

26
    Długa piłka w kierunku napastników Standardu znowu kończy się stratą. Bez szans w tej sytuacji był Cissé.

27
    Naciskany Rønnow musiał ratować się wybiciem futbolówki poza linię boczną.

28
    W ataku wciąż gospodarze. Nawet w razie straty piłki od razu napierają na rywali na ich połowie nawet 7 zawodnikami.

30
    Rzut rożny dla gości po interwencji P. Ankersena.

31
    Uderzenie z pierwszej piłki Cissé bardzo niecelne. Zawodnik nieczysto trafił w futbolówkę.

32
    Ładna akcja gości. Na końcu przewracał się szesnastce Ghoochannejhad domagając się karnego, ale sędzia nic w tej sytuacji nie widział.

34
    Długie wbicie piłki w pole karne z rzutu wolnego przez Esbjerg. Tym razem skutecznie interweniuje defensywa Standardu.

35
    J. Ankersen zdecydował się na strzał z 25 metrów, ale był on zdecydowanie daleki od doskonałości.

36
    Szybka kontra przyjezdnych, zagranie na wolne pole do Ghoochannejhada, ale ten minimalnie mija się z piłką.

38
    Piłkę na 17 metrze dostał P. Ankersen, ale uderzenie zablokowane.

39
    Carcela ucierpiał w ostatniej akcji. Jest opatrywany przez lekarzy. Na murawie leży też P. Ankersen. Mamy chwilową przerwę w grze.

41
    Nie trafił czysto w piłkę P. Ankersen i przez to bez problemu strzał broni Thuram.

42
    Rzut rożny dla gości. Zacznie z narożnika M'Poku.

43
    Kiepskie dośrodkowanie i piłkę przejmują zawodnicy Esbjergu.

43
    Iandoli ukarany żółtą kartką za bardzo groźnie wyglądający faul.

44
    Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry P. Ankersena nie sprawia problemu obrońcom.

45
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza część meczu.

45+1
    Jeszcze corner dla Standardu. Znowu wykona go M'Poku.

45+2
    Fatalna wrzutka i z kontrą ruszają gospodarze.

Pierwsza połowa bez historii. Gospodarze prowadzą po dość przypadkowym golu. Poza tym sytuacji bramkowych mamy jak na lekarstwo. Oby druga połowa była bardziej interesująca. Zapraszam za 15 minut!

46

46
    W przerwie mamy pierwszą zmianę w meczu. Nielsen za Lynga.

47
    Długa piłka do Ghoochannejhada, ale ten miał duże problemy z jej przyjęciem.

48
    Świetna okazja dla M'Poku, ale uderzenie z powietrza zbyt lekkie i bez trudu broni Rønnow.

50
    Dobra interwencja w defensywie Iandoliego zażegnuje groźnie wyglądającej akcji Esbjerga.

51
    P. Ankersen zdecydował się na uderzenie, ale po raz kolejny zabrakło precyzji i piłka leci obok słupka.

52
    Ładne przyjęcie piłki Bakengi i próba minięcia obrońców, ale na posterunku Thuram.

53
    Gol dla Standardu!
    M'Poku wrzuca piłkę z prawego skrzydła w pole karne, a tam IGOR DE CAMARGO wślizgiem wbija ją obok bezradnego Rønnowa do bramki!

55
    Dwie świetne okazje dla gospodarzy! Najpierw fantastyczna interwencja Thurama powstrzymuje van Burena, później zablokowane uderzenie Nielsena!

56
    Vainqueur za Cimana w ekipie gości.

58
    Rzut rożny dla Standardu po interwencji Rønnowa.

59
    Dobrze zachowują się w defensywie piłkarze Esbjerga.

62
    Fauluje van Buren. Nie mogą pogodzić się z tą decyzją arbitra gospodarze.

63
    Faul za faulem od kilku chwil na boisku. Widać też ogromne zmęczenie szczególnie na twarzach piłkarzy Esbjerga.

64
    Drobo-Ampem bardzo długo nie podnosi się z murawy. Jego koledzy wybijają piłkę za linię boczną i mamy chwilową przerwę.

65
    Bardzo nudny fragment spotkania. Na boisku nie dzieje się prawe nic. Miejmy nadzieję, że remis nie jest tym co satysfakcjonuje obie ekipy w tym meczu.

66
    Zablokowane uderzenie z 6 metrów van Burena. Będzie jeszcze corner dla gospodarzy.

67
    Batshuayi w miejsce Ghoochannejhada.

68
    Słabo rozegrany stały fragment gry. Przy piłce utrzymują się zawodnicy Standardu.

69
    Bakenga przedzierał się przed polem karnym rywali, ale został powalony na murawę. Rzut wolny na wysokości 20 metrów i świetna okazja dla Esbjerga.

70
    Niezłe uderzenie P. Andreasena, ale pewnie piąstkuje Thuram.

71
    Kontratak gości zakończony strzałem M'Poku. Piłka przelatuje niewiele ponad bramką strzeżoną przez Rønnowa.

74
    Żółta kartka dla Öztürka za faul od tyłu.

75
    Faul Knudsena przerywający kontrę gości.

76
    K. Hansen zastępuje H. Andreasena.

79
    Hansen wbiegł w szesnastkę, przewracając się zagrał po rykoszecie, szczęśliwie w kierunku MICKA VAN BURENA, a ten zwiódł bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki!

80
    M'Poku miał swoją okazję, ale jego uderzenie broni Rønnow.

82
    J. Ankersen próbował indywidualnej akcji, ale przeliczył swoje możliwości i stracił piłkę w walce z dwoma rywalami.

84
    Ostatnia roszada w drużynie gospodarzy. Diouf za Lucenę.

85
    Trzecia zmiana również w Standardzie. Biton za Carcelę.

86
    Ładna i składna akcja Esbjerga zakończona próbą loba Nielsena. Połapał się w tym zagraniu Thuram.

88
    Kontratak gospodarzy. Hansen zachował się bardzo samolubnie i oddał strzał z 25 metrów. Wyraźnie obok bramki.

89
    Znany z występów w Wiśle Biton faulował w ataku.

90
    Bliski dojścia do piłki Dudu Biton. Ubiegł go jednak Rønnow.

90+1
    Arbiter doliczył dodatkowe 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Umiejętnie bronią się gospodarze. Wykorzystują każdą przerwę aby kupić kilka cennych sekund.

90+4
    Jeszcze stały fragment gry dla Standardu. Ostatnie sekundy meczu.

90+5
    Odważna interwencja i pewne wyłapanie piłki przez Rønnowa.

Esbjerg wygrywa po zaciętym meczu 2:1. Zwycięstwo zasłużone, chociaż Standard miał swoje okazje aby odwrócić wynik. Gospodarze odnoszą 4 wygraną w 5 meczach i mogą być zadowoleni z gry jaką prezentują. MVP tego spotkania zdecydowanie dla van Burena, który zdobył 2 bramki.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje, tylko na lajfy.com! (23:01:51)