Schalke 04 – Borussia D. 2:1 (koniec) | Freiburg – Bayer 0:0 (koniec) | Stuttgart – Hannover 1:0 (koniec)
FC Koln – Bayern 0:2 (koniec) | Paderborn – Borussia M. 1:2 (koniec) | Wolfsburg – Werder 2:1 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
2:1 (2:1)
Borussia Dortmund
Sobota 27.09.2014, 15:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Niemiecka Bundesliga

Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie, ale wiele z jego wyborów było po prostu nietrafionych. Być może wpływ na to miał rozcięty łuk brwiowy Polaka z pierwszych minut meczu.
    Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych na portalu lajfy.com! (17:32:30)

Wynik nie zmienił się w drugich 45 minutach i Schalke "dowiozło" zwycięstwo z pierwszej części gry. Mecz nie zachwycił pod względem piłkarskim, obie ekipy nie zaprezentowały się ze zbyt dobrej strony. Sytuacja Borussii w Bundeslidze mocno się komplikuje, a Schalke zyskuje bardzo ważne 3 punkty.

90+5

90+4
    Sprzed linii końcowej zdołał jeszcze dośrodkować Ramos, ale bramkarz wychodzi na przedpole i zgarnia podanie! Sędzie gwiżdże po raz ostatni!

90+3
    Chyba już nic się tutaj nie stanie! Borussia nie ma możliwości podejść pod bramkę Fährmanna!
    Zmarnowana szansa Huntelaara

90+2
    Borussia niby atakuje, ale czyni to niefrasobliwie! Hutelaar wybiega osamotniony z kontratakiem i mógł rozstrzygnąć to spotkanie! Minął Suboticia, a następnie lekkim strzałem między nogami bramkarza chciał zaskoczyć Weidenfellera! Nie ma gola!

90+1
    4 minuty doliczył arbiter do regulaminowego czasu gry. Zaczyna robić się nerwowo!

90+1
    Wrzut z autu dla Borussii na wysokości pola karnego Schalke. Piszczek wrzuca, ale wszystko kończy się późniejszą kontrą dla Schalke!

89
    Cała jedenastka gospodarzy cofnięta na własną połowę. Zostaje już tylko kilka minut!

88
    Schalke wymusza faul i będzie miało jeszcze okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Nie było jednak zagrożenia, ponieważ wrzutka wpadła prosto w ręce Weidenfellera.

87
    Kolejna żółta kartka w dzisiejszym meczu. Strzelec pierwszej bramki – Joel Matip wpisany do notesu sędziego.

85
    Próbował urwać się obrońcy Aubameyang, ale Fährmann i tak szybciej wychwycił futbolówkę.

84
    Schalke chyba nie będzie ryzykowało utraty 3 punktów i nastawi się już tylko na defensywę. A ewentualna bramka dla gospodarzy wyjaśniłaby sprawę definitywnie!

82
    Żadna z drużyn nie może postawić kropki nad "i" w dzisiejszym meczu. Zdecydowanie to Borussia z upływem minut ruszy do ataku, ale przez cały mecz nie wyglądało to zbyt przekonywująco.

81
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Hummels, na boisku pojawia się Sokratis.

80
    Zostaje 10 minut gry w dzisiejszych derbach Zagłębia Ruhry! 10 minut nadziei Borussii na remis, a Schalke na utrzymanie 3 punktów w Gelsenkirchen!