Lille – Valenciennes 1:0 (koniec) | Évian TG – Bastia 2:1 (koniec) | Nice – Lorient 1:2 (koniec)
Rennes – Monaco 0:1 (koniec) | Sochaux – Toulouse 2:0 (koniec) | Ajaccio – Bordeaux 1:1 (koniec)
Stade Rennes
0:1 (0:0)
AS Monaco
Sobota 12.04.2014, 20:00 • Route de Lorient, Rennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Monaco pokonało w spotkaniu wyjazdowym Rennes 1:0 i nadal zachowuje teoretyczne szanse na Mistrzostwo Francji. Zespół Claudio Ranieriego nie zachwycił dzisiaj, ale mimo wszystko był odrobinę lepszy niż ekipa gospodarzy, która grała nieudolnie szczególnie po stracie gola, kiedy trzeba było odrabiać straty.

MVP spotkania można uznać Abdennoura. Obrońca Monaco nie dał dzisiaj w ogóle pograć skutecznemu w ligowych rozgrywkach Toivonenowi. Kilka pojedynków z Tunezyjczykiem miał też Grosicki i wtedy też lepszy okazywał się gracz Monaco.

Co można napisać o występie Kamila Grosickiego? Polak dzisiaj na pewno nie zachwycił, notował dużo strat, jednak po właśnie jego dwóch akcjach najlepsze okazje na gole mieli zawodnicy Rennes.

Dziękuję Państwu na relację i zapraszam na inne transmisje. Dobranoc! (21:57:16)

90+4

90+4
    Na lewym skrzydle piłkę miał M'Bengue, ale nie zdołał nawet dośrodkować. Futbolówkę zablokował jeden z graczy Monaco.

90+3
    Półtora minuty do końca spotkania. Od bramki zaczyna Costil. Ostatnie sekundy szansy dla Rennes.

90+1
    Trochę chaos panuje teraz na boisku. Armand nieprzepisowo zatrzymuje Kondogbię. Od rzutu wolnego wznowi grę Monaco.

90
    Cztery minuty dłużej decyzją arbitra potrwa to spotkanie.

90
    Różnymi sposobami starają się zagrozić bramce rywali piłkarze Rennes. Tym razem widzieliśmy dośrodkowanie, ale zawodnicy Monaco interweniują skutecznie.

89
    Szybką akcję wyprowadzali przyjezdni, ale uznali, że rozsądniej będzie zwolnić, poszanować piłkę, a tym samym zyskać kilka sekund.

88
    Monaco w ostatnich minutach już niechętnie zapędza się na połowę rywali. Rennes stara się atakować, ale jest jakby kompletnie bez pomysłu na skuteczną akcję.

86
    Na boisko powraca teraz Ricardo Carvalho. Witają go głośne gwizdy fanów Rennes, zarzucając mu tym samym symulację chwilę wcześniej.

85
    Arbiter ucina sobie teraz pogawędkę z Danze. Arbiter i zawodnik Rennes podają sobie jednak dłonie i rozchodzą się w zgodzie.

84
    Chwila przerwy w grze. Na boisku leży teraz Ricardo Carvalho. Pretensje do arbitra ma Danze.

83
    Długie dośrodkowanie Danze kierowane do Oliveiry, ale tam lepsi okazują się defensorzy Monaco.

82
    Pajot fauluje Toulalana. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

80
    Ostatnia zmiana w Rennes. Oliveira wchodzi na boisko za Doucoure.

79
    Krótko rozegrany rzut rożny przez gospodarzy. Dośrodkowanie Alessandriniego zbyt głębokie. Od bramki zacznie Romero.

78
    Dośrodkowanie Alessandriniego blokowane przez Moutinho. Od rzutu rożnego zacznie Rennes.

77
    Na mocne zagranie na skrzydło do Kadira. Od rzutu z autu na własnej połowie zaczyna Monaco.

76
    Upływają kolejne minuty spotkania. Do końca tego pojedynku został około kwadrans.