Hull – Man Utd 2:3 (koniec) | Aston Villa – Crystal Palace 0:1 (koniec) | Cardiff – Southampton 0:3 (koniec)
Chelsea – Swansea 1:0 (koniec) | Everton – Sunderland 0:1 (koniec) | Newcastle – Stoke 5:1 (koniec)
Norwich – Fulham 1:2 (koniec) | Tottenham – West Bromwich 1:1 (koniec) | West Ham – Arsenal 1:3 (koniec)
Man City – Liverpool 2:1 (koniec)
Cardiff City F.C.
0:3 (0:3)
Southampton F.C.
Czwartek 26.12.2013, 16:00 • Cardiff City Stadium, Cardiff • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

W drugi dzień świąt zostanie rozegrana 18 kolejka spotkań w Premiership na stadionie Cardiff City Stadium zmierzą się gospodarze widowiska Cardiff City a ich rywalem będzie Southampton.

Gospodarze widowiska zajmują 15 lokatę po 17 kolejkach z dorobkiem zaledwie również 17 punktów. W pięciu ostatnich spotkań na 15 możliwych do zdobycia punktów zdobyli zaledwie 4 i chyba trener gospodarzy chyba pomału może żegnać się z klubem. W ostatnim spotkaniu przegrali na Anfield Road z Liverpoolem 3:1, a jedyną bramkę dla Cardiff zdobył Jordon Mutch.

Goście również nie wygrali ostatnich 5 spotkań, lecz można ich usprawiedliwiać, gdyż grali z drużynami, które są zdecydowanie silniejsze kadrowo m.in Chelsea Londyn, Arsenal Londyn czy Manchester City. Trener gości ma sporo problemów kadrowych gdyż z gry wykluczonych ma 5 zawodników, więc kadrę na spotkanie musi uzupełnić zawodnikami z rezerw bądź drużyn młodzieżowych. Ostatnie spotkanie rozegrali z Tottenham Hotspur, które po zaciętym widowisku przegrali na własnym stadionie 2:3.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą 10-krotnie i 5-krotnie wygrywali gospodarze natomiast 3-krotnie z boiska zwycięsko schodzili "Święci", a 2-krotnie obie ekipy schodziły z boiska z podziałem punktów.

Arbitrem spotkania będzie 42 letni Andre Marriner, który pochodzi z Birmingham. Na liniach będą go wspierać Sian Massey i Marc Perry. Natomiast sędzią technicznym wyznaczonym na ten mecz będzie Roger East.

Już na godzinę przed meczem znamy składy w jakich wystąpią obie drużyny, a oto one:

Cardiff City F.C.: Marshall – Taylor, Turner, Théophile Catherine, Caulker, Whittingham, Mutch, Gunnarsson, Noone, Odemwingie, Campbell

Rezerwowi: Hudson, Cornelius, Bo-Kyung Kim, Cowie, Maynard, Lewis, John

Trener: M. Mackay

Southampton F.C.: Gazzaniga – Yoshida, José Fonte, Shaw ,S. Davis, Lallana, Cork, Schneiderlin, Chambers, Rodriguez, Lambert

Rezerwowi: K.Davis, Ramírez, Fox, Ward-Prowse, Hooiveld, Reed, Gallagher

Trener: M. Pochettino

Sędziowie: A. Marriner – S. Massey, M. Perry

Sędzia techniczny: R.East.

Już za niespełna dziesięć minut rozpocznie się spotkanie, w którym faworytem spotkania jest ekipa gości. Gospodarze na pewno nie oddadzą tego meczu za darmo świadczy o tym ofensywne ustawienie ekipy prowadzonej przez Mackay'a. Na stadionie mamy świąteczną atmosferę, ale na boisku na pewno tak nie będzie – obie drużyny potrzebują punktów i żadnej z nich remis nie interesuję!

1

2
    Obie drużyny na samym początku spotkania grają bardzo ostrożnie, gdyż nie chcą na razić się na jakąś groźną kontrę.

3
    Po małych problem z łączem wracamy do transmisji. Póki co nic ciekawego nie wydarzyło się na boisku.

4
    Długa piłka do Campbella z pominięciem drugiej linii, jednak gracz gospodarzy nie był w stanie dojść do zbyt silnie zagranej futbolówki.

5
    Święci podeszli wyżej, jednak na razie nic z tego ciekawego nie wynika – grają zbyt pasywnie.

6
    Theophile szarżuje z prawej strony i wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Świętych, lecz Noone nie był w stanie utrzymać piłki na boisku i od bramki rozpocznie golkiper gości.

7
    Próba długiego prostopadłego do osamotnionego dziś z przodu Lamberta, lecz dobrze przeciął piłkę zawodnik gospodarzy umożliwiając swoim kolegom wyjście z kontrą.

8
    Wysoki pressing gospodarzy i zastępca Gazzaniga zmuszony jest wybić piłkę na aut.

9
    W ataku pozycyjnym gospodarze, jednak dobrze powstrzymywany z prawej strony Lallana musi wycofać piłkę do formacji ofensywnej i "Święci" od nowa muszą tworzyć atak pozycyjny.

10
    Gospodarze są zamknięci na własnej połowie, a goście grają "ty do mnie ja do ciebie".

11
    Dośrodkowanie z prawej strony Noone w pole karne gości i Whittingham uderzył nieczysto w piłkę marnując doskonałą sytuację dla swojego zespołu.

12
    Ależ mamy obrót sytuacji wpierw z groźną kontrą wychodził gospodarze, a już za moment gospodarze byli opresji i musieli daleko od swojej bramki wybijać piłkę.

14
    Gol dla Southampton!
    Kontra doskonała. Rozpędzony z prawej strony zawodnik Lallana zagrywa piłkę wzdłuż pola karnego Cardiff i wślizgiem piłkę do bramki pakuję JAY RORIGUEZ!

15
    Gospodarze rozpoczęli od środka boiska i już ich sytuacja nie wygląda za dobrze, gdyż potrzebują 3 punktów, aby wyjść ze strefy spadkowej.

17
    Goście cofnęli się, gdyż to teraz gospodarzom spotkania zależy na zdobyciu bramki, a "Święci" za pewne będą chcieli przeprowadzać kontrataki, z którymi potrafią sobie świetnie radzić.

19
    Dobrze szarżował zawodnik gospodarzy z prawej strony, lecz dobrym wślizgiem popisał się Fonte wywalczając do tego jeszcze rzut z autu dla swojej drużyny.

20
    Świetne dośrodkowanie z głębi pola i JAY RODRIGUEZ wybiegł w odpowiednim momencie uprzedzając defensora gospodarzy i pakuję piłkę pod nogami Marshalla!

21
    Gospodarze są już w patowej sytuacji widać zdecydowanie, że są bez formy.

22
    Noone (Cardiff) ogląda żółtą kartkę za wślizg w nogi rywala.

23
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, a defensorzy Cardiff grają w swoim polu karnym jak zaczarowani i tym razem mieli dużo szczęścia, gdyż Lambert trafia tylko w boczną siatkę.

24
    Świetna sytuacja dla Cardiff. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafia na głowę Mutcha i tylko doskonała Gazzaniga ratuję zespół gości przed stratą bramki, lecz sędzia pokazuję, że zawodnik gospodarzy pomagał sobie rękami, więc nawet jeśli padłaby bramka to była by nie uznana.

25
    Shaw (Southampton) ukarany żółtą kartką za faul w nogi zawodnika gospodarzy – jak najbardziej słuszna decyzja sędziego.

26
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego jest zbyt głębokie i kończy się w rękach golkipera gości, który szybko wznowił grę umożliwiając swoim kolegom wyjście niebezpieczną kontrą.

27
    Dośrodkowanie z głębi pola, a defensywa gospodarzy gra dzisiaj beznadziejnie! Piłka trafia do niepilnowanego RICKIEGO LAMBERTA, który nie ma problemu z umieszczeniem piłki z najbliższej odległości w bramce!

28
    Prawie po 30 minutach spotkania wynik mamy znanego chyba zwycięzce dzisiejszego meczu Southampton miażdży Cardiff pod każdym względem.

30
    Atak pozycjny gospodarzy rozgrywany bardzo długo i w końcu na uderzenie za pola karnego decyduje się Taylor, a piłka odbija się od defensora gości i zaskoczony golkiper "Świętych" ratuję swój zespół przed utratą bramki!

31
    Faulowany w polu karnym Gazzaniga i zacznie od dalekiego wybicia piłki z własnej bramki.

32
    Przerzucenie piłki na prawą stronę do Rodriguez, który nie jest w stanie utrzymać piłki na boisku i od bramki rozpocznie Marshall.

33
    Szybka kontra gospodarzy i Fonte zatrzymuję groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

34
    Gospodarze grają bez pomysłu pod bramką "Świętych" i tracą futbolówkę narażając się na groźną kontrą, lecz dośrodkowanie Lallany zablokowane przez defensora gospodarzy.

35
    Gospodarze starają się jak mogą, ale nic nie wychodzi im w dzisiejszym spotkaniu.

36
    Święci utrzymują się dosyć długo przy piłce poszukując długiego podania do Rodrigueza, który ma dziś chrapkę na hattricka!

37
    Goście próbują wyjść z kontrą, lecz gdy tylko pojawili się na połowie gości stracili piłkę i ponownie przy futbolówce gracze "Świętych".

39
    Wreszcie coś wyszło gospodarzom. Wyborne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gości i Yoshida zmuszony jest wybić piłkę na rzut rożny.

40
    Radzą sobie defensorzy "Świętych" z dośrodkowaniem z rzutu rożnego i próbują wyjść z kontrą, lecz powstrzymują się i rozgrywają atak pozycyjny.

41
    Długa piłka do Lallany, lecz zawodnik gości nie jest w stanie dojść do piłki i od bramki rozpocznie Marshall.

42
    Długie wybicie piłki przez Marshalla i ponownie przy futbolówce zespół gości, który ponownie konstruuję atak pozycyjny.

44
    Doskonała piłka do Campbella w pole karne gości i Yoshida w ostatniej chwili powstrzymuję gracza miejscowych przed uderzeniem na bramkę!

45
    Ostatnia minuta pierwszej połowy odbywa się pod dyktando gości, którzy rozgrywają sobie spokojnie piłkę oczekując na gwizdek sędziego.

45
    Sędzia przedłuża drugą połowę o dwie minuty!

45+1
    Goście rozgrywają piłkę na własnej połowie kradnąc cenne sekundy zespołowi gospodarzy.

45+2
    Rzut wolny z około 20-25 metrów. Piłka mocno bita w pole karne gości i dobrze interweniuje Gazzaniga chwytając pewnie piłkę w swoje rękawice.

Gospodarze będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o pierwszej połowie ich gra wyglądało fatalnie, a przede wszystkim obrona grała jakby pierwszy raz grała w piłkę – goście wykorzystali to doskonale i już po pierwszej połowie mają zapewnione zwycięstwo w tym spotkaniu.

Posiadanie piłki mówi wszystko 37%-63% na korzyść zespołu gości, który miażdży pod każdym względem zespół gospodarzy.

46

46
    Zmiana w drużynie Cardiff City F.C.: z boiska schodzi Odemwingie, na boisku pojawia się Cornelius.

46
    Drugą połowę od środka rozpoczęła para Lallana – Lambert.

47
    Rzut wolny dla gospodarzy, lecz piłka mija wszystkich graczy i od bramki rozpocznie Marshall.

48
    Schneiderlin (Southampton) ukarany żółtą kartkę za powstrzymywanie szarżującego gracza gospodarzy z prawej strony boiska.

49
    Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony boiska z około 25 metra. Centra w pole karne kończy się niecelnym uderzeniem Campbell, który sugeruję, że piłka dotknęła gracza gości i powinien być rzut rożny dla Cardiff.

50
    Dośrodkowanie w pole karne "Świętych" i Gazzaniga piąstkuję piłkę i po sporym zamieszaniu defensorzy gości wybijają piłkę na rzut rożny.

51
    Wprowadzony niedawno temu Cornelius uderza nieczysto głową na bramkę gości i od bramki rozpocznie golkiper gości.

52
    Z bramki niebezpieczni wychodzi Marshall, który ratuję swój zespół przed utratą bramki, gdyż już na czystą pozycję wychodził Lambert.

53
    Rzut rożny dla gości kończy się uderzeniem Corka sprzed pola karnego i pewną interwencją golkipera gospodarzy.

54
    Po raz kolejny świetnie pokazuję się nam Lallana, którego dośrodkowanie pewnie chwyta Marshall.

55
    Na murawie leży Lallana, a sędzia upomina tylko gracza gospodarzy.

56
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale radzą sobie z nim gracze Cardiff i ponownie przy piłce gracze gości i próba prostopadłego podania do Lamberta kończy się pozycję spaloną owego zawodnika.

57
    Dośrodkowanie z głębi pola w pole karne "Świętych" pewnie chwyta Gazzaniga.

58
    Sytuacja nam się szybko zmienia tym razem z drugiej strony boiska dośrodkowywał Shaw i piłkę pewnie chwycił Marshall.

59
    Na pozycji spalonej znalazł się Campbell, a powtórki do końca nie wyjaśniają owej sytuacji.

60
    Rzut rożny dla gospodarzy od bramki rozpocznie golkiper gości po niecelnym uderzeniu zawodnika Cardiff.

61
    Yoshida popisuję się znakomitym wślizgiem i powstrzymuję młodego Cornelius przed wyjściem z groźną kontrą.

61
    Zmiana w drużynie Cardiff City F.C.: z boiska schodzi Taylor, na boisku pojawia się John.

62
    Dośrodkowanie w pole karne gości i piłkę pewnie chwyta Gazzaniga, który dzisiaj spisuję się doskonale pod nieobecności Artura Boruca.

63
    Uderzenie Campbella sprzed pola karnego ląduję wysoko na trybunach i sam zawodnik zastanawia się jak tego dokonał.

64
    Rzut wolny dla Southamptonu z 30 metrów i radzą sobie z nim gracze gospodarzy, lecz w starciu o piłkę niebezpiecznie faulowany Shaw.

65
    Shaw musi opuścić boisko i przez moment "Święci" zmuszeni grać dziesięciu.

66
    Goście rozpoczną od dalekiego wyrzut z autu na własnej połowie po niedokładnym podaniu do Noone.

66
    Długa piłka w poszukiwaniu Campbella, lecz jest zbyt mocno zagrana i od bramki golkiper gości.

67
    Gospodarze rozgrywają atak pozycyjny i głębokie dośrodkowanie pewnie chwyta Gazzaniga uprzedzając Campbella przed uderzeniem piłki z główki.

68
    Mutch zagrywa piłkę ręką, lecz sędzia tego nie zauważył i od autu rozpoczęli zawodnicy gości.

69
    Gospodarze rozgrywają atak pozycyjny zmuszając gospodarzy do biegania.

69
    Fantastyczne dośrodkowanie w pole karne Cardiff i Marshall zmuszony jest piąstkować piłkę.

70
    Rodriguez próbuję w akrobatyczny sposób uderzyć piłkę i udaję się to mu, lecz zbyt lekko i pewnie piłkę chwyta Marshall.

71
    Długa piłka do Campbella, który był w tej sytuacji odpychany, a gwizdek sędziego mimo wszystko milczy.

72
    Faulowany defensor gospodarzy i od rzutu wolnego na własnej połowie Cardiff.

72
    Faulowany walce o górną piłkę Fonte i od wolnego rozpocznie zespół "Świętych"

73
    Długa piłka do Rodrigueza, jednak nie jest w stanie dojść do zbyt mocno zagranej futbolówki.

74
    Przerzucenie piłki do Lallany, który decyduję się na dośrodkowanie, a piłkę pewnie wybijają z własnego pola karnego gospodarze.

75
    Wysoki pressing gospodarzy, z którego wychodzą doskonale, lecz gdy tylko przekraczają połowę "Świętych" tracą piłkę i goście mogą wychodzić z kontrą.

75
    Faulowany Lallana na środku boiska, lecz bez konsekwencji.

76
    Dobry mecz gra dziś Yoshida, który świetnie czyta grę i uniemożliwia gospodarzom rozgrywanie piłki przed polem karnym Southamptonu.

76
    Centra w pole karne gości, którzy wybijają futbolówkę jak najdalej swojej bramki oddalając tym samym zagrożenie z pod własnej bramki.

77
    Lallana w dziecinny sposób ograł zawodnika gospodarzy, lecz w dalszej akcji niedokładnie podaje do Rodrigueza i traci piłkę.

78
    Wysoki pressing gości i gospodarze mają problem z wyjściem własnej połowy i wywalczają tym samy "Święci" aut na własnej połowie.

79
    Długa piłka do Rodrigueza, lecz Caulker wybija futbolówkę na aut.

80
    Wprowadzony niedawno John rozpędza się z lewej strony boiska, lecz jego szarże dobrze powstrzymuję Fonte, który przejmuję od niego piłkę.

80
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Lallana, na boisku pojawia się Ward-Prowse.

80
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Gunnarsson, na boisku pojawia się Bo-Kyung Kim.

82
    Przewaga gospodarzy nie ulega wątpliwości. Kolejny kontratak i Shaw mocno próbuję wbić piłkę wzdłuż pola karnego Cardiff, lecz jego dośrodkowanie zablokowane i Southampton będzie miał rzut rożny.

83
    Rozpaczliwe uderzenie z 30 metrów Noone, a realizator pokazuję jak kibice Cardiff już opuszczają stadion.

84
    Gospodarze nie mają pomysłu na grę i próbuję nieustannie długich piłkę do Campbella, który osamotniony niewiele może zdziałać.

85
    Długa piłka na prawą stronę do niedawno wprowadzonego Ward-Prowse, lecz piłka jest zbyt mocno zagrana i od bramki rozpocznie Marshall.

86
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Rodriguez, na boisku pojawia się Ramírez.

87
    Na spalonym znalazł się Campbell.

88
    Długa piłka na prawą stronę do Campbella, a Fonte wchodzi czystym wślizgiem, jednak sędzia widział co innego i będzie świetna sytuacja dla miejscowych.

89
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybija niedawno temu wprowadzony Ramirez i gospodarze konstruują od nowa atak pozycyjny.

89
    Gospodarze rozgrywają atak pozycyjny, lecz już są rozluźnieni i tracą piłkę na rzecz rywali.

90
    Goście rozpoczną ostatnią minutę spotkania od wyrzutu z autu na własnej połowie.

90
    Faulowany przed własnym polem karnym Fonte przez Kima.

90
    Sędzia dolicza dodatkowe 3 minuty gry, ale wątpię, żeby przez te 180 sekund wydarzyło się coś ciekawego na boisku miejmy nadzieję, że się mylę.

90+1
    Kolejne rozpaczliwe uderzenie zawodnika gospodarzy, lecz Théophile Catherine uderza wysoko nad bramką Gazzaniga.

90+2
    Cardiff szuka sytuacji do zdobycia chociażby honorowej bramki i dzielnie walczący z lewej strony Kim wywalczył rzut rożny dla swoje drużyny.

90+3
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Lambert, na boisku pojawia się Gallagher.

W drugiej połowie nie obejrzeliśmy tylu bramek co w pierwszej. Southampton zasłużenie wygrywa spotkanie, a gospodarze muszą poprawić zdecydowanie grę w formacji obronnej, gdyż bez urazy zagrali jakby pierwszy raz grali na boisku.

Na duże oklaski zasługuję świetnie spisująca się formacja ofensywna gości, która wykorzystała dzisiaj niefrasobliwość obrony Cardiff i wykorzystała wszystkie sytuację wygrywając ten mecz już w 30 minucie.

Serdecznie zapraszam na dzisiejszy hit czyli spotkanie Manchesteru City – Liverpool, które zapowiada się arcyciekawie, a relację z tego spotkania przeprowadzi jak zawsze nasz portal lajfy.com. (17:56:11)