Bayern – Werder 5:2 (koniec) | Wolfsburg – Freiburg 2:2 (koniec) | Hoffenheim – Eintracht 0:0 (koniec)
Mainz – 1. FC Nurnberg 2:0 (koniec) | Hertha – Braunschweig 2:0 (koniec) | Bayer – Borussia D. 2:2 (koniec)
FSV Mainz 05
2:0 (2:0)
1. FC Nurnberg
Sobota 26.04.2014, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W 32 kolejce Bundesligi FSV Main podejmie przed własną publicznością FC Nurnberg.

W poprzedniej serii gier gospodarze przegrali w Dortmundzie z Borrusia 4:2. Po 31 kolejkach Mainz zajmuje 7 pozycje w tabeli.

Również porażkę w ostatniej kolejce zanotowali goście. Nurnberg przegrał u siebie z Bayer Leverkusen 1:4. Goście dalej są w strefie spadkowej, do bezpiecznego miejsca brakuje im pięciu punktów.

Spotkanie w sobotnie popołudnie zapowiada się więc bardzo interesująco. Gospodarze cały czas mają szanse na wywalczenie sobie miejsca gwarantującego miejsce w europejskich pucharach, goście natomiast walczą o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zapraszam na relację live z tego spotkania, startujemy kilka minut przed 15.30, bądźcie z nami!

Witam Państwa! Już za kilka minut początek spotkania. Znamy już zestawienie obu zespołów na dzisiejszy mecz.

1. FSV Mainz 05: 21.Karius – 20.Diaz, 4.Noveski, 16.Bell, 3.Pospech, 19.Soto, 6.Geis, 8.Moritz, 11.Malli, 10.Choupo-Moting, 23.Okazaki

Rezerwowi: Kresic, Nedelev, Saller, Svensson, Koo Ja-Cheol, Fathi, Baumgartlinger

1. FC Nürnberg: 1.Schafer – 21.Plattenhardt, 25.Pinola, 31.Petrak, 26.Chandler, 16.Stark, 17.Frantz, 5.Balitch, 18.Drmic, 13.Kiyotake, 14.Mak

Rezerwowi: Angha, Colak, Gartner, Hlousek, Pekhart, Pogatetz, Rakovsky

Sędziowie: K.Kircher.

Sędzia Kircher wyprowadza zawodników na murawę!

Przywitanie obu drużyn.

Mecz rozpoczną goście.

1

1
    Od początku wysoko wyszli gospodarze, Nurnberga ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

2
    Faulowany w środku boiska Okazaki i gospodarze wznowią z rzutu wolnego.

3
    Zagranie na wolne pole do Maka, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, spalony.

4
    Soto zbyt agresywnie walczył o piłkę, rzut wolny w środku boiska dla gości.

5
    Rzut rożny dla gości, piąstkuje piłkę Karius daleko przed własne pole karne.

6
    Kolejny corner dla Nurnberg, ale nikt nie doszedł dośrodkowania.

7
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, obrońcy Mainz wybijają piłkę.

8
    Dwa rożne dla gospodarzy, ale oba dośrodkowanie dalekie od perfekcji, brak zagrożenia pod bramką Schafera.

9
    Goście wymieniają pod swoim polem karnym, wysoki pressing Mainz.

10
    Niedokładne podanie do Okazakiego, który był w polu karnym gości, piłka w posiadaniu Nurnbergi.

11
    Bardzo dobra interwencja obrońcy gości przed swoim polem karnym, bardzo ładnie odebrał piłkę Maliemu, który zamierzał z dystansu zaskoczyć Schafera.

12
    Długa piłka do Okazakiego, ale gracz gości nie opanował futbolówki, piłka poza placem gry.

13
    Gospodarze próbują wyjść z własnej połowy, ale wysoko ustawili się gracze Nurnbergi.

14
    Dobrze na przedpolu Schafer, w ostatniej chwili przeciął groźne podanie do Maliego.

15
    Diaz dośrodkowywał z prawej strony, ale posłał piłkę wprost pod nogi gracza gości, Okazaki nie zdołał dojść do tego podania.

16
    Z prawej strony dogrywał w pole karne gospodarzy Mak, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

17
    W okolicy środka boiska wymieniają podanie gracze gospodarzy.

18
    Na bramkę gości uderzał Moritz, ale blokują ten strzał obrońcy.

18
    Szansa dla Mainz, rajd Maliego środkiem boiska zatrzymany w ostatniej chwili.

19
    Soto uderzał z dystansu, ale bardzo niecelnie.

20
    Balitch przedzierał się lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

21
    Karius wychodzi z bramki i pewnie łapie dośrodkowanie spod chorągiewki.

22
    Gospodarze nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy gości, Nurnberga bardzo dobrze ustawia się 30 metrów od bramki Schafera.

23
    Soto dośrodkowuje z prawej strony, piąstkuje piłkę przed siebie Schafer.

24
    Goście próbują przedrzeć się prawą stroną, ale nie dochodzą nawet w okolice pola karnego Kariusa.

25
    Na własnej połowie ustawiają się gospodarze, Nurnberga w ataku pozycyjnym.

26
    Do środka z prawego skrzydła zszedł Chandler, oddał strzał, ale to uderzenie wysoko nad bramką Kariusa.

27
    Sprzed "szesnastki" gospodarzy uderzał Balitch, piłka trafia w obrońców Mainz, ostatecznie chwyta ją w rękawice Karius.

28
    Pospech dośrodkowywał z prawej strony, ale piłkę z własnego pola karnego wybijają obrońcy gości.

30
    Gol dla Mainz!
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego, do piłki w polu karnym gości dochodzi SHINJI OKAZAKI, który mocnym strzałem głową pokonuje Schafera! Mamy otwarcie wyniku!

31
    Z dystanu uderzał Soto, ale piłkę pewnie łapie Schafer.

32
    Prostopadłe podanie w pole karne gospodarzy, ale to dogranie przecinają gracze Mainz.

33
    Pospech strzelał z pola karnego gości, ale to płaskie uderzenie minimalnie niecelne.

34
    Znakomita interwencja Schafera, do strzału głową w polu karnym gości doszedł Mali, ale nie zdołał pokonać bramkarza Nurnbergi.

35
    Gospodarze chcą pójść za ciosem i jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie.

36
    Z rzutu wolnego bezpośrednio uderzał Chandler, ale jego strzał był za lekki, piłkę chwyta Karius.

37
    Moritz uderza z 20 metrów, ale wprost w obrońców gości.

38
    Diaz niedokładnie odegrał do partnera na lewym skrzydle i piłkę przejęli goście.

39
    Przerwa w grze, na boisku leży Mali.

40
    Zbyt głębokie było to dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, żaden gracz gości nie doszedł do piłki.

41
    Z prawej strony dogrywał Pospech, ale bardzo niedokładne było to dośrodkowanie.

42
    Kilka minut do końca pierwszej połowy, czy gościom uda się wyrównać jeszcze przed przerwą, a może Mainz podwyższy prowadzenie?!

43
    Bardzo dobrze na lewym skrzydle interweniował Pospech, wywalczył piłkę dla swojej drużyny.

44
    W pole karne gości wchodził Choupo-Moting i wywalczył rzut rożny.

44
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka wybita przez obrońców gości, ale futbolówkę przed 16 metrem zbiera CHRISTOPH MORITZ i płaskim strzałem podwyższa prowadzenie!

45
    Sędzie nie dolicza nic do pierwszej połowy.

45

Po 45 minutach dwoma bramkami prowadzą gospodarze. Ale znając waleczność Nurnbergi jestem pewien, że to nie koniec emocji w tym meczu.

Zapraszam za kilkanaście minut dla drugą połowę!

46

46
    Zmiana w drużynie 1. FC Nürnberg: z boiska schodzi Angha, na boisku pojawia się Chandler.

46
    Okazaki niedokładnie odgrywał do partnera w okolicach pola karnego gości, piłkę przejęli zawodnicy Nurnbergi.

47
    Prawą stroną przedzierał się Moritz i wywalczył rzut rożny.

48
    W pole karnne dośrodkowywał Geis, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

49
    Brzydki faul na lewym skrzydle i będzie szansa dla Mainz z rzutu wolnego.

50
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego bardzo niedokładne, goście przejmują piłkę.

51
    Z dystansu próbował zaskoczyć Kariusa Stark, ale jego strzał wysoko nad poprzeczką.

52
    Choupo-Moting nie utrzymał piłki w boisku, od rzutu z autu wznowią grę przyjezdni.

53
    Corner dla gospodarzy, z bramki wychodzi Schafer i pewnie łapie piłkę.

54
    Dobrze na przedpolu interweniuje, uprzedza w ostatniej chwili Choupo-Motinga.

55
    Kontratak gości zamykał Choupo-Moting, ale dobrze nogami interweniuje Schafer, będzie jeszcze rzut rożny.

56
    Ale dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

57
    W polu karnym gości upada Choupo-Moting, ale gwizdek sędziego milczy.

58
    Gospodarze od początku drugiej połowy kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.

59
    Cały zespół gości na własnej połowie, gospodarze wymieniają podania w okolicach linii środkowej.

60
    Drmic walczył na lewym skrzydle, ale przejęli piłkę gospodarze.

60
    Zawodnik gości fauluje Soto i trafia do notesu sędziego.

61
    Zmiana w drużynie 1. FC Nürnberg: z boiska schodzi Mak, na boisku pojawia się Hlousek.

62
    Wysoko atakują pressingiem gospodarze, ale goście nie popełniają błędu przy wyprowadzaniu futbolówki z własnej połowy.

63
    Diaz przedzierał się na lewym skrzydle, ale dobrze blokuje go obrońca gości.

64
    Gospodarze tracą piłkę na lewym skrzydle, w ataku gości, ale nie spieszą się oni z przejściem pod pole karne Kariusa.

65
    Stark uderzał z dystansu, ale jego uderzenie blokowane i będzie corner dla gości.

66
    Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale to dogranie bardzo niedokładnie i od bramki grę wznowi Karius.

67
    Zza pola karnego uderzał Mali, ale ten mocny strzał wybija na rzut rożny Schafer.

68
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego zbyt lekkie, z bramki wychodzi Schafer i łapie piłkę w rękawice.

69
    Zmiana w drużynie 1. FC Nürnberg: z boiska schodzi Stark, na boisku pojawia się Colak.

70
    Z pola karnego gości uderzał Mali, ale to uderzenie ląduje nad poprzeczką bramki Schafera.

71
    Szkoleniowiec gości stawa wszystko na jedną kartę, wykorzystał już wszystkie zmiany.

72
    Przerwa w grze, na boisku leży Soto i najwidoczniej będzie potrzebował pomocy lekarzy.

73
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Soto, na boisku pojawia się Ko Ja-Cheol.

74
    Drmic dośrodkowywał z lewej strony, ale Kiyotake uprzedzony przez zawodnika gospodarzy.

75
    Corner dla gości, dośrodkowanie wybija dobrze ustawiony Bell.

76
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry, czy goście są w stanie jeszcze złapać kontakt z gospodarzami?

77
    Z lewej strony do środka schodził Okazaki, ale stracił piłkę przed "szesnastką" gości.

78
    Corner dla gospodarzy, wybitą piłkę zbiera Ko i mocnym strzałem zmusza Schafera do interwencji, dobra próba zawodnika gospodarzy.

79
    Na boisku leży Angha, będzie potrzebna pomoc medyczna.

80
    Na własnej połowie podania wymieniają między sobą zawodnicy Nurnbergi.

81
    Bardzo dobry powrót Okazakiego na własną połową, powstrzymał szarżującego lewą stroną Hlouska.

82
    Rzut rożny dla gości, najwyżej w powietrze wyskoczył Noveski i to on wybija piłkę zdala od własnego pola karnego.

83
    Goście cały czas na połowie Mainz, będą emocje w końcówce!

84
    Z lewej strony bardzo dobrze dośrodkował Hlousek, z piątego metra na bramkę gospodarzy uderzał Drmic, ale dobrze ustawiony Karius łapie piłkę.

85
    Bardzo niedokładne dośrodkowanie Anghi w pole karne i piłką w posiadaniu zawodników Mainz.

86
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Mali, na boisku pojawia się Baumgartlinger.

87
    Wysoki pressing Mainz, goście mają trudności z wyjściem z własnej połowy.

88
    Gospodarze spokojnie wymieniają podania na własnej połowie, celebrując każde zagranie.

89
    Bardzo mądrze grają w końcówce zawodnicy Mainz, nie dopuszczają gości nawet na 40 metr od bramki Kariusa.

90
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Okazaki, na boisku pojawia się Nedelev.

90
    Sędzia dolicza dwie minuty.

90+1
    Hlousek próbował z dystansu, ale jego strzał bardzo niecelny, od bramki grę wznowi Karius.

90+2
    Sędzia kończy spotkanie!

Gospodarze wygrywają 2:0 i są na najlepszej drodze do zajęcia na koniec sezonu miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach!

Dziękuje za uwagę, zapraszam na pozostałe relacje w portalu lajfy.com (17:21:15)

Piotr Swieczak

Gole: 30. Okazaki, 44. Moritz

Kartki:   49. Angha (NUR), 60. Drmic (NUR)

FSV Mainz 05: 21.Karius – 20.Diaz, 4.Noveski, 16.Bell, 3.Pospech, 19.Soto(72' Ko Ja-Cheol), 6.Geis, 8.Moritz, 11.Malli(86' Baumgartlinger), 10.Choupo-Moting, 23.Okazaki(90' Nedelev)
    Zmiany: Kresic, Nedelev, Saller, Svensson, Koo Ja-Cheol, Fathi, Baumgartlinger

1. FC Nurnberg: 1.Schafer – 21.Plattenhardt, 25.Pinola, 31.Petrak, 26.Chandler(46' Angha), 16.Stark(69' Colak), 17.Frantz, 5.Balitch, 18.Drmic, 13.Kiyotake, 14.Mak(61' Hlousek)
    Zmiany: Angha, Colak, Gartner, Hlousek, Pekhart, Pogatetz, Rakovsky

Sędziowie: K.Kircher