Lille – Valenciennes 1:0 (koniec) | Évian TG – Bastia 2:1 (koniec) | Nice – Lorient 1:2 (koniec)
Rennes – Monaco 0:1 (koniec) | Sochaux – Toulouse 2:0 (koniec) | Ajaccio – Bordeaux 1:1 (koniec)
Stade Rennes
0:1 (0:0)
AS Monaco
Sobota 12.04.2014, 20:00 • Route de Lorient, Rennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Monaco pokonało w spotkaniu wyjazdowym Rennes 1:0 i nadal zachowuje teoretyczne szanse na Mistrzostwo Francji. Zespół Claudio Ranieriego nie zachwycił dzisiaj, ale mimo wszystko był odrobinę lepszy niż ekipa gospodarzy, która grała nieudolnie szczególnie po stracie gola, kiedy trzeba było odrabiać straty.

MVP spotkania można uznać Abdennoura. Obrońca Monaco nie dał dzisiaj w ogóle pograć skutecznemu w ligowych rozgrywkach Toivonenowi. Kilka pojedynków z Tunezyjczykiem miał też Grosicki i wtedy też lepszy okazywał się gracz Monaco.

Co można napisać o występie Kamila Grosickiego? Polak dzisiaj na pewno nie zachwycił, notował dużo strat, jednak po właśnie jego dwóch akcjach najlepsze okazje na gole mieli zawodnicy Rennes.

Dziękuję Państwu na relację i zapraszam na inne transmisje. Dobranoc! (21:57:16)

90+4

90+4
    Na lewym skrzydle piłkę miał M'Bengue, ale nie zdołał nawet dośrodkować. Futbolówkę zablokował jeden z graczy Monaco.

90+3
    Półtora minuty do końca spotkania. Od bramki zaczyna Costil. Ostatnie sekundy szansy dla Rennes.

90+1
    Trochę chaos panuje teraz na boisku. Armand nieprzepisowo zatrzymuje Kondogbię. Od rzutu wolnego wznowi grę Monaco.

90
    Cztery minuty dłużej decyzją arbitra potrwa to spotkanie.

90
    Różnymi sposobami starają się zagrozić bramce rywali piłkarze Rennes. Tym razem widzieliśmy dośrodkowanie, ale zawodnicy Monaco interweniują skutecznie.

89
    Szybką akcję wyprowadzali przyjezdni, ale uznali, że rozsądniej będzie zwolnić, poszanować piłkę, a tym samym zyskać kilka sekund.

88
    Monaco w ostatnich minutach już niechętnie zapędza się na połowę rywali. Rennes stara się atakować, ale jest jakby kompletnie bez pomysłu na skuteczną akcję.

86
    Na boisko powraca teraz Ricardo Carvalho. Witają go głośne gwizdy fanów Rennes, zarzucając mu tym samym symulację chwilę wcześniej.

85
    Arbiter ucina sobie teraz pogawędkę z Danze. Arbiter i zawodnik Rennes podają sobie jednak dłonie i rozchodzą się w zgodzie.

84
    Chwila przerwy w grze. Na boisku leży teraz Ricardo Carvalho. Pretensje do arbitra ma Danze.

83
    Długie dośrodkowanie Danze kierowane do Oliveiry, ale tam lepsi okazują się defensorzy Monaco.

82
    Pajot fauluje Toulalana. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

80
    Ostatnia zmiana w Rennes. Oliveira wchodzi na boisko za Doucoure.

79
    Krótko rozegrany rzut rożny przez gospodarzy. Dośrodkowanie Alessandriniego zbyt głębokie. Od bramki zacznie Romero.

78
    Dośrodkowanie Alessandriniego blokowane przez Moutinho. Od rzutu rożnego zacznie Rennes.

77
    Na mocne zagranie na skrzydło do Kadira. Od rzutu z autu na własnej połowie zaczyna Monaco.

76
    Upływają kolejne minuty spotkania. Do końca tego pojedynku został około kwadrans.

74
    Roszada również w Monaco. Martiala zmienia na boisku Ocampos.

74
    Druga zmiana w Rennes. Pajot wchodzi w miejsce Makouna.

73
    Dośrodkowanie Kadira w pole karne Monaco, główkował Toivonen, ale nad poprzeczką. Szwed i tak był na pozycji spalonej.

72
    Ze skrzydła do środka zszedł Kadir i zdecydował się na strzał, jednak piłkę bez większych problemów złapał Romero.

70
    Pora na garść statystyk. Posiadanie piłki minimalnie na korzyść Monaco 52% – 48%.

69
    Długie zagranie Toulalana w kierunku Riviere, ale pojedynek z napastnikiem Monaco wygrywa Kana-Biyik.

68
    Pierwsza zmiana w Rennes. Z boiska schodzi Kamil Grosicki, a w jego miejsce widzimy Alessandriniego.

67
    Grosicki krótko rozgrywa rzut rożny z Danze, który centruje w pole karne, jednak tam walkę w górze wygrywają przyjezdni.

66
    Mocny pressing ze strony Rennes skutkuje. Zawodnicy gospodarzy odzyskują piłkę, jednak nie bardzo wiedzą co mają z nią zrobić.

64
    Świetną okazję miał teraz Riviere! Napastnik Monaco z bliskiej odległości uderzył jednak praktycznie prosto w Costila!

63
    Świetna akcja i dośrodkowanie z lewej strony Riviere, ale żaden z jego kolegów z zespołu nie sięga piłki po tym zagraniu.

63
    Grosicki prostopadle podaje piłkę w pole karne do Doucoure, który jednak był na pozycji spalonej. Rzut wolny dla Monaco.

62
    Zawodnicy Monaco po strzelonym golu poczuli się trochę pewniej. Teraz inicjatywa widocznie po ich stronie.

61
    Riviere otrzymuje piłkę w polu karnym rywali, ale w ostatniej chwili zatrzymuje go M'Bengue.

60
    Fabinho otrzymuje piłkę w polu karnym i chciał uderzać, ale w ostatniej chwili wślizgiem blokuje go obrońca gospodarzy.

58
    Piłkę spod nóg Kadira wybija poza boisko Joao Moutinho. Korner dla gospodarzy.

57
    Akcja gospodarzy, ale na pozycji spalonej był Toivonen. Od rzutu wolnego zaczyna Monaco.

56
    Po raz kolejny w tym spotkaniu dobrze spisuje się Abdennour, który tym razem zatrzymuje Toivonena.

55
    Gol dla Monaco!
    Świetne podanie Toulalana w pole karne do EMMANUELA RIVIERE, który świetnie urwał się obrońcy i wpakował piłkę do siatki.

53
    Dośrodkowanie Grosickiego, kolejne dwa podania, piłka trafia na linię pola karnego do Doucoure, który jednak zbyt mocno odchylił się przy strzale i uderzył nad poprzeczką.

53
    Na skrzydle pojedynek Grosickiego z Raggim. Lepszy okazuje się Włoch. Na pocieszenie dla Rennes rzut z autu.

51
    Makoun podaje do Doucoure, ale Francuz jednak traci piłkę na korzyść obrońców Monaco.

50
    Raggi próbował uderzenia z dalekiej odległości, ale Włoch będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tym uderzeniu.

48
    Początek drugiej połowie niezbyt ciekawy. Chyba trochę więcej oczekujemy od zespołu Monaco.

47
    Fatalny strzał z dystansu Rodrigueza. Od bramki zaczyna Costil.

46
    Monaco zaczyna drugą połowę spotkania.

46

Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Zapraszamy Państwa za kwadrans.

45+2

45+1
    Decyzją arbitra pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej.

45
    Dośrodkowanie z lewej strony Kadira, piłka trafia przed pole karne do Danze, ale futbolówka po jego strzale przelatuje nad poprzeczką.

44
    Po starciu z Konradsenem lekko ucierpiał Kondogbia. Widzimy jak Francuz opuszcza teraz na chwilę boisko.

43
    Po okresie przewagi Monaco teraz gracze gospodarzy łapią oddech i nieśmiało starają się zagrażać bramce przyjezdnych.

41
    Nieudany drybling na prawej stronie Grosickiego. Po stracie gracze Rennes szybko odzyskują jednak piłkę.

40
    Podanie w pole karne do Toivonena, który wyraźnie odpychał Abdennoura. Piłkę i tak złapał golkiper Monaco.

39
    Piłka trafia w pole karne do Riviere, który uderza, ale jego strzał blokują gospodarze. Potem futbolówkę łapie Costil.

39
    Na centrę w pole karne Monaco zdecydował się Kadir, ale tam piłka pada łupem Romero.

38
    Grosicki rozpędza się prawym skrzydłem, wyprzedza Raggiego, ale zatrzymuje go Abdennour.

36
    Wymuszona zmiana w Monaco. Raggi wchodzi na boisko za Kurzawę.

35
    Podanie w kierunku Grosickiego, który jednak fauluje Abdennoura i od rzutu wolnego zaczyna Monaco.

34
    Ze stałego fragmentu gry w pole karne Rennes dośrodkował Rodriguez, ale tam dobrze interweniuje Armand.

32
    Piłkę na około 25. merze miał Toivonen i chciał uderzyć na bramkę, ale w ostatniej chwili poślizgnął się. Jego akcja zakończyła się niepowodzeniem.

31
    Z prawej strony w pole karne Monaco zagrywa Danze, ale ta piłka pada łupem Kondogbii.

30
    Prostopadłe podanie do Kadira, ale zatrzymuje go Carvalho. Pretensje Portugalczyka do arbitra, nie do końca wiadomo o co.

29
    Teraz przewaga po stronie Monaco. Rennes w ostatnich minutach zamknięte na własnej połowie.

27
    Gorąco było teraz w szesnastce gospodarzy! Uderzenie z bliskiej odległości Riviere świetnie broni jednak Costil!

26
    Fabinho mocno zagrywa piłkę w pole karne Rennes. Armand jednak blokuje to podanie i mamy korner dla gości.

25
    W środkowej strefie przez Makouna faulowany był Rodriguez. Od rzutu wolnego zaczyna Monaco.

24
    Warto jednak dodać, że oglądamy dzisiaj czyste spotkanie. Bardzo mało fauli jest po obu stronach.

23
    Riviere ładnie urwał się obrońcom, ale podanie do niego było zbyt mocne. Piłkę złapał Costil.

22
    Teraz Monaco w ataku pozycyjnym. Rennes odpowiada wysokim pressingiem.

21
    Tempo spotkania niewątpliwie spadło. Okres spokojnej gry. Mało widoczny Grosicki.

19
    Ostatnie minuty trochę nudne. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

17
    Długie zagranie Makouna w kierunku Toivonena. Szwed był jednak na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego zaczyna Monaco.

16
    Do tej pory obserwujemy wyrównane spotkanie w Rennes. Oba zespoły starają się grać ładną, ofensywną piłkę.

14
    Na strzał zza pola karnego zdecydował się Moutinho, ale piłka przelatuje obok słupka. Od bramki zaczyna Costil.

13
    Zagranie na skrzydło do Grosickiego, który kiepsko opanował piłkę i potem został zatrzymany przez obrońcę Monaco.

12
    Zbyt krótkie zagranie na skrzydło do Grosickiego. Lot piłki dobrze przecina Kurzawa.

10
    Zza pola karnego uderzał Martial, jednak nie była to udana próba. Piłka zdecydowanie przeleciała obok słupka. Costil zaczyna od bramki.

9
    W pierwszych minutach tempo spotkania jest wysokie. Miejmy nadzieję, że taka gra będzie się utrzymywać cały czas.

8
    M'Bengue dośrodkowuje z lewego skrzydła, ale zostaje blokowany. Kolejny rzut rożny dla Rennes.

7
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w szesnastkę Monaco, ale tam dobrze interweniuje Rodriguez.

6
    Płaskie dośrodkowanie Kadira w pole karne w kierunku Toivonena, ale piłkę na korner wybija obrońca rywali.

5
    Prawą stroną rozpędzał się Fabinho, ale dobrze zatrzymuje go zawodnik gospodarzy. Korner dla Monaco.

3
    Świetna akcja prawym skrzydłem Grosickiego! "Grosik" zagrywa przed pole karne do Makouna, który jednak w dobrej sytuacji uderza nad poprzeczką! Szkoda!

1
    Dośrodkowanie Fabinho w pole karne gospodarzy, którzy jednak przejmują piłkę we własnym polu karnym.

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Mecz zaczyna Rennes.

1

Stade Rennais FC: Costil, Danzé, Armand, M'Bengue, Kana-Biyik, Makoun, Grosicki, Konradsen, Kadir, Doucouré, Toivonen.

Rezerwowi: Féret, Nélson Oliveira, Pajot, Alessandrini, Boye, N'Diaye, Moreira.

AS Monaco: Romero, Ricardo Carvalho, Abdennour, Kurzawa, Fabinho, Toulalan, João Moutinho, Rodríguez, Kondogbia, Rivière, Martial.

Rezerwowi: Dirar, Ocampos, Berbatov, Ferreira Carrasco, Obbadi, Raggi, Roma.

Sędziowie: Ruddy Buquet.

Ruddy Buquet będzie arbitrem tego spotkania. Na relację live zapraszamy Państwu już od godziny 20:00 tylko na lajfy.com.

Monaco z kolei z jest już bardzo blisko uzyskania tytułu Wicemistrza Francji. Gracze z Księstwa mają 66 zgromadzonych punktów. To aż o sześć więcej niż goniące ich, trzecie Lille.

Rennes, którego zawodnikiem jest Kamil Grosicki plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli z 38. oczkami na koncie. Ekipie tej nie grozi już raczej spadek z ligi, ponieważ nad strefą spadkową ma dziewięć punktów przewagi.

W sobotni wieczór Rennes podejmie na stadionie Route de Lorient AS Monaco. To chyba najciekawszy mecz tej kolejki.

Zaledwie sześć kolejek zostało do końca rozgrywek Ligue 1. Przed nami 33. seria spotkań!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.