6:5 (1:2, 2:3, 2:0 - 1:0)
Ukraina
Piątek 06.02.2015, 19:30 • Tor-Tor, Toruń, Polska • Euro Ice Hockey Challenge

Dziękuje za uwagę i zapraszam na jutrzejszą relację live z Torunia na lajfy.com! Wówczas to Polacy zagrają z Węgrami! (21:40:54)

Koniec spotkania! Reprezentacja Polski po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonuje reprezentację Ukrainy 6:5! Złotą bramkę dla naszego zespołu zdobył Rafał Dutka!

Rafał DUTKA - 6:5

63:15
    Gol dla Polski!
    Bramkę zdobył RAFAŁ DUTKA.

GOOOOOL! Koniec meczu! RAFAŁ DUTKA przepięknym uderzeniem spod niebieskiej zapewnia zwycięstwo polskiej reprezentacji!

62:23
    Strzał Rompkowskiego z okolic niebieskiej zablokowany.

61:12
    Bagiński na pozycji spalonej. Przerwa w grze.

60:28
    Napnenko mrozi gumę po wstrzeleniu gumy przez Pasiuta.

60:01
    Pierwsze wznowienie dogrywki dla Ukraińców.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Koniec regulaminowego czasu gry. Polacy w trzeciej tercji doprowadzili do remisu i czeka nas dogrywka!

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:00
    Rozpoczyna się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry!

57:58
    Coraz mniej czasu w tej tercji. Pachnie nam dogrywką w Toruniu.

56:50
    A teraz słupek ratuje Polskę przed utratą gola!

56:14
    Kapica strzela minimalnie nad ukraińską bramką!

55:23
    Dobra interwencja Radziszewskiego po strzale ukraińskiego zawodnika z najbliższej odległości.

54:02
    Ukraina wybija krążek na uwolnienie. Wznowienie gry pod bramkę Napnenki.

53:18
    Dobra interwencja golkipera Ukrainy po strzale Chmielewskiego.

52:30
    Ukraińcy teraz już odważniej w ofensywie. Polacy muszą uważać aby znowu nie popełnić prostych błędów.
    Damian KAPICA - 5:5

51:53
    Bramkę zdobył DAMIAN KAPICA.

GOOOOL! Remis w Toruniu! Pociecha podał do DAMIANA KAPICY, który popisuje się kapitalnym uderzeniem w róg ukraińskiej bramki i jest piąta bramka dla naszej reprezentacji! 5:5!

50:10
    Polska przejmuje inicjatywę na lodzie. Czekamy na bramkę wyrównującą!

49:58
    Niecelne uderzenie Bryka spod niebieskiej na bramkę Napnenki.
    Maciej URBANOWICZ - 4:5

48:32
    Bramkę zdobył MACIEJ URBANOWICZ.

GOOOL! Polacy wykorzystują grę w przewadze i odżywają nadzieje na zwycięstwo! MACIEJ URBANOWICZ zmienia tor lotu krążka po strzale Noworyty spod niebieskiej i guma ląduje w ukraińskiej bramce!

47:40
    Mocne uderzenie Dutki! Broni jednak Napnenko!

46:34
    Borysenko na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika. Polska w przewadze.

45:12
    Pierwsza od dłuższego czasu niezła akcja Polski. Kapica uderza, Napnenko broni.

44:40
    Chmielewski uderza ale po kiju zawodnika ukraińskiego. Przerwa w grze.

43:12
    Nie mogą przedostać się Polacy do tercji ataku.

42:30
    Polska zepchnięta do defensywy.

41:23
    Ponownie niezbyt dobrze prezentuje się gra Polski na początku tercji.

40:35
    Niesygnalizowane uderzenie Chmielewskiego. Pewnie broni jednak Napnenko.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Ukrainy.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Zawodnicy na lodzie.

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:05.

Koniec szalonej, drugiej tercji spotkania. Polacy przegrywają po 40. minutach gry z Ukrainą już 3:5. Muszą uporządkować grę w przerwie nasi reprezentanci.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczyna się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:30
    Polacy od dłuższego czasu nie mogą oddać dobrego strzału na ukraińską bramkę.

37:13
    Napnenko wyłapuje gumę po wstrzeleniu jej przez Bagińskiego.

36:30
    Ciągle zbyt chaotyczna gra Polaków. Taką grą niewiele osiągniemy w tym spotkaniu.

35:23
    Polacy rozgrywają krążek tuż przy bramce Napnenki.

34:23
    Ukraina wycofała grę do własnej tercji obronnej.

33:45
    Rafał Radziszewski pojawia się w bramce reprezentacji Polski.
    Witalij DONIKA - 3:5

32:43
    Gol dla Ukrainy!
    Bramkę zdobył WITALIJ DONIKA.

Gol... Zamieszanie pod polską bramką i bramka WITALIJA AŁEKSIUKA zdobyta z najbliższej odległości. Wesoły hokej dzisiaj na lodowisku w Toruniu.

32:30
    Ukraina na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

32:07
    Strzał Galanta zza zasłony. Napnenko pewnie wyłapuje gumę.

30:23
    Polacy muszą uspokoić swoją grę. Zbyt nerwowo grają nasi reprezentanci.

29:30
    Polacy ponownie muszą poprawić swoją grę i ruszyć do ofensywy.
    Wołodymir AŁEKSIUK - 3:4

28:50
    Bramkę zdobył WOŁODYMIR AŁEKSIUK.

GOL! Niestety Ukraina ponownie na prowadzeniu po wykorzystanej gry w przewadze. Bondiarew podał do WOŁODYMIR AŁEKSIUK, który mocnym strzałem pokonuje Odrobnego. 3:4.

28:03
    Polacy wyprowadzają gumę z własnej tercji obronnej.

27:30
    Ukraina rozgrywa hokejowy zamek w naszej tercji obronnej...

26:57
    Dwie karne minuty dla Kolusza za zahaczanie. Ukraina zagra w przewadze.

26:22
    Szybka gra z małą ilością przerw – nabrało nam kolorów to spotkanie.

25:30
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie ze strony obydwu zespołów.

24:40
    Wybuchowa minuta w wykonaniu Polski. Biało-Czerwoni ponownie ruszają do ofensywy.
    Sebastian KOWALÓWKA - 3:3

23:50
    Bramkę zdobył SEBASTIAN KOWALÓWKA.

GOOOL! Mamy już remis w Toruniu! Sygnalizowana kara dla Ukrainy, na lód wskakuje szósty Polak, świetnie rozegrany szybki zamek i bramka SEBASTIANA KOWALÓWKI. 3:3!
    Damian KAPICA - 2:3

23:19

GOOL! Jest bramka kontaktowa reprezentacji Polski! Zamieszanie przed bramką Napnenki wykorzystuje DAMIAN KAPICA i guma ląduje w ukraińskiej siatce. 2:3.

22:03
    Uwolnienie po stronie reprezentacji Polski. Przerwa w grze.
    Jurij NAWARENKO - 1:3

21:07
    Bramkę zdobył JURIJ NAWARENKO.

GOL! Fatalnie rozpoczyna się ta druga tercja dla Polaków. Donika podał pod niebieską do JURIJA NAWARENKI, który strzałem pod parkany pokonuje Odrobnego. 1:3.

20:30
    Chmielewski próbował indywidualnie, ale dobrze przypilnowali go ukraińscy defensorzy.

20:15
    Problemy z oświetleniem w Toruniu. Krótka przerwa w grze.

20:01
    Polacy wygrywają pierwsze wznowienie tej odsłony.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.
    Za kilka chwil rozpocznie się kolejna odsłona tegoż pojedynku.
    Statystyki po 1. tercji.

Następna tercja rozpocznie się ok. 20:20.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach gry Ukraina prowadzi z Polską 2:1. Fatalna końcówka tercji w wykonaniu naszych hokeistów.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.
    Dmitrij NIMENKO - 1:2

19:38
    Bramkę zdobył DMITRIJ NIMENKO.

GOL! Ukraina obejmuje prowadzenie. Fatalne zachowanie polskiej defensywy, która przyglądała się jak DMITRIJ NIMENKO podjeżdża pod bramkę Odrobnego i pokonuje go strzałem z nadgarstka. 1:2.

19:00
    Rozpoczyna się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

18:05
    Napnenko przerywa akcję polskiej reprezentacji. Wznowimy grę pod bramką Ukrainy.

17:52
    Ukraina powraca do gry w pełnym zestawieniu.

17:22
    Mocny, ale niecelny strzał Kolusza. Guma przelatuje tuż obok bramki Napnenki.

16:30
    Polacy wyrzuceni z tercji ataku.

15:52
    Zabłudowsky na ławce kar za przeszkadzanie. Polska po raz pierwszy zagra w przewadze.
    Ołeksandr POBEDONOSTSEW - 1:1

15:28
    Bramkę zdobył OŁEKSANDR POBEDONOSTSEW.

GOL! Niestety Ukraina wykorzystuje grę w przewadze. Warłamow podał pod niebieską do OŁEKSANDRA POBEDONOSTSEWA, który przepięknym strzałem z nadgarstka w samo okienko pokonuje Odrobnego. 1:1.

14:53
    Dwie minuty za atak łokciem otrzymał Urbanowicz. Ukraina ponownie w przewadze.

14:45
    Sygnalizowana kara dla Polski.

14:20
    Bardzo dobra interwencja polskiego golkipera po groźnym uderzeniu Ramazanowa.

13:53
    Uwolnienie po stronie polskiej. Wycofanie gry pod bramkę Odrobnego.

13:11
    Rompkowski w ostatniej chwili blokuje strzał Zacharowa. Mamy przerwę w grze.

12:03
    Coraz bardziej aktywna gra Ukrainy w ofensywie. Odrobny nie może narzekać na brak pracy.

11:13
    Ładna akcja Polski zakończona mocnym strzałem Kolusza. Broni Napnenko.

10:30
    Zacharow mocno z okolic niebieskiej. Guma odbija się jednak od bandy za bramką Odrobnego.
    Maciej URBANOWICZ - 1:0

9:14

GOOOL! Polacy otwierają wynik spotkania! Świetny najazd MACIEJA URBANOWICZA na ukraińską bramkę. Reprezentant Polski strzałem pod parkany pokonuje Napnenkę i mamy 1:0!

8:34
    Polacy nie spuścili z tonu. Więcej czasu na grę z krążkiem otrzymali teraz Ukraińcy.

7:03
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie ze strony obydwu drużyn.

6:29
    Świetne zagranie Bagińskiego przed bramkę do Urbanowicza! Cudem bronią się Ukraińcy!

6:04
    Odrobny pewnie wyłapuje gumę po strzale Blagija z nadgarstka.

5:11
    Mocny strzał Borysenki, guma ląduje jednak nad bramką Odrobnego.

4:40
    Chaotyczna gra polskiej reprezentacji. Pierwsze minuty spotkania niezbyt ciekawe.

3:40
    Urbanowicz oddaje pierwszy strzał na ukraińską bramkę. Napnenko jednak dobrze broni.

3:18
    Polacy na lodzie już w pełnym zestawieniu.

2:44
    Pierwsza dobra interwencja Odrobnego po strzale jednego z ukraińskich napastników.

2:03
    Ukraińcy jeszcze bez strzału w tej grze w przewadze,

1:50
    Polacy wyprowadzają krążek z własnej tercji obronnej. Dobry początek tej gry w osłabieniu w naszym wykonaniu.

1:18
    Dwie minuty kary dla Dutki za rzucenie na bandę. Ukraina zagra w przewadze.

0:40
    Pierwsza niezbyt udana próba ataku Polaków. Guma w posiadaniu Ukraińców.

0:01
    Rozpoczynamy dzisiejsze spotkanie! Pierwsze wznowienie dla Polski!

00:01

Polska: Odrobny – Bagiński, Bryk, Chmielewski, Dutka, Dziubiński, Galant, Guzik, Kalinowski, Kapica, Kolusz, Kowalówka, Noworyta, Pasiut, Pociecha, Rompkowski, Urbanowicz, Wajda, Wanacki

Ukraina: Napnenko (Zacharczenko) – Riabenko, Pabiedonoscew, Blagij, Ramazanow, Warłamow – Ałeksiuk, Nawarenko, Nimenko, Bondiarew, Donika – Tołstuszko, Borysenko, Zabłudowsky, Gnidenko, Borysenko – Szczerbatiuk, Kuzmyk, Ljajka, Czernenko, Zacharow

Sędziowie: Mayer (ROM), Lehel (HUN) – Kasprzyk, Polak (POL).

Zawodniki pojawili się już na lodzie!

Początek meczu za ok. 15 minut.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Faworytów tego starcia należy upatrywać w reprezentacji Polski, która na przestrzeni ostatnich miesięcy spisuje się coraz lepiej. Oby podobnie było w dzisiejszym spotkaniu.

Reprezentacja Ukrainy w ostatnim roku z pewnością straciła na sile. Wszystko przez trwającą wojnę w Donbasie, przez którą zawieszona została liga ukraińska, a także Donbas Donieck wycofał się z rozgrywek KHL.

Najbardziej ciekawie dla polskich kibiców zapowiadają się starcia z Ukrainą i Węgrami. Te dwie drużyny będą naszymi rywalami na tegorocznych Mistrzostwach Świata Dywizji 1A w Krakowie i będzie to ostatnia okazja na zmierzenie swoich sił z tymi dwoma kadrami przed MŚ.

Czas na tegoroczny turniej EIHC w Polsce. Ostatnia tego typu impreza zakończyła się zwycięstwem reprezentacji Polski w Budapeszcie. Teraz Polacy zmierzą się na własnym lodzie z reprezentacjami Ukrainy, Węgier oraz Rumunii.

Turniej Euro Ice Hockey Challenge w Toruniu, spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski i reprezentacja Ukrainy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 10. Urbanowicz, 24. Kapica (Dutka, Pociecha), 24. Kowalówka (Bagiński, Noworyta), 49. Urbanowicz (Noworyta, Bagiński), 52. Kapica (Pociecha), 64. Dutka (Chmielewski, Dziubiński) – 16. Pobedonostsew (Warłamow, Blagij), 20. Nimenko (Donika), 22. Nawarenko (Donika, Tołstuszko), 29. Ałeksiuk (Bondiarew, Nawarenko), 33. Donika (Ałeksiuk, Nawarenko)

Polska: Odrobny (od 33:45 Radziszewski) – Bagiński, Bryk, Chmielewski, Dutka, Dziubiński, Galant, Guzik, Kalinowski, Kapica, Kolusz, Kowalówka, Noworyta, Pasiut, Pociecha, Rompkowski, Urbanowicz, Wajda, Wanacki

Sędziowie: Mayer (ROM), Lehel (HUN) – Kasprzyk, Polak (POL)