Cracovia – Korona 1:1 (koniec) | Piast – Zagłębie L. 2:0 (koniec)
Piast Gliwice
2:0 (0:0)
Zagłębie Lubin
Piątek 23.05.2014, 20:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie! Lubinianie przegrali w Gliwicach 0:2 i w tym sezonie nie uratuje już ich nawet cud! Podopieczni Piotra Stokowca kolejny sezon spędzą w I lidze. Piast Gliwice może świętować. Kolejne zwycięstwo dało ogromny komfort psychiczny. Gliwiczanie po bramkach Jurado i Horvátha ostatecznie zapewnili sobie utrzymanie. Dziękuję za uwagę i zapraszam na nasze kolejne relacje! (22:21:49)

90+4

90+3
    Mają okazję na trzecią bramkę gospodarze, ale Kędziora nie zachował się teraz zbyt dobrze. Końcówka meczu przed nami.

90+2
    Ależ ma dzisiaj pecha Džinić! Kilkanaście minut wcześniej trafił w słupek, a teraz w ogromnym zamieszaniu w polu karnym uderzył w poprzeczkę! Zaczarował bramkę Trela! To pewne!

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa ten mecz.

90
    Przerwa w grze. Urazu kolana doznał Abwo. To wygląda bardzo poważnie. Miejmy nadzieję, że to nie uraz więzadeł krzyżowych. Już jednak wracamy do gry.

89
    Za chwilę dowiemy się o ile minut dłużej potrwa ten mecz. Wydaje się jednak, że sędzia Radkiewicz powinien oszczędzić gości i nie dodawać zbyt dużo. Tutaj wszystko jest już jasne!

88
    Mieliśmy kolejną przerwę w grze. Piłkarze gości nie oddali piłki rywalom w geście fair play, za co otrzymali porcję gwizdów z trybun. Na strzał z dystansu zdecydował się Rymaniak, ale nie miał problemów ze złapaniem piłki Dariusz Trela.

87
    To będzie dziewiętnasta porażka Zagłębia Lubin w tym sezonie. Podopieczni Piotra Stokowca, wraz z Widzewem Łódź, są zdecydowanie najsłabsi w lidze. Wyniki mówią same za siebie.

86
    Krzysztof Piątek powalczył teraz o piłkę i zrobił to na tyle skutecznie, że do strzału doszedł Łukasz Piątek. Kolejny raz broni Trela.

85
    Nosze na boisku. Matras jednak o własnych siłach opuszcza murawę. Wydaje się jednak, że za chwilę na nie powróci. Zagłębie jeszcze walczy o bramkę.

84
    Chwila przerwy w grze. Skurcze mięśniowe łapią Mateusza Matrasa. Boczny obrońca gospodarzy będzie musiał wytrzymać do końca – Piast nie ma już możliwości zmian.

83
    Widać fragmenty dobrej gry w poczynaniach gości. Cóż jednak z tego, skoro w bramce Piasta stoi Dariusz Trela. To ostatnie minuty Zagłębia jako pełnoprawnego reprezentanta T-Mobile Ekstraklasy.

82
    Jest jeszcze dośrodkowanie w pole karne Piasta, jednak znakomitym wyjściem z bramki popisał się Dariusz Trela. Pokazał teraz swój zasięg ramion i wyłapał futbolówkę.

81
    Była całkiem niezła okazja dla Piasta po zamieszaniu w polu karnym. Piłkę ostatecznie wybija jednak Džinić. Z kontrą wychodzą goście, ale nic z tego nie wyszło.

80
    Adrian Klepczyński zmienia Radosława Murawskiego. To ostatnia zmiana w zespole Piasta w tym meczu. Klepczyński ma ostatecznie zabezpieczyć tyły.