Zawisza – Nielba 4:0 (koniec) | Lechia – Hamburg 0:0 (poz.)
Zawisza Bydgoszcz
4:0 (4:0)
Nielba Wągrowiec
Piątek 05.09.2014, 17:00 • Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, Bydgoszcz • Międzyklubowe towarzyskie

Po ciekawym spotkaniu Zawisza Bydgoszcz bez większych problemów pokonał dzielnie walczącą III-ligową Nielbę Wągrowiec! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu Lajfy.com! (18:47:38)

90

89
    Alvarinho wyłożył piłkę na 15 metr Vasco, który zabawił się z dwójką obrońców i uderzył na bramkę! Świetną paradą popisał się Łagodziński!

88
    Gevorgyan dobrze wyprowadził akcję swojego zespołu, ale zbyt długo zwlekał z zagraniem do partnera i stracił piłkę.

86
    Przyjezdni egzekwowali stały fragment gry, ale Witan pewnie wychwycił dośrodkowaną piłkę.

85
    Gospodarze utrzymują się w posiadaniu piłki w środkowej części boiska. Powoli zbliżamy się do końca tego spotkania.

83
    Álvarinho dobrze urwał się obrońcy i huknął w kierunku bramki! Piłka w niedużej odległości przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Łagodzińskiego.

81
    Gevorgyan dograł w pole karne do Vasco! Portugalczyk przyjął sobie piłkę, zdołał oddać strzał, ale nie trafił w bramkę.

79
    Andre Micael skutecznym, czystym wślizgiem powstrzymał dobrze zapowiadającą się akcję Nielby.

77
    Dużo błędów w obronie popełniają goście! Zawisza z łatwością dochodzi do sytuacji bramkowych, ale nie potrafi ich wykorzystać.

75
    Bardzo blisko zdobycia bramki byli teraz goście! Jednak Witan zdołał instynktownie obronić uderzenie zawodnika Nielby z około 12 metrów!

74
    Mica dobrze prowadził piłkę na połowie rywali, zdecydował się zagrać na wolne pole do partnera, ale zrobił to zbyt mocno.

73
    Szybko grę wznowili goście! Fertikowski zdecydował się oddać strzał z około 18 metrów, ale piłka poleciała daleko obok bramki.

71
    Zawisza ma dużą przewagę, ale niewiele z tego wynika. Tempo gry w drugiej części meczu zdecydowanie spadło.

69
    Kolejne uderzenie z rzutu wolnego, tym razem próbował Wójcicki, ale futbolówkę po rykoszecie pewnie wychwytuje Łagodziński.

68
    Mica świetnie urwał się obrońcom, ale było faulowany w okolicach pola karnego, co dobrze dostrzegł arbiter.

67
    Gevorgyan zdecydował się oddać bezpośredni strzał na bramkę z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

66
    Żółtą kartką został ukarany Klawiński, który powstrzymał szarżującego po prawej stronie boiska Alvarinho.

64
    Mica zagrał długą piłkę w kierunku Gevorgyana, ale sędzia liniowy uznał, że Ormianin w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

62
    Vasconcelos świetnie zgrał piłkę Wójcickiemu, który w dogodnej sytuacji uderzył prosto w wychodzącego z bramki golkipera Nielby!

60
    Druga część meczu jest zdecydowanie słabsza od pierwszej. Z dobrej strony pokazuje się Mica, który często próbuje akcji indywidualnych.

58
    Groźnie w pole karne dośrodkował Alvarinho! Z bliskiej odległości strzał próbować oddać Vasco, ale piłkę pewnie wychwycił Łagodziński.

57
    Gra została wznowiona! W środku pola bryluje dzisiaj Paweł Strąk, który wygrywa większość pojedynków z rywalami.

55
    Na boisku leży jeden z piłkarzy Nielby, który potrzebuje pomocy medycznej.

54
    W niebiesko-czarnych barwach debiutuje dzisiaj Mica, z którym w Bydgoszczy wiązane są spore nadzieje. Młody Portugalczyk ma być ważnym punktem zespołu.

52
    Gospodarze utrzymują się w posiadaniu piłki, stwarzają sytuacje, ale brakuje im wykończenia.

50
    Początek drugiej części meczu jest bardzo szarpany. Dużo chaosu i niedokładności w grze obu zespołów.

47
    Obaj trenerzy dokonali kilku zmian w wyjściowych składach! Prezentujemy jedenastki, które obecnie są na murawie!

Zawisza: Witan – Argyriou, Andre Micael, Samuel Araújo, Petasz – Wójcicki, Strąk – Gevorgryan, Alvarinho, Mica, Vasconcelos

Nielba: Łagodziński – Iskrzyński, Jasiński, Chmielnicki, Polak – Grzesiak, Ankudowicz, Wiśniewski, Fertikowski, Sergiel – Wicher

46

Po pierwszej części meczu Zawisza Bydgoszcz bardzo pewnie prowadzi 4:0 z III-ligową Nielbą Wągrowiec! Goście grają bardzo ambitnie, walecznie, lecz na boisku dominuje zespół, który na co dzień występuje w ekstraklasie. Druga odsłona meczu rozpocznie się po krótkiej przerwie.

45

44
    Gol dla Zawiszy!
    Kolejna świetna akcja duetu Wagner – Kadu! Brazylijczyk zagrał w tempo do JORGE'A KADU, który bez większych problemów strzałem z 15 metrów pokonał Hermana!

42
    Kadu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Nielby! Jednak sędzia uznał, że zawodnik Zawiszy w momencie podania znajdował się za linią obrony.

41
    Powoli zbliżamy się do końca pierwszej części meczu. W drugiej części gry powinniśmy zobaczyć kilku nowych graczy.

39
    Ładna, dwójkowa akcja Wagnera z Kadu! Ten drugi upadł w polu karnym po interwencji obrońcy, ale sędzia nie wskazał na wapno!

37
    Teraz prosty błąd w obronie popełnij Ziajka, ale zdołał przerwać dobrze zapowiadającą się akcję Nielby. Od wrzutu z autu grę wznowią goście.

35
    Z bardzo dobrej strony pokazuje się dzisiaj Samuel Araújo, który jest pewnym punktem obrony Zawiszy. Brazylijczyk jest dzisiaj bezbłędny.

34
    Goście mieli rzut rożny, ale nie zdołali zagrozić bramce strzeżonej przez Sandomierskiego.

32
    W ostatnich minutach gra przeniosła się do środka pola. Coraz częściej do głosu zaczynają dochodzić przyjezdni.

30
    Ładna, szybka akcja Zawiszy! Vasco po raz kolejny dobrze obsłużył Wagnera, ale Brazylijczyk tym razem nie zdołał skierować piłki do bramki.

28
    Należy pochwalić również gości, którzy na co dzień występują na boiskach trzeciej ligi. Gracze Nielby mimo że jest to tylko sparing nie odstawiają nóg.

27
    Bardzo dobrze prezentuje się dzisiaj bydgoski zespół. Podopieczni trenera Rumaka są zdeterminowani.

25
    Kolejny stały fragment gry egzekwowali bydgoszczanie! Obrońcy wybili piłkę na 16 metr, gdzie ustawiony był Ziajka! Zawodnik Zawiszy zdecydował się na strzał bez przyjęcia, ale posłał futbolówkę obok słupka.

23
    Groźne dośrodkowanie Wójcickiego z rzutu wolnego w pole karne! Akcję na drugim słupku zamykał Strąk, ale w trudnej sytuacji nie trafił w bramkę.

22
    Bardzo ostro grają piłkarze Nielby, z bólu w środku boiska zwijał się teraz Kadu.

20
    Kolejna bramka dla Zawiszy! Aktywny Vasco zagrał świetną piłkę do LUISA CARLOSA, który z dużym spokojem umieścił futbolówkę w bramce!

18
    Z około 20 metrów na bramkę uderzył Jorge Kadu, ale jego próba okazała się niecelna. Grę z piątego metra wznowi Herman.

17
    Zawisza ma sporą przewagę. Kompletnie bezrobotny jest dzisiaj Sandomierski, który nie miał jeszcze okazji do pokazania swoich umiejętności.

15
    Bardzo dobra akcja w wykonaniu Vasco, który odebrał piłkę na połowie przeciwnika i wyłożył ją WAGNEROWI! Skrzydłowy Zawiszy przyjął sobie spokojnie futbolówkę i z bliskiej odległości umieścił ją obok interweniującego Hermana!

13
    Kadu świetnie dostrzegł niepilnowanego na lewej stronie boiska Wagnera, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

11
    Zdecydowaną przewagę mają gospodarze, którzy kontrolują grę w środku pola. Ambitni piłkarze Nielby często przerywają akcję faulami.

9
    Akcja stoperów bydgoskiego Zawiszy! Samuel Araújo dośrodkował groźnie w pole karne, gdzie do strzału głową doszedł Andre Micael, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką!

7
    Ależ było blisko! Wójcicki dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne! Piłki nie złapał Herman, lecz jego błędu nie wykorzystał Strąk, który próbował dobijać, ale został zablokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę!

5
    Piłkarze Nielby starają się spokojnie budować atak pozycyjny, ale mają spore problemy w środkowej części boiska.

4
    Pierwsza, szybka akcja Zawiszy i od razu bramka! Jorge Kadu dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, gdzie piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował WAGNER!

2
    Bardzo nerwowy początek spotkania, gra toczy się głównie w środkowej części Zawisza. Przyjezdni starają się stosować wysoki pressing.

1

Zdjęcia z rozgrzewki, która zakończyła się przed chwilą! Za kilku minut początek spotkania!

Zawisza Bydgoszcz: G. Sandomierski – A. Argyriou, Andre Micael, Samuel Araújo, S. Ziajka – J. Wójcicki, P. Strak – Wagner, Luis Carlos, Jorge Kadu, B. Vasconcelos

Nielba Wągrowiec: K. Herman – K. Wierzbicki, A. Mikołajczak, M. Ankudowicz, M. Gruszka – M. Klawiński – M. Małachowski, P. Polak, B. Nowak, J. Wiśniewski – K. Wojciechowski.

Zapraszamy na relację live z tego spotkania w portalu Lajfy.com! Będziemy Państwa na bieżąco informować o przebiegu tego meczu!

Trener Zawiszy na pewno będzie chciał zobaczyć w akcji swoich nowych podopiecznych. Natomiast dla Nielby dzisiejszy sparing będzie okazją do sprawdzenia się na tle wyżej notowanego rywala. Obaj szkoleniowcy powinni dzisiaj dać szansę gry wielu swoim zawodnikom.

Włodarze bydgoskiego klubu po fatalnej serii sześciu porażek w lidze pożegnali się z Jorge Paixao, który nie spełnił oczekiwań. Drużyna w okresie przerwy reprezentacyjnej ma czas, aby popracować nad formą i wyjść z dołka. Mariusz Rumak niedawno stracił pracę w Lechu Poznań, lecz w Bydgoszczy wierzą, że młody trener poukłada zespół zbudowany z Polaków i Portugalczyków.

Aktualnie Nielba Wągrowiec występuje III lidze kujawsko – pomorsko – wielkopolskiej. Obecnie zespół jest liderem tabeli. Odniósł cztery zwycięstwa i zanotował jeden remis w pierwszych pięciu kolejkach. W ostatniej ligowej kolejce drużyna z Wągrowca pokonała 1:0 rezerwy poznańskiego Lecha.

W przerwie reprezentacyjnej Zawisza Bydgoszcz pod wodzą nowego trenera, Mariusza Rumaka zmierzy się z trzecioligową Nielbą Wągrowiec.

Dzisiejsze spotkanie sparingowe zostanie rozegrane na płycie głównej bydgoskiego stadionu. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 17.00!
    Gole: 4. Wagner, 15. Wagner, 20. Luis Carlos, 44. Kadu

Kartki:   66. Klawiński (NLB)

Zawisza Bydgoszcz: Sandomierski (46. Witan) – Argyriou, Andre Micael, Samuel Araújo, Ziajka (46. Petasz) – Wójcicki, Strąk – Wagner (46. Gevorgryan), Luis Carlos (46. Alvarinho), Jorge Kadu (46. Mica), Vasconcelos
    Zmiany: Witan – Petasz, Gevorgyan, Álvarinho, Mica

Nielba Wągrowiec: I połowa: Herman – Wierzbicki, Mikołajczak, Ankudowicz, Gruszka – Klawiński – Małachowski, Polak, Nowak, Wiśniewski – Wojciechowski

II połowa: Łagodziński – Iskrzyński, Jasiński, Chmielnicki, Polak – Grzesiak, Ankudowicz, Wiśniewski, Fertikowski, Sergiel – Wicher