31:17 (14:9)
Argentyna
Czwartek 12.12.2013, 18:00Mistrzostwa Świata Kobiet

W spotkaniu kolejnej kolejki MŚ Polska podejmie Argentynę!

Zespół naszych dzisiejszych rywalek nie powinien stanowić zagrożenia. Polki powinny bez problemu pokonać rywalki.

Nasza reprezentacja dotychczas pokonała Paragwaj oraz Angolę nie pozostawiając tym zespołom złudzeń.

Miejmy nadzieję, że wszystko przebiegnie po naszej myśli i nasze reprezentantki pokonają Argentynki.

Serdecznie zapraszamy na relację już od godziny 17:00 kiedy to poznamy składy obu reprezentacji.

Witam Państwa!

Już za kilka chwil rozpocznie się arcyciekawe spotkanie Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet – Polska zagra z Argentyną!

Jeszcze "Mazurek Dąbrowskiego" i zaraz zaczynamy!

Zaczną Polki!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął.. (0:0)

1
    Faulowała Mendoza. Leży Kinga Grzyb. (0:0) (0:0)

1
    Stasiak i Polki na prowadzeniu! (0:0) (1:0)

2
    Szybka kontra Polek – piłka do prawej strony i tam Grzyb pewnie trafia do siatki! (1:0) (2:0)

3
    Kontra Polek, ale dobrze w bramce Carratu. (2:0) (2:0)

4
    Trochę szczęśliwie, ale pierwszy punkt dla rywalek! Bianchi! (2:0) (2:1)

4
    Ładna akcja Polek i bardzo skutecznie Kasia Koniuszaniec! (2:1) (3:1)

5
    Decilio przestrzeliła rzut karny! (3:1) (3:1)

6
    Siódmiak ładnie do Kulwińskiej i rośnie przewaga Polek! (3:1) (4:1)

6
    Faulowała Stasiak i jest wykluczenie na dwie minuty. Niestety. (4:1) (4:1)

6
    Argentynki nie wykorzystują kolejnego karnego! Świetnie broni Gapska! (4:1) (4:1)

7
    Faulowała Bianchi i w polu jest już po równo. Dwie minuty kary. (4:1) (4:1)

7
    Świetna akcja Polek zakończona dobrym rzutem Siódmiak! (5:1) (5:1)

8
    Technicznie Koniuszaniec! (6:1) (6:1)

9
    Oba zespoły już w komplecie! (6:1) (6:1)

10
    Do trzech razy sztuka! Tym razem wykorzystały karnego rywalki! (6:2) (6:2)

10
    Z dystansu Wojtas! (7:2) (7:2)

11
    Gapska była bliska obrony tego rzutu, ale jest punkt! Bianchi! (7:3) (7:3)

12
    Alina Wojtas! Brawo Polki! (8:3) (8:3)

12
    Trener rywalek prosi o czas. (8:3) (8:3)

12
    Wracamy do gry! (8:3) (8:3)

12
    Wysokińska wchodzi do bramki, jest karny dla Argentynek! (8:3) (8:3)

12
    Skutecznie Mendoza! (8:4) (8:4)

13
    Kulwińska marnuje znakomitą sytuację... Szkoda! (8:4) (8:4)

14
    Decilio skutecznie na kontrze! (8:5) (8:5)

15
    Świetnie broni Gapska! (8:5) (8:5)

15
    Polki trochę się połasiły i za szybko rozegrały te akcje... Nie ma bramki! (8:5) (8:5)

15
    Dobrze w bramce Gapska! Od kilku minut nie mamy bramek... Czas dla Polek. (8:5) (8:5)

16
    Ze skrzydła niestety w słupek trafia Migała... (8:5) (8:5)

16
    Znakomity rzut z dystansu Anity Wojtas! Brawo! (9:5) (9:5)

17
    Kilka lotnych zmian w polskiej ekipie. Jednocześnie chwila przestoju w grze. (9:5) (9:5)

18
    Żółta kartka dla Polki. Ukarana Szwed-Orneborg. (9:5) (9:5)

18
    Rzut karny dla Argentyny, blisko obrony Gapska... Szkoda! (9:6) (9:6)

19
    Bardzo dobry rzut Szwed-Orneborg! (10:6) (10:6)

19
    Szwed-Orneborg wykluczona na dwie minuty... (10:6) (10:6)

19
    Karsten świetnie z dystansu! (10:7) (10:7)

20
    Błąd Polek, znakomita szansa dla Argentynek, ale świetnie w bramce Gapska! (10:7) (10:7)

21
    Polki w osłabieniu, ale też skutecznie! Brawo dla Migały! (11:7) (11:7)

21
    Polki już w komplecie. (11:7) (11:7)

22
    Znakomity rzut Mendozy! Dobrze gra dzisiaj ta zawodniczka. (11:8) (11:8)

22
    Kara dwóch minut dla Bianchi! (11:8) (11:8)

23
    Świetna akcja naszego zespołu i Jochymek pudłuje... Ależ szkoda! (11:8) (11:8)

23
    Gra pasywna Argentynek i jeszcze trzydzieści sekund Polki zagrają w przewadze! (11:8) (11:8)

24
    Niestety nie wykorzystujemy okazji... Kudłacz z dystansu nieskutecznie. (11:8) (11:8)

25
    Rywalki już w komplecie, ale na szczęście dla Polek tracą piłkę! (11:8) (11:8)

25
    Brawa za tę akcję dla Moniki Migały! Punkt! (12:8) (12:8)

25
    Dodatkowo dobrze zagrały teraz w obronie nasze reprezentantki! (12:8) (12:8)

25
    Indywidualnie Szwed-Orneborg! (13:8) (13:8)

26
    Dobrze Polki w obronie, ale Carratu znakomicie w bramce! (13:8) (13:8)

26
    Brawa dla Meny! Skuteczna teraz Argentynka. (13:9) (13:9)

27
    Dobre podanie od Kudłacz i Semeniuk-Olchawa skutecznie! Ależ akcja! (13:9) (13:9)

27
    Ależ akcja Polek... Znów jednak z czystej sytuacji pudło Jochymek... (13:9) (13:9)

28
    Szwed-Orneborg z dystansu! Brawo! Kolejna dobra asysta Kudłacz. (14:9) (14:9)

29
    Szwed-Orneborg, w samej końcówce, dostaje karę dwóch minut... Niestety. (14:9) (14:9)

29
    Wciąż gramy w osłabieniu, a rywalki nie potrafią tego wykorzystać! To ważne. (14:9) (14:9)

30
    Obroniony rzut z dystansu Wojtas... (14:9) (14:9)

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:9)

Przerwa! Polki prowadzą 14:9. Gramy dobrze, ale jeżeli nasze reprezentantki poprawią skuteczność, powinno być jeszcze lepiej! Zapraszamy na drugą połowę!

Za chwilę zaczynamy drugą połowę! Trzymamy kciuki za Polki!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:9)

31
    Faul w ataku rywalek. Grają Polki! (14:9) (14:9)

31
    Wreszcie skutecznie Jochymek! Może w tej połowie będzie grała lepiej! (15:9) (15:9)

32
    Tak się dzieje! Kolejna kontra naszych zawodniczek i znów Jochymek! (16:9) (16:9)

32
    Odpowiada Mendoza! (16:10) (16:10)

33
    Kudłacz świetnie wypatrzyła Kulwińską i kolejny punkt dla Polek! (17:10) (17:10)

34
    Świetnie Kudłacz do Migały, Polka sam na sam z bramkarką, jest punkt, ale wcześniej kroki... Ależ szkoda. Błąd juniorski. (17:10) (17:10)

34
    Chwila przerwy w grze. Polki fair play wstrzymują akcję. Leży jedna z rywalek. (17:10) (17:10)

34
    To wygląda na poważną kontuzję obojczyka... (17:10) (17:10)

35
    Crivelli już w tym meczu nie zagra. Tymczasem gra wznowiona. (17:10) (17:10)

36
    Skutecznie Semeniuk-Olchawa! (18:10) (18:10)

36
    Dobra odpowiedź rywalek. (18:11) (18:11)

36
    Nieskutecznie Polki, ale za to świetnie rywalki! (18:12) (18:12)

37
    Dodatkowo Polki grają teraz w osłabieniu. Kara dwóch minut dla Stachowskiej. (18:12) (18:12)

37
    Kudłacz niestety w poprzeczkę z rzutu karnego... Szkoda! (18:12) (18:12)

38
    Bardzo dobrze Gambino! Topnieje przewaga Polek! (18:13) (18:13)

38
    Polki już w komplecie! Trzeba brać się za robotę! (18:13) (18:13)

39
    Ładna akcja Argentynek, ale Mendoza trafia w poprzeczkę! (18:13) (18:13)

39
    Skutecznie teraz Decilio! Już tylko cztery bramki przewagi! (18:14) (18:14)

40
    Robi się nieciekawie... Dodatkowo kara dla Stachowskiej! (18:14) (18:14)

40
    Świetny przechwyt Polek, nasze zawodniczki pędzą co sił w akcji trzy na jeden i faulowana Migała! Mamy karnego! Dodatkowo kara dwóch minut dla Mendozy! Brawo Polki! (18:14) (18:14)

41
    Wojtas skutecznie z karnego! (19:14) (19:14)

41
    Indywidualna akcja Decilio! Kolejny punkt dla rywalek. (19:15) (19:15)

42
    Polki już w komplecie, a rywalki w kolejnym osłabieniu! Ukarana karą dwóch minut Decilio. Nasze reprezentantki grają z przewagą dwóch zawodniczek! (19:15) (19:15)

42
    Czas dla Polek. Chwila wytchnienia... (19:15) (19:15)

42
    Gramy dalej. Jedna z rywalek już wróciła na parkiet. (19:15) (19:15)

43
    Dobrze z dystansu Stasiak! (20:15) (20:15)

43
    Szwed-Orneborg fauluje i już dzisiaj nie zagra... To trzecie wykluczenie i jest czerwona kartka! (20:15) (20:15)

44
    Rywalki są już w komplecie. My nadal bez jednej piłkarki. (20:15) (20:15)

44
    Szybka kontra i świetnie Stasiak! Co za akcja! (21:15) (21:15)

45
    Świetnie Polki zagrały w osłabieniu! Kinga Byzdra bardzo skutecznie! (22:15) (22:15)

46
    Zaczynają się bawić nasze reprezentantki! Co za rzut Aliny Wojtas! (23:15) (23:15)

47
    Bardzo dobrze Vico! Pokonuje Wysokińską, która pojawiła się w polskiej bramce. (23:16) (23:16)

47
    Znakomicie z rzutu karnego Kinga Byzdra! (24:16) (24:16)

48
    Tracą piłkę w prosty sposób Argentynki – Byzdra świetnie wypatrzyła Stachowską, a ta znakomicie wykorzystuje sytuację! (25:16) (25:16)

49
    Koncertowo grają Polki! Teraz Alina Wojtas trafia do siatki! (26:16) (26:16)

49
    Czas dla Argentyny. (26:16) (26:16)

49
    Gramy dalej. (26:16) (26:16)

49
    Świetna obrona Wysokińskiej! Polki niestety nieskutecznie na kontrze. Błąd kroków Kingi Byzdry. (26:16) (26:16)

50
    Kontra Polek i świetnie Jochymek! Ten mecz jest już rozstrzygnięty! (27:16) (27:16)

51
    Alina Wojtas! Ogromne brawa dla Polek! (28:16) (28:16)

52
    Dość szczęśliwie trafiła teraz do siatki ze skrzydła Sala. (28:17) (28:17)

52
    Kontuzja Jochymek. Chwila przerwy. (28:17) (28:17)

52
    Kinga Grzyb na parkiecie. (28:17) (28:17)

52
    Od razu trafia do siatki Grzyb! Ale niestety przekroczyła linię... Nie ma gola! (28:17) (28:17)

53
    Kolejna kontra Polek, ale niestety w poprzeczkę Migała... Było blisko! (28:17) (28:17)

54
    Znów nieskutecznie rywalki i kolejna znakomita kontra naszego zespołu! Kinga Grzyb! (29:17) (29:17)

54
    Jeszcze mamy czas dla rywalek. To już jednak nic nie zmieni. Polki pewnie wygrają ten mecz! (29:17) (29:17)

55
    Kolejna kontra naszego zespołu! Znów Kinga Grzyb! Ależ grają Polki! (30:17) (30:17)

56
    Dłuższy fragment meczu bez gola. (30:17) (30:17)

57
    Polki nie wykorzystują sytuacji... Wciąż 30:17. (30:17) (30:17)

58
    Kara dla jednej z rywalek. To już ostatnie fragmenty tego meczu! (30:17) (30:17)

58
    Alina Wojtas świetnie z rzutu karnego! (31:17) (31:17)

59
    Znakomita akcja Polek, ale Kinga Grzyb trafia w poprzeczkę! (31:17) (31:17)

59
    Rywalki już w komplecie. (31:17) (31:17)

60
    Koniec meczu. (31:17)

Koniec meczu! Pewne, wysokie zwycięstwo naszego zespołu!

Wielkie brawa dla Polek! Nasz zespół po średniej pierwszej połowie, wziął się za grę i w drugiej części meczu pokazał rywalkom gdzie ich miejsce! To zwycięstwo powinno podbudować Polki i dać nadzieję na jeszcze lepszą grę w dalszej fazie tego turnieju. Dziękuję za uwagę! (19:35:30)

Bartosz Biernacki

Polska: Gapska, Wysokińska – Stachowska, Niedźwiedź, Siódmiak, Grzyb, Kudłacz, Koniuszaniec, Wojtas, Semeniuk-Olchawa, Szwed-Orneborg, Migała, Stasiak, Jochymek, Kulwińska, Byzdra.
    Argentyna: Carratu, Bordon – Sala, Pizzo, Decilio, Belotti, Mendoza, Crivelli, Gambino, Alonso, Bianchi, Mena, Vico, Ocanto, Karsten.