Borussia M. – Stuttgart 1:1 (koniec) | Hannover – Hamburg 2:1 (koniec) | Wolfsburg – 1. FC Nurnberg 4:1 (koniec)
Freiburg – Braunschweig 2:0 (koniec) | Mainz – Werder 3:0 (koniec) | Bayern – Borussia D. 0:3 (koniec)
SC Freiburg
2:0 (1:0)
Eintracht Braunschweig
Sobota 12.04.2014, 15:30 • Badenova-Stadion, Freiburg • Niemiecka Bundesliga

Freiburg zdobywa bardzo cenne trzy punkty na własnym terenie, pokonując Eintracht Braunschweig 2:0. Po dość przeciętnej pierwszej połowie, w drugiej oglądaliśmy o wiele lepsze widowisko. Goście walczyli do końca, ale tak naprawdę trudno im było wypracować sobie jakąś dogodną sytuację na zdobycie bramki. MPV dla Schustera za zdobycie bardzo ładnej, aczkolwiek przypadkowej bramki.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (17:25:27)

90+3
    Szybki kontratak gospodarzy i w sytuacji sam na sam znalazł się Schmid, ale przegrał ten pojedynek!

90+2
    Rzut rożny dla gości. Na długim słupku do piłki zdołał dojść Reichel, ale główkował obok bramki.

90+2
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Fernandes za Klausa.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa ten mecz.

89
    Reichel dostał dobre podanie na 30. metr. Jako, że miał dużo swobody zdecydował się na uderzenie. Od bramki Baumann.

88
    Kolejna składna akcja Braunschweig. Na minimalnym spalonym był jednak Kruppke.

86
    Okres dobrej gry Eintrachtu, ale swoje umiejętności pokazuje również Baumann. Tym razem pewnie broni uderzenie Reichela.

85
    Żółta kartka dla Zulechnera.

85
    Chyba najlepsza okazja dla gości w tym meczu! Rzut wolny niemal z połowy boiska, do piłki na 6. metrze dochodzi Nielsen, ale strzela prosto w Baumanna!

83
    Długie podanie w kierunku osamotnionego Nielsena. Znowu czujny na przedpolu Baumann.

82
    Okazja gości, Baumann dobrze przeczytał jednak akcję Eintrachtu i wyłapał próbę Nielsena. Nie spieszy mu się również ze wznowieniem gry.

80
    Druga zmiana we Freiburgu. Zulechner za Mehmediego.

80
    Bellarabi ukarany przez arbitra żółtą kartką.

79
    Pierwsza roszada w składzie miejscowych. Guédé idze na ławkę. W jego miejsce Freis.

78
    Bardzo szybko wyprowadzona kontra przez piłkarzy Eintrachtu i strzelać próbował Bellarabi. Niestety, obok bramki.

77
    Blisko drużyna Freiburga zdobycia trzeciej bramki! Schmid uderzał zza pola karnego, ale w fenomenalny sposób broni to Davari!

75
    Strzał Bičakčića bardzo zły. Od bramki gospodarze.

74
    Jeszcze raz znakomicie pokazał się na 18. metrze Mehmedi, ale uderzenie prosto w golkipera gości!

73
    Fantastyczna dwójkowa akcja Mehmediego i Guédé na lewej stronie. Ten pierwszy zdołał jeszcze ograć jednego z rywali i oddać strzał, ale znowu świetnie broni Davari!

70
    Rzut wolny po faulu na Bellarabim. Dośrodkowanie Hochscheidta nieprecyzyjne i przy piłce Freiburg.

69
    Bellarabi próbował płasko zagrywać z prawej strony w pole karne, ale połapali się w tym defensorzy gości.

68
    Komplet zmian w drużynie Eintrachtu. Bellarabi za Kessela.

67
    Jeszcze raz goście, ale strzał Elabdellaouiego niecelny.

66
    Szybka kontra zwodników w niebiesko- żółtych strojach i Ginter w ostatniej chwili świetnie blokuje uderzenie Nielsena!

64
    Uwidacznia się znowu przewaga w posiadaniu piłki na korzyść gospodarzy. Duże zamieszanie w szesnastce Eintrachtu, ale dwukrotnie świetnie w bramce spisuje się Davari!

63
    Mehmedi odważnie zbiegał na środek boiska i uderzył z 20 metrów. Poprzeczka ratuje drużynę gości!

61
    Około 30 minut do końca. Rozkręciło nam się trochę to spotkanie. W ciągu pierwszego kwadransu drugiej odsłony mamy więcej emocji niż przez całą pierwszą połowę!

60
    Blisko goście! Kruppke zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, ale futbolówka odbiła się od słupka!

59
    Rzut wolny na 22. metrze dla Eintrachtu po przewinieniu Schustera.

58
    Druga zmiana w ekipie przyjezdnych. Vrančića zmienia Ademi.

57
    Darida miał okazję aby zagrozić bramce rywali, ale strzelił niecelnie.

56
    Szybka akcja lewą flanką Freiburga, ale dogranie wzdłuż linii bramkowej Schmida zbyt mocne!

55
    Darida obejrzał żółtą kartkę za faul taktyczny i przerwanie kontrataku Eintrachtu.

54
    Kiepskie wykonanie i z kontratakiem ruszają zawodnicy gości.

53
    Będziemy mieli rzut wolny dla Freiburga. Piłka ustawiona na wysokości około 30 metrów.

52
    Kolejna indywidualna kara w ekipie gości. Żółty kartonik dla Hochscheidta za niebezpieczne zagranie.

48
    Gol dla Freiburga!
    JULIAN SCHUSTER zdecydował się na uderzenie z ponad 35 metrów, piłka odbiła się po drodze od jednego z defensorów i zupełnie zmyliła Davariego, po czym wpadła do bramki!

47
    Wygląda na to, że żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na roszady w przerwie meczu.

46

Po pierwszych 45 minutach gospodarze prowadzą 1:0. Jedyna bramka padła po niecodziennym błędzie defensywy Eintrachtu. Sam mecz do najciekawszych nie należy. Dużo walki, ale poza tym akcji podbramkowych mamy jak na lekarstwo. Nie brakuje za to brzydkich fauli i niedokładnych podań.

Zapraszam za 15 minut!

45+3

45+3
    Jeszcze rzut rożny dla Freiburga, ale dośrodkowanie zdecydowanie zbyt krótkie. Do piłki doszedł jeszcze Klaus, lecz strzelił obok bramki.

45+2
    Correia odważnie ruszył między trójkę rywali, ale został powalony na ziemię. Zdaniem arbitra wszystko w ramach przepisów.

45+1
    Wyższy pressing Braunschewig zmusza gospodarzy do popełniania coraz większej ilości błędów.

45
    Sporo przerw mieliśmy w pierwszej części, stąd też aż trzy minuty doliczył sędzia.

44
    Kolejna przerwa w grze. Służby medyczne udzielają pomocy Daridzie.

43
    Guédé znalazł się w znakomitej sytuacji, ale zagrał najgorzej jak mógł. Zamiast podawać lub strzelać zdecydował się wstrzymać grę, przez co zmarnował okazję.

41
    Wydawało się, żę będzie groźnie pod polem karnym miejscowych, ale Nielsen mimo, że wygrał walkę z Baumannem, to zdaniem arbitra faulował.

40
    Chwilowa przerwa w grze. Jeden z piłkarzy gospodarzy ucierpiał w ostatniej akcji. Możliwe, że będzie potrzebna zmiana.

39
    Długo rozgrywają piłkę we własnej strefie obronnej zawodnicy Freiburga. Pomaga im w tym wydatnie Baumann.

37
    Świetna piłka z głębi pola w szesnastkę do Guédé, który w świetnej sytuacji główkował ponad poprzeczkę!

36
    Znowu niewiele dzieje się na boisku. Momentami wygląda to tak, jakby gospodarze byli już usatysfakcjonowani wynikiem i mieli bronić się przez następne 55 minut.

33
    Składna akcja pod polem karnym rywali gości. Nielsen dostał dobrą piłkę na 22. metr, ale strzelił bardzo lekko i bardzo nieprecyzyjnie.

32
    Strata w ofensywie Schmida i zawodnik musiał uciekać się do faulu, aby zapobiec groźnej kontrze.

31
    Jedna z nielicznych akcji ofensywnych Eintrachtu. Najpierw uderzenie Vrančića zablokowane, chwilę później fatalnym dośrodkowaniem popisuje się Bičakčić.

29
    Próba Kessela bardzo niecelna. Zupełnie bez pomysłu grają dzisiaj zawodnicy gości.

27
    Schmid miał sporo miejsca na 20. metrze więc zdecydował się na uderzenie. Nie musiał nawet interweniować golkiper Eintrachtu.

26
    Mamy bardzo szybką zmianę w ekipie przyjezdnych. Kruppke zastępuje na placu gry Kumbelę.

25
    Mehmedi w indywidualnej akcji na 18. metrze. Napastnik stracił piłkę, ale był przewracany. Arbiter faulu jednak nie widział.

24
    Ależ okazja gospodarzy! Günter ograł trzech rywali i wyszedł na pozycję sam na sam, ale przegrał pojedynek z Davarim!

23
    1/4 meczu za nami. Jak narazie drużyna Braunschweig w tym spotkaniu nie istnieje.

22
    Próba długiego dogrania w pole karne Freiburga przez jednego z zawodników gości. Kiepsko to wyglądało.

20
    Jeszcze jeden rzut rożny dla miejscowych. Tym razem dokładne dośrodkowanie na głowę Mehmediego, ale ten uderzył niecelnie.

19
    Schmid dostał futbolówkę na prawym skrzydle i próbował ograć jednego z rywali, ale ten nie dał się nabrać. Corner dla Freiburga.

17
    Mehmedi znalazł się w dogodnej sytuacji w szesnastce gości, ale arbiter liniowy zasygnalizował spalonego.

16
    Bičakčić ukarany kartonikiem za groźny faul.

15
    Bardzo ostro grają obie ekipy od pierwszych minut. Faul za faulem i co chwila któryś z zawodników długo leży na murawie.

14
    Mimo szybko zdobytej bramki tempo meczu nie porywa. Dużo walki w środku pola, ale emocji póki co brak.

12
    Guédé doszedł po tym stałym fragmencie gry do pozycji strzeleckiej, ale posłał futbolówkę wysoko ponad poprzeczką.

11
    Klaus ścięty równo z trawą na prawej stronie przez Correia. Sędzia tym razem po kartkę nie sięgnął.

8
    Kuriozalna bramka we Freiburgu! Długi wyrzut z autu z prawej strony w pole karne gości, a tam DAMIN VRANCIĆ głową tyłem pakuje piłkę do własnej bramki!

7
    Tym razem stały fragment gry dla gości, zakończony jednak niemal identycznie jak ten minutę wcześniej. Piłka w rękach golkipera.

6
    Rzut wolny w okolicy narożnika pola karnego dla Freiburga. Schmid zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, ale bez trudu wyłapuje to Davari.

5
    Żółta kartka dla Kessela za faul na Schmidzie i przerwanie groźnej akcji gospodarzy.

4
    Reichel włączył się do akcji ofensywnej, ale był bardzo osamotniony na lewym skrzydle. Próba wywalczynia rzutu rożnego nieudana.

3
    Schmid ruszył odważnie na środku boiska, ale decyzją arbitra chwilę wcześniej faulował.

2
    Gospodarze grają w dzisiejszym meczu na czerwono. Goście natomiast w niebiesko- żółtych strojach.

1

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Höhn, Ginter, Günter – Klaus, Schuster, Darida, Schmid – Guédé, Mehmedi
    Rezerwowi: Diagne, Fernandes, Hedenstad, Zulechner, Batz, Freis, Kerk

Eintracht Braunschweig: Davari – Kessel, Bičakčić, Correia, Reichel – Elabdellaoui, Vrančić, Boland, Hochscheidt – Nielsen, Kumbela
    Rezerwowi: Dogan, Ademi, Theuerkauf, Kratz, Kruppke, Later, Bellarabi

Sędziowie: T. Welz – R. Foltyn, M. Thomsen.

Na relację zapraszamy w najbliższą sobotę, tylko na lajfy.com!

Mecz popropwadzi T. Welz. Na liniach pomogą mu R. Foltyn i M. Thomsen. Areną zmagań będzie MAGE SOLAR Stadion we Freiburgu. Obiekt ten może pomieścić około 24 tysiące fanów futbolu.

Niecały tydzień temu gospodarze ulegli na wyjeździe Stuttgartowi 0:2. Goście dośc łatwo zdobyli 3 punkty w pojedynku z Hannoverem 96, wygrywając 3:0.

Zdecydowanym faworytem wydaje się być Freiburg. Potwierdza to również dyspozycja tej ekipy w poprzednich kolejkach. Z pięciu ostatnich meczów wygrała ona trzy, raz remisując i raz przegrywając. Eintracht też zanotował zwyżkę formy. W niedawnych spotkaniach zwyciężał dwukrotnie i tylko raz schodził z boiska pokonany.

Jest to pojedynek pomiędzy ekipami z dolnej części tabeli. Gospodarze mają na swoim koncie 29. punktów, co daje im 14. miejsce. Goście natomiast dzięki uzbieraniu 25 oczek zajmują ostatnią, 18 lokatę.

Przed nami 30. kolejka niemieckiej Bundesligi. SC Freiburg podejmował będzie Eintracht Braunschweig.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.