Lille – Valenciennes 1:0 (koniec) | Évian TG – Bastia 2:1 (koniec) | Nice – Lorient 1:2 (koniec)
Rennes – Monaco 0:1 (koniec) | Sochaux – Toulouse 2:0 (koniec) | Ajaccio – Bordeaux 1:1 (koniec)
Stade Rennes
0:1 (0:0)
AS Monaco
Sobota 12.04.2014, 20:00 • Route de Lorient, Rennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Zaledwie sześć kolejek zostało do końca rozgrywek Ligue 1. Przed nami 33. seria spotkań!

W sobotni wieczór Rennes podejmie na stadionie Route de Lorient AS Monaco. To chyba najciekawszy mecz tej kolejki.

Rennes, którego zawodnikiem jest Kamil Grosicki plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli z 38. oczkami na koncie. Ekipie tej nie grozi już raczej spadek z ligi, ponieważ nad strefą spadkową ma dziewięć punktów przewagi.

Monaco z kolei z jest już bardzo blisko uzyskania tytułu Wicemistrza Francji. Gracze z Księstwa mają 66 zgromadzonych punktów. To aż o sześć więcej niż goniące ich, trzecie Lille.

Ruddy Buquet będzie arbitrem tego spotkania. Na relację live zapraszamy Państwu już od godziny 20:00 tylko na lajfy.com.

Stade Rennais FC: Costil, Danzé, Armand, M'Bengue, Kana-Biyik, Makoun, Grosicki, Konradsen, Kadir, Doucouré, Toivonen.

Rezerwowi: Féret, Nélson Oliveira, Pajot, Alessandrini, Boye, N'Diaye, Moreira.

AS Monaco: Romero, Ricardo Carvalho, Abdennour, Kurzawa, Fabinho, Toulalan, João Moutinho, Rodríguez, Kondogbia, Rivière, Martial.

Rezerwowi: Dirar, Ocampos, Berbatov, Ferreira Carrasco, Obbadi, Raggi, Roma.

Sędziowie: Ruddy Buquet.

1

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Mecz zaczyna Rennes.

1
    Dośrodkowanie Fabinho w pole karne gospodarzy, którzy jednak przejmują piłkę we własnym polu karnym.

3
    Świetna akcja prawym skrzydłem Grosickiego! "Grosik" zagrywa przed pole karne do Makouna, który jednak w dobrej sytuacji uderza nad poprzeczką! Szkoda!

5
    Prawą stroną rozpędzał się Fabinho, ale dobrze zatrzymuje go zawodnik gospodarzy. Korner dla Monaco.

6
    Płaskie dośrodkowanie Kadira w pole karne w kierunku Toivonena, ale piłkę na korner wybija obrońca rywali.

7
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w szesnastkę Monaco, ale tam dobrze interweniuje Rodriguez.

8
    M'Bengue dośrodkowuje z lewego skrzydła, ale zostaje blokowany. Kolejny rzut rożny dla Rennes.

9
    W pierwszych minutach tempo spotkania jest wysokie. Miejmy nadzieję, że taka gra będzie się utrzymywać cały czas.

10
    Zza pola karnego uderzał Martial, jednak nie była to udana próba. Piłka zdecydowanie przeleciała obok słupka. Costil zaczyna od bramki.

12
    Zbyt krótkie zagranie na skrzydło do Grosickiego. Lot piłki dobrze przecina Kurzawa.

13
    Zagranie na skrzydło do Grosickiego, który kiepsko opanował piłkę i potem został zatrzymany przez obrońcę Monaco.

14
    Na strzał zza pola karnego zdecydował się Moutinho, ale piłka przelatuje obok słupka. Od bramki zaczyna Costil.

16
    Do tej pory obserwujemy wyrównane spotkanie w Rennes. Oba zespoły starają się grać ładną, ofensywną piłkę.

17
    Długie zagranie Makouna w kierunku Toivonena. Szwed był jednak na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego zaczyna Monaco.

19
    Ostatnie minuty trochę nudne. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

21
    Tempo spotkania niewątpliwie spadło. Okres spokojnej gry. Mało widoczny Grosicki.

22
    Teraz Monaco w ataku pozycyjnym. Rennes odpowiada wysokim pressingiem.

23
    Riviere ładnie urwał się obrońcom, ale podanie do niego było zbyt mocne. Piłkę złapał Costil.

24
    Warto jednak dodać, że oglądamy dzisiaj czyste spotkanie. Bardzo mało fauli jest po obu stronach.

25
    W środkowej strefie przez Makouna faulowany był Rodriguez. Od rzutu wolnego zaczyna Monaco.

26
    Fabinho mocno zagrywa piłkę w pole karne Rennes. Armand jednak blokuje to podanie i mamy korner dla gości.

27
    Gorąco było teraz w szesnastce gospodarzy! Uderzenie z bliskiej odległości Riviere świetnie broni jednak Costil!

29
    Teraz przewaga po stronie Monaco. Rennes w ostatnich minutach zamknięte na własnej połowie.

30
    Prostopadłe podanie do Kadira, ale zatrzymuje go Carvalho. Pretensje Portugalczyka do arbitra, nie do końca wiadomo o co.

31
    Z prawej strony w pole karne Monaco zagrywa Danze, ale ta piłka pada łupem Kondogbii.

32
    Piłkę na około 25. merze miał Toivonen i chciał uderzyć na bramkę, ale w ostatniej chwili poślizgnął się. Jego akcja zakończyła się niepowodzeniem.

34
    Ze stałego fragmentu gry w pole karne Rennes dośrodkował Rodriguez, ale tam dobrze interweniuje Armand.

35
    Podanie w kierunku Grosickiego, który jednak fauluje Abdennoura i od rzutu wolnego zaczyna Monaco.

36
    Wymuszona zmiana w Monaco. Raggi wchodzi na boisko za Kurzawę.

38
    Grosicki rozpędza się prawym skrzydłem, wyprzedza Raggiego, ale zatrzymuje go Abdennour.

39
    Na centrę w pole karne Monaco zdecydował się Kadir, ale tam piłka pada łupem Romero.

39
    Piłka trafia w pole karne do Riviere, który uderza, ale jego strzał blokują gospodarze. Potem futbolówkę łapie Costil.

40
    Podanie w pole karne do Toivonena, który wyraźnie odpychał Abdennoura. Piłkę i tak złapał golkiper Monaco.

41
    Nieudany drybling na prawej stronie Grosickiego. Po stracie gracze Rennes szybko odzyskują jednak piłkę.

43
    Po okresie przewagi Monaco teraz gracze gospodarzy łapią oddech i nieśmiało starają się zagrażać bramce przyjezdnych.

44
    Po starciu z Konradsenem lekko ucierpiał Kondogbia. Widzimy jak Francuz opuszcza teraz na chwilę boisko.

45
    Dośrodkowanie z lewej strony Kadira, piłka trafia przed pole karne do Danze, ale futbolówka po jego strzale przelatuje nad poprzeczką.

45+1
    Decyzją arbitra pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej.

45+2

Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Zapraszamy Państwa za kwadrans.

46

46
    Monaco zaczyna drugą połowę spotkania.

47
    Fatalny strzał z dystansu Rodrigueza. Od bramki zaczyna Costil.

48
    Początek drugiej połowie niezbyt ciekawy. Chyba trochę więcej oczekujemy od zespołu Monaco.

50
    Raggi próbował uderzenia z dalekiej odległości, ale Włoch będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tym uderzeniu.

51
    Makoun podaje do Doucoure, ale Francuz jednak traci piłkę na korzyść obrońców Monaco.

53
    Na skrzydle pojedynek Grosickiego z Raggim. Lepszy okazuje się Włoch. Na pocieszenie dla Rennes rzut z autu.

53
    Dośrodkowanie Grosickiego, kolejne dwa podania, piłka trafia na linię pola karnego do Doucoure, który jednak zbyt mocno odchylił się przy strzale i uderzył nad poprzeczką.

55
    Gol dla Monaco!
    Świetne podanie Toulalana w pole karne do EMMANUELA RIVIERE, który świetnie urwał się obrońcy i wpakował piłkę do siatki.

56
    Po raz kolejny w tym spotkaniu dobrze spisuje się Abdennour, który tym razem zatrzymuje Toivonena.

57
    Akcja gospodarzy, ale na pozycji spalonej był Toivonen. Od rzutu wolnego zaczyna Monaco.

58
    Piłkę spod nóg Kadira wybija poza boisko Joao Moutinho. Korner dla gospodarzy.

60
    Fabinho otrzymuje piłkę w polu karnym i chciał uderzać, ale w ostatniej chwili wślizgiem blokuje go obrońca gospodarzy.

61
    Riviere otrzymuje piłkę w polu karnym rywali, ale w ostatniej chwili zatrzymuje go M'Bengue.

62
    Zawodnicy Monaco po strzelonym golu poczuli się trochę pewniej. Teraz inicjatywa widocznie po ich stronie.

63
    Grosicki prostopadle podaje piłkę w pole karne do Doucoure, który jednak był na pozycji spalonej. Rzut wolny dla Monaco.

63
    Świetna akcja i dośrodkowanie z lewej strony Riviere, ale żaden z jego kolegów z zespołu nie sięga piłki po tym zagraniu.

64
    Świetną okazję miał teraz Riviere! Napastnik Monaco z bliskiej odległości uderzył jednak praktycznie prosto w Costila!

66
    Mocny pressing ze strony Rennes skutkuje. Zawodnicy gospodarzy odzyskują piłkę, jednak nie bardzo wiedzą co mają z nią zrobić.

67
    Grosicki krótko rozgrywa rzut rożny z Danze, który centruje w pole karne, jednak tam walkę w górze wygrywają przyjezdni.

68
    Pierwsza zmiana w Rennes. Z boiska schodzi Kamil Grosicki, a w jego miejsce widzimy Alessandriniego.

69
    Długie zagranie Toulalana w kierunku Riviere, ale pojedynek z napastnikiem Monaco wygrywa Kana-Biyik.

70
    Pora na garść statystyk. Posiadanie piłki minimalnie na korzyść Monaco 52% – 48%.

72
    Ze skrzydła do środka zszedł Kadir i zdecydował się na strzał, jednak piłkę bez większych problemów złapał Romero.

73
    Dośrodkowanie Kadira w pole karne Monaco, główkował Toivonen, ale nad poprzeczką. Szwed i tak był na pozycji spalonej.

74
    Druga zmiana w Rennes. Pajot wchodzi w miejsce Makouna.

74
    Roszada również w Monaco. Martiala zmienia na boisku Ocampos.

76
    Upływają kolejne minuty spotkania. Do końca tego pojedynku został około kwadrans.

77
    Na mocne zagranie na skrzydło do Kadira. Od rzutu z autu na własnej połowie zaczyna Monaco.

78
    Dośrodkowanie Alessandriniego blokowane przez Moutinho. Od rzutu rożnego zacznie Rennes.

79
    Krótko rozegrany rzut rożny przez gospodarzy. Dośrodkowanie Alessandriniego zbyt głębokie. Od bramki zacznie Romero.

80
    Ostatnia zmiana w Rennes. Oliveira wchodzi na boisko za Doucoure.

82
    Pajot fauluje Toulalana. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

83
    Długie dośrodkowanie Danze kierowane do Oliveiry, ale tam lepsi okazują się defensorzy Monaco.

84
    Chwila przerwy w grze. Na boisku leży teraz Ricardo Carvalho. Pretensje do arbitra ma Danze.

85
    Arbiter ucina sobie teraz pogawędkę z Danze. Arbiter i zawodnik Rennes podają sobie jednak dłonie i rozchodzą się w zgodzie.

86
    Na boisko powraca teraz Ricardo Carvalho. Witają go głośne gwizdy fanów Rennes, zarzucając mu tym samym symulację chwilę wcześniej.

88
    Monaco w ostatnich minutach już niechętnie zapędza się na połowę rywali. Rennes stara się atakować, ale jest jakby kompletnie bez pomysłu na skuteczną akcję.

89
    Szybką akcję wyprowadzali przyjezdni, ale uznali, że rozsądniej będzie zwolnić, poszanować piłkę, a tym samym zyskać kilka sekund.

90
    Różnymi sposobami starają się zagrozić bramce rywali piłkarze Rennes. Tym razem widzieliśmy dośrodkowanie, ale zawodnicy Monaco interweniują skutecznie.

90
    Cztery minuty dłużej decyzją arbitra potrwa to spotkanie.

90+1
    Trochę chaos panuje teraz na boisku. Armand nieprzepisowo zatrzymuje Kondogbię. Od rzutu wolnego wznowi grę Monaco.

90+3
    Półtora minuty do końca spotkania. Od bramki zaczyna Costil. Ostatnie sekundy szansy dla Rennes.

90+4
    Na lewym skrzydle piłkę miał M'Bengue, ale nie zdołał nawet dośrodkować. Futbolówkę zablokował jeden z graczy Monaco.

90+4

Monaco pokonało w spotkaniu wyjazdowym Rennes 1:0 i nadal zachowuje teoretyczne szanse na Mistrzostwo Francji. Zespół Claudio Ranieriego nie zachwycił dzisiaj, ale mimo wszystko był odrobinę lepszy niż ekipa gospodarzy, która grała nieudolnie szczególnie po stracie gola, kiedy trzeba było odrabiać straty.

MVP spotkania można uznać Abdennoura. Obrońca Monaco nie dał dzisiaj w ogóle pograć skutecznemu w ligowych rozgrywkach Toivonenowi. Kilka pojedynków z Tunezyjczykiem miał też Grosicki i wtedy też lepszy okazywał się gracz Monaco.

Co można napisać o występie Kamila Grosickiego? Polak dzisiaj na pewno nie zachwycił, notował dużo strat, jednak po właśnie jego dwóch akcjach najlepsze okazje na gole mieli zawodnicy Rennes.

Dziękuję Państwu na relację i zapraszam na inne transmisje. Dobranoc! (21:57:16)