Korea Płd. – Kuba 1:3 (koniec) | Chiny – Bułgaria 0:3 (koniec) | Kanada – Egipt 3:0 (koniec)
Niemcy – Tunezja 3:1 (koniec) | Rosja – Meksyk 3:1 (koniec) | Brazylia – Finlandia 3:0 (koniec)
Korea Południowa
1
21 25 14 22
Kuba
3
25 23 25 25
Piątek 05.09.2014, 13:00 • Hala Spodek, Katowice - Polska • Mistrzostwa Świata - Polska 2014

:
    Ostatecznie to Kubańczycy zgarniają bardzo ważne 3 punkty, powiedziałbym nawet, że na wagę życia w tym turnieju! Masa błędów własnych po obu stronach także trochę popsuła całe widowisko. (15:17:09)

:
    Przedziwny był ten mecz! To spotkanie powinno być chyba pokazywane, jak skutecznie tracić prowadzenie w każdym z setów! W każdej partii wydawało się, że któraś z drużyn ma przewagę. Systematyczne odrabianie strat przynosiło rezultaty i kończyło się zwycięstwem seta!

22:25
    Czwarty set skończony.

22:25
    Kapitalna kiwka rozgrywającego Kuby i to on kończy tego seta, jak i całe spotkanie! Kuba tym meczem przedłuża swoje nadzieje na awans do kolejnej rundy!

22:24
    Cepeda także daje nadzieje rywalom – psuje on serwis!

21:24
    Tym razem Park nie zdołał przebić piłki przez siatkę! Kuba ma pierwsze piłki meczowe!

21:23
    Cóż się tu dzieje! Park wchodzi na zagrywkę i to on popisuje się asem!

20:23
    Chapman Pineiro tym razem niewiele przestrzela zagrywkę!

19:23
    Nie kończą swoich akcji Azjaci, a Kuba wykorzystuje te błędy! To chyba koniec Korei!

19:22
    Punktowy serwis Pineiro! Korea chyba się już nie podniesie!

19:21
    Kontra Kubańczyków, rozegranie do Uriarte, który wysoko łapie piłkę i obija ręce rywali! 2 punkty przewagi Kuby w końcówce seta, a może i meczu!

19:20
    Po przerwie Koreańczycy psują zagrywkę.

19:19
    Ależ emocje! Przypomnijmy, że ten mecz prawdopodobnie zdecyduje, która z tych ekip awansuje dalej!

19:19
    Sędzia przerywa akcję i przyznaje punkt Korei! Cepeda przekracza linię środkową boiska przy lądowaniu! Tym razem o przerwę prosi Kuba!

18:19
    Walczą Koreańczycy i Kwak zdobywa punkt z lewego skrzydła przełamując ręce przeciwników.

17:19
    Błąd przyjęcia po stronie Korei i 4 punkty z rzędu zdobywają Kubańczycy! Kapitalna seria, która odwraca losy seta, a może i spotkania! Czas dla Azjatów.

17:18
    Kapitalnie wybronili Kubańczycy, ale Koreańczyk w kontrze przekracza linię 3. metra! Na prowadzeniu Kuba i.. co dalej??

17:17
    Kontry nie wykorzystuje Cepeda, ale także Koreańczycy popełniają sporo błędów i oddają piłkę! Uriarte już nie zwykł się mylić po prostej! O czas prosi Korea.

17:16
    Jimenez przedziera się jakimś cudem przez blok rywali! Mieści on piłkę między rękami, a siatką i zdobywa punkt!

17:15
    Ale Park ucieka z niewygodnego ustawienia. Wciąż 2 punkty przewagi Koreańczyków.

16:15
    Kuba odrabia straty w kontrataku! Zagranie na drugą linię do Uriarte i ten znajduje dziurę w potrójnym bloku Korei!

16:14
    Jimenez z łatwością mija pojedynczy blok i trafia w 4. metr!

16:13
    Zbyt niskie rozegranie do środkowego, ale radzi on sobie z wykorzystaniem Kubańskiego bloku. Druga przerwa techniczna także na korzyść Korei!

15:13
    Azjaci mają kontrę, ale jej nie wykorzystują! Atak leci daleko za boisko.

15:12
    Jimenez ucieka spod Koreńskiego bloku i piłka spada obok linii!

15:11
    Także Korea punktuje na siatce! Zablokowani Kubańczycy i chyba będziemy mieli w tym meczu podział punktów!

14:11
    Świetne rozegranie do Parka i ten nie ma problemów na pojedynczym bloku.

13:11
    Kubańczycy budzą się w bloku! Dokładają punkt tym sposobem i powoli zbliżają się do przeciwnika!

13:10
    W końcu mamy pełnowartościową akcję. Uriarte mocno z lewego skrzydła!

13:9
    To chyba są jakieś jaja. Lekko wkurzeni są także trenerzy, którzy nie mogą już patrzeć na te błędy.

12:9
    Co jest! Park dołącza do Pineiro.

12:8
    Panowie, nie chce się grać? Chapman Pineiro również musi cofnąć się do gimnazjum na naukę serwisu.

11:8
    Kwak także serwuje niecelnie.

11:7
    Niestety teraz myli się w polu zagrywki. Chyba najsłabszy set w wykonaniu siatkarzy.

10:7
    Abrahan pewnie zbija piłkę na skrzydle.

10:6
    Zdziwieni Kubańczycy, ale piłka wpadła w ich stronę boiska. Utrzymuje się kilku-punktowa przewaga Korei.

9:6
    Lee wchodzi za Hana.

9:6
    Fatalne zachowanie Parka, który nie wykorzystuje przechodzącej piłki i pakuje ją w środek siatki.

9:5
    Nie było bloku i punkt zostaje po stronie Korei. O czas proszą Kubańczycy.

9:5
    Uriarte bije bez bloku i sędzia przyznaje punkt Korei – będzie sprawdzenie tej akcji!

8:5
    Kolejna wystawa na krótką po stronie Korei i schodzą oni na pierwszą przerwę techniczną w tym secie z trzema punktami przewagi!

7:5
    Psują zagrywkę teraz Azjaci. Dość senny początek tego seta.

7:4
    Bardzo skuteczny na środku siatki środkowy Korei!

6:4
    Macias blokuje Koreańczyków i Kuba powoli odrabia stratę.

6:3
    Sytuacyjna piłka, Seo kiwa z drugiej piłki i Korea powiększa prowadzenie!

5:3
    Skuteczny na lewym skrzydle Song, który obija ręce rywali skaczących do bloku!

4:3
    Wystawa na drugą linię po stronie Kuby i popełniają oni błąd własny – piłka poza boiskiem!

3:3
    Guttierez nie daje rady podbić piłki odbitej od bloku – punkt dla Korei i znów remis.

2:3
    Także Cepeda popisuje się punktową zagrywką!

2:2
    Uriarte kończy swój kolejny atak w dzisiejszym meczu.

2:1
    Bardzo mocny serwis trafia między Guttiereza, a przyjmującego – as!

1:1
    Koreańczycy odpowiadają skutecznym atakiem Songa ze skrzydła.

0:1
    Kuba bardzo pewnie rozpoczyna 4. partię atakiem ze środka!

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

:
    Przy stanie 11:11 Kubańczycy zaczęli odskakiwać. Pod koniec była to już przewaga nie do zniwelowania i Kuba bardzo przekonująco wygrywa seta na 2:1! Czyżby przed nami miał być ostatni set?

14:25
    Trzeci set skończony.

14:25
    Rozbita Korea w trzecim secie! Kolejny błąd własny i Kuba pewnie wygrywa przełamującą partię!

14:24
    Koreańczycy popełniają niewymuszony błąd i posyłają piłkę w aut ! Kuba będzie miała sporo piłek setowych!

14:23
    Zabójcza kontra Kubańczyków i Pineiro wbija "gwoździa" z krótkiej!

14:22
    Również Korea wyprowadza atak ze środka, ale tam czyha blok Pineiro i Gavilana!

14:21
    Dawno nie obserwowaliśmy w ataku Pineiro! Dobre zbicie piłki przez środkowego Kuby.

14:20
    Oddają teraz darmowy punkt Kubańczycy z zagrywki.

13:20
    Wystawa na lewe skrzydło do Gavilana i także on ma dzisiaj dobrą skuteczność. Kuba pewnie zmierza po zwycięską drugą partię!

13:19
    Cepeda po przerwie w końcu psuje zagrywkę.

12:19
    Długa akcja, mnóstwo szans Korei, ale Song w końcu posyła piłkę w aut! O kolejną przerwę prosi trener Korei.

12:18
    Kuba rozmontowała teraz blok Korei. Abrahan Gavilan dostaje rozegranie na drugą linię i pewnie kończy swój atak!

12:17
    Tym razem Park już pewnie atakuje ze skrzydła i przerywa on złą passę swojej reprezentacji.

11:17
    Chyba nic nie zatrzyma Kubańczyków w tym secie, a już na pewno nie Korea!

11:16
    Fenomenalna seria Kuby! Znów środkowy z Kuby popisuje się na kontrze i mamy 16:11 na drugiej przerwie technicznej!

11:15
    Blokowany Park, ale jakimś cudem podbijają piłkę Koreańczycy! Natychmiast przechodzącą piłkę wykorzystał środkowy Kuby!

11:14
    Sytuacyjna piłka na siatce i wykorzystują ją Kubańczycy! Cepeda wędruje na zagrywkę.

11:13
    Kontra na korzyść Kuby, którą skończył niezawodny w ostatnich akcjach Uriarte! O czas prosi szkoleniowiec Korei.

11:12
    Cepeda dokłada kapitalną zagrywkę i popisuje się on asem serwisowym! Już na prowadzeniu Kuba!

11:11
    Znów Uriarte, który doprowadza do wyrównania! Blok-aut w wykonaniu Kubańczyka.

11:10
    Dłuższa akcja pada łupem Kuby! Uriarte dość szczęśliwie nie zostaje zatrzymany blokiem.

11:9
    Ależ rozegranie Koreańczyków! Szybka piłka na skrzydło i pewnie wykorzystują tę akcję!

10:9
    Urządzili sobie teraz festiwal zepsutych zagrywek wszyscy siatkarze.

10:8
    Abrahan Gavilan nie może wstrzelić się serwisem!

9:8
    Ale niepotrzebnie Koreańczycy psują teraz zagrywkę.

9:7
    Korea odpowiada także ładną akcją!

8:7
    Po przerwie skutecznie zaatakował Cepeda ze skrzydła z drugiej linii.

8:6
    Rozgrywający Korei dokłada asa serwisowego i to Azjaci mają 2 punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie!

7:6
    Ponowienie akcji do Choia, który za drugim razem skończył!

6:6
    Bardzo nierówno grają obie ekipy. Tym razem środkowy Choi zostaje zablokowany!

6:5
    Song psuje zagrywkę i znów mamy wyrównany początek seta.

6:4
    Korea powiększa prowadzenie po błędach Kuby. Gavilan zmienia Jimeneza!

5:4
    Kubańczycy nie radzą sobie dzisiaj z przyjęciem, Jimenez trafia w siatkę w trudnej pozycji i znów na prowadzeniu Korea!

4:4
    Remis po autowej zagrywce jednego z Kubańczyków.

3:4
    Kontra w wykonaniu Uriarte i trafia on w ataku z drugiej linii!

3:3
    Także Kuba stawia swoją potrójną "ścianę" na siatce!

3:2
    Shin tym razem psuje zagrywkę agresywnym flotem.

3:1
    Kubańczycy zablokowani po słabszym przyjęciu! 3:1 dla Korei na początku tej partii!

2:1
    Rozegranie na środek siatki po stronie Korei i pewnym atakiem kończy Shin.

1:1
    Bardzo mocna zagrywka Korei, ale Kubańczycy sobie z nią radzą i wyprowadzają atak – skuteczny.

:
    Wydawało się, że będzie przyjemny set dla Kuby, która wygrywała 10:5. Korea stopniowo odrabiała straty i przed końcem partii objęła prowadzenie! Bardzo zła postawa Kubańczyków, którzy na własne życzenie przegrywają drugiego seta!

25:23
    Drugi set skończony.

25:23
    Cepeda posyła piłkę w aut i to Korea wygrywa seta, tym samym doprowadza do remisu w całym meczu!

24:23
    Nieskończona kiwka rozgrywającego Korei, ale przechodzącą piłkę wykorzystali już bez problemów! Pierwsza piłka setowa dla Koreańczyków! Szkoleniowiec Kuby zostaje upomniany za zbyt późną próbę wzięcia czasu.

23:23
    Skrzydło, druga linia i atak Cepedy – skutecznie na remis!

23:22
    A Uriarte oddaje darmowy punkt z zagrywki, fatalna postawa Kubańczyka.

22:22
    Park bardzo odważnie na zagrywce i Korea ma kolejne kontrataki! Niestety Park atakuje bez bloku i znów mamy remis.

22:21
    Park wyprowadza swoją reprezentację na długo oczekiwane prowadzenie! O przerwę prosi szkoleniowiec Kuby!

21:21
    I bardzo słusznie, bo następuje zmiana decyzji – był blok, a więc punkt dla Korei!

20:22
    Nie było bloku po ataku Korei! Punkt dla Kuby, ale będzie sprawdzenie tej akcji.

20:21
    Kapitalne zbicie piłki przez Cepedę! Wchodzimy w decydujące momenty tego seta!

20:20
    Kolejny udany atak Parka, który chyba pomyślał w kwadracie dla rezerwowych i poprawiła się jego gra!

19:20
    Kubańska ekipa kończy akcję świetnym atakiem ze skrzydła!

19:19
    Niestety również popełniają błąd Kubańczycy na zagrywce.

18:19
    Uriarte kończy bardzo ważny atak z drugiej linii!

18:18
    Niebywałe! Kuba marnuje już całą przewagę i Korea doprowadza do remisu! Romero wchodzi za Jimeneza.

17:18
    Mnóstwo chaosu po obu stronach. Kuba plasuje piłkę na stronę rywala, a Korea pewnie punktuje w kontrataku! Znów może być sporo emocji w końcówce!

16:18
    Dłuższa akcja i Park przedziera się przez podwójny blok Kuby!

15:18
    Fatalne przyjęcie Korei, która oddaje piłkę. Rozegranie na środek do Chapmana Pineiro i Kuba znów odskakuje! Kwak za Songa.

15:17
    Jeon ryzykuje, ale nie trafia w boisko serwisem!

15:16
    Bardzo dobry przerzut na prawe skrzydło i Koreańczycy zdobywają kolejny punkt.

14:16
    Mogą odetchnąć Kubańczycy. Jimenez atakuje ze skrzydła na podwójnym bloku i trafia w pole! Druga przerwa techniczna przy stanie 14:16

14:15
    I co? Skrót serwisowy i Guttierez nie podbija piłki!

13:15
    W końcu odpłacają się blokiem Azjaci! Tylko 2 punkty przewagi Kuby, robi się gorąco!

12:15
    Koreańczycy w doskonały sposób kończą przez środek siatki z Shinem.

11:15
    Uriarte trafia po prostej i obija blok rozgrywającego!

11:14
    Jeon przedziera się przez blok po prostej w kontrze! Znów punktują Azjaci.

10:14
    Punkt dla Korei!

9:14
    Korea chciała zagrać to samo, ale Shin nie trafia ręką w piłkę i ta spada w boisko Korei!

9:13
    Pineiro bardzo mocno zbija piłkę na środku taśmy! Bez szans Koreańczycy.

9:12
    Jimenez nadepnął linię 9. metra przy zagrywce!

8:12
    Kapitalnie blokiem grają w tym meczu Kubańczycy! Kolejny punkt tym elementem.

8:11
    Park wraca na boisko, ale przy swoim ataku atakuje bezpośrednio w siatkę!

8:10
    Mocny skos z lewego skrzydła, ale Kubańczyk nie trafia w boisko! Azjaci niebezpiecznie się zbliżają, a więc reaguje trener Kuby biorąc czas.

7:10
    Kubańczycy nie radzą sobie z przyjęciem i całkiem rozpadła się ich późniejsza akcja.

6:10
    Bardzo dobry atak ze środka Parka, który miał przygotowaną akcję dobrym rozegraniem.

5:10
    Kwak po raz kolejny zablokowany i piłka wpada w pole Koreańczyków! Kwak zmieniony przzez Songa.

5:9
    Ale Kuba nic sobie z tego nie robi i gra swoje.

5:8
    W końcu przedzierają się przez blok Koreańczycy.

4:8
    Korea nie może ruszyć z miejsca! Szósty punkt z rzędu w wykonaniu Kubańczyków, którzy czterema punktami prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

4:7
    Ohoho, co tu się dzieje! Chapman Pineiro blokuje Seo i 3 punkty przewagi ma teraz Kuba!

4:6
    Kolejny kapitalny blok Kubańczyków, tym razem na Jeonie! Stanęli Koreańczycy i musi reagować przerwą ich trener!

4:5
    Zablokowany Seo! Coś Korea ma problem z tymi zawodnikami, nie kończył Park, a teraz Seo!

4:4
    Seo nie kończy ataku, a Jimenez punktuje raz za razem! Mamy remis po ataku nad blokiem Koreańczyków!

4:3
    Jimenez przypomina o sobie świetnym atakiem z lewego skrzydła!

4:2
    Uriarte psuje zagrywkę, która dość słabo funkcjonuje w dzisiejszym meczu!

3:2
    Natychmiast odpowiadają z drugiej linii Kubańczycy.

3:1
    Blok w wykonaniu Shina, który dołączył do skrzydła! 2 punkty przewagi Korei.

2:1
    Mocny atak Seo ze skrzydła! Seo pozostał na boisku po pierwszym secie, na ławce Park.

1:1
    Szybka odpowiedź Fiela Rodrigueza w ataku z krótkiej.

1:0
    Kubańczycy nie kończą swojego ataku, także Korea musi oddawać piłki! W końcu ładny plas na blok i Kuba nie daje rady podbić piłki!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

:
    Koreańczycy dość długo prowadzili w pierwszym secie, ale w decydujących momentach popełniali błędy seriami. Kuba nie wypuściła wygranej z rąk! Czas na drugiego seta!

21:25
    Pierwszy set skończony.

21:25
    Koreańczycy psują zagrywkę i sami kończą pierwszego seta! Kuba 1:0 Korea po pierwszej partii!

21:24
    Psują zagrywkę Kubańczycy.

20:24
    Ależ obrona w wykonaniu Kubańczyków. Dłuższa akcja i sędzia dopatrzył się błędu po stronie Koreańczyków – przekroczenie środkowej linii i będzie piłka setowa dla Kuby!

20:23
    Fatalna pomyłka w polu zagrywki Korei! Gavilan wchodzi na boisko!

20:22
    Walczą jeszcze Koreańczycy, którzy grają przez Parka.

19:22
    Kolejny blok Kubańczyków na Seo, i to potrójny!

19:21
    Cepeda tym razem przestrzela zagrywkę. Ricardo na boisku za Cepedę!

18:21
    Pierwszy atak Seo i zostaje on zablokowany! Chyba już nie wypuszczą z rąk tego seta Kubańczycy! Kolejny czas dla Korei.

18:20
    Mylą się w ataku Koreańczycy i Kuba wychodzi na dwupunktową przewagę w takim momencie seta!

18:19
    Seo wchodzi za Parka!

18:19
    Osoria Rodriguez pojawił się na boisku, a już dokłada skuteczny, pojedynczy blok! Czas dla Korei!

18:18
    Mamy już remis! Park nie trafia w boisko w dość łatwej sytuacji i Kubańczycy doszli Koreę!

18:17
    Jeon niewiele myli się na zagrywce!

18:16
    Pineiro nie trafia w boisko przy serwisie.

17:16
    Decyzja podtrzymana – było boisko, czyli punkt dla Kuby.

17:16
    Uriarte trafia niemalże w linię! Punkt dla Kuby, ale będzie challenge!

17:15
    Także Kuba nie grzeszy skutecznością. Romero Valdes za Jimeneza na przyjęcie!

16:15
    Zepsuta zagrywka Korei po przerwie technicznej.

16:14
    Ależ piękny atak z drugiej linii w wykonaniu Korei. 16:14 na pierwszej przerwie technicznej – zapowiada się emocjonująca końcówka seta!

15:14
    Kubańczycy dokładają blok na Parku! Już tylko jeden punkt straty!

15:13
    Azjaci mogli powiększyć prowadzenie, ale w ataku ze skrzydła pomylił się ich atakujący!

15:12
    3 punkty przewagi Koreańczyków! Cepeda atakuje po siatce w aut i o pierwszy czas prosi szkoleniowiec Kuby!

14:12
    Fiel Rodriguez także marnuje zagrywkę i oddaje darmowy punkt.

13:12
    Bronią Koreańczycy! Trudna piłka do Parka i nadziewa się on na blok Kubańczyków!

13:11
    Uriarte serwuje w siatkę.

12:11
    Cóż zrobił teraz Park?? Przechodząca piłka, można powiedzieć prezent, a on nie trafił w piłkę!

12:10
    Bardzo dobry atak Jeona z drugiej linii! Kubańczycy zupełnie pogubieni.

11:10
    Bardzo dobrze porusza się na siatce blok Koreańczyków. Tym razem jednak się nie udało!

11:9
    Korea ma dwa punkty przewagi po świetnej kontrze i ataku Parka ze skrzydła!

10:9
    Tak samo Kubańczycy wybijają piłkę poza bandy reklamowe po mocnym ataku ze skrzydła!

9:9
    Niestety nie dają rady obronić akcji Azjaci. Piłka pozostaje po ich stronie siatki.

9:8
    Świetne przyjęcie koreańskiego libero i Shin zdobywa 3. punkt ze środka!

8:8
    Psują zagrywkę Koreańczycy po przerwie. Bardzo wyrównany początek spotkania.

8:7
    Chapman Pineiro zablokowany i to Koreańczycy mają punkt przewagi na pierwszej przerwie technicznej!

7:7
    Cepeda po raz kolejny z lewej ręki po ciasnym skosie w ataku ze skrzydła!

7:6
    Koreańczycy dokładają asa serwisowego i Azjaci wychodzą na prowadzenie!

6:6
    Shin kończy swój atak i od początku meczu mamy grę punkt za punkt!

5:6
    Ależ atak z prawego skrzydła w wykonaniu Kubańczyków!

5:5
    Park zahacza o ręce blokujących w ataku i po wideo-weryfikacji punkt zostaje przyznany Korei!

4:5
    Po raz pierwszy uruchomiony z drugiej linii na środku Jimenez – punkt!

4:4
    Ale Korea gra szybko i kombinacyjnie – Park ze środka!

3:4
    Bardzo ładnie obrócił do prostej atakujący Kuby i pewnie minął blok!

3:3
    Niestety Kuba marnuje zagrywkę.

2:3
    Znów Kubańczycy wychodzą na prowadzenie po ataku Pineiro, który debiutuje na MŚ!

2:2
    Shin otrzymuje wystawę na środek siatki i bez problemów kończy "gwoździem"!

1:2
    As serwisowy Jimeneza! Kubańczycy obejmują prowadzenie!

1:1
    Prawe skrzydło i mocna bomba Jimeneza na pojedynczym bloku!

1:0
    Pierwszy punkt dla Koreańczyków po dobrym ataku ze skrzydła!

0:0

:
    Korea: Han, Shin, Park, Kwak, Jeon, Park, Jeong

Kuba: Jimenez, Uriarte, Infante, Cepeda, Fiel Rodriguez, Pineiro, Torna

:
    Hymny obu państw! Pierwsze Korea, następnie Kuba.

:
    W Spodku raczej pusto. Powoli kończy się rozgrzewka i za moment nastąpi prezentacja drużyn.

:
    Czy Korea będzie w stanie przeciwstawić się Kubańczykom, którzy i tak już są w fatalnej sytuacji? O wszystkim dowiemy się już w piątek, a relację na żywo znajdziecie Państwo oczywiście na lajfy.com!

:
    Kadra Kuby na MŚ:

Rozgrywający: Ricardo Norberto Calvo Manzano i Leandro Macias Infante
    Atakujący: Livan Osoria Rodriguez i Osmany Santiago Uriarte Mestre
    Przyjmujący: Inovel Romero Valdes, Javier Ernesto Jimenez Scull, Rolando Cepeda Abreu (C) i Abrahan Alfonso Gavilan
    Środkowi: David Fiel Rodriguez, Isbel Mesa Sandoval i Felix Emilio Chapman Piñeiro
    Libero: Keibel Gutierrez Torna

:
    Kadra Korei na MŚ:

Rozgrywający: Sun-Soo Han, Min-Gyu Lee
    Przyjmujący: Myung-Geun Song, Seung-Suk Kwak, Kwang-In Jeon, Chul-woo Park, Jae-Duck Seo
    Środkowi: Yung-Suk Shin, Sang-Ha Park, Min-Ho Choi
    Libero: Yong-Chan Bu, Minsu Jeong

:
    Bardzo ważny pojedynek w tej grupie odbędzie się w sobotę. Finlandia zmierzy się z Niemcami i to chyba właśnie te dwie ekipy będą walczyły o drugie miejsce w grupie, zakładając, że Brazylijczycy są poza zasięgiem. Nie można jednak tego założyć i Canarinhos także mogą zgubić, w którymś meczu punkty!

:
    Koreańczycy na początku wpadli na najsłabszego rywala w tej grupie. Azjaci wygrali z Tunezją 3:1, ale już w drugim spotkaniu ulegli Finlandii 0:3 i aktualnie plasują się na 4. miejscu w tabeli Grupy B.

:
    Kubańczycy fatalnie rozpoczęli ten turniej, a mogło być tak pięknie! W pierwszym meczu z Finlandią prowadzili już 2:0, ale jak rzekło siatkarskie przysłowie: kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3! W tym przypadku nie było inaczej i Kuba wyniosła z tego meczu zaledwie punkt. Kolejna seria spotkań to mecz z Niemcami. Gładkie 3:0 ze strony naszych sąsiadów wprawiło vice-mistrzów w nie lada opały!

:
    Bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli Grupy B oraz dla samych reprezentacji! Korea Południowa zmierzy się z Kubańczykami, których sytuacja wisi na ostrzu noża!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Wiktor Bukowski

Korea Południowa: Han, Lee, Song, Kwak, Jeon, Park, Seo, Shin, Park, Choi, libero: Bu, Jeong
    Kuba: Valdes, Ricardo Calvo Manzano, Jimenez Scull, Infante, Torna, Cepeda Abreu (C), Osoria Rodriguez, Gavilan, Fiel Rodriguez, Sandoval, Pineiro, Uriarte Mestre, libero: Guttierez Torna

Sędziowie: Simone Santi (ITA) – Wojciech Maroszek (POL)