Lechia ZG – Warta 1:2 (koniec) | Gryf – Ostrów Wlkp. 3:1 (koniec) | Raków – Odra O. 1:1 (koniec)
MKS Kluczbork – Błękitni 1:2 (koniec) | Rozwój – Bytovia 3:0 (koniec) | Ruch Z. – Kalisz 0:0 (koniec)
Chrobry – Jarota 1:1 (koniec)
Chrobry Głogów
1:1 (1:0)
Jarota Jarocin
Sobota 03.05.2014, 19:00 • Stadion GOS przy ul. Wita Stwosza w Głogowie • 2 Liga Zachodnia

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Chrobry Głogów w 28. kolejce zmierzy się na własnym stadionie z drużyną Jaroty Jarocin. Początek spotkania o godzinie 19.00.

Chrobry z 54 zgromadzonymi punktami przewodzi w tabeli II ligi zach. Jarota z 24 punktami okupuje ostatnie, 17. miejsce. Jesienią w Jarocinie spotkanie tych drużyn zakończyło się nieoczekiwanym zwycięstwem Jaroty 1-0.

Przed tygodniem Chrobry na wyjeździe pokonał 2-1 aspirujące do awansu Zagłębie Sosnowiec. Jarota u siebie przegrała w identycznym stosunku z Rozwojem Katowice.

Najlepszym strzelcem w drużynie gospodarzy jest z siedmioma bramkami Łukasz Szczepaniak, a w ekipie gości Krzysztof Bartoszak z sześcioma.

W drużynie Chrobrego za 4 żółte kartki nie wystąpi Amadeusz Skrzyniarz. Utrata młodzieżowca sprawi, że trener miejscowych będzie musiał dokonać kolejnych zmian w składzie. Strzelec jesiennego, zwycięskiego gola dla Jaroty – Hubert Oczkowski to jedyny gracz gości, który nie wystąpi przeciwko liderowi.

Chrobry jeśli chce dalej myśleć o awansie, musi ten mecz bezwzględnie wygrać, Jarotę tylko cud może uratować przed spadkiem. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Zapraszamy na relację z tego spotkania w portalu lajfy.com! Początek realcji na żywo o 19:00.

`
    W koszulkach żółto-czerwonych i niebieskich spodenkach goście, gospodarze tradycyjnie pomarańczowo-czarni.

5
    Małe trudności sprzętowe ale lecimy!

5
    Pierwszy rzut rożny dla gości. Obrońcy wybijają.

7
    Pierwsza składna akcja Chrobrego, jednak do piłki wrzuconej w pole karne przez Ilkowa-Gołębia nikt nie doszedł.

8
    Ciechański tuż obok słupka!!! Niewiele zabrakło i piłka wpadłaby do braki gości. Piłkę poza końcową linię wybija bramkarz. Róg dla Chrobrego.

9
    Zderzenie głowami dwóch obrońców gości we własnym polu karnym. Po chwili masażysta stawia ich na nogi.

12
    Danielak, wychowanek Jaroty, dziś grający w Chrobrym fauluje pomocnika gości. Rzut wolny i Grobelny trafia w poprzeczkę!!!

16
    Piłkarze Chrobrego starają się stworzyć zagrożenie pod bramką Jaroty, jednak obrońcy gości czyhają na niecelne podania gospodarzy i szybko rozbijają ataki Głogowian.

18
    Ciechański wypuszczony w uliczkę nie zdołał dogonić piłki, która padła łupem bramkarza gości.

20
    Trzeci rzut rożny dla Chrobrego. Najwyżej do piłki skacze bramkarz. Jarota szybko przeniosła się w pobliże bramki gospodarzy.

21
    Strzał Zatwarnickiego mija nieznacznie prawy słupek bramki Janickiego. Zabrakło trochę precyzji, by goście mogli się cieszyć prowadzeniem.

23
    Na boisku chwilami trudno odróżnić, która z drużyn jest liderem, a która zamyka ligową tabelę.

24
    Sędziak przedarł się prawym skrzydłem, wyprzedził obrońcę gości, jednak piłka wypuszczona zbyt daleko padła łupem Krawczyka.

25
    Brzydki faul Ślifarczyka na Szałku. Sędzia w ostrych słowach uprzedził graczy o mogących ich czekać konsekwencjach za zbyt ostrą grę!

29
    Gol dla Chrobrego!
    SĘDZIAK strzela pod nogami bramkarza, ale pomimo interwencji i lekkiego trącenia piłki, ta wpada do bramki!!! Chrobry prowadzi 1-0.

35
    Okres niemrawych prób skonstruowania akcji z obu stron. Przerwa na reklamę ;) Żadnej z drużyn nie udaje się utrzymać dłużej przy piłce.

37
    Rożny dla gości! Ludwiczak obok słupka.

40
    Jeśli gracze obu drużyn nie przestaną się niepotrzebnie złośliwie faulować, to do 90 minuty nie każdy z nich dotrwa.

42
    Odważne wyjście do piłki Janickiego przy linii bocznej omal nie skończyło się próbą strzału. Jednak brakarz gospodarzy po plecach napastnika Jaroty wybija piłkę na aut.

44
    Faul na bramkarzu gości. W zamieszaniu po rzucie wolnym gospodarzy, Szczepaniak staranował Krawczyka.

45
    Sędzia doliczył raptem kilka sekund i zakończył pierwszą połowę spotkania.

Do czasu zdobycia gola przez gospodarzy gra obu zespołów mogła się podobać. Jednak ostatnie 15 minut to pokaz chaosu i niedokładnych podań z obu stron.

Warunki do gry są bardzo dobre, więc miejmy nadzieję, że w drugiej połowie gra się poprawi i czekać nas będzie więcej emocji.

Piłkarze powoli wracają na płytę boiska. Za chwilę rozpocznie się druga połowa.

Piłkarze już rozstawieni... Czekamy tylko na tres tenores, w tym jeden z gwizdkiem.

Oto i nasi sędziowie. Więc już za chwileczkę, już za momencik...

46

46
    Obie drużyny bez zmian wyszły na drugą połowę.

48
    Michalec na raty, najpierw po kiksie, za drugim razem trafił w obrońcę, potem po krótkiej żonglerce przegonił wszelkie ptactwo z okolicznych drzew.

52
    Hałambiec co chwila z prawej strony próbuje nękać defensorów gości, jednak jego centry padają najczęściej łupem obrońców lub bramkarza.

54
    Dopiero trzeci rzut rożny dla gości. Kotłowanina jak pod Grunwaldem!!! Kibice nie wiedzieli kto, ani w którą stronę kopie piłkę! Na szczęście dla gospodarzy po kilkunastu sekundach udało im się wyekspediować piłkę poza własne pole karne.

56
    Po kiksie w obronie Garbarka do piłki próbował dojść Szczepaniak, ubiegł go jednak stojący bliżej piłki obrońca gości.

56
    Bardzo silny strzał Hałambca mija o niecały metr brakę gości. Jeden z obrońców stanął w drodze piłce i ta wyszła na rzut rożny.

58
    Kolejny raz Hałambiec był bliski zdobycia gola. Dziewiąty rzut rożny dla gospodarzy.

59
    Ulatowski zmienia zmęczonego Danielaka.

61
    Ostatni kwadrans to okres wyraźniejszej przewagi Głogowian. W przerwie trener Ireneusz Mamrot musiał umiejętnie zmotywować swoich zawodników.

63
    Obrońca miejscowych, Samiec wybija piłkę na aut na tyle mocno i wysoko, że ta wleciała na dach rozwieszony nad główną trybuną. Mieszkańców 4-piętrowego bloku po drugiej stronie boiska od wymiany szyb w oknach na szczęście ratuje fakt, że ich blok jest kilkanaście metrów dalej od stadionu. Ale do końca spokojni być nie mogą.

66
    Ofensywny gracz za ofensywnego. Zatwarnickiego zastępuje Antkowiak. Jarota wierzy w zmianę wyniku.

69
    Niewieściuk za Janeczkę.

71
    Gol dla Jaroty!
    BARTOSZAK strzela z rzutu karnego. Nie bardzo wiadomo za co, bo liniowy wskazywał dosyć długo na rzut rożny.

75
    Ludwiczak ukarany żółtą kartką za brutalny faul na zawodniku gospodarzy.

77
    Menzel ukarany żółtą kartką za faul w środku boiska.

78
    Jedenasty rzut rożny dla Chrobrego... i kontra gości, podanie w uliczkę kończy w rękawicach Janickiego.

80
    Grobelny za faul taktyczny otrzymuje żółty kartonik.

81
    Na boisku w miejsce Ciechańskiego pojawia się Baraniak

83
    Czabański za Pawlaka, druga zmiana w zespole gości.

86
    Chwilę po wejściu na boisko bliski szczęścia był Baraniak, jednak jego strzał Krawczyk przeniósł minimalnie nad poprzeczką.

88
    Michalec ujrzał żółtko za faul w odległości około 30 m. od własnej bramki .

89
    Techniczny strzał Bartoszaka o centymetry minął spojenie bramki Chrobrego.

90
    Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Ślifarczyk omal nie skopiował wyczynu Samca. Po drugiej stronie stadionu trwożliwie gasną w bloku światła.

90+3
    Baraniak za taktyczny faul ukarany żółtym kartonikiem.

Sędzia nie pozwolił na wykonanie 13. rzutu rożnego dla Głogowian.

Po huraganowych atakach w pierwszym kwadransie drugiej połowy graczy Chrobrego, Jarota coraz śmielej zaczęła sobie poczynać na boisku.

Ostatnie 20 minut to rozpaczliwe próby zmiany wyniku przez graczy Chrobrego.

Przy szczęśliwej dla gospodarzy porażce Bytovii, drużynie Chrobrego udało się nieznacznie powiększyć swoją przewagę nad rywalami. Jednakże fani Chrobrego wychodzili ze stadionu mocno niezadowoleni.

Dziekuję za uwagę. (20:59:41)

Carlo Paski

Gole: 29. Sędziak – 71. Bartoszak (kar.)

Kartki:   88. Michalec (CHR), 90+3. Baraniak (CHR) – 75. Ludwiczak (JAR), 77. Menzel (JAR), 80. Grobelny (JAR)

Chrobry Głogów: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek, Samiec – Danielak (59. Ulatowski), Hałambiec, Janeczko (69. Niewieściuk), Ciechański (81. Baraniak) – Szczepaniak, Sędziak
    Zmiany: Rzepecki, Baraniak, Pieczara, Damyanov, Ulatowski, Niewieściuk, Obiała, Ziemniak

Jarota Jarocin: Krawczyk – Ludwiczak, Kieliba, Menzel, Zatwarnicki (66. Antkowiak) – Bartoszak, Pawlak (83. Czabański), Skokowski, Grobelny – Garbarek, Ślifirczyk
    Zmiany: Florkowski, Skowron, Czabański, Nawrocki, Durowicz, Antkowiak

Sędziowie: Marcin Bielawski – Z. Szymanek, Mateusz Bielawski