Korea Płd. – Kuba 1:3 (koniec) | Chiny – Bułgaria 0:3 (koniec) | Kanada – Egipt 3:0 (koniec)
Niemcy – Tunezja 3:1 (koniec) | Rosja – Meksyk 3:1 (koniec) | Brazylia – Finlandia 3:0 (koniec)
Korea Południowa
1
21 25 14 22
Kuba
3
25 23 25 25
Piątek 05.09.2014, 13:00 • Hala Spodek, Katowice - Polska • Mistrzostwa Świata - Polska 2014

22:25
    Kapitalna kiwka rozgrywającego Kuby i to on kończy tego seta, jak i całe spotkanie! Kuba tym meczem przedłuża swoje nadzieje na awans do kolejnej rundy!

21:24
    Tym razem Park nie zdołał przebić piłki przez siatkę! Kuba ma pierwsze piłki meczowe!

19:19
    Sędzia przerywa akcję i przyznaje punkt Korei! Cepeda przekracza linię środkową boiska przy lądowaniu! Tym razem o przerwę prosi Kuba!

17:19
    Błąd przyjęcia po stronie Korei i 4 punkty z rzędu zdobywają Kubańczycy! Kapitalna seria, która odwraca losy seta, a może i spotkania! Czas dla Azjatów.

17:17
    Kontry nie wykorzystuje Cepeda, ale także Koreańczycy popełniają sporo błędów i oddają piłkę! Uriarte już nie zwykł się mylić po prostej! O czas prosi Korea.

16:13
    Zbyt niskie rozegranie do środkowego, ale radzi on sobie z wykorzystaniem Kubańskiego bloku. Druga przerwa techniczna także na korzyść Korei!

8:5
    Kolejna wystawa na krótką po stronie Korei i schodzą oni na pierwszą przerwę techniczną w tym secie z trzema punktami przewagi!

14:25
    Rozbita Korea w trzecim secie! Kolejny błąd własny i Kuba pewnie wygrywa przełamującą partię!

14:24
    Koreańczycy popełniają niewymuszony błąd i posyłają piłkę w aut ! Kuba będzie miała sporo piłek setowych!

12:19
    Długa akcja, mnóstwo szans Korei, ale Song w końcu posyła piłkę w aut! O kolejną przerwę prosi trener Korei.

11:16
    Fenomenalna seria Kuby! Znów środkowy z Kuby popisuje się na kontrze i mamy 16:11 na drugiej przerwie technicznej!

11:13
    Kontra na korzyść Kuby, którą skończył niezawodny w ostatnich akcjach Uriarte! O czas prosi szkoleniowiec Korei.

11:12
    Cepeda dokłada kapitalną zagrywkę i popisuje się on asem serwisowym! Już na prowadzeniu Kuba!

8:6
    Rozgrywający Korei dokłada asa serwisowego i to Azjaci mają 2 punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie!

25:23
    Cepeda posyła piłkę w aut i to Korea wygrywa seta, tym samym doprowadza do remisu w całym meczu!

24:23
    Nieskończona kiwka rozgrywającego Korei, ale przechodzącą piłkę wykorzystali już bez problemów! Pierwsza piłka setowa dla Koreańczyków! Szkoleniowiec Kuby zostaje upomniany za zbyt późną próbę wzięcia czasu.

22:21
    Park wyprowadza swoją reprezentację na długo oczekiwane prowadzenie! O przerwę prosi szkoleniowiec Kuby!

21:21
    I bardzo słusznie, bo następuje zmiana decyzji – był blok, a więc punkt dla Korei!

18:18
    Niebywałe! Kuba marnuje już całą przewagę i Korea doprowadza do remisu! Romero wchodzi za Jimeneza.

14:16
    Mogą odetchnąć Kubańczycy. Jimenez atakuje ze skrzydła na podwójnym bloku i trafia w pole! Druga przerwa techniczna przy stanie 14:16

8:10
    Mocny skos z lewego skrzydła, ale Kubańczyk nie trafia w boisko! Azjaci niebezpiecznie się zbliżają, a więc reaguje trener Kuby biorąc czas.

4:8
    Korea nie może ruszyć z miejsca! Szósty punkt z rzędu w wykonaniu Kubańczyków, którzy czterema punktami prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

4:6
    Kolejny kapitalny blok Kubańczyków, tym razem na Jeonie! Stanęli Koreańczycy i musi reagować przerwą ich trener!

21:25
    Koreańczycy psują zagrywkę i sami kończą pierwszego seta! Kuba 1:0 Korea po pierwszej partii!

20:24
    Ależ obrona w wykonaniu Kubańczyków. Dłuższa akcja i sędzia dopatrzył się błędu po stronie Koreańczyków – przekroczenie środkowej linii i będzie piłka setowa dla Kuby!

18:21
    Pierwszy atak Seo i zostaje on zablokowany! Chyba już nie wypuszczą z rąk tego seta Kubańczycy! Kolejny czas dla Korei.

18:19
    Osoria Rodriguez pojawił się na boisku, a już dokłada skuteczny, pojedynczy blok! Czas dla Korei!

18:18
    Mamy już remis! Park nie trafia w boisko w dość łatwej sytuacji i Kubańczycy doszli Koreę!

16:14
    Ależ piękny atak z drugiej linii w wykonaniu Korei. 16:14 na pierwszej przerwie technicznej – zapowiada się emocjonująca końcówka seta!

15:12
    3 punkty przewagi Koreańczyków! Cepeda atakuje po siatce w aut i o pierwszy czas prosi szkoleniowiec Kuby!

8:7
    Chapman Pineiro zablokowany i to Koreańczycy mają punkt przewagi na pierwszej przerwie technicznej!

Wiktor Bukowski

Korea Południowa: Han, Lee, Song, Kwak, Jeon, Park, Seo, Shin, Park, Choi, libero: Bu, Jeong
    Kuba: Valdes, Ricardo Calvo Manzano, Jimenez Scull, Infante, Torna, Cepeda Abreu (C), Osoria Rodriguez, Gavilan, Fiel Rodriguez, Sandoval, Pineiro, Uriarte Mestre, libero: Guttierez Torna

Sędziowie: Simone Santi (ITA) – Wojciech Maroszek (POL)