Rozwój – GKS T. 0:1 (koniec) | Ostrów Wlkp. – Puszcza 2:1 (po dogrywce) | Gryf – Arka 1:0 (koniec)
Polonia B. – Wisła Pł. 1:3 (koniec) | Radomiak – Dolcan 1:2 (po dogrywce) | Stal Rz. – Górnik Ł. 2:1 (koniec)
Okocimski – Stomil 2:1 (koniec) | Kleczew – Miedź 1:4 (koniec) | Błękitni – Chojniczanka 1:0 (koniec)
Flota – Wigry 2:0 (koniec) | GKS K. – Chrobry 1:2 (koniec) | Sandecja – GKS Bełchatów 0:1 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
0:1 (0:0)
GKS Bełchatów
Środa 13.08.2014, 19:00 • Stadion im. Ojca Władysława Augustynka, Nowy Sącz • Fortuna Puchar Polski

Po dobrym meczu i kabarecie w wykonaniu "sędziego" Rokosza Sandecja pechowo przegrywa z PGE GKS-em Bełchatów i odpada z Pucharu Polski. Za śledzenie relacji LIVE dziękuje Marcin Rogowski i zapraszam na kolejne w portalu Lajfy.com! (20:50:28)

90+4

90+2
    Strzał Maka i piłka po rękach Radlińskiego trafia w słupek!

90+1
    Strzał głową Traore pewnie wyłapał Zubas

90
    Cztery minuty doliczone do drugiej połowy. To cztery minuty nadziei Sandecji na doprowadzenie do remisu i dogrywki

87
    Urban zagrał długą piłkę w kierunku Traore, ale za mocno i ta wpadła w ręce Zubasa

82
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Ślusarski, na boisku pojawia się Bartosiak.

82
    Nather nie mógł się pogodzić z decyzją "sędziego" i długo z nim dyskutował za co obejrzał "żółtko"

81
    Kabaret w wykonaniu "sędziego" Rokosza! Bębenek wpadł w pole karne i był ewidentnie faulowany przez Baranowskiego, a pseudo-sędzia nakazał grać dalej!

80
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Kuźma, na boisku pojawia się Urban.

79
    Grzeszczyk!! Bębenek zagrał idealnie do Grzeszczyka, a ten bez namysłu uderzył i tylko dzięki Zubasowi GKS nadal prowadzi!

76
    Jednak wszystko w porządku z kapitanem Sandecji i gra on dalej

75
    Po starciu z rywalem na boisku leży Bębenek. Nie wygląda to najlepiej i chyba najlepszy zawodnik Sandecji będzie musiał opuścić murawę.

72
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Szczepański, na boisku pojawia się Słaby.

70
    GOOOOL!! 0:1!! MICHAŁ MAK!! Ślusarski podał do Turkovsa, który przepuścił piłkę do MAKA, a ten bez problemu trafił do pustej bramki

69
    Mójta przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka poleciała nad poprzeczką

68
    Sandecja kończy w dziesięciu! Za faul na Maku, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Frańczak!

66
    Poźniak uderzał z rzutu wolnego, ale niecelnie i od bramki rozpocznie Radliński

65
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Szymański, na boisku pojawia się Turkovs.

65
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Wroński, na boisku pojawia się Prokić.

61
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Fałowski, na boisku pojawia się Traore.

60
    Szymański rozklepał z Makiem obronę Sandecji, po czym kąśliwie uderzył, ale na posterunku był Radliński

57
    Dzisiejsze spotkanie ogląda ok. 1200 widzów.

56
    Poźniak otrzymał idealne podanie w pole karne, ale będą sam na sam z bramkarzem za długo zwlekał ze strzałem i piłkę spod nóg wybił mu Frańczak!

53
    Błąd Nathera, który podał do rozpędzonego Wrońskiego, ale na szczęście, dla Słowaka, dobrze asekurował go Cicman i wybił piłkę

50
    Co zrobił Fałowski?! Grzeszczyk zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a Fałowski mając przed sobą tylko bramkarza, nawet nie ruszył się w jej kierunku, czym zmarnował stu procentową okazję do zdobycia bramki!

49
    Wroński ukarany żółtą kartką za bardzo nieładny faul na Cicmanie

48
    Ależ okazja dla gości! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Telichowski, ale piłkę w fenomenalny sposób sparował Radliński, a dobitka Baranowskiego była niecelna!

47
    Mójta płasko zagrał w pole karne, a piłkę na rzut rożny wybił dobrze ustawiony Szufryn

46

Za nami pierwsza połowa tego spotkania. Pierwsze minuty należały do GKS-u, który mocno naciskał gospodarzy, ale nie potrafił przemienić tego w zdobytą choćby jedną bramkę. Wszystko zmieniło się w 20. minucie spotkania, kiedy to Radliński obronił karnego Maka. Od tej pory to biało-czarni przejęli inicjatywę na boisku i raz za razem atakowali bramkę Zubasa. Na ich nieszczęście, albo brakowało im celności, albo dobrze interweniował Litwin. Miejmy nadzieję, że po przerwie też będziemy świadkami dobrego widowiska. Na drugą połowę meczu Sandecja Nowy Sącz – PGE GKS Bełchatów zapraszam za około 15 minut.

45

43
    Sandcja gra dzisiaj w swoich tradycyjnych biało-czarnych strojach, a gracze z Bełchatowa występują w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach.

40
    Szczepański zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale nic z tego nie wynikło, bo trafił prosto w ręce bramkarza

40
    Sawala ukarany żółtą kartką za faul na Bębenku

38
    Jak Bębenek tego nie strzelił?! Grzeszczyk wrzucił idealną piłkę na głowę byłego pomocnika Górnika Zabrze, a ten mając przed sobą tylko bramkę strzelił obok niej!

35
    Szczepański ładnie zagrał w pole karne, gdzie czekał Grzeszczyk, który uderzył z pierwszej piłki, ale niestety niecelnie

31
    Poźniak zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka poleciała obok bramki gospodarzy

29
    Ręką we własnym polu karnym zagrywał jeden z gości, ale sędzia z Katowic ani myślał o użyciu gwizdka!

28
    Po raz kolejny Wroński zamieszał obrońcami Sandecji, ale po raz kolejny jego dogranie ładnie zatrzymał defensor gospodarzy.

26
    Wroński wpadł w pole karne i dogrywał do Maka, ale zrobił to za lekko i piłkę wybił Frańczak

25
    Słaby okres gry, w którym to zawodnicy Sandecji sporo faulują. Jednak nic z tego nie wynika, bo gracze z Bełchatowa nie potrafią dobrze wykonać stałego fragmentu gry.

20
    Nie ma bramki! Mak uderzył płasko w prawy róg, ale Radliński wyczuł jego intencje i na raty złapał piłkę!

19
    Karny dla GKS-u! Cicman faulował Poźniaka i sędzia bez zastanowienia wskazał na wapno!

18
    Mak wpadł w pole karne i już dogrywał do dobrze ustawionego Ślusarskiego, ale na szczęście dla Sandecji wszystko zatrzymał Szufryn

15
    Adrian Frańczak ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Sawali

14
    Szczepański z pierwszej piłki, zagrał do Bębenka, ale uczynił to trochę za mocno i od bramki rozpocznie Zubas.

9
    To piłkarze Sandecji dłużej utrzymują się przy piłce, ale nic z tego nie wynika, bo cały czas są na swojej połowie, gdyż GKS jest bardzo mądrze ustawiony i nie pozwala gospodarzom na wiele.

7
    Mak nawinął Makucha i płasko zagrał w pole karne. Tam na piłkę czekał Ślusarski, który uderzył bez zastanowienia, ale w środek bramki, gdzie stał dobrze ustawiony Radliński

3
    Wroński przedarł się prawą stroną i dośrodkował w pole karne, ale tam nadbiegającego Maka uprzedził Makuch

2
    Nastąpiła niespodziewana zmiana w pierwszym składzie GKS-u. Adriana Baste zastąpił Szymon Sawala

1

Sandecja Nowy Sącz: Ł. Radliński – M. Makuch, D. Szufryn, R. Cicman, A. Frańczak – M. Bębenek (C), M. Nather, Sz. Kuźma, S. Szczepański, Ł. Grzeszczyk – F. Fałowski
    Rezerwowi: M. Kozioł (Br), K. Słaby, W. Kalisz, A. Danek, R. Urban, Ch. Niane, M. Traore

PGE GKS Bełchatów: E. Zubas – Sz. Sawala, B. Telichowski, P. Baranowski, A. Mójta – Ł. Wroński, G. Baran (C), D. Szymański, K. Poźniak, M. Mak – B. Ślusarski
    Rezerwowi: A. Malarz (Br), M. Szymorek, A. Basta, P. Rachwał, A. Prokić, B. Bartosiak, D. Turkovs

Sędziowie: Rafał Rokosz (główny), Bartłomiej Lekki i Damian Rokosz (asystenci), Marcin Bielawski (techniczny).

Piłkarze są już na murawie stadionu w Nowym Sączu. Oznacza to, że tylko kilka chwil dzieli nas od rozpoczęcia spotkania.

Sędzia z Katowic zaprosił obie ekipy do szatni, by piłkarze wysłuchali ostatnich rad trenerów i przebrali się w stroje meczowe.

Czy Sandecja pokona wyżej notowanego rywala? Czy też GKS pewnie pokona nowosądeczan i zamelduje się w kolejnej rundzie Pucharu Polski? A może padnie remis? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za nieco ponad dwie godziny.

Piłkarze Sandecji i GKS-u są już na murawie i rozgrzewają się przed rozpoczęciem spotkania. Nawet trójka sędziowska dołączyła do zawodników.

Jednak pogoda jakby wyczuła, że zbliża się piłkarskie święto, więc postanowiła się zmienić. Teraz w Nowym Sączu świeci piękne słońce i wieje lekki wietrzyk, który z pewnością ułatwi piłkarzom grę.

W Nowym Sączu cały dzień padał deszcz, co spowodowało, że murawa jest bardzo śliska, więc możemy się spodziewać, iż bramkarze obu ekip nie będą mieli łatwego życia.

Mecz ten będzie sentymentalnym powrotem do Nowego Sącza dla dwóch piłkarzy GKS-u. Mowa o Adrianie Baście i Adamie Mójcie. Pierwszy z nich jest wychowaniem nowosądeckiego klubu, a drugi w ubiegłym sezonie był zawodnikiem Sandecji oraz jej najskuteczniejszym strzelcem.

W drużynie z Nowego Sącza, na pewno nie wystąpi Mateusz Bartków , który pauzuje za kartki obejrzane w poprzedniej edycji Pucharu Polski. Natomiast trener Kiereś nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Matusza Maka.

Znacznie lepiej wygląda bilans GKS-u, który po czterech kolejkach jest niespodziewanym liderem T-Mobile Ekstraklasy. Jakby tego było mało podopieczni trenera Kieresia nie zaznali jeszcze goryczy porażki (trzy zwycięstwa i tylko jeden remis).

W obecnym sezonie obie ekipy nie grały jeszcze w Pucharze Polski, dlatego też przybliżymy ich ligowe poczynania. Sandecja w pierwszej lidze rozegrała dotychczas dwa mecze i oba zremisowała, co pozwala jej zajmować dziesiąte miejsce w tabeli.

Nieco gorzej poradził sobie GKS, który odpadł już w 1/16, przegrywając z Górnikiem Zabrze, 0:2. Bełchatowianie powetowali sobie niepowodzenie w Pucharze Polski, wygrywając pierwsza ligę i, po roku, wracając do T-Mobile Ekstraklasy.

W ostatniej edycji Pucharu Polski Sandecja wyeliminowała między innymi: Polonie Bytom, Flotę Świnoujście czy też Widzew Łódź. docierając tym samym do ćwierćfinału gdzie w dwumeczu musiała uznać wyższość Zagłębia Lubin (0:2 i 0:5). Jednak mimo tej, sromotnej porażki piłkarze z Nowego Sącza mogli być z siebie dumni, bo jeszcze nigdy w historii Pucharu Polski, biało-czarni nie zaszli tak daleko.

Dotychczas oba te zespoły czterokrotnie mierzyły się na boisku, jednak nigdy w Pucharze Polski. Bilans tych spotkań to dwa zwycięstwa biało-czarnych, jeden remis i jedna wygrana GKS-u. Ostatni mecz pomiędzy Sandecją, a GKS-em odbył się 7 czerwca 2014 roku i zakończył się wysokim zwycięstwem Bełchatowian (4:0), którzy w ten sposób przypieczętowali awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Serdecznie witam Państwa w relacji LIVE z meczu pierwszej rundy Pucharu Polski, w którym to Sandecja Nowy Sącz na własnym stadionie podejmować będzie PGE GKS Bełchatów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.