AC Milan – Empoli 1:1 (koniec) | Torino – Cagliari 1:1 (koniec) | Genoa – Hellas Verona 5:2 (koniec)
Atalanta – Inter 1:4 (koniec) | Udinese – Lazio 0:1 (koniec) | AS Roma – Parma 0:0 (koniec)
Chievo – Sampdoria 2:1 (koniec) | Cesena – Juventus 2:2 (koniec)
Chievo Verona
2:1 (2:0)
UC Sampdoria
Niedziela 15.02.2015, 18:00 • Marc'Antonio Bentegodi, Verona • Włoska Serie A

Kontynuujemy weekend z 23 kolejką Serie A. Przed nami spotkanie Chievo Verona vs. UC Sampdoria. Faworytem tego pojedynku wydają się być przyjezdni.

Zespół Chievo Verona plasuje się obecnie na odległym, 17 miejscu w tabeli Serie A. Jeszcze niedawno drużyna ta znajdowała się w sferze spadkowej. Ostatnie mecze zmieniły nieco sytuację klubu. Klub z Werony zdołał w poprzedniej kolejce pokonać najsłabszą w lidze Parmę 0:1. Wcześniej, drużyna ta uległa takim ekipom jak Juventus Turyn, czy AFC Fiorentina.

źródło: upload.wikimedia.org

Punkty gospodarzom są potrzebne jak tlen. Chyba nikt nie ma co do tej teorii obiekcji. Jeśli piłkarze z Werony nie będą zbierać punktów w najbliższych meczach, niewątpliwe, że ponownie wylądują w strefie barażowej. Ostatnie zwycięstwo nad Parmą tchnęło trochę nadziei w drużynę.

Sampdoria Genua sklasyfikowana jest na wysokiej, piątej lokacie Serie A. Pomimo okazałego dorobku punktowego, zespół z Genui wygrał swój ostatni mecz dopiero w 19 kolejce. Dużą wpadką zakończył się pojedynek z FC Torino, w którym to zespół Sampdorii przegrał aż 5:1.

źródło: dobredruzyny.pl

Goście z Genui w meczach takich jak ten muszą inkasować komplet punktów. W przeciwnym razie, "Blucerchiati" będą się musieli pożegnać z pozycją w czołówce. Okaki, De Vitis, Cacciatore, Rizzo, Munoz i Romero. To okazała lista graczy przyjezdnych, którzy nie wystąpią w tym spotkaniu. Szanse dla Chievo nieco się zwiększają.

W kadrze Sampdorii Genua znajduje się Polak, Paweł Wszołek. Szanse na występ naszego rodaka są nikłe, bowiem z reguły 90 minut spotkania spędza on na ławce rezerwowych. Swój ostatni 44-minutowy występ zanotował w 17 kolejce w meczu z Lazio Rzym.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Serie A powinna zagwarantować nam emocjonujące 90 minut. Serdecznie zapraszamy na lajfy.com

Chievo Verona: Bizzarri – Frey, Gamberini, Cesar, Zukanovic, Schelotto, Izco, Hetemaj, Birsa, Paloschi, Botta
    Rezerwowi: Bardi, Biraghi, Christiansen, Cofie, Fetfatzidis, Gamberini, Matiello, Paloschi, Pellissier, Pozzi, Sardo, Seculih

UC Sampdoria: Viviano – Wszołek, Silvestre, Romagnoli, Mesbah, Obiang, Palombo, Duncan, Correa, Bergessio, Eto'o
    Rezerwowi: Coda, De Silvestri, Djordjević, Eder, Frison, Ivan, Marchionni, Massolo, Muriel, Obiang, Regini, Soriano.

Piłkarze obu drużyn już boisku!

1

1
    Goście rozgrywają piłkę w okolicy linii środkowej boiska.

2
    Gol dla Chievo!
    Mocne rozpoczęcie gospodarzy! Zza linii pola karnego gości uderzał MARIANO IZCO, Viviano interweniował tak nieporadnie, że piłka wpadła do siatki! Chievo prowadzi 1:0!
    Mariano IZCO - 1:0

4
    Wiele niedokładności z obu stron. Walka o piłkę toczy się w środku pola.

6
    W odpowiedzi goście. Acquah zagrywa niedokładnie do partnera i piłka ponownie w posiadaniu Chievo.

7
    Znakomita szansa na wyrównanie. Kombinacyjna akcja drużyny przyjezdnej, ale świetnie "przeczytał" zamiary rywali Bizzarri i zdołał w porę wyjść z bramki i "skrócić kąt".

8
    W kontrataku gospodarze, ale znakomicie Schelotto blokuje Wszołek i od własnej bramki rozpocznie Viviano.

10
    W ataku pozycyjnym goście, piłkarze Chievo ustawiają się na własnej połowie.

11
    Strata gości, akcja szybko przenosi się pod bramkę przyjezdnych. Z dystansu uderzał Meggiorini, ale jego płaski strzał bardzo niecelny.

12
    Szansa Samuela Eto'o, jednak Kameruńczyk znakomicie blokowany przez stopera Chievo.

13
    Bardzo dobrze "zagęścili" pole przed własną bramką gospodarze, w efekcie jeden z zawodników Sampdorii zagrał niedokładnie i piłkę złapał Bizzarri.

14
    Faulowany w środku pola Correa, będzie stały fragment gry dla zawodników grających dziś w czerwonych kompletach.

15
    Z "wykorzystaniem" Viviano rozgrywają piłkę goście.

15
    Zbyt długo zwlekał z uderzeniem na bramkę rywali Bergessio, ostatecznie przejęli piłkę gospodarze.

16
    Bardzo mocne i bardzo niecelne uderzenie z dystansu Duncan.

17
    Zablokowane dośrodkowanie z prawej strony Wszołka, corner dla przyjezdnych.

18
    Dochodząca piłka z pod chorągiewki zagrana przez Duncana, z trudem piąstkuje Bizzarri, będzie kolejny rożny dla gości.

19
    Tym razem "krótko" rozegrany rzut rożny. Dośrodkowanie Mesbaha przed bramkę gospodarzy, ale poradzili sobie z nim piłkarze Chievo.

20
    Kolejna dobra interwencja Wszołka. Tym razem były zawodnik Polonii Warszawa wywalczył rzut z autu w starciu z Meggiorinim.

22
    Correa do Eto'o, ale bardzo niedokładnie i z linii bocznej wznowią grę gospodarze.

23
    Na małej przestrzeni wymieniają podania goście, bardzo dobrze w defensywie przesuwają się zawodnicy Chievo Verona.

24
    Zbyt głębokie dośrodkowanie przed bramkę gości, piłka ląduje w "koszyczku" Viviano.

26
    Z tyłu zaatakowany Palombo, rzut wolny dla Sampdorii.

27
    Od kilku minut niewiele dzieje się na placu gry. Goście cały czas próbują stworzyć sobie sytuację pod bramką Bizzarriego, ale jak na razie bardzo pewnie w defensywie grają wszyscy zawodnicy Chievo.

28
    Fauluje na skrzydle Wszołek, stały fragment gry dla gospodarzy.

29
    Eto'o teraz w roli rozgrywającego. Jego podanie do Palombo "w tempo", ale na spalonym był pomocnik gości.

31
    Walka o piłkę Birsy i Duncana. Ostatecznie według sędziego Peruzzo faulował ten drugi i rozpoczną od rzutu wolnego miejscowi.

33
    Na własnej połowie boiska rozgrywają teraz piłkę gospodarze.

34
    Acquah popchnął Hetemaja "po gwizdku", Peruzzo nie reaguje.

35
    Pięć strzałów w światło gospodarzy, tylko trzy po stronie gości.

37
    Kontratak gości zainicjowany przez Palombo. Jednak cała akcja straciła na szybkości i zdążyli wrócić przed własną bramkę gospodarze.

39
    Znakomita kontra Chievo, która zaczęła się po błędzie Wszołka! Na bramkę Viviano popędził ile tchu w płucach RICCARDO MEGGIORINI, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce Sampdorii!
    Riccardo MEGGIORINI - 2:0

41
    Na połowie rywala piłkę rozgrywają przyjezdni.

43
    Bardzo niedokładne dośrodkowanie z lewej strony Schelotto, od bramki wznowi grę Viviano.

45
    Faulowany Bergessio. Będzie szansa przed przerwą z rzutu wolnego dla gości, do piłki podchodzi Palombo.

45
    Dośrodkowanie Palobmo zablokowane, z pod chorągiewki wznowią grę przyjezdni.

45
    Jedną minutę dolicza sędzia główny do pierwszej połowy.

45+1

Po pierwszej połowie Chievo prowadzi 2:0. Szybko strzelona bramka przez gospodarzy "ustawiła" trochę mecz. Goście starali się doprowadzić do wyrównania, błąd Wszołka wykorzystał Meggiorini i Sampdoria w drugiej połowie musi zagrać "o niebo" lepiej, aby na stadionie Marc'Antonio zdobyć choćby jeden punkt.
    Kilkanaście minut przerwy i rozpocznie się druga odsłona spotkania, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Correa, na boisku pojawia się Muriel.

48
    Wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny Wszołek, ale Duncan bardzo niedokładnie dośrodkował piłkę przed bramkę Bizzarriego.

50
    W okolicy linii środkowej boiska piłkę rozgrywają zawodnicy drużyny przyjezdnej.

51
    Z prawej strony centrował Meggiorinii, ale jego próba dogrania futbolówki przed bramkę Viviano zablokowana.

52
    Szansę na drugie trafienie miał teraz Riccardo Meggiorini, ale dobrze "przeczytał" grę bramkarz gości i nie pozwolił napastnikowi Chievo przejąć piłki.

53
    Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych, ale poradzili sobie obrońcy gospodarzy z tym dośrodkowaniem.

53
    Atak pozycyjny Sampdorii, wszyscy piłkarze Chievo "czekają" na rywala na własnej połowie.

54
    Dośrodkowanie z prawej strony Acquah wprost na głowę jednego z piłkarzy miejscowej drużyny.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Mesbah (UC Sampdoria).

56
    Jeszcze jeden corner dla gości. ale zły pomysł miał na jego wykonanie Muriel.

57
    Linia obronna gości jest na około 50 metrze od bramki Bizzarriego. Na wiele pozwalają teraz rywalom gospodarze.

58
    Na "uwolnienie" wybijał teraz Bizzarri, od początku kolejną akcję budują przyjezdni.

59
    Z prawej strony dogrywał piłkę przed bramkę rywali Bergessio, pewna interwencja bramkarza Chievo, który chwyta futbolówkę w rękawice.

60
    Starcie Zukanovića i Wszołka na prawym skrzydle. Ostatecznie od bramki rozpocznie Bizzarri.

60
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Meggiorini, na boisku pojawia się Paloschi.

62
    Skuteczna interwencja Pawła Wszołka pod własną bramką. Polak "zablokował" Botte i od bramki Viviano.

63
    Rzut rożny dla miejscowych, z bramki wychodzi Viviano i pewnie chwyta piłkę w rękawice.

64
    Na własnej połowie boiska futbolówkę rozgrywają piłkarze drużyny przyjezdnej.

65
    Problemy z poruszaniem się po boisku ma Schelotto, szykuje się kolejna zmiana w drużynie gospodarzy.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Acquah (UC Sampdoria).

67
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Schelotto, na boisku pojawia się Mattiello.

68
    Potężne pudło Duncana z przed linii pola karnego, wznowi grę Bizzarri.

69
    Zakręcił teraz rywalem Wszołek, dograł przed bramkę Bizzarriego, ale nie trafił "czysto" w piłkę Mesbah i o wielkim szczęściu mogą mówić teraz piłkarze Chievo!

71
    Jeszcze raz Wszołek prawą stroną. Tym razem zdołał powstrzymać Polaka obrońca gospodarzy, będzie jeszcze corner dla Sampdorii.

72
    Dwa rzuty rożne pod rząd w krótkim odstępie czasu dla gości, ale po żadnym nie zdołali oni stworzyć zagrożenia pod bramką Bizzarriego.

73
    Przerwa w grze, nie podnosi się z murawy Frey, będzie potrzebna pomoc medyczna dla prawego obrońcy Chievo.

74
    Frey opatrywany za linią końcową boiska, wydaje się, że nie będzie konieczna zmiana.

75
    Uderzenie z dystansu Birsy, ale trafił on wprost w dobrze ustawionego Viviano.

77
    Jednak schodzi z boiska kontuzjowany Frey, za niego wprowadzony zostaje Gamberini.

80
    Rzut rożny dla gospodarzy szybko przerwany gwizdkiem przez sędziego Peruzzo, faulował pod bramką rywala Gamberini.

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Hetemaj (Chievo Verona).

83
    Niecałe dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Spieszy się wyraźnie gościom, ale jak na razie sytuacji pod bramką Bizzarriego mają "jak na lekarstwo".

84
    Była szansa na kontratak gospodarzy, ale zbyt długo zwlekał z podaniem Botta i zdążyli wrócić pod własne pole karne piłkarze Sampdorii.

85
    Nie doszedł do piłki Bergessio, od autu wznowią grę zawodnicy Chievo Verona.

87
    Przed szansą stanął teraz Paloschi, ale napastnik gospodarzy "zgubił" piłkę w polu karnym rywali, ostatecznie futbolówka znalazła się w rękawicach Viviano.

89
    Będzie jeszcze jeden corner dla gości, piłkę dośrodkowywał będzie Duncan.

90
    Niedokładne dośrodkowanie z pod chorągiewki, piłka wybita przez zawodników Chievo.

90
    Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+1
    Gol dla Sampdorii!
    Świetne podanie Eto'o do LUSIA MURIELA, ten końcem buta kieruje piłkę do siatki obok interweniującego Bizzarriego!
    Luis MURIEL - 2:1

90+3
    Powoli rozgrywają piłkę gospodarze.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Botta (Chievo Verona).

90+4
    "Puściły" nerwy Romagnoliemu, który ostro zaatakował Birse.

90+4

Chievo Verona zasłużenie wygrywa z Sampdorią 2:1. W dzisiejszym meczu częściej przy piłce byli zawodnicy drużyny przyjezdnej, ale nie przełożyło się to na sytuację pod bramką Bizzarriego. Gospodarze mieli mało sytuacji, ale dzięki wysokiej skuteczności potrafili zamienić je na bramki. Warto docenić dobrą postawę w drużynie Sampdorii Pawła Wszołka, miejmy nadzieję, że "zagości" on na dłużej w podstawowej jedenastce.

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak i zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (19:54:18)