Bayern – Werder 5:2 (koniec) | Wolfsburg – Freiburg 2:2 (koniec) | Hoffenheim – Eintracht 0:0 (koniec)
Mainz – 1. FC Nurnberg 2:0 (koniec) | Hertha – Braunschweig 2:0 (koniec) | Bayer – Borussia D. 2:2 (koniec)
Hertha Berlin
2:0 (0:0)
Eintracht Braunschweig
Sobota 26.04.2014, 15:30 • Stadion Olimpijski, Berlin • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Medale rozdane, ale wciąż niemieccy kibice nie poznali listy drużyn, która opuści szeregi Bundesligi. Goście mają jedynie iluzoryczne szanse na zmiane swojego położenia, a gospodarze również nie mogą liczyć na grę w europejskich pucharach.

Wydawać by się mogło, że sobotnia rywalizacja pozostaje grą o pietruszkę, ale trzeba pamiętać, że system motywacyjny w niemieckich klubach raczej wyklucza taką możliwość.

Faworytem spotkania pozostaje Hertha, która w rundzie jesiennej pokonała graczy Eintrachtu 2:0. Dodatkowo goście przegrali dwa ostatnie ligowe spotkania.

Hertha w ostatnich tygodniach zdobyła zaledwie dwa punkty i zapewne gracze klubu z Berlina będą chcieli powalczyć o nowe ontrakty.

Zapraszamy na naszą relację kilka minut po godzinie 15:00

Hertha Berlin: Kraft – Pekarik, Langkamp, Brooks, vd Bergh – Cigerci, Hosogai – Skjelbred, Baumjohann, Allagui – Wagner
    Rezerwowi: Jarstein, Ndjeng, Ben-Hatira, Ronny, Niemeyer, Ramos, Schulz

Eintracht Braunschweig: Davari – Bicakcic, Nielsen, Boland, Hochscheidt – Reichel, Correia, Kruppke, Elabdallaoiu – Kumbela, Theuerkauf
    Rezerwowi: Petkovic, Kessel, Vrancic, Dogan, Kratz, Pfitzner, Bellarabi

Sędziowie: Thorsten Kinhöfer‎.

Za mniej więcej 10 minut zaczynamy naszą relację.

1

2
    Początek bez fajerwerków. Gracze gości wywalczyli rzut wolny w środku pola.

4
    Nic się nie dzieje, ale to Hertha dłużej utrzymuje się przy piłce.

6
    Wagner próbował uderzyć zza pola karnego, ale został zablokowany.

7
    Correia zagrywa ręką. Rzut wolny dla Herthy na połowie gości.

8
    Allagui fauluje rywala w środku pola. Rzut wolny dla Eintrachtu.

10
    Gra toczy się w środku pola. Bergh próbował wrzucić piłkę w pola karne Eintrachtu, ale bez powodzenia.

11
    Cigerci uderzył z dystansu, ale piłka trafiła obok bramki gości.

13
    Nic się nie dzieje. Eintracht się borni Hertha atakuje, ale robi to ospale.

15
    Kwadrans gry za nami. Hertha przeważa, ale też nie stworzyła sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia bramki.

16
    Korner dla Eintrachtu.

18
    Rzut wolny w środku pola dla Herthy.

21
    Próba zagrania do szybkiego Kumbeli zakończyła się odgwizdaniem spalonego. Piłka dla Herthy.

23
    Nic się ciekawego nie dzieje w Berlinie. Kibice głośno dopingują swój zespół, ale gra lekko męczy oczy.

25
    Szybka akcja zawodników Herthy. Korner dla gospodarzy.

27
    Zawodnicy Herthy wrócili z dalekiej podróży. Kruppke strzelał, ale dzięki interwencji obrońcy gospodarzy piłka została zablokowana.

35
    Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy spotkania.

36
    Kumbela był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał trafił obok słupka.

38
    Raz jeszcze gra w środku pola.

39
    Rzut wolny dla Eintrachtu.

41
    Kruppke po raz drugi w pierwszej połowie strzela na bramkę Herthy. Piłka metr obok słupka.

42
    Uderzenie Baumjohanna trafia tuż obok bramki Eintrachtu.

44
    Jeszcze raz Baumjohann, ale tym razem Davari zmuszony do interwencji.

45
    Wagner na spalonym.

45

Za nami nudna i lekko senna pierwsza połowa. Wracamy do Berlina za mniej więcej 15 minut.

45
    Zmiana w drużynie Eintracht Braunschweig: z boiska schodzi Hochscheidt, na boisku pojawia się Bellarabi.

46

47
    Rzut wolny dla graczy Herthy w środku pola.

48
    Korner dla zawodników gospodarzy.

49
    Allagui uderzył na bramkę gości interwencja obrońcy Eintrachtu.

49
    Bellarabi strzela na bramkę gospodarzy, a Kraft interweniuje. Ciekawa akcja gości.

51
    Z minuty na minutę przewaga Herthy rośnie.

53
    Strzał Cigerci. Davari z problemami łapie piłkę.

54
    Allagui kapitalnie uderza na bramkę Eintrachtu. Piłka trafia minimalnie obok bramki gości.

56

58
    Wagner aktywny w drugiej połowie otrzymał piłkę przed polem karnym Eintrachtu. Uderzenie na bramkę łapie Davari.

60
    Korner dla Herthy.

60
    Jeszcze jeden stały fragment gry dla gospodarzy.

61
    Gol dla Herthy!
    Bramkę zdobył JOHN ANTHONY BROOKS. Szybka akcja Baumjohann zagrywa do Brooksa, a ten nie daje szans bramkarzowi gości.

62
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Skjelbred, na boisku pojawia się Ramos.

62
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Wagner, na boisku pojawia się Ronny.

64
    Hertha dopięła swojego i zasłużenie prowadzi. Eintracht broni się na własnej połowie.

66
    Na spalonym zawodnik Herthy – Allagui.

68
    Gospodarze mają olbrzymią przewagę, ale ich akcje nie są zbyt płynne.

69
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Cigerci, na boisku pojawia się Niemeyer.

71
    Ronny zdecydował się uderzyć z dystansu. Davari próbował złapać piłkę, ale ta odbiła się od rękawicy i minęła linię końcową boiska. Korner dla Herthy.

72
    Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

74
    Allagui uderzył na bramkę Eintrachtu. Davari tym razem bez problemów łapie piłkę.

75
    Przed nami ostatni kwadrans gry.

77
    Niemeyer uderzył z dystansu, ale trafił w środek bramki. Davari pewnie łapie futbolówkę.

77
    Gracze gości tracą piłkę przed swoim polem karnym. Ronny uderza na bramkę, ale tę zablokował Davari.

78
    Bramkę zdobył SAMI ALLAGUI. Ramos uderzył z dystansu, ale Davari odbił piłkę nogą. Futbolówka trafiła pod nogi Allaguiego, który z kilku metrów trafił do siatki gości.

79
    Boland na spalonym.

80
    Ostatnie dziesięć minut spotkania.

83
    Zmiana w drużynie Eintracht Braunschweig: z boiska schodzi Elabdellaoui, na boisku pojawia się Kessel.

83
    Zmiana w drużynie Eintracht Braunschweig: z boiska schodzi Pfitzner, na boisku pojawia się Reichel.

84
    Kumbela przypomniał o swojej obecności. Napastnik Eintrachtu uderzył na bramkę Krafta, ale piłka minęła słupek.

86
    Rzut rożny dla gości.

86
    Zamieszanie w polu karnym Herthy. Ostatecznie zawodnicy gospodarzy wybijają piłkę poza szesnastkę.

86
    Drugi korner dla Eintrachtu.

87

88
    Allagui strzela, ale minimalnie obok bramki.

89
    Odpowiedź Eintrachtu. Kumbela trafił, ale w bandy reklamowe.

90
    Ronny i teraz on daleko obok bramki.

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do drugiej połowy spotkania.

90+2

Za nami spotkanie, które zakończyło się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy. Eintracht był drużyną słabszą, choć niezwykle ambitną. Gracze gości nie mieli jednak szans na powstrzymanie świetnego duetu – Baumjohann, Allagui, który zapewnił wygraną Hercie.

Bohaterem spotkania Sami Allagui, który zdobył bramkę i był bezsprzecznie najaktywniejszym zawodnikiem w drużynie Herthy.

Dziękujemy za udział w naszej relacji i zapraszamy na kolejne. Pozdrawia redakcja LAJFY.COM! (17:26:49)