Dynamo – PSV 1:0 (koniec) | FK Krasnodar – Everton 1:1 (koniec) | Guingamp – PAOK 2:0 (koniec)
Dinamo M. – Fiorentina 0:3 (koniec) | Lokeren – Charków 1:0 (koniec) | Trabzonspor – Legia 0:1 (koniec)
Feyenoord – Standard 2:1 (koniec) | Rijeka – Sevilla 2:2 (koniec) | Wolfsburg – Lille 1:1 (koniec)
Sparta – Young Boys 3:1 (koniec) | Slovan – Napoli 0:2 (koniec) | Dynamo Kij. – FCSB 3:1 (koniec)
Aalborg – Rio Ave 1:0 (koniec) | Zurich – Borussia M. 1:1 (koniec) | Villarreal – Apollon 4:0 (koniec)
HJK – Club Brugge 0:3 (koniec) | Torino – Kopenhaga 1:0 (koniec) | Asteras – Partizan 2:0 (koniec)
Tottenham – Besiktas 1:1 (koniec) | Astra – FC Salzburg 1:2 (koniec) | Celtic – Dinamo Z. 1:0 (koniec)
Estoril – Panathinaikos 2:0 (koniec) | Saint-Étienne – Dnipro 0:0 (koniec) | Inter – Karabach 2:0 (koniec)
FK Krasnodar
1:1 (1:0)
Everton F.C.
Czwartek 02.10.2014, 18:00 • Kuban Stadium, Krasnodar • Liga Europy UEFA

Zbliżający się pojedynek jest już zapowiadany w wielu znanych miejscach miasta:

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku wydają się goście. Mimo, że w lidze nie wiedzie im się najlepie, to mają w składzie wielu zawodników, którzy w pojedynkę mogą zdecydować o losach tego spotkania. W rosyjskiej lidze Krasnodar plasuje się na 6. miejscu z siedemnastoma punktami i ma dwa oczka straty do lidera. Anglicy są o wiele niżej w Premiership. Zajmują dopiero piętnastą pozycję i tracą dziesięć punktów do liderującej Chelsea.
    Zawodnicy z Anglii już po treningu na stadionie rywala:

Pierwsze spotkania w Grupie H

Oba zespoły zdobywały punkty w pierwszych potyczkach. FK Krasnodar zremisował na wyjeździe z francuskim OSC Lille 1:1, natomiast Anglicy sięgneli po pełną pulę w pojedynku z Wolfsburgiem. Ograli swoich rywali na własnym boisku aż 4:1.

Kadra rosyjskiego zespołu liczy dwudziestu trzech piłkarzy. W ekipie występuje bardzo wysoka średnia wieku graczy – aż 28,4. Obcokrajowcy stanowią ponad połowę liczby zawodników z teamu (12 jest zza granicy). Średnia wartość piłkarza wynosi 2,95mln€, natomiast cała drużyna może poszczycić się wartością rynkową w wysokości 67,95mln€. Najdroższymi zawodnikami w kadrze są Brazylijczycy Wanderson oraz Joãozinho (8mln€). Występuje tam również reprezentant Polski – Artur Jędrzejczyk (26l.).

FC Everton

O jednego gracza więcej w kadrze ma zespół z Anglii. Średnia wieku wynosi idealną wartość, jak u rywali (28,4l.). O wiele większy wskaźnik występujących obcokrajowców (aż 17.). Wartość rynkowa całej kadry wynosi 170,25mln€ natomiast średnia jednego zawodnika to aż 7,09mln€. Zdecydowanie najbardziej wartościowym zawodnikiem jest Romelu Lukaku, którego wartość rynkowa sięga 30mln€.
    Everton musi radzić sobie bez najlepszego strzelca - Kevina Mirallasa:

Na ten pojedynek zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższy czwartek o godzinie 18:00 do lajfy.com!

FK Krasnodar: Dykan – Kaleshin, Granqvist, Sigurdsson, Jędrzejczyk – Laborde, Gazinski, Izmailov, Pereyra, Ahmedov – Ari.
    Rezerwowi: Sinitsin, Martynovich, Mamaev, Adzhindzhal, Petrov, Wanderson, Burmistrov.

Everton F.C.: Howard – Hibbert, Jagielka, Stones, Baines – Gibson, Barry – McGeady, Atsu, Osman – Eto'o.
    Rezerwowi: Robles, Oviedo, Browning, Alcaraz, Besić, Lukaku, Naismith.

Sędziowie: Hüseyin Göçek – Mustafa Eyisoy, Orkun Aktaş (Turcja).
    Ustawienie obu zespołów:

1

1
    Goście rozpoczęli mecz od środka. My z pewnością będziemy przypatrywać się postawie naszego rodaka w drużynie Krasnodaru – Artura Jędrzejczyka.

1
    Pierwsza okazja dla gości, jednak Pereyra bardzo wysoko uderzył nad poprzeczką bramki Howarda.

2
    Tym razem Amerykanin przejął piłkę po złym rozegraniu jej przez rywali.

3
    Fatalnie zachowali się goście na własnej połowie boiska. Ari pdoał na prawe skrzydło, tam jego partner dośrodował w kierunku Izmailova, jednak ten przestrzelił z piątego metra!
    Zmarnowana okazja przez Izmailova:

4
    Ładnie przyjezdni wymieniają krótkie podania z pierwszej piłki na połowie boiska.

4
    Dobrze zapowiadała się akcja przyjezdnych, jednak rozpędzony skrzydłowy tego zespołu źle zagrywał do partnera z drużyny.

5
    Lewym skrzydłem popędził McGeady, ale piłka uciekła mu za linie końcową placu gry.

6
    Błyskotliwa akcja miejscowego zespołu na prawym skrzydle, ale zbyt mocno centrował tam piłkę w pole karne jeden z graczy tego zespołu.

7
    Już pierwsze minuty pokazują nam fantastyczną dyspozycję obu drużyn. Zapowiada się naprawdę wyśmienite widowisko.

7
    Pereyra zakręcił rywalem na lewym skrzydle, jednak zbyt głęboko dośrodował i piłka ląduje w rękach Howarda.

8
    Na boisku leży jeden z graczy przyjezdnego zespołu. Stones jednak po krótkiej chwili o własnych siłach wstaje z murawy.
    To od tego zawodnika przeważnie zależy los drużyny z Liverpoolu:

9
    Bardzo dobra akcja miejscowych, jednak w ostatniej chwili uderzenie sprzed pola karnego Ahmedova zostało zablokowane.

10
    Gazinski przyjął piłkę i groźnie uderzał w kierunku bramki rywali, ale wczesniej ten gracz był na spalonym.

10
    Wspaniałe dośrodkowanie z prawego skrzydła Laborde, ale Ari nie zdołał zamknąć tej akcji w polu karnym!
    Mocne dośrodkowanie Laborde:

11
    Goście próbowali dłużej utrzymac się w posiadaniu piłki, ale bardzo szybko tracą ją w środku boiska.

12
    Zablokowane dośrodkowanie przez Hibberta i za moment będziemy mieli korner dla zespołu gospodarzy.

13
    Zbyt krótkie dośrodkowanie Laborde i piłka ląduje za linią boczną boiska po interwencji jednego z defensorów gości.

14
    Barry rozsądnie przerywa rozpędzającego się rywala i nie dostaje za to przewinienie żółtej kartki.

15
    Źle zagrywał teraz Pereyra w ofensywnej akcji, ale nie potrafią tego wykorzystać jego rywale.

16
    Mocno zaatakowany przez rywala w środku pola byl Atsu i to jego zespół teraz będzie w posiadaniu futbolówki.

17
    W ostatniej chwili rozpędzonego rywala wślizgiem powstrzymał Stones.

18
    Kombinacyjna akcja miejscowego zespołu zakończona mocnym uderzeniem z dystansu Izmailova i dobrą interwencją Tima Howarda!
    Strzał z dystansu Izmailova:

18
    McGeady zakręcił rywalem w polu karnym FK Krasnodar, jednak uciekła mu piłka poza linię końcową.

19
    Ari miał okazję na pojedynek biegowy z rywalemn, ale wypuścił sobie zbyt daleko piłkę i padła ona łupem amerykańskieho bramkarza.

19
    Uderzenie z dystansu Ahmedova mija w bezpiecznej odległości bramkę Howarda.

20
    Tym razem Jędrzejczyk zapędził się pod pole karne rywali, tam uderzył w krótki róg bramki Evertonu, ale Howard końcami palców wybija na korner!

21
    W końcu angielski zespół przeniósł się pod bramkę rywali. Będą oni wykonywali rzut rożny.

22
    Dobrze został wykonany ten stały fragment gry i zgrana piłka głową w pole bramkowe rywali pada łupem defensorów rosyjskiej ekipy.

22
    Wspaniała akcja McGeady'ego i jego strzał z dystansu wspaniale na korner zbija Dykan!
    Próba McGeady'ego i interwencja Dykana:

23
    Po starciu ze Stonesem na murawie leży kontuzjowany Dykan. Udzielana jest mu pomoc medyczna.

24
    Bramkarz rosyjskiego zespołu jest już gotowy do gry i wznawia ją z rzutu wolnego.

25
    Bez pressingu teraz Rosjanie. Jednak trzeba przyznać, ze do tej pory narzucili oni rywalom bardzo mocne tempo.

26
    Po wymianie podań zawodników przyjezdnego zespołu świetnie uderzał zza pola karnego Barry, ale jeszcze lepszą robinsonadą popisuje się Dykan!
    Techniczny strzał Barry'ego:

27
    Bardzo łatwo z rywalem na prawym skrzydle poradził sobie Atsu. Po chwili ten sam gracz wywalczył tam rzut wolny dla swojego zespołu.

28
    Świetnie dośrodkował z lewego skrzydła McGeady i uderzał głową Stones! Piłka minimalnie mija bramkę zupełnie zaskoczonego Dykana!

29
    Po dłuższej przerwie przebudzają się Rosjanie. Teraz to oni rozgrywają spokojnie piłkę na połowie rywala.

30
    Prosta strata Izmailova na własnej połowie i Anglicy ruszają ze swoim atakiem pozycyjnym.

31
    Szybka wymiana ciosów i błyskawicznie przenosimy się z jednej strony boiska na drugą. Ari tym razem drybluje na lewym skrzydle.

31
    Piękna kombinacja Ari'ego z partnerem i ostatecznie po rykoszecie piłka minimalnie mija słupek bramki Evertonu!

32
    Po chwilowym chaosie piłkę opanowują goście i to oni wymieniają podania na swojej połowie boiska.

33
    Świetnie na skrzydle uruchomiony został Atsu, jednak nie był w stanie on dokładnie odegrać piłki do partnerów z zespołu.

34
    Eto'o traci piłkę w ofensywnej akcji i z szybkim kontratakiem ruszają jego rywale.

35
    Kolejny wyśmienity wślizg Stonesa we własnym polu karnym, który tym razem powstrzymał rozpędzonego Izmailova.

36
    Dwa z rzędu rzuty rożne dla miejscowego zespołu.

36
    Kolejny raz Atsu wspaniale się rozpędził na skrzydle, ale zupełnie nie wychodzi mu podanie dokładne do partnerów znajdujących się w polu karnym zespołu Krasnodar.

37
    Na ofsajdzie znalazł się były gracz Espanyolu i od rzutu wolnego pośredniego wznowi Dykan.

38
    Rozpędzonego Pereyre zatrzymuje Hibbert i od rożnego rozpoczną Rosjanie.

38
    Zakotłowało się w polu karnym angielskiego zespołu, ale ostatecznie po całym zamieszaniu piłka ląduje w rękach pewnie interweniującego Howarda.

39
    Fair play zagrywają teraz gracze z Anglii i oddają piłkę swoim rywalom po rzucie sędziowskim.

40
    Bardzo ostre wejście Hibberta w nogi rywala i od rzutu wolnego wznowią grę miejscowi.

41
    Pogubił się teraz jeden z graczy miejscowego zespołu w polu karnym Evertonu i dał sobie tam łatwo odebrać piłkę swojemu rywalowi.

42
    Ostatnie minuty pierwszej połowy pod dyktando miejscowych. To oni umiejętnie utrzymują się na połowie rywali przy piłce.

43
    Gol dla FK Krasnodar!
    Po znakomitym zagraniu Ahmedova z głębi pola w pole karne Evertonu, piłkę otrzymał ARI i fantastycznym strzałem obok bezradnego Howarda umieszcza piłkę w bramce!!!
    ARI - 1:0

44
    To się nazywa piękny gol do szatni. Po chwili grę rozpoczyna Howard spod własnego pola karnego po przewinieniu gracza z Rosji.

45
    Źle z kontrą wychodzili teraz gracze miejscowego zespołu i piłka wychodzi poza linię boczną boiska.

45+1
    Rozpoczyna się doliczony czas gry pierwszej połowy. Sędzia dolicza jedną minutę do tej odsłony.

45+2

Po znakomitej pierwszej połowie mamy wynik 1:0 dla gospodarzy po bramce Ari'ego! Mecz prowadzony jest w zabójczo szybkim tempie i mamy okazję podziwiać wiele podbramkowych sytuacji z obu stron! Wielokrotnie swoje drużyny ratowali obaj golkiperzy: Howard oraz Dykan.

46
    Mamy pierwszą zmianę w zespole gości. Za Atsu pojawia się Lukaku na placu gry.

46
    Widać słabą skuteczność Evertonu na wyjazdach:

48
    Barry dobrze interweniuje we własnej strefie obronnej i wybija piłkę na róg.

49
    Stones nie ma partnera do rozegrania piłki. Zupełnie nie wychodzą mu na pozycję pomocnicy Evertonu.

49
    Barry dobrze przechwycił piłkę w środku pola, ale potem fatalnie zagrał na prawe skrzydło.

50
    Ari dobrze przedzierał się środkiem boiska, ale źle ostatecznie zagrywał na prawą stronę do partnera z zespołu.

51
    McGeady próbował znaleźć miejsce na swoim skrzydle, jednak nie przedarł się tam z futbolówką i był zmuszony do wycofania w kierunku obrońców.

52
    Ari nieprzepisowo zaatakował Gibsona i arbiter słusznie odgwizdał faul w tej sytuacji.

52
    Laborde chciał opanować sobie piłkę ręką i bardzo słusznie sędzia dopatrzył się w tym momencie nieprzepisowego zagrania.

53
    Rusza świetny kontratak miejscowych. Gdy już zawędrowali z piłką w pole karne Evertonu, tam traci ją Pereyra.

54
    Eto'o wrócił na własną połowę, dobrze przechwycił piłkę i dał się sfaulować swojemu rywalowi.

54
    Na spalonym Leon Osman i od rzutu wolnego pośredniego wznowią miejscowi.

55
    Starał się Izmailov na lewym skrzydle wywalczyć korner, jednak dobrze tam interweniowali zawodnicy przyjezdnego zespołu.

56
    Koronkowa akcja Rosjan zakończona niedokładnym zgraniem piłki przez Pereyre i ląduje ona w rękach Howarda.

57
    Nieudana akcja miejscowych i od wrzutu z autu na własnej połowie grę wznowi Leighton Baines.

58
    Świetnie na lewym skrzydle rozmontowali defensywe rywali gospodarze, jednak Stones w ostatniej chwili blokuje tam centrę w swoje pole karne.

59
    Nieprzepisowo zastawiał się w środku boiska Romelu Lukaku i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.
    Trudno się z tym nie zgodzić:

60
    Zablokowana centra gracza Evertonu i będziemy mieli korner dla przyjezdnych.

61
    Fantastyczymi dryblingami z własnej połowy wyszedł teraz Laborde, ale w najważniejszym momencie zawiodła celność przy podaniu.

61
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Evertonu! Ostatecznie mamy strzał zza pola karnego w wykonaniu Ari'ego i po rykoszecie piłka wychodzi na róg!

62
    Kolejna szansa dla gospodarzy, jednak uderzenie głową Sigurdssona nie mogło zaskoczyć dobrze ustawionego Howarda.

63
    Dobra interwencja w defensywie Jędrzejczyka, który wygrywa pojedynek ze swoim rywalem. Po chwili mamy fantastyczną centrę Bainesa, ale żaden z jego partnerów nie wykańcza tego podania!

64
    Samuel Eto'o centruje z prawego skrzydła, ale niedokładnie. Później mamy niecelne uderzenie Gibsona.

64
    Za dobrze spisującego się Izmailova na murawie pojawia się Wanderson.

65
    Jagielka skutecznie interweniuje przed własnym polem karnym i wybija piłkę na aut.

66
    Co za akcja Wandersona!!! Chciało by się ją oglądać bez końca – Brazylijczyk mija zwodami trzech rywali i uderza technicznie w poprzeczkę bramki Howarda!!!
    Poprzeczka po pięknej akcji Wandersona:

67
    Kolejny raz do wysiłku zmuszony amerykański bramkarz, tym razem pewnie wyłapuje piłkę na skraju własnego pola karnego.

68
    Zacięty pojedynek biegowy Jagielki z Arim, jednak ten drugi ostatecznie faulował w walce o piłkę swojego rywala.
    Niebywałe szczęście gości:

69
    Kolejny raz gorąco było w polu karnym przyjezdnego zespołu, ale i tym razem poradził sobie odpowiednio Tim Howard.

70
    Eto'o dobrze obrócił się z piłką przy polu karnym rywali, ale uderzył niedokładnie i obyło się bez zagrożenia.

71
    Mamy drugą zmianę w zespole gospodarzy. Miejsce zmęczonego Laborde zajmuje Mamaev.

72
    Nie potrafią wyjść z piłką na połowę rywala goście. Bardzo wysoki pressing stosują zawodnicy miejscowego zespołu.

72
    Wspaniale Lukaku znalazł sobie pozycje do strzału z ostrego kąta i instynktownie broni to uderzenie Dykan!

73
    Hibert podłaczył się do ofensywnej akcji swojego zespołu i był faulowany przez przeciwnika.

74
    Osman osaczony przez dwóch rywali zdołał wywalczyć jeszcze aut na wysokości pola karnego przeciwników.

75
    Barry faulowany na własnej połowie przez agresywnie grającego kapitana miejscowego zespołu.

76
    Dobrze teraz Eto'o szukał rozpędzonego Lukaku, jednak podawał zbyt lekko i piłkę przejął Granqvist.

77
    Belg centrował teraz płasko z lewego skrzydła, ale skutecznie na korner wybija obrona gospodarzy.

78
    Cała seria ostrych zagrań w środku pola, jednak arbiter nie dopatrzył się w ani jednym przypadku nieprzepisowego.

79
    Dobrze przesuwają się miejscowi w formacjach obronnych i nie pozwalają rywalom na dojście do pozycji strzeleckiej.

80
    Była możliwość przeprowadzenia świetnej kontry dla gospodarzy, jednak Wanderson zwolnił tempo tej akcji i ostatecznie tracą oni piłkę.

81
    Dłużej przy piłce utrzymują się teraz goście z Anglii. Nic z tego jednak nie wynika pozytywnego dla zespołu Martineza.

82
    Błyskotliwa akcja McGeady'ego na prawym skrzydle i będziemy mieli korner dla jego zespołu.

82
    Gol dla Evertonu!
    Fantastyczne dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Bainesa, na bramkę zamienia SAMUEL ETO'O dobrym trąceniem piłki w kierunku dalszego rogu bramki Dykana!!!
    ETO'O - 1:1

84
    Mamy ostatnią zmianę w zespole miejscowym. Za Pareyre na murawie witamy Petrova.

85
    Baines fantastycznie kolejny raz podłączył się do ofensywnej akcji i rozgrywa tam piłkę ze swoimi partnerami na skraju pola karnego FK Krasnodar.

86
    Piłka krąży między kolejnymi graczami Evertonu w okolicach pola karnego rosyjskiego zespołu.

87
    Lukaku starał się uderzać przewrotką, jednak wcześniej ten zawodnik był na spalonym i sędzia słusznie podniósł chorągiewkę.

88
    Gospodarze próbowali atakiem pozycyjnym przedrzeć się w okolice pola karnego Evertonu, ale tracą piłkę już na początku rozgrywania akcji.

89
    Ostatnie minuty tego pojedynku. Nadal szukają goście bramki dającą im zwycięstwo w tej rywalizacji. Teraz rozpoczną grę od rzutu rożnego.

90
    Piłka meczowa dla Evertonu! Wspaniała wrzutka Bainesa prosto na głowę Romelu Lukaku! Ten strzela głową na bramkę Dykana, który wspaniale broni to uderzenie do boku!
    Dobry strzał głową Romelu Lukaku:

90+1
    Sędzia dolicza trzy minuty do czasu trwania tej rywalizacji.

90+1
    Leighton Baines faulowany przez Jędrzejczyka i będzie dla Anglików dobra szansa na centrę w pole karne rywali.

90+2
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Gibsona, a po chwili Eto'o znalazł się na spalonym.

90+3
    Lukaku nieprzepisowo zastawiał teraz piłkę przed szybkim rozegraniem rzutu wolnego i za to ogląda żółtą kartkę.

90+4
    Była jeszcze jedna okazja dla miejscowego zespołu, jednak uderzenie z dystansu Mamaeva było zbyt słabe by zaskoczyć dobrze dysponowanego Howarda!

90+4

Mecz kończy się wynikiem 1:1 po bramkach zdobytych przez Ari'ego oraz Samuela Eto'o. Byliśmy świadkami naprawdę świetnego widowiska i równie dobrze mogło w tym spotkaniu paść o wiele więcej bramek. Na szczególną uwagę zasługuje wyborna dyspozycja obu bramkarzy, którzy niejednokrotnie ratowali swoje ekipy przed utratą bramki.