Eskişehirspor – Trabzonspor 2:2 (koniec) | Fenerbahce – Antalyaspor 4:1 (koniec)
Fenerbahce SK
4:1 (2:1)
Antalyaspor Kulübü
Niedziela 13.04.2014, 18:00 • Şükrü Saracoğlu Stadyumu (Stambuł) • Turecka Süper Lig

Już w niedzielny wieczór czeka nas spotkanie 29 kolejki Super Ligi, w którym to między sobą zmierzą się Fenerbahce, a ich rywalem będzie Antalyaspor.

Fenerbahce to zdecydowany lider ligi tureckiej i niemal na pewno zdobędą w tym roku mistrzostwo swojego kraju. Mają przewage nad drugą i trzecią drużyną odpowiednio dziesięciu i jedenastu punktów. W ostatniej kolejce spotkań rozgrywane były derby Stambułu, w którym Galatasaray pokonało Fenerbahce 1-0. Ostatnie pięć meczy zespołu ze stolicy Turcji to cztery zwycięstwa i jedna porażka. W niedzielny wieczór zanosi się na to, że gospodarze będą chcieli zmyć z siebie porażke z derbów i postarają się o zwycięstwo nad ekipa Antalyasporu.

O gościach wiele dobrego powiedzieć nie można. Znajdują się po drugiej stronie ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów zajmują trzecią lokate od końca i szykuje się im bardzo trudna końcówka ligowych zmagań oto by nie spaść z najwyższej klasy rozgrywkowej walczy pięć drużyn, a różnice punktowe są naprawde niewielkie. W ostatniej kolejce spotkań zremisowali z Konyasporem 1-1. W ostatnich pięciu spotkaniach udało im się ugrać sześć punktów, jednak zanosi się na to, że ze Stambułu wywiozą okrągłe zero.

Obie drużyny zmierzyły się między sobą 30-krotnie i lepszy zdecydowanie bilans mają gracze gospodarzy, którzy wygrali 22-krotnie, zremisowali zaledwie 3-krotnie, a przegrali 5-krotnie. Bilans bramek wynosi 85 co daje nam średnią 2.83 goli na mecz. Ostatni raz obie drużyny spotkały się w ramach 12 kolejki Super Ligi i goście wygrali po dramatycznych okolicznościach 2-1 zdobywając zwycięską bramke w doliczonym czasie gry.

Wydaje się, że zapowiada się łatwo, miło i przyjemnie dla zespołu gospodarzy, jednak jak już wiele razy się przekonaliśmy się, że tabela często nie gra i oby było tak tym razem, a jak będzie przekonamy się w niedzielny wieczór, a do śledzenia relacji zapraszam rzecz jasna na portal lajfy.com

Oto wyjściowe jedenastki jakie wystąpią w dzisiejszym meczu:

Fenerbahçe SK: Demirel – Topuz, Alves, Kadlec, Erkin – Meireles, Sahin, Ucan – Kuyt, Webo, Sow

Formacja: 4-3-3

Antalyaspor Kulübü: Arikan – Arslan, Kaçar, Boum, Nizam – Balci, Inceman, Dagasan, Tita – Promise, Diarra

Formacja: 4-4-2

Sędziowie: S. Abay, A. Dedes, A. Akgöl – T. Ongun.

Piłkarze, którzy rozpoczną mecz na ławce rezerwowych:

Fenerbahçe SK: Akarslan, Akgul, Aydin, Gunok, Kaldrim, Potuk

Antalyaspor Kulübü: Bassan, Fornezzi, Gungor, Karaman, Vederson, Yedek, Yildrim

1

2
    Pierwsza akcja gospodarzy prawą stroną boiska przerwana przez obrońce rywali i od autu wznowią gracze ze Stambułu.

2
    Faul zawodnika gości w środku pola i Fenerbahce wznowi gre od rzutu wolnego.

3
    Długa piłka pomijająca drugą linie w kierunku rosłego Kuyta, lecz nie jest w stanie przyjąć górnej piłki, gdyż jest atakowany przez trzech zawodników drużyny przyjezdnej.

4
    Tym razem górna piłka w kierunku Sona, który nie jest w stanie dojść do zbyt mocno zagranej piłki i od bramki wznowi Arikan.

5
    Podanie do Ucana, który jest odwrócony plecami do swojego rywala i jest faulowany co dostrzega arbiter główny i Fenerbahce wznowi gre od rzutu wolnego.

6
    Niedokładne dośrodkowanie w pole karne Antalyasporu i gre od bramki wznowi Arikan.

7
    Wrzutka z lewej strony boiska w pole karne drużyny przyjezdnej, jednak nie ma tam żadnego gracza gospodarzy i bez mniejszych problemów piłke łapie golkiper drużyny gości.

8
    Na pozycji spalonej Diarra i gre wznowią gracze Fenerbahce na własnej połowie.

9
    Od autu wznowią gracze Fenerbahce blisko pola karnego Antalyasporu, dalekie wyrzucenie futbolówki w pole karne gości, ale piłka pada łupem Arikana.

10
    Kontra gości, prostopadłe podanie w pole karne otrzymuje Diarra, który wycofuje futbolówke do Tita, a ten schodzi z futbolówką do narożnika pola karnego po czym traci piłke na rzecz defensora Fenerbahce.

11
    Pierwszy strzał zawodnika gospodarzy zza pola karnego, ale piłka ląduje wysoko nad poprzeczką bramki ekipy przyjezdnej.

12
    Rzut wolny dla Antalyasporu z około 20 metrów od bramki gospodarzy.

13
    Trzech zawodników ustawionych do piłki i kombinacyjnie rozegrany rzut wolny, piłka po uderzeniu trafia w mur gospodarzy i goście będą mieli rzut rożny.

14
    Tita traci piłke przed własną bramką na rzecz Topuza, jednak udaje mu się odzyskać futbolówke po odepchnięciu rywala we własnym polu karnym, a kibice domagali się rzutu karnego dla swoich idoli.

15
    Goście podają piłke między sobą na własnej połowie, a gospodarze starają się grać wysokim pressingiem, z którego bez mniejszych problemów wychodzą obrońcy Antalyasporu.

16
    Długa piłka w kierunku Diarry, który nie był na pozycji spalonej i z bramki musiał na przedpolu interweniować Demirel wybijając futbolówke na aut.

17
    Szybka kontra gospodarzy i bardzo dobra wrzutka z prawej strony boiska na piąty metr pola karnego gości i wbiegający Son mija się nieznacznie z piłką!

18
    Zderzenie zawodników dwóch drużyn i na moment zostaje przerwana gra, ale zawodnicy nie będą potrzebowali pomocy medycznej i możemy wracać do gry.

19
    W ataku pozycyjnym goście, którzy po wymienieniu kilku podań przed polem karnym gospodarzy tracą futbolówką.

20
    Rzut wolny dla gospodarzy z podobnej odległości co przed momentem mieli goście i do futbolówki podchodzi Caner.

21
    Gol dla Fenerbahçe!
    Bramkę zdobył CANER ERKIN po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego z około 20 metrów trafia prosto w okienko bramki Antalyasporu i Arikan nie był w stanie wybronić tej piłki!

22
    Od środka wznowili goście, którzy zapewne ruszą do ataku na bramke gospodarzy.

23
    Centra z prawej strony boiska w pole karne gospodarzy i po sporym zamieszaniu defensorzy Fenerbahce wybijają futbolówke na połowe gości.

24
    Uderzenie z około 30 metrów zawodnika gości, który próbował uderzać po długim rogu bramki gospodarzy, jednak na posterunku Demirel, który pewnie łapie tą piłke.

25
    W ataku pozycyjnym gospodarze, którzy są na razie w bardzo dobrej sytuacji, ponieważ prowadzą w tym meczu.

26
    Walka w środku pola i faulowany zawodnik gości i to oni wznowią gre od rzutu wolnego.

27
    Gospodarze spokojnie wymieniają podania na własnej połowie oczekując aż goście podejdą wyżej.

27
    Balci (Antalyaspor) ukarany pierwszą karą indywidualną w tym spotkaniu za faul na graczu gospodarzy.

28
    Prawą stroną boiska starają się atakować gospodarze, lecz dobrze grają dziś defensorzy drużyny przyjezdnej, którzy nie pozwalają gospodarzom dzisiaj na zbyt wiele.

29
    Od autu wznowią goście blisko własnego pola karnego i wysoki pressing starają się stosować gospodarze by odebrać futbolówke blisko pola karnego Antalyasporu.

30
    Ucan (Fenerbahce) ukarany żółtą kartką za ciągnięcie rywala za koszulke i przerwanie dobrze zapowiadającego się kontrataku.

31
    Gol dla Antalyasporu!
    Bramkę zdobył PROMISE. Najwyżej do piłki po dośrodkowaniu wyskoczył ISAAC PROMISE i piłka przeleciała nad głową Demirela, który był całkowicie zaskoczony tym strzałem.

32
    Od środka wznowili gracze gospodarzy, którzy wydawałoby się, że kontrolowali przebieg tego meczu.

33
    Gospodarze starają się ponownie wyjść na prowadzenie, ale dobrze przed własnym polem karnym bronią się gracze Antalyasporu.

34
    Dośrodkowanie w pole karne gości, lecz radzą sobie bez problemu defensorzy drużyny przyjezdnej, którzy rozgrywają w dniu dzisiejszym bardzo dobre zawody.

35
    Atak pozycyjny gości zakończył się niedokładnym podaniem na prawą strone i od autu wznowią gracze Fenerbahce.

36
    Bramkę zdobył ERKIN. Rozpędzony prawą stroną zawodnik gospodarzy dośrodkowuje w pole karne gości, a tam wbiegający MICHAL KADLEC bez mniejszych problemów umieszcza piłke w siatce i ponownie na prowadzeniu są zawodnicy gospodarzy.

37
    Od środka wznowili goście i ciekawe czy ponownie doprowadzą do remisu w tym spotkaniu?

38
    Atak pozycyjny gości i przed polem karnym przewracany Diarra, ale według arbitra głównego defensor gospodarzy odebrał futbolówke w sposób przepisowy.

39
    Walka w środku pola o futbolówke, aż wreszcie gracze Fenerbahce utrzymują się dłuższej przy piłce, ale wycofują ją na swoją połowe.

40
    Centra z prawej strony boiska w pole karne Fenerbahce i futbolówka zmierzała wprost na wbiegającego Diarre, ale był minimalnie spóźniony i od bramki wznowi Demirel.

41
    W ataku pozycyjnym gospodarze, którzy rozgrywają futbolówke przed polem karnym Antalysporu.

42
    Goście przesuwają się w żółwim tempie pod bramke Fenerbahce.

43
    Lewą stroną boiska atakują gracze ze Stambułu i wywalczają wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

44
    Wrzutka z głębi pola w pole karne Antalyasporu i uderzenie główką na bramke przez Webo, ale chorągiewka liniowego została podniesiona i trzeci gol dla Fenerbahce nie został by uznany.

45
    Wzięty w kleszcze Ucan faul dla gospodarzy, ale sędzia nawet nie pozwala wznowić, gdyż zaprasza zawodnik do szatni.

Po pierwszej połowie wynik meczu 2-1 dla gospodarzy, ale goście nie powiedzieli ostatniego słowa w tym meczu i zapewniam państwa, że to nie koniec emocji w Stambule. Na drugą część meczu zapraszam już za 15 minut.

46

46
    Obie drużyny rozpoczęły bez zmian drugą część spotkania.

47
    W ataku pozycyjnym goście, podanie do środka do Balcia, który starał się uderzyć po długim rogu, lecz "zarył" korkiem u murawe i futbolówka ledwo doleciała do bramkarza.

48
    Rzut rożny dla Antalyasporu.

49
    Piłka po dośrodkowaniu trafia prosto w ręce Demirela, który dalekim wykopem wznowił gre, ale ponownie przy piłce gracze Antalyasporu, którzy mają optyczną przewage.

50
    Goście atakują na bramke Fenerbahce, ale ich ataki wyglądają są zbyt czytelne i obrońcy gospodarzy bez problemu odzyskują futbolówke.

51
    Wrzutka w pole karne gospodarzy, ale okazała się zbyt głęboka i ostatecznie opuściła plac gry.

52
    Gospodarze rozgrywają piłke na własnej połowie i wydaje się, że są zadowoleni z tego wyniku meczu.

58
    Zmiana w drużynie Antalyaspor: z boiska schodzi Kaçar, na boisku pojawia się Vederson.

65
    Zmiana w drużynie Fenerbahçe SK: z boiska schodzi Ucan, na boisku pojawia się Potuk.

66
    Dagasan (Antalyaspor) ukarany został żółtą kartką.

70
    Zmiana w drużynie Fenerbahçe SK: z boiska schodzi Erkin, na boisku pojawia się Kaldrim.

71
    Lewą stroną atakują gospodarze i za moment będziemy świadkami rzutu rożnego.

72
    Piłke po rzucie rożnym pewnie łapie Arikan, który szybko wznowił gre podając futbolówke do swojego kolegi z obrony.

73
    Kontra gości powinna się zakończyć bramką! Z lewej strony rozpędzony zawodnik gości dośrodkował na piąty metr do wbiegającego Diarry, ale podanie przeciął Demirel, który ratuje swój zespół przed utratą gola!

74
    Chwilowa przerwa w spotkaniu, gdyż w jednym ze starć ucierpiał Kuyt.

75
    Od bramki wznowi golkiper gospodarzy po tym jak zbyt mocno i niedokładnie wrzucał w pole karne Nizam.

76
    Optyczna przewage posiadają goście, którzy zamknęli gospodarzy na ich połowie i nieustannie oglądamy wrzutki w pole karne Fenerbahce.

77
    Zmiana w drużynie Fenerbahçe SK: z boiska schodzi Tita, na boisku pojawia się Bassan.

78
    Na pozycji spalonej zawodnik gospodarzy, który zbyt wcześnie wybiegł przed obrońców do prostopadłego podania od swojego kolegi.

79
    Tym razem na pozycji spalonej znalazł się Diarra, który musiał biec do zbyt mocnej centry.

80
    Wysoki pressing gości i Demirel musi dryblować we własnym polu karnym, ale na jego szczęście kiwka okazała się skuteczna i dalekim wybiciem piłki na połowe rywali wyjaśnia sytuacje Demirel..

81
    Zmiana w drużynie Fenerbahçe SK: z boiska schodzi Topuz, na boisku pojawia się Aydin.

82
    Od bramki wznowi Arikan po tym jak ujrzeliśmy niedokładną wrzutke w pole karne Antalyasporu.

83
    Mamy chwilową przerwe w grze ze względu na to, że na murawie leży zawodnik gości, który przez dłuższą chwile nie podnosił się z boiska.

85
    Nizam (Antalyaspor) ukarany został żółtą kartką za faul taktyczny i uniemożliwienie zespołowi Fenerbahce rozegranie kontrataku.

86
    Rozpędzony prawą stroną Meireles mija swojego rywala, a ten odpowiada faulem i gospodarze za moment wznowią od rzutu wolnego blisko pola karnego drużyny przyjezdnej.

87
    Centra z rzutu wolnego i pewnie z bramki wychodzi Arikan i chwyta górną piłke.

88
    Zmiana w drużynie Fenerbahçe SK: z boiska schodzi Dagasan, na boisku pojawia się Yedek.

89
    Kontra gospodarzy zakończyła się czystym wślizgiem defensora gości we własnym polu karnym i za moment Fenerbahce wznowi od rzutu wolnego.

90
    Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego i z pół woleja uderza MICHAL KADLEC, który zdobywa drugą bramke w tym spotkaniu!

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe 4 minuty.

90+1
    Rzut rożny dla zespołu drużyny przyjezdnej.

90+3
    Balci niepotrzebnie fauluje za co zostaje ukarany żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną kartką.

90+4
    Czwarta bramka dla gospodarzy w tym spotkaniu, która definitywnie przesądza o losach meczu. Precyzyjnym strzałem popisał MOUSSA SOW, który strzałem po długim rogu pokonuje golkipera gości.

90+4

Podsumowanie meczu

W drugiej połowie to gospodarze przeważali i pokazali, że są co najmniej o jedną klase lepsi pokonując ich różnicą trzech bramek. Ostateczny wynik meczu to 4-1 po bramkach Canera, dwóch Kadleca i Sowa dla drużyny gości jedną bramke w tym meczu zdobył Promise.

Przepraszamy serdecznie za słabą jakość relacji między 54, a 70 minutą spotkania.

Dziękuje serdecznie za śledzenie relacji z tego spotkania zapraszając tym samym na kończące się relacje z meczów na portalu lajfy.com (19:58:16)