Borussia D. – Hoffenheim 3:2 (koniec) | Borussia M. – Mainz 3:1 (koniec) | Stuttgart – Wolfsburg 1:2 (koniec)
Werder – Hertha 2:0 (koniec) | 1. FC Nurnberg – Hannover 0:2 (koniec) | Freiburg – Schalke 04 0:2 (koniec)
Hamburg – Bayern 1:4 (koniec) | Braunschweig – Augsburg 0:1 (koniec) | Eintracht – Bayer 0:2 (koniec)
Borussia Monchengladbach
3:1 (1:0)
FSV Mainz 05
Sobota 03.05.2014, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Niemiecka Bundesliga

Borussia Mönchengladbach pokonuje przed własną publicznością FSV Mainz 3:1 i tym samym inkasuje cenny, w walce o europejskie puchary komplet punktów. Dziękujemy za wspólne emocje! (17:22:50)

90+2
    Na spalonym Choupo-Moting. Za chwilę rozbrzmi ostatni gwizdek Felixa Zwayera.

90+2
    Szybki przerzut na połowę Gladbach, ale piłki nie utrzymał Diaz. Rzut z autu i upływają cenne dla gości minuty.

90
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Raffael, na boisku pojawia się Hrgota.

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Czy Mainz dokona cudu w doliczonym czasie gry?

88
    Zablokowane uderzenie gości sprzed pola karnego.

86
    Niezłe dośrodkowanie z narożnika boiska, ale w powietrzu brylują defensorzy gospodarzy.

86
    Arango blokuje dośrodkowanie Pospecha. Korner.

84
    Gospodarze starają się kontrolować to spotkanie. Do końca nieco ponad 5 minut.

82
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Korb, na boisku pojawia się Brouwers.

82
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Kramer, na boisku pojawia się Xhaka.

82
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Geis, na boisku pojawia się Baumgartlinger.

82
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Bungert, na boisku pojawia się Saller.

78
    Dobrze na przedpolu interweniuje ter Stegen.

77
    Gol dla Borussii M.!

CHRISTOPH KRAMER i to chyba już decydujące o losach dzisiejszego meczu trafienie! Ładna asysta Kruse i wykończenie Kramera! 3:1!

75
    Kwadrans do końca zawodów. Gra toczy się teraz głównie w środkowej strefie.

72
    Zapowiada nam się emocjonująca końcówka. Mainz wyraźnie podbudowane zdobytym golem.

71
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Moritz, na boisku pojawia się Malli.

71
    Herrmann miał futbolówkę wystawioną na 16. metr, ale fatalnie spudłował.

65
    Gol dla Mainz!

A jednak, jest gol kontaktowy! Pospech dośrodkował na wślizgu niemalże z linii końcowej, a wszystko wykończył głową ERIC MAXIM CHOUPO-MOTING!

65
    Mainz walczy dzielnie, ale zdecydowanie więcej argumentów po stronie gospodarzy. ter Stegen wyłapał teraz dośrodkowanie z lewej flanki.

62
    Herrmann! To powinno być 3:0 dla zespołu gospodarzy! Precyzyjna wrzutka Kruse i potężny strzał głową Herrmanna, piłka po rękawicach Kariusa odbija się od poprzeczki i wychodzi w boisko!

61
    Szybki atak Gladbach, próba wystawienia piłki na 5. metr do Kruse, ale wmieszali się we wszystko defensorzy Mainz. Tylko korner.

61
    Mainz buduje mozolny atak pozycyjny.

60
    Godzina gry za nami. Borussia prowadzi z Mainz 2:0.

58
    Kontratak Gladbach i będzie rzut rożny dla ekipy gospodarzy.

58
    Próba bezpośredniego uderzenia, ale futbolówka zatrzymuje się w natłoku zawodników.

58
    Rzut wolny dla Mainz. Do bramki dość daleko – około 30 metrów.

54

Szybki kontratak Borussii. Trójkowa, koronkowa akcja i gdy zdawało się, że wszystko legło w gruzach, to wycofany z piłką przed pole karne MAX KRUSE pokonuje ładnym uderzeniem Kariusa!

53
    Po kornerze nie udaje się zagrozić bramce gospodarzy.

52
    Soto! To mogło być wyrównanie dla Mainz! Gracz gości świetnie obrócił się z piłką w polu karnym i uderzył co sił, ale instynktownie na rzut rożny interweniuje ter Stegen!

50
    Zaciekle o futbolówkę, przed polem karnym walczył Diaz, ale zdaniem arbitra faulował rywala.

48
    Pewna interwencja Kariusa przy bliższym słupku.

46

Gladbach prowadzi do przerwy z Mainz 1:0. Jedyną, jak na razie bramkę, w 22 minucie spotkania zdobył Stranzl. Goście mogli wyrównać w ostatniej akcji meczu, ale strzał Soto wybornie obronił ter Stegen.

45

45
    Nic nie wynikło z tego rzutu rożnego. Arbiter kończy pierwszą połowę.

44
    Dobra wrzutka Diaza i uderzenie głową Soto, które z najwyższym trudem na rzut rożny przenosi ter Stegen!

40
    Odważna interwencja Kariusa chroni teraz jego drużynę od straty bramki! Golkiper Mainz rzucił się ofiarnie pod nogi Kramera i zapobiegł niebezpiecznej sytuacji!

40
    Gladbach ma wyraźną inicjatywę w końcówce pierwszej połowy.

40
    Lewą flanką zaatakowali gospodarze, jednak czujny na wysokości pola karnego Pospech.

37
    Gramy dalej.

36
    Chwila przerwy w grze. W środkowej strefie zderzyli się Okazaki i Jantschke.

34
    Przewrotka Bungerta i piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!

34
    Świetna interwencja Korba w polu bramkowym. Mogło być bardzo groźnie, gdyż na piłkę już czaił się Choupo-Moting. Korner dla Mainz.

32
    Faul Diaza w środkowej strefie.

30
    Kiepska wrzutka, która nie przechodzi nawet pierwszego defensora Gladbach.

30
    Rzut wolny dla Mainz, około 35 metrów do bramki.

28
    Gospodarze mają apetyt na drugie trafienie. Piłka mocno wbita w pole karne przez Raffaela i niewiele brakowało, by dopadł do niej Kruse.

26
    Okazaki przegrywa pojedynek główkowy na 7. metrze przed bramką ter Stegena.

25
    Zobaczymy, czy teraz Borussia będzie potrafiła ułożyć ten mecz pod siebie. Jak na razie, ciągle w natarciu gospodarze.

22

Wrzutka w pole karne, przedłużenie głową i z najbliższej odległości piłkę do bramki pakuje MARTIN STRANZL!

22
    Piłka dośrodkowana na bliższy słupek, ale tam czujni defensorzy Mainz.

22
    Korner dla Gladbach.

20
    Niezbyt udane to dośrodkowanie, piłka wraca przed szesnastkę, skąd pudłuje Moritz.

20
    Rzut wolny dla Mainz. Do bramki daleko, ale piłkę ustawił już Geis.

19
    Sporo niedokładności w środkowej strefie.

16
    Prostopadłe podanie w pole karne Mainz, ale zorientowali się defensorzy przyjezdnych.

14
    Bezpańska piłka ląduje w rękawicach ter Stegena. Nieporozumienie gości w bocznym sektorze pola karnego.

13
    Niewiele ciekawego dzieje się na początku tego spotkania. Obie ekipy mozolnie budują ataki pozycyjne.

12
    Uwidacznia się teraz przewaga przyjezdnych. Mainz od dobrych dwóch minut na połowie rywali.

11
    W pozycyjnym ataku od dłuższej chwili Mainz.

10
    Żadna z drużyn, jak na razie nie zdobyła na boisku widocznej przewagi.

8
    Choupo-Moting powstrzymany w indywidualnej akcji na lewej flance.

6
    Teraz Okazaki uderza głową, ale z odległości około 12 metrów i w dodatku bardzo niecelnie.

6
    Okazaki miał piłkę w polu karnym rywali, ale zabrakło mu pomysłu na grę.

4
    Za dalekie prostopadłe podanie w kierunku Kruse i piłkę przejmuje golkiper Mainz.

2
    Spokojny początek spotkania. Gladbach na biało, a goście w czerwono-czarnych kompletach.

1

Nieco ponad 10 minut dzieli nas od pierwszego gwizdka arbitra na stadionie w Gladbach.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Stranzl, Jantschke, Alvaro Dominguez, Arango, Raffael, Nordtveit, Herrmann, Korb, Kramer, Kruse.
    Rezerwowi: Brouwers, Rupp, Wendt, Younes, Hrgota, Heimeroth, Xhaka

1. FSV Mainz 05: Karius – Noveski, Pospech, Bungert, Diaz, Bell, Soto, Okazaki, Moritz, Geis, Choupo-Moting.
    Rezerwowi: Svensson, Saller, Zimling, Malli, Baumgartlinger, Kresic, Fathi

Sędziowie: F. Zwayer.

W ostatniej kolejce Gladbach pokonało na wyjeździe Schalke 1:0, a Mainz przed własną publicznością zdobyło komplet punktów w starciu z Nurnberg (2:0).

Jeżeli w sobotę lepsza okaże się Borussia, to wszystko będzie już jasne. W przypadku remisu, bądź zwycięstwa gości emocje zostaną przedłużone do ostatniej kolejki.

Borussia musi jednak uważać, bowiem sobotni rywal konkuruje bezpośrednio z nią o udział w europejskich pucharach. Mainz traci zaledwie dwa "oczka" i to między tymi ekipami rozstrzygnie się ta rywalizacja.

Gladbach w ligowej tabeli zajmuje szóstą lokatę, z dorobkiem 52 punktów. Na chwilę obecną daje to udział w Lidze Europy.

Przed nami 33. kolejka Bundesligi. Zapraszamy na relacje live ze starcia Borussia Monchengladbach – Mainz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.