Stal S. W. – Śląsk 0:1 (koniec) | Górnik Z. – Podbeskidzie 2:4 (koniec)
Górnik Zabrze
2:4 (1:2)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wtorek 28.10.2014, 20:45 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • Fortuna Puchar Polski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Puchar Polski wkracza już w fazę 1/8! W jednym ze spotkań zmierzą się dwie ekstraklasowe drużyny. W Zabrzu dojdzie do rywalizacji miejscowego Górnika z Podbeskidziem Bielko-Biała.

Dwa spotkania już się odbyły, do 1/4 awansowali Błękitni Stargard Szczeciński, którzy wyeliminowali GKS Tychy (3:2) oraz Znicz Pruszków, który pokonał 2:1 Zagłębie Lubin. Warto dodać, że Górnik lub Podbeskidzie wpadną na zwycięzcę pary Piast Gliwice – GKS Bełchatów!

Wróćmy na chwilę do spotkań we wcześniejszych rundach. Obie drużyny rozpoczęły walkę w PP od 1/16. Zabrzanie wyeliminowali wówczas Koronę Kielce po wygranej na własnym stadionie 2:1. Dopiero gol w 85. minucie przesądził o wyniku spotkania.
    Podbeskidzie Bielsko-Biała także musiało toczyć bój z równymi sobie, jednak pokonanie 2:0 zeszłorocznych zdobywców Pucharu dość łatwo przepuściło bielszczan do 1/8.

Jak to wyglądało rok temu? Górnik Zabrze przegrał właśnie z Zawiszą Bydgoszcz w 1/4 finału. (1:2, 0:3). Zawisza potem sięgnął po ten historyczny sukces. Podbeskidzie już w 1/16 musiało uznać wyższość GKSu Katowice, lecz wynik ustanowił dopiero w dogrywce, w 104. minucie Przemysław Pitry.

Przypominamy, że w 1/8 w dalszym ciągu o awansie decyduje jeden bezpośredni mecz. Kto okaże się lepszy? A może będziemy świadkami dogrywki, bądź rzutów karnych? Wszystkiego dowiecie się Państwo z naszej relacji na portalu lajfy.com!

Górnik Zabrze: Kuchta – Mańka, Augustyn, Magiera – Gwaze, Gergel, Danch, Małkowski – Łuczak, Ćerimagić – Plizga

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac – Pietrasiak, Horoszkiewicz, Konieczny – Górkiewicz, Stano, Lenartowski, Pazio – Chmiel, Patejuk – Cisse

Sędziowie: Tomasz Radkiewicz.

Już minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka!

1

1
    Zaczynamy! Obyśmy byli świadkami świetnego widowiska, niech wygra lepszy!

2
    Dobre pierwsze uderzenie Chmiela na bramkę Kuchty! Zabrakło dosłownie centymetrów!

4
    Ćerimagić zbyt szybko wybiegł za obrońców i został złapany w pułapkę ofsajdową. Zajac spokojnie wznowi grę od własnej bramki.

5
    Uspokoiła się nieco gra, którą piłkarze toczą głównie w środku pola. Podbeskidzie utrzymuje się w posiadaniu i próbuje rozegrania ataku pozycyjnego.

6
    Dobre przyspieszenie gry w wykonaniu "Górali"! Zabrakło trochę szczęścia Cisse w polu karnym!

7
    Gol dla Podbeskidzia!

GRACJAN HOROSZKIEWICZ bardzo szybko otwiera wynik dzisiejszego spotkania! Młody zawodnik dobrze znalazł się w szesnastce rywali po podaniu Koniecznego i bez problemów pokonał Kuchtę!
    Gracjan HOROSZKIEWICZ - 0:1

9
    Górnik w opałach. Zabrzanie będą musieli gonić wynik spotkania już od tak wczesnych minut. Czy im się to uda? Tymczasem to goście idą za ciosem i konstruują kolejne ataki.

10
    Znacznie lepiej prezentuje się drużyna Podbeskidzia. Górnik ma spory problem z opuszczeniem swojej połowy, nie mówiąc o stwarzaniu zagrożenia pod bramką Zajaca.

12
    Zabrzanie mają stały fragment gry, lecz piłka zatrzymuje się na pierwszym obrońcy. Powtórzenie dośrodkowania wpada wprost w ręce wychodzącego z bramki Zajaca!

14
    Wciąż nie zmienia się obraz gry w Zabrzu. To goście narzucają tempo gry oraz swój styl. Górnik jak na razie jest tylko tłem.

15
    Być może bramka ze stałego fragmentu gry napędziłaby grę miejscowych. Czekamy na rozwój wypadków!

17
    Gol dla Górnika Zabrze!

Górnik dość niespodziewanie doprowadza do wyrównania! Bardzo dobra akcja i podanie Gwaze z prawej strony pola karnego do środka, na niepilnowanego RAMINA ĆERIMAGICIA, który z pierwszej piłki strzałem z woleja pokonuje Zajaca! Remis w Zabrzu!
    Ramin ĆERIMAGIĆ

18
    W końcu zaczyna się coś dziać po obu stronach! Gol rozochocił gospodarzy, którzy konstruują kolejne ataki, zwiększając przy tym samym tempo gry!

20
    Zajac znów musi wychodzić z bramki i golkiper Podbeskidzia pewnie piąstkuje futbolówkę oddalając grę od własnej bramki. W posiadaniu wciąż Górnik.

21
    Tym razem to Kuchta zmuszony został do interwencji. Dobre wyłapanie dośrodkowania przez zaledwie 18-letniego golkipera z Zabrza!

23
    Górnik postanawia uspokoić grę i powymieniać parę podań na własnej połowie. Po chwili następuje przyspieszenie i zagranie do wybiegającego Gwaze. Obrońca woli nie ryzykować i wybija piłkę na korner.

24
    Dośrodkowanie z narożnika boiska. Zajac pewnie chwyta piłkę i rozpoczyna akcję swojej ekipy! Niestety, posyła futbolówkę bezpośrednio na aut.

25
    Gorąco zrobiło się pod bramką Zajaca! Danch oddaje bardzo dobry strzał z kilkunastu metrów, ale golkiper gości wyciągnął się, jak długi i sparował piłkę poza linię końcową!
    Świetna interwencja Zajaca

27
    Nie cichnie doping na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla, a Górnik w dalszym ciągu stara się napierać na defensywę przeciwników!

28
    Całkiem dobrze prezentują się obie ekipy. Sporo akcji po obu stronach, już dwa strzały zakończyły się trafieniem. Widać zaangażowanie w poczynaniach jednych i drugich.

30
    Próba uderzenia z dystansu gracza Górnika, ale to był zdecydowanie zbyt słaby strzał, w dodatku po ziemi. Zajac bez najmniejszych problemów. Pierwsze pół godziny gry już za nami!

31
    Trzeba przyznać, że bardzo czysto grają piłkarze w dzisiejszym meczu. Nie ma niepotrzebnych fauli, tym bardziej niebezpiecznych.

32
    Ledwo pochwaliłem, a już mamy przewinienie! Mało brakło, a byłby rzut karny dla Podbeskidzia! Będzie jednak rzut wolny zaraz przed szesnastką gospodarzy! Może być ciekawie!
    Faul tuż przed polem karnym

33
    Poprzeczka ratuje Górnik przed utratą bramki po rzucie wolnym! Pod obiciu od poprzeczki była jeszcze szansa na dobitkę, ale obrońca wybił futbolówkę głową!
    Poprzeczka po strzale Patejuka

34
    Teraz już gra rozgrzała nam się do czerwoności! Coraz więcej akcji podbramkowych, jest co oglądać!

35
    Błażej Augustyn jest pierwszym zawodnikiem wpisanym do notesu sędziego – żółta kartka dla gracza Górnika!

37
    Różne okresy ma to spotkanie. Teraz to Podbeskidzie jest częściej przy piłce, a także mocniej naciera na bramkę Kuchty.

38

Podbeskidzie przyspieszyło i są tego owoce! Podanie Chmiela w stronę Cisse przecina MACIEJ MAŃKA, który pakuje piłkę do swojej bramki! Podbeskidzie znów na prowadzeniu po bramce samobójczej!
    Maciej MAŃKA (sam.) - 1:2

39
    Znów było groźnie pod bramką Kuchty! Sędzia dopatrzył się jednak spalonego po rzucie rożnym i o dużym szczęściu mogą mówić gospodarze!

41
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony! Czy gospodarzy stać na jakiś zryw przed zejściem do szatni i doprowadzenie do wyrównania?

42
    Miejscowi starają się, ale defensywa Podbeskidzia jest teraz szczególnie wyczulona na błąd! Nie jest łatwo przedrzeć się przez zasieki postawione przez obrońców gości.

44
    Jeszcze z rzutu rożnego spróbują zaskoczyć Zajaca miejscowi. Niestety to także im się nie udaje, ponieważ golkiper wyłapuje wysokie dośrodkowanie. Z kontrą wybiega Podbeskidzie!

45
    Szybko przenieśliśmy się na drugą stronę boiska. Wrzut z autu na wysokości pola karnego dla przyjezdnych.

45
    Próba mocnego uderzenia z woleja nieudana w wykonaniu pomocnika gości. Kuchta jakoś nie kwapi się ze wznowieniem gry od własnej bramki.

45

Ani sekundy nie dolicza Pan Tomasz Radkiewicz do czasu pierwszej połowy! Podbeskidzie wygrywa 2:1 i to miejscowi muszą po raz drugi w dzisiejszym meczu gonić wynik! Całkiem dobry mecz w Zabrzu, wysokie tempo gry oraz już 3 bramki! Czy będą kolejne? Zostańcie z nami!

Coraz większa mgła nad stadionem w Zabrzu.

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Za moment rozpocznie się druga połowa!

46

46
    Jedna zmiana w ekipie gospodarzy, na boisku pojawia się Szeweluchin, który zmienia Mańkę!

48
    Czy miejscowi poprawią swoją grę i po raz drugi doprowadzą do remisu? Niewykluczone! Początek drugiej połowy spokojny.

50
    Sporo przepychania w środkowej strefie boiska, ale nic większego z tego nie wynika!

51
    Piłka wpada do bramki Zajaca, ale wcześniej arbiter wypatrzył spalonego! Już cieszyli się zabrzanie, a jednak wszystko trzeba zacząć od nowa!

53
    Uspokoiło się nieco tempo gry. Przyznam się Państwu szczerze, że warunki rozgrywania tego spotkania są coraz gorsze! Za moment piłkarze nie będą w stanie do siebie podawać.
    To nie są wymarzone warunki do pracy

55
    Sporo strat po obu stronach. W drugiej połowie obserwujemy jakby inne drużyny. Panowie, trochę więcej zaangażowania, przecież jest o co grać.

56
    Górkiewicz świetnie przerywa kontrę Górnika! Mogło być bardzo groźnie, ale pomocnik Podbeskidzia był we właściwym miejscu, o właściwym czasie!

58
    Szykuje się sporo zmian.

59
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Cisse, na boisku pojawia się Korzym.

60
    Gra z każdą minutą słabnie, nie słabnie jednak doping dla Górnika. Spokojny okres meczu w wykonaniu dwóch drużyn. Zostało już tylko 30 minut regulaminowego czasu!

62
    Czas na trochę statystyk. W strzałach celnych drużyny prezentują się następująco: 3/8 Górnika oraz 2/9 Podbeskidzia.

63
    Małkowski postanowił wziąć akcję na swoje barki i uderzyć z dystansu. Próba niecelna, ale za chęci należy pochwalić.

65

Na granicy spalonego wybiega MACIEJ KORZYM, który niedawno pojawił się na murawie! Były piłkarz Korony Kielce podwyższa wynik na 3:1 w sytuacji sam na sam z Kuchtą!
    Maciej KORZYM - 1:3

67
    Plizga zmieniony przez Zacharę.

68
    Na boisko wchodzi Iwan!

69

Kolejna bramka dla gości i to chyba koniec marzeń Górnika o awansie! MARIUSZ MAGIERA niefortunnie przecina dośrodkowanie z rzutu rożnego i gospodarze pakują sobie drugiego dzisiaj samobója!
    Mariusz MAGIERA (sam.) - 1:4

70
    Iwański wbiega na boisko za Patejuka. Została tylko jedna zmiana w dzisiejszym meczu.

72
    Gra Górnika wcale nie wyglądała tak tragicznie, aby w okresie kilku minut stracić kilka bramek. Podbeskidzie nie może już wypuścić tego zwycięstwa i awansu z rąk!

73
    Spokojnie wymieniają podania goście. Górnik nawet jakby chciał, to chyba nie zdoła odrobić trzech bramek!

75
    Na kwadrans przed końcem ukarany żółtą kartką zostaje Pazio!

77
    Coraz goręcej robi się na boisku. Chwila przerwy, ponieważ arbiter musi rozdzielać piłkarzy.

77
    Rzut karny dla Górnika Zabrze po wątpliwym zagraniu ręką!!!
    Błąd sędziego - rzekoma ręka Horoszkiewicza

78

Zabrzanie zdobywają drugą bramkę, tym razem po rzucie karnym! Zajac wyczuł intencje MARIUSZA MAGIERY, ale nie zdołał wybronić mocnego uderzenia!
    Mariusz MAGIERA - 2:4

80
    Mnóstwo bramek pada dzisiaj w Zabrzu! To zdecydowanie lepszy mecz, niż pierwszy rozgrywany w południe! Miejmy nadzieje, że przez ostatnie 10 minut coś się jeszcze wydarzy!

82
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Stano, na boisku pojawia się Malinowski.

83
    Podbeskidzie stara się odpowiedzieć na bramkę przeciwników i przebywa aktualnie na połowie Górnika. Przebieg akcji jest jednak spokojny, z wieloma podaniami.

84
    Sporo walki w środku pola. Nasilają się również przewinienia, ale to chyba nie będzie miało większego wpływu na przebieg gry.

85
    Kibice coraz bardziej wkurzeni na arbitra. Trzeba jednak oddać, że karny dla Górnika także był "z kapelusza".

86
    Podbeskidzie wybiegło wyżej z atakiem, ale na spalonym był napastnik gości. Szybko wracają ustawić się w obronie piłkarze z Bielska.

88
    Ostatnie minuty 1/8 Pucharu Polski w Zabrzu! Chyba już nic nie może stać się Podbeskidziu przed awansem do kolejnej rundy!

89
    Jeszcze zabrzanie starają się zmienić rezultat na tablicy wyników, lecz Podbeskidzie umiejętnie się broni. Cała jedenastka gości bierze udział w defensywie.

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+2
    Nic się tutaj nie może zmienić. Piłkarze bardziej spacerują po murawie. Jakiś rajd przydałby się chociażby ze względu na zimno!

90+3
    Ostatnie sekundy senne, a więc arbiter gwiżdże po raz ostatni!

90+3

Koniec! Podbeskidzie awansuje do 1/4 finału Pucharu Polski po wygranej z Górnikiem Zabrze 4:2!

Dobre widowisko mogliśmy zaobserwować w Zabrzu! Aż 6 bramek zdobyły obie ekipy, były samobóje, gol po rzucie karnym – czego chcieć więcej! Znacznie trudniejszą sytuację mieli gospodarze, którzy przez cały okres meczu musieli gonić wynik. Gdy im się to udało przy stanie 1:1, to jeszcze przed przerwą przyjezdni dołożyli kolejne trafienie. A raczej nie przyjezdni, tylko Mańka pomylił mańki i trafił do swojej bramki.

Druga połowa to straszne męczarnie. Nie tylko piłkarskie, ale i pogodowe. Zawodnicy chyba mieli problem z wypatrzeniem partnera na drugiej stronie boiska, więc gra toczyła się na bardzo skupionym terenie. Podbeskidzie w końcu odjechało na 3 gole przewagi i zwycięstwa z rąk już nie wypuściło. (22:42:34)

Wiktor Bukowski

Gole: 17. Ćerimagić, 78. Magiera (kar.) – 7. Horoszkiewicz, 38. Mańka (sam.), 65. Korzym, 69. Magiera (sam.)

Kartki:   35. Augustyn (GOR) – 75. Pazio (POD)

Górnik Zabrze: Kuchta – Mańka (46' Szeweluchin), Augustyn, Magiera – Gwaze, Gergel, Danch, Małkowski (68' Iwan) – Łuczak, Ćerimagić – Plizga (67' Zachara)

Zmiany: Steinbors – Szeweluchin, Kurzawa, Sadzawicki, Zachara, Gancarczyk, Iwan

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac – Pietrasiak, Horoszkiewicz, Konieczny – Górkiewicz, Stano (82' Malinowski), Lenartowski, Pazio – Chmiel, Patejuk (70' Iwański) – Cisse (59' Cisse)

Zmiany: Madejski, Sokołowski, Bartlewski, Korzym, Malinowski, Chrapek, Iwański

Sędziowie: Tomasz Radkiewicz