Siarka T. – Wisła Pu. 3:0 (koniec) | Prešov – Sandecja 1:0 (koniec) | Lechia – AFE 0:1 (koniec)
Kotwica – Błękitni 3:2 (koniec)
FC Tatran Prešov
1:0 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz
Wtorek 15.07.2014, 17:00Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Za kilka godzin rozpocznie się trzeci sparingowy mecz pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz. We wcześniejszych spotkaniach testowych zespół z małopolski spisywał się dobrze. Sądeczanie 3:2 pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała i ulegli 2:4 słowackiemu Partizanowi Bardejow. Teraz będą mieli szansę odpłacić się pięknym za nadobne, bo ich dzisiejszymi rywalami jest również drużyna ze Słowacji – Tatran Presow.

Dzisiejszy rywal Sandecji w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w pierwszej lidze (która jest równoznaczna z polską I ligą). Do tej pory w meczach sparingowych Tatran dwa razy remisował (z Ruchem Chorzów i Diósgyőr VTK) i zanotował dwie porażki (1:3 z Otelul Galati i 0:1 z Michalovce).

Sandecja w przyszłym sezonie będzie chciała walczyć o wysokie lokaty w lidze, żeby zaprezentować się jeszcze lepiej niż na 9 miejscu. Jak wypadną podopieczni Ryszarda Kuźmy w tym spotkaniu? Dowiemy się już niedługo. Zapraszam do śledzenia relacji tekstowej z tego meczu razem ze mną na Lajfy.com.

Spotkanie rozpocznie się z lekkim opóźnieniem.

1. FC Tatran Prešov: Talian – Krajník, Dzúrik, Micherda, Voda – Jacko, Poliaček – Ivanko-Macej, Katona, Leško – Belejík
    Rezerwowi: Vinclér, Eliáš, Poremba, Beneš, Luberda, Bartek, Šafranko, Hruška

Sandecja Nowy Sącz: Kozioł – Cicman, Bartków, Kalisz, Franolak, Margol, Nather, Piszczek, Grzeszczyk, Gerkenashvili, Traore
    Rezerwowi: Koliotek, Jakuch, Jancarzyk, Szufryn, Urban, Szarek, Bębenek, Fałowski, Danek.

1

1
    Pierwszą połowę rozpoczęła Sandecja

3
    W pierwszych minutach spotkania to Sandecja częściej utrzymuje się na połowie przeciwnika, ale na razie nie stworzyła sobie obiecującej sytuacji.

3
    Gospodarze odpowiedzieli dośrodkowaniem Leśko, ale obrońcy Sandecji zablokowali piłkę.

4
    Obrońcy gości faulowali niedaleko swojego pola karnego i Tatran miał szansę na zagrożenie bramce z rzutu wolnego, ale i tym razem dobrze spisała się linia obrony Sądeczan.

6
    Poprzeczka ratuje Kozioła od wyciągania piłki z siatki!

9
    Gospodarze przejęli inicjatywę i teraz oni szturmują bramkę przeciwników. Sandecja broni się jednak efektywnie.

11
    Długi rajd zanotował Ivanko-Macej, ale jego uderzenie z dystansu zablokował Kozioł.

14
    Gra przeniosła się chwilowo do środka pola. Tam zawodnicy pozwalają sobie na częste nieczyste zagrania, nie pozwalając przeciwnikom wyjść z akcją.

16
    Po piętnastu minutach gry to Tatran ma wyraźną przewagę w tym meczu, ale poza jedną sytuacją nie przybliżył się do zdobycia gola.

19
    W końcu to Sandecja jako pierwsza popełniła błąd w środku pola, co szybko wykorzystał Katona. Jego akcja z Belejikiem, nie zakończyła się jednak nawet strzałem.

19
    Znów próbował Katona, uderzając z 20 metrów. Kozioł był jednak na posterunku.

20
    To była świetna szansa dla Sandecji! Po szybkim kontrataku i mocnym strzale na bramkę piłka przeszła tuż obok słupka! Sędzia dopatrzył się jeszcze zagrania jednego z zawodników gospodarzy tuż przed tym jak piłka opuściła pole gry i Sądeczanie otrzymali rzut rożny. Nie wykorzystali jednak tego stałego fragmentu gry.

22
    Poliacek prostopadłym podaniem chciał wypuścić na czystą pozycję Ivanko-Maceja, ale ten faulował Margola.

24
    Z drugiej strony boiska próbował odpowiedzieć Kalisz, który przebił się między obrońcami w pole karne, ale jego strzał został wybity na rzut rożny.

25
    Piłkę za linię obrony otrzymał Traore, ale jego uderzenie zatrzymał Talian.

28
    Traore znów stanął przed okazją w polu karnym. Został jednak zatrzymany przez obrońców gospodarzy, Starał się jeszcze coś ugrać, padają teatralnie na ziemię, ale arbiter z bliska oglądał sytuację i nie zdecydował się użyć gwizdka.

31
    Znów mocno w ofensywie pracuję Tatran. Tym razem Lesko posłał świetną piłkę w kierunku Belejika, a ten uderza prawą nogą tuż obok bramki.

35
    Prawym skrzydłem próbował przedrzeć się Gerkenashvili. Minął Vodę i dośrodkował w pole karne, ale pozostali obrońcy wybili piłkę.

41
    Dobre dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Traore, ale po strzale głową jednego z jego kolegów piłka przeleciała ponad metr od słupka.

43
    Po rzucie rożnym bliski strzelenia gola był Piszczek, ale dobrze w bramce radzi sobie Talian.

45+1
    Gol dla Tatrana Prešov!
    Belejik bezbłędnie wykorzystał prostopadłą piłkę od Katony i strzelił obok Kozioła! Tatran wychodzi na prowadzenie tuż przed przerwą.

45+1

Arbiter zakończył pierwszą połowę tego spotkania. Było to wyrównane 45 minut – obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie gola. Czy Sandecji uda się zrewanżować po przerwie? Przekonamy się za kilkanaście minut.

46

46
    Zmiana w drużynie 1. FC Tatran Prešov: z boiska schodzi Belejik, na boisku pojawia się Eliáš.

46
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Margol, na boisku pojawia się Bębenek.

49
    Próba ataku w wykonaniu Ivanko-Maceja została zatrzymana, ponieważ pomocnik drużyny gospodarzy został sfaulowany.

50
    Groźna akcja w wykonaniu zespołu z Nowego Sącza. Bębenek przepuścił piłkę między nogami Dzurika, ale nie zdążył do niej dopaść przed pozostałymi obrońcami.

51
    Żółtą kartkę otrzymuje Bębenek (Sandecja Nowy Sącz).

55
    Przy piłce utrzymują się gospodarze.

57
    Z prawej strony piłkę w pole karne dośrodkował Ivanko-Macej, ale pewnie w powietrzu złapał ją Kozioł.

59
    Zmiana w drużynie 1. FC Tatran Prešov: z boiska schodzi Micherda, na boisku pojawia się Bartek.

59
    Zmiana w drużynie 1. FC Tatran Prešov: z boiska schodzi Lesko, na boisku pojawia się Benes.

63
    Przed szansą na zdobycie gola był Fałowski, ale po interwencji Dzurika pada na ziemię. Sędzia jednak nakazuje dalszą grę.

65
    Voda posłał piłkę prosto w pole karne Sandecji, ale obrońcy czujnie wybili piłkę poza obręb szesnastki.

67
    Świetna akcja w wykonaniu Bębenka i Fałowskiego, którzy balansując na linii spalonego próbowali stworzyć bramkową akcję. Obrońcy gości przeszkodzili jednak Polakowi i zniweczyli jego świetną szansę na gola.

70
    Zmiana w drużynie 1. FC Tatran Prešov: z boiska schodzi Ivanko-Macej, na boisku pojawia się Poremba.
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Nather, na boisku pojawia się Jancarzyk.

72
    Tatran próbuje zagrozić bramce Kozioła, ale na razie robi to nieudolnie.

75
    Zaskoczyć bramkarza próbował Katona, ale Kozioł był przygotowany i nie pozwolił piłce przekroczyć linii bramkowej.

76
    Próbowała odpowiedzieć kontratakiem Sandecja, ale po strzale piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

79
    Benes przedarł się w pole karne Sądeczan i mocno uderzył na bramkę, ale nie dał rady pokonać Kozioła.

82
    Zmiana w drużynie 1. FC Tatran Prešov: z boiska schodzi Krajnik, na boisku pojawia się Luberda.
    Zmiana w drużynie 1. FC Tatran Prešov: z boiska schodzi Poliacek, na boisku pojawia się Safranko.

85
    Groźna akcja w wykonaniu Sandecji, ale Talian świetnie broni.

85
    Gra toczy się teraz od jednego pola karnego do drugiego, ale to Sandecja ma więcej szans do wyrównania.

86
    Kolejna świetna szansa dla gości z Nowego Sącza! Byłoby już 1:1 gdyby nie świetnie interweniujący Dzurik.