Stal S. W. – Śląsk 0:1 (koniec) | Górnik Z. – Podbeskidzie 2:4 (koniec)
Górnik Zabrze
2:4 (1:2)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wtorek 28.10.2014, 20:45 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • Fortuna Puchar Polski

Druga połowa to straszne męczarnie. Nie tylko piłkarskie, ale i pogodowe. Zawodnicy chyba mieli problem z wypatrzeniem partnera na drugiej stronie boiska, więc gra toczyła się na bardzo skupionym terenie. Podbeskidzie w końcu odjechało na 3 gole przewagi i zwycięstwa z rąk już nie wypuściło. (22:42:34)

Dobre widowisko mogliśmy zaobserwować w Zabrzu! Aż 6 bramek zdobyły obie ekipy, były samobóje, gol po rzucie karnym – czego chcieć więcej! Znacznie trudniejszą sytuację mieli gospodarze, którzy przez cały okres meczu musieli gonić wynik. Gdy im się to udało przy stanie 1:1, to jeszcze przed przerwą przyjezdni dołożyli kolejne trafienie. A raczej nie przyjezdni, tylko Mańka pomylił mańki i trafił do swojej bramki.

Koniec! Podbeskidzie awansuje do 1/4 finału Pucharu Polski po wygranej z Górnikiem Zabrze 4:2!

90+3

90+3
    Ostatnie sekundy senne, a więc arbiter gwiżdże po raz ostatni!

90+2
    Nic się tutaj nie może zmienić. Piłkarze bardziej spacerują po murawie. Jakiś rajd przydałby się chociażby ze względu na zimno!

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

89
    Jeszcze zabrzanie starają się zmienić rezultat na tablicy wyników, lecz Podbeskidzie umiejętnie się broni. Cała jedenastka gości bierze udział w defensywie.

88
    Ostatnie minuty 1/8 Pucharu Polski w Zabrzu! Chyba już nic nie może stać się Podbeskidziu przed awansem do kolejnej rundy!

86
    Podbeskidzie wybiegło wyżej z atakiem, ale na spalonym był napastnik gości. Szybko wracają ustawić się w obronie piłkarze z Bielska.

85
    Kibice coraz bardziej wkurzeni na arbitra. Trzeba jednak oddać, że karny dla Górnika także był "z kapelusza".

84
    Sporo walki w środku pola. Nasilają się również przewinienia, ale to chyba nie będzie miało większego wpływu na przebieg gry.

83
    Podbeskidzie stara się odpowiedzieć na bramkę przeciwników i przebywa aktualnie na połowie Górnika. Przebieg akcji jest jednak spokojny, z wieloma podaniami.

82
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Stano, na boisku pojawia się Malinowski.

80
    Mnóstwo bramek pada dzisiaj w Zabrzu! To zdecydowanie lepszy mecz, niż pierwszy rozgrywany w południe! Miejmy nadzieje, że przez ostatnie 10 minut coś się jeszcze wydarzy!
    Mariusz MAGIERA - 2:4

78
    Gol dla Górnika Zabrze!

Zabrzanie zdobywają drugą bramkę, tym razem po rzucie karnym! Zajac wyczuł intencje MARIUSZA MAGIERY, ale nie zdołał wybronić mocnego uderzenia!

Wiktor Bukowski

Gole: 17. Ćerimagić, 78. Magiera (kar.) – 7. Horoszkiewicz, 38. Mańka (sam.), 65. Korzym, 69. Magiera (sam.)

Kartki:   35. Augustyn (GOR) – 75. Pazio (POD)

Górnik Zabrze: Kuchta – Mańka (46' Szeweluchin), Augustyn, Magiera – Gwaze, Gergel, Danch, Małkowski (68' Iwan) – Łuczak, Ćerimagić – Plizga (67' Zachara)

Zmiany: Steinbors – Szeweluchin, Kurzawa, Sadzawicki, Zachara, Gancarczyk, Iwan

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac – Pietrasiak, Horoszkiewicz, Konieczny – Górkiewicz, Stano (82' Malinowski), Lenartowski, Pazio – Chmiel, Patejuk (70' Iwański) – Cisse (59' Cisse)

Zmiany: Madejski, Sokołowski, Bartlewski, Korzym, Malinowski, Chrapek, Iwański

Sędziowie: Tomasz Radkiewicz