Pogoń Szczecin
0:2 (0:1)
Arka Gdynia
Środa 22.01.2014, 16:00 • Pobierowo • Spotkania towarzyskie

Arka Gdynia pokonuje w meczu kontrolnym Pogoń Szczecin 2:0. Wynik meczu, w 20 minucie otworzył Szubert, a zwycięstwo żółto-niebieskich, w 72 minucie przypieczętował Tomasik. (17:43:38)

90
    Zablokowane dośrodkowanie Frączczaka.

90
    Tomasik za komentowanie decyzji arbitra.

89
    Wrzutka w pole karne i niecelne uderzenie Bartoszewicza. Od bramki grę wznowi Szromnik.

89
    Rzut wolny dla Pogoni z okolic 35 metra.

88
    Ruszyła kolejna kontra Gdynian, którzy wyszli 2 na 2, jednak stracili piłkę.

88
    Krótko rozegrany stały fragment gry i wybite dośrodkowanie Ławy.

88
    Dobre dośrodkowanie na krótki słupek, tam jednak przypilnowany Paczuk.

87
    Kontra Arki i Tomasik zatrzymany przez Rudola.

87
    Dośrodkowanie przed bramkę Arki, nie dopadł tam jednak żaden z graczy rywali.

85
    Ostatnie 5 minut meczu kontrolnego rozgrywanego w nadmorskim Pobierowie.

84
    Radzewicz wypuścił Aleksandra, który był jednak na spalonym.

82
    Tomasik zagrywa odchodzącą od bramki piłkę, ale nie dopadł do niej nieobstawiony Aleksander.

82
    Strata Gabriela i nieudany kontratak Arki.

81
    Pogoń w ostatnich minutach częściej w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynika. Arka kontroluje mecz.

80
    Ciężko przedrzeć się Portowcom pod pole karne Arki. Dobrze ustawiona defensywa żółto-niebieskich.

79
    Wysoko ustawiony pressing Gdynian.

77
    Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Paczuka i ponownie od bramki Szromnik.

77
    Popara zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale futbolówka w znacznej odległości minęła bramkę.

75
    Gabriel sfaulował Akahoshiego i wylądował w notesie arbitra.

75
    Kwadrans do zakończenia meczu.

72
    Gol dla Arki!

Arka Gdynia podwyższa prowadzenie w meczu kontrolnym! Dobre rozegranie rzutu rożnego, zakończone celnym strzałem PIOTRA TOMASIKA!

72
    Prostopadłe zagranie Radzewicza do Tomasika, którego dośrodkowanie zostaje zablokowane. Rzut rożny dla Arki.

70
    Dużo niedokładności i walki w środkowej strefie. Dwadzieścia minut do zakończenia tego spotkania.

67
    W środkowej strefie faulowany Popara.

67
    Czekamy na bramki w drugiej odsłonie meczu.

65
    Niecelne uderzenie Portowców i grę od bramki wznowi Szromnik.

64
    Tomasik mógł podwyższyć wynik spotkania! Wyszedł na czystą pozycję, ale z jego nie najlepszym uderzeniem poradził sobie Kudła!

63
    Aut na wysokości pola karnego dla Pogoni Szczecin.

61
    Dośrodkowanie Jarzębowskiego wybijają obrońcy, piłka trafia przed pole karne do któregoś z graczy Arki, który uderza niecelnie.

60
    Dobry rajd Radzewicza, ale gorzej z dośrodkowaniem – poza boisko wybija je Dąbrowski. Korner.

59
    Dośrodkowanie Japończyka z rzutu rożnego i tym razem pewnie na przedpolu Szromnik.

59
    Zablokowane uderzenie Akahoshiego, po błędzie Szromnika.

59
    Senna jak na razie ta druga połowa. Niewiele ciekawego dzieje się na boisku w Pobierowie.

57
    Dobra interwencja Dąbrowskiego po skrzydłowym ataku Arki.

54
    Korner dla Pogoni, ale nie udaje się wywalczyć pozycji strzeleckiej.

53
    Mamy już składy obu ekip na drugą odsłonę meczu.

50
    Złe zagranie Frączczaka i radzą sobie defensorzy Arki.

49
    Gramy już dalej.

48
    Chwila przerwy. Na boisku leży Frączczak.

47
    W przerwie trenerzy obu ekip przeprowadzili po kilka zmian. Postaramy się ustalić, kto zameldował się na boisku.

46
    Dośrodkowanie Portowców z prawej flanki, ale za głębokie i piłka zatrzymuje się na górnej siatce.

46

Do przerwy Arka Gdynia prowadzi z Pogonią Szczecin 1:0. Jedyną, jak na razie bramkę w Pobierowie zdobył Szubert. Mecz, jak na sparing przystało nie jest toczony w szybkim tempie. Mimo to, było nam dane zobaczyć kilka niezłych sytuacji podbramkowych z obu stron.

45+1

45
    Niecelny strzał Patryka Małeckiego.

45
    Dobra interwencja Szromnika po strzale Rudola. Rzut rożny dla Szczecinian.

45
    Głębokie dośrodkowanie, gdzieś na głowę Ouedraogo, który jednak nie przedarł się w gąszczu obrońców.

45
    Nieudane dośrodkowanie Małeckiego, ale ciągle przy piłce Portowcy.

45
    Ostatnia minuta pierwszej połowy. Przy piłce, na połowie rywali Pogoń.

44
    Na spalonym jeden z graczy Arki Gdynia.

43
    Niecelne uderzenie Wiśniewskiego ze skraju pola karnego, akcję próbował domykać jeszcze Szubert, ale nie zdążył na dalszym słupku.

42
    Nieudana centra na pole karne i rusza szybki kontratak Gdynian.

42
    Po strzale głową Kozłowskiego dobrze spisał się Szromnik. Korner dla Pogoni.

41
    Na skrzydle powstrzymany Małecki i nieudany kontratak Arki.

41
    W środku boiska faulowany Kun.

40
    Na skrzydle szarżował Marcus da Silva, ale szybko został podwojony i stracił futbolówkę.

39
    Dobry powrót zanotował Cienciała i przerwał kontrę Pogoni.

38
    Ofsajd któregoś z graczy Portowców.

37
    Dośrodkowanie w kierunku Kozłowskiego, który zostaje uprzedzony przez obrońców Arki.

36
    Nieporozumienie Szczecinian w ataku i dobrze spisujący się dziś Szromnik wznowi grę od bramki.

34
    Ależ akcja Pogoni! Małecki wyłożył ze skrzydła Kunowi, a ten z okolic 7. metra posłał futbolówkę nad poprzeczką!

33
    Wieje nudą od kilku minut. Piłka toczona głównie w środkowej strefie.

32
    Kontratak Arki, zabrakło jednak dokładności na lewej flance.

31
    Bezpośrednie uderzenie Małeckiego ląduje na murze.

31
    Ouedraogo faulowany w okolicach 30 metra. Rzut wolny dla Pogoni.

30
    Dużo walki w środku boiska.

28
    Korner dla Arki Gdynia, ale nic z niego nie wynikło.

27
    Kolejna, kapitalna okazja dla Gdynian! Fenomenalnie jednak spisał się Janukiewicz.

25
    Niesygnalizowane, ale też niecelne uderzenie Popary z dystansu.

24
    Szromnik pod presją Kozłowskiego wybija daleko i niedokładnie.

24
    Mieliśmy krótką przerwę w grze. Pomocy fizjoterapeutów potrzebował Ouedraogo.

23
    Skutecznie w powietrzu Arkowcy.

22
    Odpowiedź Pogoni i tylko rzut rożny. Świetna interwencja Szromnika.

20

Obrońcy Pogoni radzą sobie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak Arkowcy wyłuskują piłkę przed polem karnym, SZUBERT wychodzi sam na sam i trafia do siatki!

19
    Świetna akcja Wiśniewskiego, który ostatecznie przegrywa pojedynek jeden na jeden z Janukiewiczem! Tylko korner dla Arki Gdynia.

18
    Niefrasobliwość defensorów Arki i bramkarz zmuszony do długiego wybicia.

17
    Prawym skrzydłem atak rozprowadzili gracze Arki, ale zakończyli wszystko niedokładnym dośrodkowaniem.

17
    Pozycyjny atak Portowców, którzy wymieniają sporo podań. Arka głównie z kontrataku.

16
    Ouedraogo rozciągnął grę do Lewandowskiego, ten próbował odgrywać z "klepki", ale zorientowali się we wszystkim rywale.

15
    Za mocne prostopadłe dogranie do Szuberta i kolejny już raz, od bramki Janukiewicz.

15
    Na spalonym jeden z piłkarzy gdyńskiej drużyny.

14
    Kontratak Arki, w piłkę na polu karnym nie trafia Szubert.

13
    Małecki do Ouedraogo, ten jednak niedokładnie odgrywał w kierunku Kozłowskiego.

12
    Małecki próbował dośrodkować w pole karne, ale został zablokowany.

11
    Nieudany kontratak Pogoni i od bramki zacznie Szromnik.

9
    Niezła akcja Arki, zakończona celnym strzałem, który jednak nie zaskoczył Janukiewicza.

8
    Nieporozumienie Szczecinian i na skraju pola karnego pewnie interweniował Szromnik.

7
    Mamy dośrodkowanie i niecelne uderzenie głową Szuberta.

7
    Rzut wolny dla Arki Gdynia. Do bramki jednak daleko – około 30 metrów.

6
    Teraz okres, w którym dłużej przy piłce Arka.

4
    Złe jednak rozegranie rzutu wolnego i futbolówkę odzyskali Arkowcy.

4
    W okolicach środkowej strefy faulowany Kozłowski.

4
    Od początku spotkania w inicjatywie Pogoń.

3
    Pewnie na przedpolu Janukiewicz.

2
    Skrzydłem zaatakowała ekipa Pogoni Szczecin, ale jeden z graczy w granatowych koszulkach nie upilnował linii ostatniego obrońcy i arbiter odgwizdał ofsajd.

1

Arka w koszulkach białych i spodenkach czarnych. Portowcy na granatowo.

Trójka sędziowska już na murawie. Piłkarze konsultują jeszcze taktykę przy ławkach rezerwowych.

Już za kilka minut początek spotkania.

Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Rudol, Hernani, Fijałkowski, Lewandowski – Małecki, Ouedraogo, Walski, Popara, Kun – Kozłowski

Arka Gdynia: Szromnik – Cienciała, Juraszek, Marcjanik, Glauber – Wiśniewski, Nalepa, Rzuchowski, Marcus da Silva, Wojowski – Szubert.

Początek środowego meczu towarzyskiego o godzinie 16:00. My naszą relację postaramy się rozpocząć nieco wcześniej, by zameldować Państwu składy obu ekip. Bądźcie razem z nami!

W Pogoni Szczecin zobaczymy m.in testowanego Pavle Poparę. Z Arką zaś trenują piłkarze występujący do tej pory w ekipie rezerw – Robert Sulewski, Radosław Robakowski i Michał Nalepa.

Pogoń Szczecin w ekstraklasie plasuje się na zaskakująco dobrej, szóstej lokacie. Podopieczni Wdowczyka uzbierali 30 punktów. Z kolei Arka, występująca na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy, zajmuje czwarte miejsce i poważnie myśli o powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Przed nami interesująco zapowiadające się spotkanie sparingowe pomiędzy Pogonią Szczecin a występująca na zapleczu ekstraklasy Arką Gdynia. Mecz rozegrany zostanie w Pobierowie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Piotr

Gole: 20. Szubert, 72. Tomasik

Kartki:   75. Gabriel (ARK), 90. Tomasik (ARK)

II połowa: Kudła – Frączczak, Dąbrowski, Rudol, Jałoszyński – Kort, Popara, Akahoshi, Ława, Bartoszewicz – Paczuk.

Arka Gdynia: Szromnik – Cienciała, Juraszek, Marcjanik, Glauber – Wiśniewski, Gabriel, Nalepa, Marcus da Silva, Wojowski – Szubert

II połowa: Szromnik – Cienciała, Juraszek, Jarzębowski, Radzewicz – Wiśniewski, Gabriel, Pruchnik, Tomasik, Szwoch – Aleksander