Hull – Man Utd 2:3 (koniec) | Aston Villa – Crystal Palace 0:1 (koniec) | Cardiff – Southampton 0:3 (koniec)
Chelsea – Swansea 1:0 (koniec) | Everton – Sunderland 0:1 (koniec) | Newcastle – Stoke 5:1 (koniec)
Norwich – Fulham 1:2 (koniec) | Tottenham – West Bromwich 1:1 (koniec) | West Ham – Arsenal 1:3 (koniec)
Man City – Liverpool 2:1 (koniec)
Aston Villa
0:1 (0:0)
Crystal Palace F.C.
Czwartek 26.12.2013, 16:00 • Villa Park, Birmingham • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Zapraszamy wszystkich sympatyków Premiership na starcie w ramach 18 kolejki, gdzie przeciwnikami będą Aston Villa F.C. – Crystal Palace F.C. Obie drużyny prezentują podobny poziom sportowy, dlatego rywalizacja powinna być wyrównana.

Aston Villa po 17 spotkaniach zajmuje 13 lokatę wraz z Norwich, które przez gorszy bilans bramkowy musiało ustąpić pierwszeństwa. The Villans jak na razie są bezpieczni i nie grozi im spadek, ale to właśnie w meczach takich jak ten powinni szukać punktów niezbędnych do utrzymania się w lidze.

Dyspozycja Aston Villi w ostatnich 5 meczach nie jest powalająca. Zespół prowadzony przez Lamberta wygrał zremisował i zanotował niechlubną passę 3 kolejnych porażek, którą może przerwać w spotkaniu z Crystal Palace.

Wcale nie lepiej dzieje się w ekipie Crystal Palace. Goście zajmują daleką 18 pozycję z dorobkiem 13 oczek, czyli dokładnie tyle co przedostatnie Fulham. Drużyna pochodząca z Londynu musi zacząć regularnie punktować, jeśli chce nadal liczyć na pozostanie w elicie.

Forma przyjezdnych jest w ostatnich 5 spotkaniach bezkompromisowa. 3 porażki i 2 zwycięstwa może nie dają najgorszego świadectwa, ale należy pamiętać, że owe 6 punktów udało się zdobyć z ekipami z końca tabeli.

To co bardzo przybliża obie drużyny poza dolną częścią tabeli, to plaga kontuzji. W zespole gospodarzy zabraknie: Benteke, Bennetta, N'Zogbi czy Okore. W ekipie Crystal Palace na pewno nie pojawią się: O'Keefe, Thomas, Hunt, McCarthy, Murray, Guédioura.

Aston Villa F.C.: Guzan- Lowton, Clark, Baker, Lun- Albrighton, El Ahmadi, Weimann, Delph- Agbonlahor, Kozak
    Rezerwowi: Steer, Bacuna, Helenius, Bowery, Sylla, Gardner, Tonev

Crystal Palace F.C.: Speroni- Mariappa, Gabbidon, Parr, Delaney- Ward, Bannan, Jedinak, Puncheon- Jerome, Bolasie
    Rezerwowi: Campana, Gayle, Williams, Moxey, Price, Boateng Phillips

Sędziowie: Webb- Beck, Kirkup-Dean.

1

1
    Gospodarze spokojnie wymieniają piłkę w szeregach obronnych.

2
    Korner dla Villi.

Dziś obydwie drużyny wyszły w bardzo standardowym ustawieniu 1-4-4-2.

3
    Puncheon uderzył głową, jednak wrzutka była nieco za mocą i przez to skrzydłowy nie mógł nadać odpowiedniej siły piłce.

5
    Jak na razie żadna z drużyn nie forsuje tempa.

7
    Przyjezdni dają pograć Aston Villi i wyczekują na swoją szansę z kontrataku.

9
    Gospodarze w kombinacyjny sposób próbowali teraz rozegrać piłkę, ale zawiodło ostatnie wieńczące akcje podanie.

11
    Nieudana akcja skrzydłem Crystal Palace i Guzan rozpocznie od bramki.

12
    Rzut wolny dla gości. Jak na razie sędzia Webb nie wyciąga kartek.

13
    Rzut wolny dla Villi. Do bramki Speroniego grubo ponad 30 metrów.

14
    Bardzo ładnie w obronie Crystal Palace.

16
    Aston Villa dwukrotnie próbowała wrzucić piłkę w pole karne z lewej flanki, ale zawsze obrona była przytomna.

17
    Beznadziejny strzał Jeromea zza pola karnego.

18
    Rzut wolny dla przyjezdnych.

19
    Gabbidon pośliznął się i stracił piłkę, ale jego błąd naprawił kolega z defensywy.

21
    Już 20 minut za nami, ale nie można powiedzieć żeby spotkanie było porywające.

23
    Korner dla gospodarzy.

25
    Speroni pewnie łapie miękko wrzuconą footbolówkę w piątkę.

26
    Puncheon zamyka strzałem głową akcję zespołową. Odległość do bramki była trochę za duża żeby zaskoczyć bramkarza.

28
    Gra nie klei się za bardzo ekipie gości.

29
    Baker upada przy próbie przyjęcia piłki, ale z prezentu nie zdążył skorzystać Jerome.

30
    Już dwa kwadranse za nami, a w zasadzie nie mieliśmy okazji zobaczyć jakiejś składnej akcji czy groźnego uderzenia.

31
    Mamy chwilę przerwy, gdyż z murawy nie podnosi się Kozak.

33
    Okres bardzo brzydkiej, szarpanej gry po obu stronach.

34
    Groźnie zrobiło się pod bramką Guzana, ale zawodnicy Crystal Palace mogli strzelać od razu zamiast koronkowo wymieniać piłkę.

35
    Walka przenosi się do środka pola.

35
    Baker jako pierwszy trafia do notesu za bezpardonowe wycięcie Jeromea.

36
    Guzan zmuszony był do dalekiego piąstkowania.

37
    Bolasie przypadkowo dostaje piłkę i bez namysłu oddaje potężne uderzenie. Korner dla Crystal Palace.

37
    Bannan dostaje kartkę za odkopnięcie piłki, która należała się Villi.

39
    Aston Villa stara się utrzymać przy piłce.

44
    Centra Albrightona w pole karne była za mocna.

45
    Kontratak gości.

45+1
    2 minuty dolicza sędzia techniczny do pierwszej odsłony.

45+2
    El Ahmadi bardzo optymistycznie podszedł do próby strzału z ok 25 metrów.

Pierwsza połowa jest już za nami. Ewidentnie widać, dlaczego mecze w tzw. Boxing Day są ważna. Wśród piłkarzy widać rozluźnienie spowodowane świętami, co mocno rzutuje na poziom meczu. Trzeba przyznać, że te pierwsze 45 minut nie stało na oszałamiającym poziomie. Zapraszamy po przerwie.

46

47
    Aston Villa bardzo aktywnie rozpoczęła drugą połowę.

48
    Najlepsza okazja jak dotąd!! Jerome idealnie wystawia piłkę na linię pola karnego do nabiegającego tam Puncheona, a ten pogubił się trochę przy strzale, ale ostatecznie uderzył fałsze przy słupku. Doskonałą parada Guzana!!!

50
    Korner dla Crystal Palace.

51
    Delaney strzela głową, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

52
    Kolejny korner dla gości, którzy zaczynają dominować.

54
    Cudowna, miękka piłka wprost na stopę Weimanna i broni Speroni!

55
    Kontratak Crystal Palace! Bannan strzela z ok 14 metrów po ziemi i wspaniale interweniuje Guzan!!!

56
    Korner dla Aston Villi.

58
    Delaney przyjmuje piłkę na klatkę i już padając oddał strzał po koźle. Bez problemu broni golkiper.

59
    Agbonlahor wpada z footbolówką w pole karne i strzela ze sporego kąta. Świetnie interweniuje bramkarz.

60
    Ależ zrobił nam się mecz. Wyśmienitą okazję marnuje Weimann fatalnie pudłując!

61
    Aston Villa w ataku pozycyjnym.

62
    Korner dla The Villans.

64
    Po wyśmienitym okresie gry obydwu zespołów, tempo wyraźnie spadło.

64
    Guzan znowu pokrzyżował plany Bannana, który chciał umieścić piłkę przy słupku.

65

65
    Puncheon siada na ławce, a zastępuje go Williams.

67
    Bacuna melduje się w miejsce Luny.

67
    Jerome za wcześnie wyszedł z muru za co ogląda kartkę.

69
    Fatalnie zrobił to Kozak! Ta akcja przynajmniej powinna zakończyć się strzałem.

71
    Rzut wolny dla gości.

71
    El Ahmadi dostaje kartkę za niesportowe zachowanie.

72
    Gayle pojawił się w miejsce Jeromea.

74
    Walka w środku pola.

75
    Rzut wolny z dobrej pozycji dla Crystal Palace.

76
    Kozáka już nie zobaczymy na boisku, a zastępuje go Bowery.

78
    Tylko przy Villa Park nie oglądaliśmy jeszcze żadnego trafienia. W innych meczach 18 kolejki bramki już padały.

80
    Od kilku minut gra toczy się wyłącznie w centralnej części boiska.

82
    Speroni ładnie interweniuje na przedpolu.

83
    Ward sytuacyjnie strzela i piłka spada na górną siatkę bramki!

85
    Dośrodkowanie Clarka ląduje wprost w rękawicach Speroniego.

86
    Zmęczony Bannan ustępuje miejsca Moxeyemu.

87
    Weimann nie pokazał dziś zbyt wiele. Zastępuje go Tonev.

89
    Bowery główkuje i z dużym trudem piłkę na róg wybija golkiper.

90+1
    3 minuty dolicza arbiter techniczny.

90+2
    Gol dla Crystal Palace!
    Co za uderzenie!!! Szaleństwo na stadionie Villa Park!!! Wspaniały kontratak gości, DWIGHT GAYLE dostaje piłkę i cudownym techniczny uderzeniem zza szesnastki dokręca piłkę w prawe okienko bramki Guzana!

90+4

Po naprawdę niezłej drugiej połowie w samej końcówce prezent świąteczny sprawia ekipie Crystal Palace nowo wprowadzony w drugiej odsłonie Gayle! To są niezwykle ważne 3 punkty dla gości, którzy dzięki zwycięstwu w Boxing Day przeskakują West Ham, który uległ Arsenalowi. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na starcie gigantów o 18.30!!!

MVP spotkania zostaje bramkarz gości Julian Speroni, który kilkoma swoimi interwencjami pomógł w uzyskaniu zwycięstwa i zgarnięciu cennych 3 punktów. (17:56:32)