Bydgoszcz – Siedlce 75:70 (koniec) | Rybnik – Ślęza Wrocław 64:72 (koniec) | AZS Lublin – Kraków 61:103 (koniec)
Glucose ROW Rybnik
64:72 (18:21, 34:36, 46:53)
1 KS Ślęza Wrocław
Sobota 07.02.2015, 17:30 • Hala MOSiR w Rybniku-Boguszowicach • Tauron Basket Liga Kobiet

Koniec! Po fantastycznym spotkaniu Ślęża Wrocław wywozi dwa cenne punkty z hali w Boguszowicach. Końcówka spotkania to istny spektakl fauli. Dziękujemy państwu za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe! (19:12:06)

40:00
    Koniec meczu. (64:72)

39:58
    Ostatnie sekundy meczu. Tu już chyba nic się nie zmieni... (64:72)

39:55
    Tym razem przewinienie popełniają koszykarki w białych strojach. Ślęża praktycznie pewna wygranej... (64:72)

39:42
    Czas dla zespołu Kazimierza Mikołajca. (64:70)

39:42
    Wrocławianki dały się złapać na faul. Metcalf ponownie zamienia rzuty osobiste na dwa punkty! (64:70)

39:37
    Kolejny faul przyjezdnych. Mecalf 2/2. (62:70)

39:18
    Kolejne punkty lądują na koncie przyjezdnych. To już chyba koniec meczu dla gospodyń.... (60:70)

39:10
    Faul rybniczanek. Pawlak w 100% wykorzystuje rzuty osobiste. (60:68)

39:04
    Próba Motyl za 3 punkty. Niecelnie i piłka w rękach wrocławianek. (60:66)

38:58
    Czas dla trenera Mikołajca.

38:57
    Ponownie trafiają do kosza przyjezdne. Sześć punktów przewagi. (60:66)

38:36
    Wrocławianki odskakują na dwa punkty. (60:64)

38:21
    Rybniczanki stosują tę samą metodę. Trzy punkty! (60:62)

38:08
    Zaskakuje Player, która trafia za 3 punkty. (57:62)

37:53
    Przewinienie gospodyń. (57:59)

37:24
    ROW Rybnik – 3 faule. Ślęża – 4. Trener Szwej daje wskazówki, aby "brać rybniczanki na faule".

37:12
    Błąd 24 sekund Ślęży. ROW przed szansą. (57:59)

36:57
    To co robią koszykarki z Rybnika w obronie to jest poezja! Metcalf przechwytuje i umieszcza piłkę w koszu! (57:59)

36:28
    Rymarenko myli się dwukrotnie. (55:59)

36:28
    Genialny przechwyt Kateryny Rymarenko. Ukrainka faulowana w ataku, dwa rzuty osobiste. (55:59)

36:01
    Metcalf trafia celnie tylko raz. (55:59)

36:01
    Rajd pod kosz Metcalf zatrzymany. Dwa rzuty osobiste dla ROW-u Rybnik. (54:59)

35:41
    Niekryta Leciejewska nie wykorzystuje tego atutu i pudłuje. (54:59)

35:37
    Znów nerwowo na parkiecie. Sędzia wskazuje na piłkę dla Ślęży. (54:59)

35:11
    Metcalf do Mingo i tylko 5 punktów straty ROW-u. (54:59)

34:15
    Wrocławianki nie pozostają dłużne. Pawlak i dwa "oczka" dla Ślęży. (52:59)

34:08
    Strata w ataku Ślęży, co błyskawicznie wykorzystuje Leah Metcalf. Fantastyczny rajd i dwa punkty. (52:57)

33:49
    Czas dla przyjezdnych.

33:49
    Trzy punkty zdobywa Rymarenko. (50:57)

33:24
    Leah Metcalf wykonuje jeden celny rzut osobisty. (47:57)

33:24
    Brzydko faulowana była Metcalf, co skutkuje rzutami osobistymi. (46:57)

32:54
    Niekryta Radwan nie zdobywa punktów. (46:57)

32:46
    Drugi faul gospodyń w ostatniej kwarcie. (46:57)

32:17
    Pawlak nękana przez Henry. (46:57)

32:17
    Czas dla drużyny Glucose ROW Rybnik.

32:01
    Zawodniczki w czerwonych strojach dopięły swego. 13 punktów przewagi, Ślęża co raz bliżej wygranej w tym spotkaniu. (46:57)

31:43
    Dobrze bronią koszykarki w białych strojach, ale to jeszcze nie koniec akcji gości. (46:55)

31:19
    Linie boczną przekroczyła Rymarenko. Piłka dla Ślęży. Wznawia Ross. (46:55)

30:55
    Magdalena Leciejewska trafia za trzy punkty! (46:55)

30:30
    Ryzykownie przyjezdne. To się nie opłaciło. Piłka dla ROW-u. (46:53)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (46:53)

Za nami już trzecia kwarta spotkania Glucose ROW Rybnik ze Ślężą Wrocław. Rybniczanki mają 10 minut na odrobienie strat. Ślęża jest wyraźnie "w gazie".

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (46:53)

29:59
    Ze swojej połowy rzuca piłkę Nwagbo. Niewiele brakowało... (46:53)

29:49
    Wrocławianki trafiają i mają już 7 punktów przewagi. (46:53)

29:37
    Gwizdy na hali. Sędzia wskazuje na piłkę dla gości.

29:07
    Dwa razy celnie Mingo. (46:51)

29:07
    Fauluje Leciejewska. Czwarte przewinienie koszykarek w czerwonych strojach. Mingo przed swoją szansą. (44:51)

28:55
    Schodzą Stelmach i Rymarenko. Na parkiecie Mingo i Radwan.

28:37
    Tymczasem Ślęża zdobywa 3 punkty! (44:51)

28:02
    Po raz czwarty pod koszem wrocławianek mylą się gospodynie. Ależ fatalna seria! (44:48)

27:34
    Player świetnie pod koszem i Ślęża ma 6 punktów przewagi. (44:48)

27:01
    Pudłuje Stelmach! Jęk zawodu na trybunach rybnickiej hali. (44:46)

26:41
    Bezbłędna jest w tym wypadku Ross. (44:46)

26:41
    Kolejne, piąte przewinienie zawodniczek ROW-u. Do rzutów osobistych podchodzi Ross. (44:44)

26:19
    Źle rozegrana akcja podopiecznych trenera Mikołajca. Piłka dla wrocławianek. (44:44)

25:57
    Zawodniczka Ślęży nie trafia ani razu! Cóż za mecz w Rybniku! Co raz ciekawiej! (44:44)

25:57
    Faulują po raz czwarty koszykarki w białych strojach. Rzuty osobiste będzie wykonywać Chineze Nwagbo. (44:44)

25:50
    Problem z zegarem na hali w Boguszowicach. Czas 24 sekund skończył się dla ROW-u, kiedy w posiadaniu piłki były przyjezdne.

25:39
    Najpierw Stelmach, a potem Henry mylą się pod koszem. (44:44)

25:21
    Na kontach obu ekip po 3 faule. Do końca kwarty pozostały 4 minuty i 39 sekund.

25:21
    Mamy remis w spotkaniu, o czas prosi trener Ślęży – Krzysztof Szwej. (44:44)

25:10
    Za dwa trafiają gospodynie. (44:44)

24:31
    Ross – akcja 2+1. (42:44)

24:24
    Henry do Mingo. Błąd i nie ma punktów. (42:41)

24:07
    Nwagbo punktuje za dwa. (42:41)

23:42
    Duży chaos na parkiecie. Pełno źle zorganizowanych akcji, błędy, przewinienia. Czyżby w grę wkradła się nerwowość?

23:01
    Rymarenko fantastycznie przechwyciła piłkę, zagrała do Metcalf, lecz ta się myli. (42:39)

21:49
    Po raz kolejny za 3 rzucają gospodynie. (42:39)

21:25
    Henry dorzuca dwa punkty na konto ROW-u Rybnik. (39:39)

21:25

21:07
    Leciejewska trafia tylko jeden raz. (37:39)

21:07
    Faul i osobiste dla Leciejewskiej. (37:38)

20:42
    Trzema punktami odpowiadają rybniczanki. (37:38)

20:35
    Nwagbo zdobywa pierwsze dwa punkty w trzeciej kwarcie. (34:38)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (34:36)

Za chwilę początek trzeciej kwarty. Szykują się kolejne emocjonujące minuty na hali w Rybniku!

Po dwóch kwartach mamy dwu punktowe prowadzenie gości z Wrocławia. Rybniczankom udało nadrobić się stratę punktową. Niezwykle ciekawie zapowiada się druga połowa rywalizacji.

20:00
    Druga kwarta skończona. (34:36)

19:57
    Na 3 sekundy przed syreną trafia Henry! (34:36)

19:27
    Co się dzieje pod koszem ROW-u. Strata, niecelny rzut, ponowny rzut, znowu strata. Całkowity chaos kończy się piłką z autu dla Glucose ROW Rybnik. (32:36)

18:55
    Zaledwie jeden raz trafia Player. Amerykanka jest już zmęczona, co wyraźnie widać. (32:36)

18:55
    Faulują rybniczanki w obronie. Player przed szansą zdobycia dwóch punktów. (32:35)

18:52
    Fatalnie podała Drey Mingo. Przechwyt Player. (32:35)

18:30
    Bardzo przemyślana akcja wrocławianek. Punktuje Leciejewska. (32:35)

18:09
    Perfekcyjnie Mingo – 2/2. (32:33)

18:09
    Przewinienie Leciejewskiej. Dwa rzuty osobiste dla Drey Mingo. (30:33)

17:55
    Faul w ataku Ślęży. Przy piłce Henry. (30:33)

17:35
    Magdalena Leciejewska nie myli się podczas swojej próby. (30:33)

17:35
    Przewinienie popełniła Henry. Rzuty osobiste dla Leciejewskiej. (30:31)

17:24
    Niewiele brakowało a na prowadzenie wyszłyby koszykarki ROW-u. Myli się jednak Mingo. (30:31)

16:56
    Zwodzi Player, ale nie trafia. Sygnalizuje faul, lecz sędzia jest nieugięty. (30:31)

16:35
    O czas prosi trener Ślęży – Krzysztof Szwej. (30:31)

16:35
    Trzy punkty zdobywa Katarzyna Motyl. Ależ emocje na hali w Rybniku! Gospodynie wzięły się do roboty i odrabiają punkty. Ślęża prowadzi zaledwie jednym punktem! (30:31)

16:14
    Henry po raz pierwszy trafia w tym meczu! (27:31)

16:09
    Player zdobywa dwa "oczka". (25:31)

15:50
    Kapitalnie blokuje podanie Henry! Aut dla Ślęży. (25:29)

15:32
    Faulują przyjezdne. To już ich trzecie przewinienie w tej kwarcie. (25:29)

14:52
    Rybniczanki odpowiadają celny lay-up'em za dwa. (25:29)

14:47
    Punktuje Świeżok. (23:29)

14:12
    Wchodzi Świeżok (Ślęża Wrocław).

14:05
    Pierwsze 3 punkty dla ROW-u. Trafienie zalicza Katarzyna Motyl. (23:27)

13:42
    Schodzi Nwagbo, wchodzi Czarnecka.

13:40
    Nwagbo uwalnia się z sideł rybniczanek, lecz minimalnie się myli. (20:27)

13:16
    Na parkiet wchodzi Angelica Henry (ROW Rybnik). (20:27)

13:16
    Leah Metcalf ponownie pudłuje. (20:27)

13:09
    Przerwa w grze. O czas prosi trener Kazimierz Mikołajec.

13:09
    W końcu punkty. Po serii bez trafień obu ekip Leciejewska dorzuca dwa punkty na rzecz Ślęży. (20:27)

12:28
    Pudłuje Player. Nieudaną akcję wykonują też rybniczanki. (20:25)

12:11
    Błąd w ataku popełnia Radwan. Gospodynie tracą piłkę. (20:25)

11:42
    Nie trafia Metcalf. (20:25)

11:26
    Faul w ataku Ślęży. Z autu rozpocznie Radwan. (20:25)

11:00
    Ponownie Ross trafia za dwa. Genialna forma na początku drugiej kwarty tej zawodniczki! (20:25)

10:48
    Mingo trafia za dwa. (20:23)

10:14
    Ross punktuje. Dwa oczka na koncie. (18:23)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (18:21)

Po pierwszej kwarcie niewielkie prowadzenie przyjezdnych. Co przyniesie druga tura spotkania?

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (18:21)

9:58
    Świetnie rozgrywają tę akcję koszykarki Ślęży. Mamy pierwszy rzut zza linii trzech punktów w tym meczu! (18:21)

9:58
    Ślężanki atakują, ale Motyl wybija piłkę na aut. Pozostały 2 sekundy... (18:18)

9:29
    Tylko jeden celny rzut notuje Rozwadowska. (18:18)

9:29
    Przewinienie zawodniczki Glucose ROW Rybnik. Do osobistych podchodzi Rozwadowska. (18:17)

9:17
    Równo z syreną trafiają gospodynie! (18:17)

8:54
    Mistygacz zdobywa swoje pierwsza dwa punkty w meczu. (16:17)

8:30
    Faul i rzut osobisty dla Metcalf. Niecelnie. (16:15)

8:21
    Ukrainka kapitalnie odzyskuje piłkę pod własnym koszem. Świetna dyspozycja zawodniczki ROW-u! (16:15)

8:15
    Rymarenko ponownie za dwa! (16:15)

7:53
    Piłka dla ROW-u. Przyjezdne sugerują, że Leciejewska była faulowana. Nerwowo przez chwilę na parkiecie. Sędzia Kom Njilo uspokaja. (14:15)

7:17
    Przyjezdne rewanżują się lay-up'em za dwa punkty. (14:15)

6:52
    Katarzyna Motyl podaje świetnie ustawionej Rymarenko. Kolejne punkty dla rybniczanek. (14:13)

6:40
    Leciejewska dobrze blokowana. Nie ma punktów dla ekipy z Wrocławia. (12:13)

5:51
    Nwgabo odpowiada. Celny lay-up za dwa. (12:13)

5:46
    Drey Mingo w 100% wykorzystuje rzuty osobiste. Dwa punkty na konto gospodyń. (12:11)

5:46
    Faul w obronie Ślęży. To już czwarte przewinienie gości. (10:11)

5:34
    Przewinienie gości. Wznawia Motyl. (10:11)

5:25
    Mingo odpowiada. Dwa punkty. (10:11)

5:08
    Nwgabo wykorzystuje przysługujące jej rzuty osobiste. (8:11)

5:08
    Na parkiecie pojawia się Leciejewska.

4:24
    Kolejne punkty dla przyjezdnych. (8:9)

4:08
    Rybniczanki rewanżują się trafieniem za dwa punkty. (8:7)

3:53
    Koszykarki z Wrocławia prowadzą jednym punktem po dobrze rozegranej akcji. (6:7)

3:30
    Radwan nie trafia, ale dobija Rymarenko. (6:5)

3:19
    Niecelnie rzuca Player. (4:5)

3:00
    Metcalf zagrywa do Mingo. Ta jednak źle przyjmuje i rozpoczynają zawodniczki Ślęży. (4:5)

2:40
    Śnieżek. Akcja 2+1. (4:5)

2:40
    Śnieżek trafia do kosza. Była faulowana. Rzut osobisty. (4:4)

2:14
    Strata koszykarek ROW-u, nie wykorzystuje tego Nwagbo. (4:2)

1:50
    Rymarenko zachowuje zimną krew pod koszem i zdobywa dwa punkty. (4:2)

1:29
    Faul w ataku przyjezdnych. Piłka dla gospodyń. (2:2)

1:04
    Rymarenko przechwytuje piłkę, zagrywa do Motyl i mamy remis! (2:2)

00:21
    Pierwsze punkty dla Ślęży. (0:2)

00:05
    Radwan traci piłkę pod koszem. (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Za dosłownie kilkadziesiąt sekund początek emocji w Rybniku. Czy po 59 dniach bez meczu na własnej hali rybniczanki staną na wysokości zadania? Czy Ślęża zrehabilituje się po porażce w Siedlcach? Odpowiedź poznamy już za nieco ponad godzinę!

Rozpoczęła się oficjalna prezentacja obu ekip. Po jej zakończeniu koszykarki będą miały do wykorzystania 4 minuty na dokończenie rozgrzewki.

Do meczu pozostało niespełna 10 minut. Całkiem sporo kibiców na trybunach. Szykuje nam się interesujące widowisko. Zostańcie państwo z lajfy.com

Tak prezentują się składy obu drużyn:

Glucose ROW Rybnik:

Trener: Kazimierz Mikołajec
    Asystent trenera: Adam Rener

1. KS Ślęża Wrocław:

Trener: Krzysztof Szwej

Do gospodyń dołączyły przyjezdne. Obie ekipy przygotowują się do spotkania, które rozpocznie się za dokładnie 27 minut.

Na parkiecie pojawiły się już koszykarki miejscowego ROW-u. Zawodniczki rozpoczęły rozgrzewkę.

Jesteśmy na hali w Rybniku-Boguszowicach, gdzie za nieco ponad 30 minut rozpocznie się pojedynek Glucose ROW Rybnik ze Ślężą Wrocław. Kibice powoli zmierzają na trybuny.

Już teraz gorąco państwa zapraszamy na relację z hali w Rybniku-Boguszowicach. Mecz zapewne dostarczy nam wielu emocji, zatem bądźcie państwo z nami. Relacja tylko na lajfy.com

Nawet w przypadku wygranej, Glucose ROW Rybnik nie ma szans na wyprzedzenie w rankingu drużyny z Polkowic. Z kolei ewentualna wygrana zespołu Ślęży mogłaby sprawić, iż zespół z Wrocławia będzie klasyfikowany o jedną lokatę wyżej. Od tego jednak zależy, jakimi rezultatami zakończą się spotkania MKK Siedlce oraz Pszczółki Lublin.
    Rzućmy okiem, jak aktualnie prezentuje się tabela Basket Ligi Kobiet:

Od ostatniego spotkania obu ekip doszło do kilku zmian. Zdecydowanie wzmocnił się klub z Wrocławia. Do składu dołączyła m.in. Chineze Nwagbo, która odeszła z Artego Bydgoszcz. Amerykańska koszykarka broniła również barw KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Nie jest to jednak jedyne wzmocnienie Ślęży Wrocław. Skład uzupełniły Paulina Rozwadowska, Adrianna Ross, oraz Magdalena Leciejewska, która jest przecież niezwykle utytułowaną reprezentantką naszego kraju.

Magdalena Leciejewska. Źródło: 0.s.dziennik.pl
    Pierwsze zderzenie obu ekip miało miejsce podczas 6 kolejki. Wówczas na hali we Wrocławiu lepsze okazały się zawodniczki z Rybnika, które po istnym dreszczowcu wygrały dwoma punktami (80:82)!

Liderką teamu z Wrocławia jest bez zwątpienia Jhasmin Player. Amerykanka trafiając do kosza zdobyła już w tych rozgrywkach 342 punkty. To jej najbardziej powinny obawiać się rybniczanki.

źródło: slezawroclaw.pl
    Spotkania na pewno nie mają zamiaru odpuścić przyjezdne. Zespół Ślęży Wrocław przegrał swój ostatni mecz w Siedlcach i z pewnością szuka okazji do odbicia sobie ostatniej ligowej porażki.

Do tej pory najwięcej punktów dla drużyny Kazimierza Mikołajca zdobyła Leah Metcalf. Amerykanka na swoim koncie zebrała 240 punktów w 14 meczach. Jej skuteczność rzutów za 3 punkty wynosi 33,3%. Zawodniczka w tym sezonie spędziła już na parkiecie ponad 460 minut. To druga najczęściej grająca koszykarka w zespole gospodyń. Najdłużej na parkiecie grała Kataryna Rymarenko. Ukrainka ma za sobą 522 minuty spędzone na parkiecie w BLK.

Leah Metcalf, źródło: przeglądsportowy.pl
    Nie potwierdziła się diagnoza o złamanej, lub pękniętej kości nosowej u Katarzyny Motyl. Zawodniczka, która jeszcze sezon temu grała w drużynie z Konina, zderzyła się z Gintare Petronyte podczas pojedynku ROW-u z Wisłą Can-Pack Kraków.

- Na szczęście nie stwierdzono żadnego złamania, ani pęknięcia nosa, wiec oprócz siniaków i bólu nic strasznego się nie dzieje. Czuję się już lepiej i myślę, że z dnia na dzień ból będzie ustępował, ale co najważniejsze, nie ma przeciw wskazań bym mogła zagrać w najbliższym meczu – poinformowała Motyl na oficjalnej stronie Glucose ROW Rybnik.

źródło: przegladsportowy.pl
    Ostatni mecz w Basket Lidze Kobiet zakończył się dla rybniczanek sromotną klęską. Zawodniczki trenera Kazimierza Mikołajca uległy liderowi rozgrywek – Wiśle Can-Pack Kraków. Ekipa ze Śląska uzbierał w tym meczu aż o 61 punktów mniej, niż gospodynie z Krakowa.

Po rozegraniu 5 wyjazdowych meczy, koszykarki Glucose ROW Rybnik powracają na własną halę. Dokładnie 59 dni temu zawodniczki ROWu zmierzyły się na własnym obiekcie z CCC Polkowice. Wówczas lepsze okazały się przyjezdne, które zwyciężyły w stosunku 78:66.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Bartosz Bednarek

Glucose ROW Rybnik: 7. Jasiulewicz, 8. Zielonka, 10. Rymarenko, 12. Stelmach, 13. Oskwarek, 16. Motyl, 21. Henry, 22. Dzierbicka, 24. Mingo, 25. Metcalf, 32. Radwan, 44. Paździerska
    1 KS Ślęza Wrocław: 5. Leciejewska, 9. Mistygacz, 12. Nwagbo, 13. Czarnecka, 14. Rozwadowska, 18. Głocka, 22. Player, 24. Pawlak, 25. Śnieżek, 33. Ross

Sędziowie: Bieńkowski, Kom Njilo, Wierzman
    KWarty: 18:21, 16:15, 12:17, 18:19