Saint-Étienne – Évian TG 1:0 (koniec)
AS Saint-Étienne
1:0 (1:0)
Évian Thonon Gaillard
Środa 08.01.2014, 20:45 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Niezły mecz w wykonaniu Saint-Etienne zakończony minimalnym zwycięstwem gospodarzy, którzy dzięki temu awansowali na czwarte miejsce w lidze. Na pochwały zasługuje Tabanou, który aktywną postawą na boisku zasłużył na tytuł MVP spotkania. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (22:41:39)

90+2
    Niecelne podanie Djedje do Rubena i od bramki rozpocznie Ruffier.

90+1
    Kontratak miejscowych zakończony niecelny strzałem Gradela.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty.

89
    Bardzo niecelny strzał Wassa z dystansu.

88
    Ruffier celebruje wprowadzenie piłki do gry. Drużyna Saint Etienne jest coraz bliżej zwycięstwa.

86
    Sabaly ukarany żółtą kartką.

85
    Rzut rożny dla gospodarzy. Ładnie wrzucał Tabanou, ale Pogba minął się z piłkę.

83
    Fantastyczna interwencja Ruffiera, który odbił strzał Saugou z najbliższej odległości!!! Dobijać próbował Ruben, ale spudłował.

82
    Dalekie podanie do Brandao, który oszukał zwodem obrońcę i...spudłował.

80
    Brandao wszedł za Erdinga. Ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

78
    Ładny rajd Tabanou zakończony niecelny strzałem zawodnika Saint-Etienne.

Wyrównała się statystyka posiadania piłki.

76
    Gradel spróbował indywidualnego rajdu, ale stracił piłkę przed polem karnym rywali.

75
    Zablokowany strzał Erdinga.

74
    Hamouma zmieniony przez Gradela.

73
    Rzut rożny dla Evian i bardzo niecelna główka Sorlina.

71
    Hamouma z rzut wolnego trafił prosto w bramkarza.

70
    Sporo walki w środku pola. Przewaga Saint-Etienne nie jest już tak widoczna jak w pierwszej połowie.

68
    Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Pogba za Corgneta.

66
    Sougou ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Napastnik gości specjalnie zahaczył interweniującego Ruffiera.

64
    Ostatnia zmiana w Evian. Za Kone wszedł Ruben.

63
    Świetna wrzutka Tabanou z lewego skrzydła i złe przyjęcie Erdinga, który zmarnował doskonałą sytuację.

61
    Sprytna wrzutka Dje Dje w pole karne rywali, ale koledzy nie zrozumieli jego intencji.

59
    Nieźle z prawego skrzydła dośrodkował Barbosa i Ruffier był bliski popełnienia błędu.

57
    Do głosu doszli gości, którzy w końcu odważnie zaatakowali.

56
    Bi Zmieniony przez Barbosę.

55
    Erding złapany na spalonym. Turecki napastnik jest dziś niezbyt widoczny.

54
    AS Saint-Étienne w ataku pozycyjnym.

53
    Niecelnie główkował Sougou. W końcu składna akcja gości.

52
    Rzut rożny dla gości i niezbyt udana wrzutka Djedje.

50
    Spore zamieszanie w polu karnym gości po strzale Cohade'a i rzut rożny dla Saint-Etienne.

49
    Niezła kontra gości zakończona niecelną główką Berigauda.

48
    Obraz gry po przerwie nie różni się od tego co obserwowaliśmy w pierwszej połowie. Nadal przeważają gospodarze.

Druga połowa rozpoczęła się z małym opóźnieniem spowodowanym niemiłym incydentem. Ruffier został uderzony rzuconym z trybun bidonem.

46
    Mensah zmieniony przez Cambona.

46

Dobry mecz w Saint-Etienne i zdecydowana przewaga gospodarzy. Drużyna gości może dziękować opatrzności, że na tablicy świetlnej widnieje tylko wynik 1-0, bo spokojnie mogło być przynajmniej 3-0. Jeśli nic się nie zmieni po przerwie to powinniśmy zobaczyć kolejne bramki dla AS Saint-Étienne.

45+2

45+1
    W idealnej sytuacji spudłował Brison. Goście mają dziś ogromne szczęście.

45
    Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

44
    Berigaud faulował Salla w środku pola.

42
    Gospodarze opanowali sytuację i budują spokojnie atak pozycyjny.

40
    Coraz aktywniejsi są zawodnicy Evian, którzy starają się wykorzystać zmęczenie Saint-Etienne.

39
    Kolejna zła wrzutka Wassa. Tym razem z rzutu rożnego.

37
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości po złym wybiciu bramkarza. Niestety dla gospodarzy Erding nie zdołał wykorzystać dobrej okazji.

35
    Rzut wolny dla gości po faulu na Sablym. Wrzutka Wassa pozostawiała wiele do życzenia i obrońcy nie mieli problemu z wybiciem piłki.

33
    Laquait w sobie tylko znany sposób powstrzymał Corgneta. To powinno być 2-0!!!

31
    Tabanou minimalnie spudłował z dystansu. Świetne zawody rozgrywa pomocnik Saint-Etienne.

30
    Wysoki pressing gospodarzy zdaje na razie egzamin. Evian ma problem z wyjściem z własnej połowy.

28
    Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego Laquaita.

26
    Tabanou faulowany przez Kone. Rzut wolny dla miejscowych.

24
    AS Saint-Étienne całkowicie opanowało sytuację na boisku. Kolejna bramka dla gospodarzy wydaje się być kwestią czasu.

22
    Gol dla Saint-Étienne!

ROMAIN HAMOUMA wygrał przebitkę z obrońcami i precyzyjnym strzałem wyprowadził Saint-Etienne na prowadzenie.

21
    Hamouma zatrzymany przez bramkarza.

19
    Celment ostro potraktowany przez Sougou. Piłka dla gospodarzy.

17
    Ostre zagranie Salla i piłka dla gości.

16
    Djedje wygrał pojedynek z Tabanou.

15
    Mongongu ukarany żółtą kartką za faul w środku pola. Poszkodowany był Corgnet.

14
    Świetny strzał Tabanou i jeszcze lepsza interwencja Laquaita.

13
    Rośnie przewaga miejscowych, których napędza fantastyczny doping kibiców.

12
    Cohade stracił piłkę przy linii końcowej.

11
    Moment spokojniejszej gry.

9
    Spore zamieszanie w polu karnym gości po wrzutce Tabanou i rozpaczliwa obrona gości.

8
    Berigaud strzelał z pierwszej piłki, ale jego uderzeniu brakowało zarówno siły, jak i dokładności. Od bramki rozpocznie Ruffier.

7
    Kontratak Evian został zduszony w zarodku. Drużyna AS Saint-Étienne bardzo szybko przerywa wszelkie akcje gości.

6
    Seria rzutów rożnych dla gospodarzy.

5
    Indywidualny akcja Wassa zakończony bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu.

4
    Dynamicznie prawym skrzydłem zaatakował Hamouma, ale blokowany przez obrońców opuścił z piłką boisko.

3
    Rzut wolny dla Evian po faulu w środku pola.

2
    Gospodarze spokojnie budują akcję.

1

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Perrin (C), Sall, Ghoulam – Clement, Cohade – Hamouma, Corgnet, Tabanou – Erding

Rezerwowi: Moulin – Mignot, Pogba, Madinga, Gradel, Brandao, Saint-Maximin

Trener: Christophe Galtier

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Djedje, Mongongu, Mensah, Sabaly – Kone, Bi, Sorlin (C) – Wass, Berigaud, Sougou

Rezerwowi: Hansen – Angoula, Cambon, Benezet, Boccara, Barbosa, Ruben

Trener: Pascal Dupraz

Sędziowie: Buquet – Hanninot, Debart

W tym meczu St. Etienne będzie musiało sobie poradzić bez kontuzjowanych Paula Baysse'a, Idrissa Saadiego oraz zawieszonych Francois Clerca, Fabiena Lemoine'a i Kurta Zoumy. W drużynie gości nie wystąpi Andres Escobar.

Przewidywane składy:

St. Etienne: Ruffier – Brion, Perrin, Sall, Ghoulam – Clement, Cohade – Hamouma, Corgnet, Tabanou – Brandao

Evian: Laquait – Djedje, Mongongu, Angoula, Sabaly – Kone, Bi, Sorlin – Wass, Berigaud, Sougou

Evian przegrał 1-3 z Niceą. Honorowego gola zdobył Mongongu.

W ostatniej kolejce Saint-Etienne pokonało 2-0 Nantes. Gole zdobyli Corgnet i Erding.

Evian jest na miejscu 16-stym. Bilans 18 spotkań to 5 zwycięstw, 5 remisów i aż 8 porażek. 5 z nich drużyna gości poniosła na wyjazdach.

Po 19-stu kolejkach Saint Etienne zajmuje piąte miejsce w lidze z niezły bilansem 18(9-3-6)27-20. 17 z 30 punktów drużyna gospodarzy zdobyła na własnym boisku.

W zaległym spotkaniu ligi francuskiej Saint Etienne podejmie Evian. Gospodarze mają szansę po tym spotkaniu awansować na czwartą pozycję w tabeli.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.