Saint-Étienne – Évian TG 1:0 (koniec)
AS Saint-Étienne
1:0 (1:0)
Évian Thonon Gaillard
Środa 08.01.2014, 20:45 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

W zaległym spotkaniu ligi francuskiej Saint Etienne podejmie Evian. Gospodarze mają szansę po tym spotkaniu awansować na czwartą pozycję w tabeli.

Po 19-stu kolejkach Saint Etienne zajmuje piąte miejsce w lidze z niezły bilansem 18(9-3-6)27-20. 17 z 30 punktów drużyna gospodarzy zdobyła na własnym boisku.

Evian jest na miejscu 16-stym. Bilans 18 spotkań to 5 zwycięstw, 5 remisów i aż 8 porażek. 5 z nich drużyna gości poniosła na wyjazdach.

W ostatniej kolejce Saint-Etienne pokonało 2-0 Nantes. Gole zdobyli Corgnet i Erding.

Evian przegrał 1-3 z Niceą. Honorowego gola zdobył Mongongu.

Przewidywane składy:

St. Etienne: Ruffier – Brion, Perrin, Sall, Ghoulam – Clement, Cohade – Hamouma, Corgnet, Tabanou – Brandao

Trener: Christophe Galtier

Evian: Laquait – Djedje, Mongongu, Angoula, Sabaly – Kone, Bi, Sorlin – Wass, Berigaud, Sougou

Trener: Pascal Dupraz

W tym meczu St. Etienne będzie musiało sobie poradzić bez kontuzjowanych Paula Baysse'a, Idrissa Saadiego oraz zawieszonych Francois Clerca, Fabiena Lemoine'a i Kurta Zoumy. W drużynie gości nie wystąpi Andres Escobar.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Perrin (C), Sall, Ghoulam – Clement, Cohade – Hamouma, Corgnet, Tabanou – Erding

Rezerwowi: Moulin – Mignot, Pogba, Madinga, Gradel, Brandao, Saint-Maximin

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Djedje, Mongongu, Mensah, Sabaly – Kone, Bi, Sorlin (C) – Wass, Berigaud, Sougou

Rezerwowi: Hansen – Angoula, Cambon, Benezet, Boccara, Barbosa, Ruben

Sędziowie: Buquet – Hanninot, Debart

1

2
    Gospodarze spokojnie budują akcję.

3
    Rzut wolny dla Evian po faulu w środku pola.

4
    Dynamicznie prawym skrzydłem zaatakował Hamouma, ale blokowany przez obrońców opuścił z piłką boisko.

5
    Indywidualny akcja Wassa zakończony bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu.

6
    Seria rzutów rożnych dla gospodarzy.

7
    Kontratak Evian został zduszony w zarodku. Drużyna AS Saint-Étienne bardzo szybko przerywa wszelkie akcje gości.

8
    Berigaud strzelał z pierwszej piłki, ale jego uderzeniu brakowało zarówno siły, jak i dokładności. Od bramki rozpocznie Ruffier.

9
    Spore zamieszanie w polu karnym gości po wrzutce Tabanou i rozpaczliwa obrona gości.

11
    Moment spokojniejszej gry.

12
    Cohade stracił piłkę przy linii końcowej.

13
    Rośnie przewaga miejscowych, których napędza fantastyczny doping kibiców.

14
    Świetny strzał Tabanou i jeszcze lepsza interwencja Laquaita.

15
    Mongongu ukarany żółtą kartką za faul w środku pola. Poszkodowany był Corgnet.

16
    Djedje wygrał pojedynek z Tabanou.

17
    Ostre zagranie Salla i piłka dla gości.

19
    Celment ostro potraktowany przez Sougou. Piłka dla gospodarzy.

21
    Hamouma zatrzymany przez bramkarza.

22
    Gol dla Saint-Étienne!

ROMAIN HAMOUMA wygrał przebitkę z obrońcami i precyzyjnym strzałem wyprowadził Saint-Etienne na prowadzenie.

24
    AS Saint-Étienne całkowicie opanowało sytuację na boisku. Kolejna bramka dla gospodarzy wydaje się być kwestią czasu.

26
    Tabanou faulowany przez Kone. Rzut wolny dla miejscowych.

28
    Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego Laquaita.

30
    Wysoki pressing gospodarzy zdaje na razie egzamin. Evian ma problem z wyjściem z własnej połowy.

31
    Tabanou minimalnie spudłował z dystansu. Świetne zawody rozgrywa pomocnik Saint-Etienne.

33
    Laquait w sobie tylko znany sposób powstrzymał Corgneta. To powinno być 2-0!!!

35
    Rzut wolny dla gości po faulu na Sablym. Wrzutka Wassa pozostawiała wiele do życzenia i obrońcy nie mieli problemu z wybiciem piłki.

37
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości po złym wybiciu bramkarza. Niestety dla gospodarzy Erding nie zdołał wykorzystać dobrej okazji.

39
    Kolejna zła wrzutka Wassa. Tym razem z rzutu rożnego.

40
    Coraz aktywniejsi są zawodnicy Evian, którzy starają się wykorzystać zmęczenie Saint-Etienne.

42
    Gospodarze opanowali sytuację i budują spokojnie atak pozycyjny.

44
    Berigaud faulował Salla w środku pola.

45
    Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

45+1
    W idealnej sytuacji spudłował Brison. Goście mają dziś ogromne szczęście.

45+2

Dobry mecz w Saint-Etienne i zdecydowana przewaga gospodarzy. Drużyna gości może dziękować opatrzności, że na tablicy świetlnej widnieje tylko wynik 1-0, bo spokojnie mogło być przynajmniej 3-0. Jeśli nic się nie zmieni po przerwie to powinniśmy zobaczyć kolejne bramki dla AS Saint-Étienne.

46

46
    Mensah zmieniony przez Cambona.

Druga połowa rozpoczęła się z małym opóźnieniem spowodowanym niemiłym incydentem. Ruffier został uderzony rzuconym z trybun bidonem.

48
    Obraz gry po przerwie nie różni się od tego co obserwowaliśmy w pierwszej połowie. Nadal przeważają gospodarze.

49
    Niezła kontra gości zakończona niecelną główką Berigauda.

50
    Spore zamieszanie w polu karnym gości po strzale Cohade'a i rzut rożny dla Saint-Etienne.

52
    Rzut rożny dla gości i niezbyt udana wrzutka Djedje.

53
    Niecelnie główkował Sougou. W końcu składna akcja gości.

54
    AS Saint-Étienne w ataku pozycyjnym.

55
    Erding złapany na spalonym. Turecki napastnik jest dziś niezbyt widoczny.

56
    Bi Zmieniony przez Barbosę.

57
    Do głosu doszli gości, którzy w końcu odważnie zaatakowali.

59
    Nieźle z prawego skrzydła dośrodkował Barbosa i Ruffier był bliski popełnienia błędu.

61
    Sprytna wrzutka Dje Dje w pole karne rywali, ale koledzy nie zrozumieli jego intencji.

63
    Świetna wrzutka Tabanou z lewego skrzydła i złe przyjęcie Erdinga, który zmarnował doskonałą sytuację.

64
    Ostatnia zmiana w Evian. Za Kone wszedł Ruben.

66
    Sougou ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Napastnik gości specjalnie zahaczył interweniującego Ruffiera.

68
    Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Pogba za Corgneta.

70
    Sporo walki w środku pola. Przewaga Saint-Etienne nie jest już tak widoczna jak w pierwszej połowie.

71
    Hamouma z rzut wolnego trafił prosto w bramkarza.

73
    Rzut rożny dla Evian i bardzo niecelna główka Sorlina.

74
    Hamouma zmieniony przez Gradela.

75
    Zablokowany strzał Erdinga.

76
    Gradel spróbował indywidualnego rajdu, ale stracił piłkę przed polem karnym rywali.

Wyrównała się statystyka posiadania piłki.

78
    Ładny rajd Tabanou zakończony niecelny strzałem zawodnika Saint-Etienne.

80
    Brandao wszedł za Erdinga. Ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

82
    Dalekie podanie do Brandao, który oszukał zwodem obrońcę i...spudłował.

83
    Fantastyczna interwencja Ruffiera, który odbił strzał Saugou z najbliższej odległości!!! Dobijać próbował Ruben, ale spudłował.

85
    Rzut rożny dla gospodarzy. Ładnie wrzucał Tabanou, ale Pogba minął się z piłkę.

86
    Sabaly ukarany żółtą kartką.

88
    Ruffier celebruje wprowadzenie piłki do gry. Drużyna Saint Etienne jest coraz bliżej zwycięstwa.

89
    Bardzo niecelny strzał Wassa z dystansu.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty.

90+1
    Kontratak miejscowych zakończony niecelny strzałem Gradela.

90+2
    Niecelne podanie Djedje do Rubena i od bramki rozpocznie Ruffier.

Niezły mecz w wykonaniu Saint-Etienne zakończony minimalnym zwycięstwem gospodarzy, którzy dzięki temu awansowali na czwarte miejsce w lidze. Na pochwały zasługuje Tabanou, który aktywną postawą na boisku zasłużył na tytuł MVP spotkania. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (22:41:39)