Sassuolo – Inter 3:1 (koniec) | US Palermo – Hellas Verona 2:1 (koniec) | Udinese – Juventus 0:0 (koniec)
Cesena – Lazio 2:1 (koniec) | Chievo – Napoli 1:2 (koniec) | Torino – Sampdoria 5:1 (koniec)
Atalanta – Cagliari 2:1 (koniec) | AC Milan – Parma 3:1 (koniec)
AC Cesena
2:1 (0:0)
S.S. Lazio
Niedziela 01.02.2015, 15:00 • Stadio Dino Manuzzi, Cesena • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

W kolejnym spotkaniu 21. kolejki włoskiej Serie A dojdzie do meczu pomiędzy AC Casena, a Lazio Rzym! Faworyt może być chyba tylko jeden!

Lazio trzyma wysoki poziom w tegorocznych rozgrywkach i rzymianie aktualnie plasują się tuż za podium z 34 punktami! Do trzeciego Napoli tracą tylko 2 "oczka", jednak na potknięcie Lazio także czeka kilka zespołów.
    AC Casena to jedna ze słabszych drużyn w najlepszej klasie rozgrywkowej Włoch. Gospodarze niedzielnej rywalizacji są na przedostatnim miejscu, z zapasem 2 punktów nad Parmą.

To właśnie zeszłotygodniowa wygrana nad Parmą pozwoliła Casenie na bezpośredni awans kosztem rywali. Czy także w pojedynku ze znacznie silniejszym Lazio uda się ugrać chociażby remis? Nie takie niespodzianki światek piłkarski już widział.

Lazio przyjeżdża na teren rywali bez kilku graczy. Ze składu wypadli: Ciani, Braafheid, Gentiletti, Lulic, Anderson, a także zawieszeni są Biglia oraz Radu.
    Z kilku zawodników nie będzie mógł również skorzystać trener Di Carlo. A są to: Marilungo, Tabanelli, Valzania i Succi.

Czy Lazio przyjeżdża do Caseny po kolejne 3 punkty w sezonie, które przybliżą ich do upragnionej Ligi Mistrzów? A może to właśnie gospodarze pokuszą się o drugie zwycięstwo z rzędu? Wszystkiego dowiecie się Państwo z naszej relacji na lajfy.com! Zapraszamy!
    Cesena jest podbudowana ostatnim tryumfem nad Parmą:

Ciekawa informacja transferowa:

AC Cesena: Leali – Perico, Capelli, Krajnc, Renzetti – Giorgi, De Feudis, Pulzetti – Brienza – Djurić, Defrel.
    Rezerwowi: Agliardi, Bressan, Magnusson, Volta, Nica, Lucchini, Carbonero, Cascione, Cazzola, Ze Eduardo, Moncini, Rodriguez.

S.S. Lazio: Marchetti – Basta, Mauricio, Cana, Pererinha – Ledesma, Parolo, Cataldi – Mauri, Klose, Candreva.
    Rezerwowi: Berisha, Strakosha, Konko, Cavanda, Novaretti, Ederson, Gonzalez, Onazi, Oikonomidis, Keita,Perea.

1
    Lazio bardzo szybko przejęło piłkę i rusza ze swoją akcją. Ostatecznie wywalcyli oni rzut rożny dla swojej ekipy.

2
    Mieliśmy kiks po dośrodkowaniu w pole karne Ceseny zawodnika tej drużyny, ale bez poważniejszych konsekwencji.

3
    Dobrze w szesnastce rywali odnalazł się Mauri, ale po jego zgraniu mamy brak dojścia do futbolówki w wykonaniu Klose.

4
    Wysoko z pressingiem poszedli piłkarze miejscowego zespołu. Udało im się przejać futbolówkę, ale później centrują w szesnastkę rywali, gdzie nie było żadnego z graczy tej ekipy.

5
    Po nieudanej akcji przyjezdnego zespołu od bramki grę wznowi jeden z najbardziej perspektywicznych bramkarzy młodego pokolenia – Leali.

6
    Ostra walka o przejęcie piłki w środkowej strefie boiska. Ostatecznie kolejny raz dobrze wyłapuje dośrodkowanie jednego z rywali Marchetti.

7
    Parolo zagrywał do Mauriego w środkowe koło boiska. Ten niedokładnie i niepotrzebnie podnosił piłkę, która leciała w kierunku Klose. Niemiecki piłkarz nie dał rady opanować futbolówki.

8
    Parolo świetnie odnalazł Klose w polu karnym Ceseny. Ten zawodnik bez problemów wywalczył korner dla swojego teamu.

9
    Basta i Candreva świetnie wymienili podania na skrzydle. Ten pierwszy ucierpiał w tym starciu. Finalnie Lazio ma korzyść w postaci rzutu rożnego.

11
    Faul w ofensywie Djuricia. Ucierpiał w tej sytuacji Mauricio. Wcześniej piłkarz Ceseny mocno zacentrował w szesnastkę rywali, ale skutecznie interweniował Marchetti.

12
    Bardzo dobrze zawodnicy Cenesy zagrali piłką w środkowej strefie boiska. Wszystko kończy się faulem przy linii bocznej w wykonaniu Mauricio.
    Wydaje się, że gol dla Lazio jest kwestią czasu:

14
    Nieźle na skrzydle dryblował zawodnik Lazio Rzym. Ostatecznie po jego dośrodkowaniu bardzo dobrze zachował się Leali, który wyłapał futbolówkę.

15
    Cesena odpowiednio powalczyła w defensywie i ruszyła do ofensywnej akcji. Tam jednak w starciu z rywalem ucierpiał gracz tej drużyny.

16
    Mamy chwilową przerwę w grze. Na murawie leży zawodnik gospodarzy, który otrzymuje pomoc medyczną.

17
    Pulzetti wrócił już na murawę. Jest on w stanie kontynuować grę. Będzie musiał teraz skupić się na powstrzymaniu ofensywnej akcji rywali.
    Zawodnik Lazio wypożyczony do Torino:

18
    Po interwencji defensorów przyjezdnego zespołu od wrzutu z autu wznowią grę zawodnicy AC Cesena.

19
    Lepszy okres gry w wykonaniu podopiecznych Di Carlo. Rozgrywają oni futbolówkę na połowie rywala i szukają pozycji strzeleckiej.

20
    Dłuższymi podaniami starają się miejscowi przedostać pod szesnastkę Lazio. Jak do tej pory nie przyniosło to żadnych pozytywnych efektów.

21
    Pererinha dryblował na lewej stronie boiska. Zagrał piłkę do Candrevy, a strzał Włocha pewnie broni Leali.

22
    Popracowali skutecznie w defensywie zawodnicy miejscowego zespołu i w konsekwencji wywalczyli oni wrzut z autu.

23
    Parolo fantastycznie zachował się na lewej stronie boiska. Huknął on potężnie z okolicy trzydziestego metra i na raty broni jego strzał Leali! Była to najlepsza sytuacja w tym meczu!

24
    Jeśli chodzi o ataki wykonane prze oba zespoły, to minimalną przewagę mają przyjezdni (3-4).

25
    Mamy chwilową przerwę w grze. Za moment piłkarze Lazio wykonywać będą rzut wolny na połowie swoich przeciwników.

26
    Fatalnie uderzał z rzutu wolnego Antonio Candreva. Piłka po jego uderzeniu przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki golkipera rywali.

27
    Defrel chciał wykorzystać błąd defensywy rywali, ale ostatecznie starał się wymusić rzut karny. Sędzia słusznie nakazał kontynuować grę.

27
    Po złym wybiciu futbolówki przez zawodnika Ceseny z własnego pola karnego przejmuje ją Cataldi! Zdecydował się on na mocny strzał z linii pola karnego, ale fantastycznie wyłapuje go dobrze ustawiony Leali!

29
    Defensorzy przyjezdnego zespołu wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska. Po chwili pressing rywali przynosi im korzyść i przejmuje Cesena futbolówkę.
    Narazie kompletnie niewidoczny w meczu jest Miroslav Klose:

30
    Nadal w meczu utrzymuje się wynik remisowy. Gospodarze nie stworzyli sobie jeszcze sytuacji podbamkowej, a goście mieli już dwie niezłe okazje.

31
    Brienza napędza atak swojego zespołu. Zagrał on na skrzydło do partnera, ale ten zupełnie niedokładnie wrzucał piłkę w pole karne rywali.

32
    Podopieczni Domenico Di Carlo najpierw dobrze przejęli futbolówkę na połowie rywali, ale już po chwili tracą ją na korzyść graczy Lazio.

33
    Pioli nieustannie stoi przy linii bocznej boiska i daje kolejne wskazówki swoim podopiecznym. Nie przynoszą oni jednak korzyści.

34
    Piłka wycofana do Lealiego przez jego partnera z zespołu, a młody golkiper bez zastanowienia wybija futbolówkę na połowę rywali.

35
    Piłka wpadła do bramki Ceseny, ale sędzia słusznie nie uznaje tej bramki. Jak się okazało na wyraźnym spalonym był Mauri w momencie podania.

36
    Po pięć dośrodkowań mieliśmy w wykonaniu obu zespołów. Nie są one jednak przeważnie najwyższej jakości.
    Nie mamy wielkich emocji na stadionie Ceseny:

37
    Dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się zawodnicy Domenico Di Carlo. Mamy jednak faul na Parolo i od rzutu wolnego wznowią gracze Lazio.

38
    Na spalonym był zawodnik miejscowego zespołu. Otrzymał on podanie od partnera z zespołu za linie obrony rywali, ale niestety spalił sytuację.

40
    Zbliżamy się do końca pierwszej połowy tego spotkania. Nadal nie mieliśmy wybitnych sytuacji z obu stron. O wiele częściej przepisy przekraczają zawodnicy gości.

41
    Djurić nie zdążył do dobrego dogrania od jednego z partnerów. Gdyby był szybszy to z pewnością wpakowałby futbolówkę do siatki z pięciu metrów.

42
    Udało się wyjść z własnego pola karnego piłkarzom przyjezdnego zespołu, ale później kontra nie przynosi im korzyści.

43
    Od rzutu rożnego grę wznowią piłkarze z Rzymu. Dośrodkowanie będzie w wykonaniu Ledesmy.

44
    Po zablokowanym uderzeniu piłkarza Ceseny będziemy mieli rzut rożny dla piłkarzy tego zespołu.

45
    Jedna z ostatnich sytuacji w pierwszej połowie tego spotkania. Z boiska schodzi jeden z graczy Ceseny. Pomagają mu w dojściu do siebie miejscowi medycy.

45+1
    Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu trwania pierwszej połowy tego pojedynku.

45+2

Cesena remisuje bezbramkowo z Lazio po pierwszej odsłonie spotkania. Nie jest to porywające widowisko, a główne role odgrywają defensorzy obu ekip, którzy skutecznie zatrzymują ataki rywali. Wyróżnić można najbardziej Parolo, który kilka razy pokazał wielką klasę swoimi zagraniami. Zdecydowanie na więcej liczymy w drugiej części tego pojedynku!
    Koplet wyników do przerwy tej kolejki Serie A:

Boisko pozostawia dzisiaj faktycznie wiele do życzenia:

46

47
    Udało się skutecznie w defensywie zagrać zawodnikom Lazio Rzym i wyprowadzają oni atak ofensywny swojej drużyny.

48
    Fantastycznie z bramki wychodzi Marchetti i powstrzymał szarżującego przeciwnika w jego szesnastce!

48
    Giorgi ostro faulowany przez Parolo i mamy słusznie napomnienie dla zawodnika Lazio.

49
    Potężny strzał z dystansu zawodnika Ceseny, ale trafia on w dobrze ustawionego zawodnika rzymskiego zespołu.

50
    Nieźle rozpoczęli drugą połowę zawodnicy Ceseny. Rozgrywają szybkie akcje pod szesnastką swoich przeciwników.

51
    Spokojnie z piłką wychodzą piłkarze Pioli'ego. Rozgrywają ją na własnej połowie boiska i starają się wyjść spod wysokiego pressingu.

52
    Basta odpowiednio zachował się w defensywie i nabił swojego rywala przy linii bocznej boiska. W konsekwencji jego zespół wznowi od autu.

53
    Mauricio rozgrywa dzisiaj naprawdę świetne zawody. Tym razem również fantastycznie zatrzymał pędzącego rywala.

54
    Gra nadal prowadzona jest w wolnym tempie. Po ofensywnym wejściu Klose będziemy mieli rzut rożny dla jego drużyny.

55
    Najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyskoczył Mauricio, ale uderzył nad bramką rywali.

56
    Od rzutu wolnego na połowie rywala wznowią gracze Ceseny. Starają się oni wypracować sobie pozycję strzelecką.

57
    Sędzia nie dopatrzył się faulu Cany na uciekającym mu rywalu. Jest to zdecydowanie sporna sytuacja. Ale gwizdek sędziego milczy i gramy dalej.

57
    Za faul tuż przed własnym polem karnym Mauricio otrzymuje napomnienie.

59
    Wspaniale uderzył Brienza z rzutu wolnego! Piłka przecleciała przez lukę w murze, a Marchetti wyciągnął się najmocniej jak mógł i obronił ten strzał!
    Świetny strzał Brienzy:

59
    Mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Miejsce Ledesmy zajmuje Keita.

60
    Gol dla Ceseny!
    Po pięknej akcji swojego zespołu GREGOIRE DEFREL zdobywa bramkę dla Ceseny!!! Otrzymał on podanie na dwudzietym metrze i idealnie przymierzył w róg bramki Marchettiego!!!
    DEFREL - 1:0

62
    Candreva nieźle wrzucał piłkę w pole karne rywali, a tam Leali był faulowany przez atakującego go Klose.

63
    Leali otrzymuje pomoc medyczną od swoich lekarzy. Mamy dzięki temu chwilową przerwę w grze.
    Faktycznie nie wygląda dzisiaj gra Lazio najlepiej:

64
    Pererinha uprzedził rywala i wywalczył rzut wolny dla swojej ekipy. Jak pokazują lekarze potrzebna będzie zmiana.

65
    Na boisku pojawia się Cavanda. Zastępuje on kontuzjowanego Pererinhe.

67
    Lazio cały czas bije głową w mur. Nie są w stanie oni dojść do pozycji strzeleckiej. Świetnie grają w obronie ich rywale.

68
    Mauri wyprowadza kontrę swojego zespołu. Dobrze wracający gracze gospodarzy spowolnili jednak atak rywali.

69
    Giorgi i Defrel świetnie popracowali w defensywie. Odebrał im potem piłkę Keita, ale wspaniale jego centrę wyłapuje Leali.

70
    Mamy pierwszą zmianę w zespole gospodarzy. Za Djuricia wchodzi Rodriguez.

71
    Mauri nie popisał się teraz w ofensywnej akcji. Fatalnie zagrywał na sam koniec piłkę w boczny sektor boiska.

72
    Lazio nie jest w stanie wyjść z własnej połowy boiska. Odpowiednio wymieniają kolejne podania gracze, którzy znajdują się w strefie spadkowej.

73
    Kolejny faul w ofensywie w wykonaniu Klose. Nie jest w stanie odnaleźć się w tym spotkaniu ten doświadczony zawodnik.

74
    Była wspaniała szansa dla Rzymian na wyjście z kontrą, ale okropnie wychodzi im podanie w strefie defensywnej ich rywali.

75
    Cavanda zagrywał kozłującą piłkę do swojego bramkarza i Marchetti nie ryzykował, zagrywając na aut.

76
    Fantastycznie uderzył teraz Defrel! Znalazł on miejsce z linii pola karnego do oddania strzału, a Marchetti popisał sie fenomenalną robinsonadą!

77
    Sędzia dopatrzył się wyjścia piłki poza linię boczną boiska i za moment Cavanda wprowadzi ją do gry z autu.

77
    Mamy kolejną bramkę dla miejscowego zespołu!!! Zasłużyli gospodarze na wygraną w tym meczu!!! Defrel mocno dośrodkował spod linii końcowej boiska i cataldi wbił futbolówkę do własnej bramki!!!
    CATALDI - 2:0

78
    Za protesty Marchetti został ukarany napomnieniem.

79
    Mauri faulowany wyraźnie od tyłu przez przeciwnika. Chwilę później nie udaje się gościom wyjść z atakiem pozycyjnym.

80
    Marchetti bez problemów wyłapał dośrodkowanie jednego z rywali. Wznawia on szybko grę i mobilizuje partnerów do walki.

81
    Defrel świetnie uruchomił Rodrigueza. Ten zagrywał piłkę powrotną do swojego partnera z zespołu na dziesiąty metr, ale nie doszedł jego kompan do piłki!

81
    Miejsce Mauriego na polu gry zajmuje Perea.

82
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Za Giorgi'ego pojawia się na murawie Cazzola.

83
    Candreva robił co w jego mocy na skrzydle. Minął on jednego rywala i mocno uderzył z ostrego kąta. Bez problemów broni jednak Leali.

84
    Bez problemów powstrzymują atak rywali zawodnicy z Rzymu. W dalszym ciągu nie potrafią oni dobrze skonstruować akcji w ofensywie.

86
    Mamy ostatnią zmianę w zespole Ceseny. Za zmęczonego Pulzetti'ego pojawia się Cascione.

87
    Gol dla Lazio!
    Fantastycznym strzałem popisał się MIROSLAV KLOSE!!! Trafił on do siatki rywali mierzonym strzałem z dwudziestego metra!!! Leali był w tej sytuacji bez szans!!!
    KLOSE - 2:1

87
    Za pretensje w kierunku sędziego żółtą kartkę otrzymuje Capelli.

88
    Rodriguez wyraźnie faulowany przez zawodnika Lazio i sędzie słusznie przerywa grę.

89
    Bronią się całym zespołem podopieczni Domenico Di Carlo. Ciekawe czy uda im się przetrwać napór przyjezdnego zespołu.

90
    Parolo zablokowany na dwudziestym metrze. Miał on doskonałą sytuację do uderzenia, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

90+1
    Sędzia dolicza aż pięć minut do regulaminowego czasu trwania drugiej części tego meczu.

90+2
    Fantastycznie walczą zawodnicy miejscowego zespołu. Rozsądnie utrzymują się oni w posiadaniu piłki blisko pola karnego Lazio.

90+3
    Brienza zdecydowanie zbyt słabo zagrywał piłkę do swojego partnera. Cały czas Cesena stosuje jednak wysoki pressing na rywalach.

90+5

Po zaciętej i niezwykle emocjonującej drugiej połowie AC Cesena wygrywa 2:1 z Lazio Rzym. Miejscowy zespół zagrał dzisiaj świetnie w defensywie i zasłużył na te trzy punkty. Tym samym gospodarze potwierdzili, że są w stanie walczyć o utrzymanie w Serie A. Mają w swoim składzie wartościowych graczy, którzy nie odpuszczą do ostatniej kolejki. Rzymianie natomiast nie przybliżyli się po tym meczu do prowadzącego w tabeli Juventusu i nie uciekli rywalom, którzy również walczą o europejskie puchary.