Słowenia 2 – Austria 4:0 (koniec) | Rosja – Norwegia 4:0 (koniec) | Szwajcaria – Łotwa 1:3 (koniec)
Czechy – Słowacja 5:3 (koniec)
Czechy
5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Słowacja
Wtorek 18.02.2014, 18:00Zimowe Igrzyska Olimpijskie - mężczyźni

Dziękuje za uwagę i zapraszam na jutrzejsze relacje z ćwierćfinałów na lajfy.com! (20:24:02)

Koniec! Czechy w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Soczi. Słowacy pakują walizki i wylatują do domów. Szkoda słowackiej reprezentacji, która w trzeciej tercji podjęła fantastyczną walkę z Czechami.

60:00

59:32
    Bramka dla Czech!
    Bramkę zdobył TOMASZ PLEKANEC.

GOOL! TOMASZ PLEKANEC ustala wynik spotkania strzałem do pustej bramki!

59:08
    Koniec marzeń Słowaków o wygranej? Meszároš otrzymał karę mniejszą za zahaczanie.

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:06
    Sekera mocno spod niebieskiej, broni Pavelec.

57:20
    Coraz mniej czasu ma Słowacja na doprowadzenie do remisu, Czesi wszystkie siły wysyłają już do defensywy.

56:32
    Słowacy dorwali się do gumy i ruszają do ataku.

55:21
    Czesi spokojnie rozgrywają gumę we własnej tercji, nie spieszy się podopiecznym Aloisa Hadamczika.

54:02
    Uwolnienie po stronie czeskiej, wycofanie gry pod bramkę Pavelca.

53:12
    Delikatny strzał Sekery na bramkę Pavelca, broni golkiper czeskiej reprezentacji.

52:21
    Wzmaga się doping rosyjskiej publiczności, która chce czwartej bramki Słowaków. Tymczasem przy gumie Czesi.

51:23
    Teraz szansa z drugiej strony – Jagr, Plekanec – wszystko broni Laco.

50:13
    Ogromny kocioł w tercji obronnej Czechów. Słowacy walczą!

49:13
    Chara do Tatara, a ten nie zdołał opanować gumy przy bramce Czechów.

48:51
    Trener Czech – Alois Hadamczik poprosił o regulaminową przerwę w grze.

48:51
    Bramka dla Słowacji!
    Bramkę zdobył TOMASZ SUROVY.

GOOL! Przepiękna akcja Słowaków! Sekara podał do TOMASZA SUROVY'EGO, który fantastycznym uderzeniem pokonuje Pavelca!

47:20
    Bramkę zdobył MARIAN HOSSA.

GOOL! Ta bramka wisiała w powietrzu od dłuższego czasu! MARIAN HOSSA dobija strzał Tatara i mamy drugą bramkę dla Słowacji!

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 7. Hemsky (Voráček, Kaberle), 8. Červenka (Plekanec, Jagr), 18. Krejčí (Kaberle, Gudas), 36. Červenka, 60. Plekanec (Krejčí) – 39. Marian Hossa (Handzuš, Sekera), 48. Marian Hossa (Tatar, Handzuš), 49. Surovy (Sekera, Bartovič)

Czechy: Pavelec (Salák) – Židlický, Šmíd, Gudas, Rozsíval, Z. Michálek, Kaberle, Krajíček – Jágr, Plekanec (C), Červenka – Hemský, Krejčí, M. Michálek – Voráček, Hanzal, Erat – Frolík, Nedvěd, Palát – Novotný.
    Trener: Alois Hadamczik.

Słowacja: Laco (Halák) – Starosta, Chára (C), Baranka, Meszároš, Sekera, Marinčin, Jurčina, Vydarený – Marián Hossa, Handzuš, Tatar – Jurčo, Ölvecký, Záborský – Miklík, Surový, Bartovič – Pánik, Radivojevič, Marcel Hossa.
    Trener: Vladimír Vůjtek.

Sędziowie: Peel (USA) , Vinnerborg (SWE) – Cameron (CAN), Suominen (FIN)