SPR Pogoń – KPR Ruch 33:27 (koniec) | MKS Perła – EKS Start 28:29 (koniec) | Piotrcovia – Arka 27:30 (koniec)
Młyny Stoisław – Zagłębie 24:23 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
24:23 (12:13)
Metraco Zagłębie Lubin
Środa 25.02.2015, 18:30 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNIG Puchar Polski Kobiet

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 24:23. Jednak do dalszych gier awansuje Zagłębie (20:13:41)

60
    Koniec meczu. (24:23)

60
    Gol dla Zagłębia (24:23)

59
    Dwie minuty kary dla Aleksandry Kobyłeckeij (24:22)

57
    Dorota Błaszczyk zdobywa gola od poprzeczki!! W takim momencie!! (24:22)

56
    Aleksandra Kobyłecka przywraca prowadzenie koszaliniankom (23:22)

56
    O czas prosi trener ENERGII AZS (22:22)

56
    Obrusiewicz doprowadza do remisu (22:22)

55
    Łatwa strata gospodyń (22:21)

55
    Kowalczyk łapie piłkę po rzucie Obrusiewicz (22:21)

53
    W tym momencie do dalszych gier awansują przyjezdne. AZS aby przejść dalej musi wygrać minimum trzema bramkami (22:21)

52
    Załęczna nie trafia w bramkę. W TAKIM MOMENCIE coś niesamowitego! (22:21)

52
    Paulina Muchocka i ponownie prowadzenie gospodyń (22:21)

51
    Kaja Załęczna i mamy remis (21:21)

50
    Kobyłecka daje prowadzenie akademiczkom (21:20)

49
    W Koszalinie fani wstają z miejsc i głośno dopingują swoje ulubienice (20:20)

49
    Bożena Karkut prosi o czas dla swojej drużyny (20:20)

49
    Aleksandra Kobyłecka skuteczna z rzutu karnego (20:20)

49
    Dwie minuty kary dla Piechnik. AZS w podwójnej przewadze (19:20)

48
    Karolina Kalska zdobywa gola z rzutu karnego (19:20)

48
    Dwie minuty kary dla Anna Pałgan, a więc kolejna czerwona kartka w dniu dzisiejszym (18:20)

47
    Obrusiewicz, po raz kolejny (18:20)

46
    Obrusiewicz odzyskuje prowadzenie dla swojej drużyny (18:19)

45
    Kalska doprowadza do remisu! (18:18)

44
    Gospodynie walczą, Sylwia Matuszczyk pokonuje Maliczkiewicz (17:18)

43
    Po raz pierwszy z rzutu karnego myli się Kalska (16:18)

43
    Dwie minuty kary dla Kaji Załęcznej (16:18)

43
    Dwie minuty kary dla Pałgan (16:18)

43
    Lubinianki powiększają przewagę (16:18)

41
    Dwie minuty kary dla Ioanny Manoili (16:17)

40
    Paulina Muchocka i kolejny raz jeden gol przewagi Zagłębia (16:17)

40
    Po drugiej stronie kapitalna interwencja Kowalczyk (15:17)

39
    Szybka kontra podanie do Kalskiej, ale ona nie trafia w dogodnej sytuacji (15:17)

38
    Kalska ze skrzydła, ale nie trafia w bramkę (15:17)

37
    Paulina Piechnik i ponownie dwie bramki przewagi Zagłębia (15:17)

36
    Aleksandra Kobyłecka zmniejsza stratę do jednej bramki. W tym samym czasie na boisko powraca Kaja Załęczna (15:16)

36
    Dwie minuty dla Pałgan. ENERGA AZS przez 42 sekundy gra w podwójnej przewadze (14:16)

35
    Kalska bezbłędnie w dalszym ciągu wykorzystuje rzuty karne (14:16)

35
    Kara dla Kai Załęcznej, a jednocześnie kończy się kara dla Paluch (13:16)

34
    Zagłębie prowadzi ponownie różnicą trzech trafień (13:16)

33
    Karolina Kalska zdobywa bramkę z 7 metrów (13:15)

32
    Trzecia kara dwuminutowa dla Paluch, a więc dla tej zawodniczki dzisiejszy mecz się już skończył, w konsekwencji czerwona kartka dla tej piłkarki (12:15)

32
    Ponownie rośnie przewaga Zagłębia (12:15)

31
    Kaja Załęczna otwiera wynik drugiej połowy (12:14)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:13)

Wiele się działo podczas tej pierwszej połowy. Teraz kwadrans przerwy. Jesteśmy pewni, że po zmianie stron emocji nie zabraknie

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:13)

30
    Dorota Błaszczyk ze skrzydła pokonuje Maliczkiewicz (12:13)

29
    Kalska zdobywa kolejnego gola z rzutu karnego (11:13)

29
    Muchocka odpychana przez Piechnik i kolejny rzut karny dla akademiczek (10:13)

28
    Piechnik podwyższa prowadzenie swojego zespołu (10:13)

28
    Siły się wyrównały dwie minuty dla Fornalik (10:12)

27
    Druga dwuminutowa kara dla Paluch (10:12)

27
    Kaja Załęczna ponownie zdobywa gola z "7" metrów (10:12)

26
    Manoila do Muchockiej, a ta zdobywa kontaktowe trafienie (10:11)

24
    Karolina Kalska między nogami Maliczkiewcz (9:11)

23
    Obrusiewicz zdobywa gola z rzutu karnego (8:11)

22
    Karolina Kalska bezbłędna dzisiaj z rzutów karnych (8:10)

21
    Izabela Prudzienica instynktownie odbija piłkę (7:10)

20
    Anna Pałgan podwyższa przewagę rzutem z rzutu karnego (7:10)

18
    Kaja Załęczna w łatwy sposób pokonała Prudzienicę (7:9)

17
    Kolejny raz Kalska skuteczna z rzutu karnego. W krótkim czasie odrobione trzy bramki przez gospodynie (7:8)

17
    Dwie minuty dla Pauliny Piechnik (6:8)

16
    Matuszczyk w szybkiej kontrze zdobywa gola. (6:8)

16
    Kalska ze skrzydła obok bezradnej Maliczkiewicz (5:8)

15
    Rośnie przewaga Zagłębia (4:8)

14
    Kalska bez problemów pakuje piłkę do siatki (4:7)

13
    Faul na Matuszczyk, kolejny karny dla gospodyń. Po raz kolejny Kalska, ale w bramce zostaje Maliczkiewicz (3:7)

13
    Prosta strata Zagłębia (3:7)

12
    Ponownie Maliczkiewicz odbija piłkę nogą po rzucie Muchockiej (3:7)

12
    O czas poprosił trener Edward Jankowski (3:7)

12
    Mimo przewagi gospodyń, to przyjezdne zdobywają bramki. 0:3 dla Zagłębia podczas tego okresu (3:7)

11
    Obrusiewicz z drugiej linii przy samym słupku zmieściła piłkę (3:6)

11
    Maliczkiewicz jest dzisiaj piekielnie skuteczna ponownie odbija piłkę (3:5)

11
    Matuszczyk ostro zaatakowana przez Paluch i dwie minuty dla zawodniczki z Lubina (3:5)

10
    Obrusiewicz wpisuje się na listę strzelczyń (3:5)

10
    Maliczewicz ponownie skutecznie broni (3:4)

9
    Szybka odpowiedź Zagłębia i na listę strzelczyń wpisuje się Piechnik (3:4)

9
    Ciekawie rozwiązana akcja przez gospodynie i Dorota Błaszczyk zdobywa swoją pierwszą bramkę w dniu dzisiejszym (3:3)

8
    Karny tym razem dla Zagłębia skutecznie wykonała Załęczna (2:3)

7
    Na rzut karny w bramce Zagłębia pojawiła się Chojnacka, ale Kalska bez problemów zdobyła bramkę (2:2)

7
    Pierwszy rzut karny dla gospodyń do piłki podchodzi niezawodna Karolina Kalska (1:2)

6
    Muchocka ponownie faulowa (1:2)

5
    Kobyłecka faulowana, przy piłce gospodynie długie rozergranie, podanie do Muchockiej, która powstrzymana nieprzepisowo (1:2)

4
    Wystarczyło kilka sekund, aby wynik diametralnie się zmienił. Zagłębie na prowadzenie wyprowadziła Piechnik (1:2)

3
    Kalska podaje nietypowo ze środka do Matuszczyk, która wyprowadza AZS na prowadzenie (1:0)

2
    Muchocka rzuca, ale skutecznie broni po raz pierwszy Maliczkiewicz, w odpowiedzi szybka kontra przyjezdnych, ale skutecznie interweniuje Prudzienica (0:0)

Mecz rozpoczął się z minimalnym opóźnieniem, przy piłce gospodynie (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Pełne składy:

Energa AZS Koszalin: Prudzienica, Kowalczyk – Kalska, Kobyłecka, Muchocka, Chmiel, Błaszczyk, Manoila, Matuszczyk, Fornalik

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Załęczna, Piekarz, Pałgan, Obrusiewicz, Paluch, Lalewicz, Piechnik, Lima, Walczak, Jochymek, Milojević.

Akademiczki, po sobotniej wygranej nad wicemistrzami Polski – Zagłębiem Lubin odzyskały wiarę, w awans do najlepszej czwórki krajowego Pucharu. Już w środę 25 lutego dojdzie do ponownego starcia koszalinianek z podopiecznymi Bożeny Karkut. Gospodynie, aby awansować do dalszych gier muszą wygrać różnicą trzech bramek.

W barwach ENERGII AZS, po raz kolejny nie zobaczymy Sary Garović, która jeszcze nie wróciła z Serbii, po wyjeździe na wesele. Ponadto władze koszalińskiego klubu zapowiedziały, że mająca ważny jeszcze przez trzy lata kontrakt zawodniczka już nie wystąpi w barwach akademiczek. Obecnie osoby odpowiedzialne za transfery w klubie z Pomorza Środkowego szukają rozgrywającej nowego klubu.

Do środowego pojedynku koszalińska drużyna przystąpi po raz kolejny w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Jednak nie oznacza to, że stoją na straconej pozycji, co zresztą udowodniły w sobotę. Jeśli w pucharze ENERGA AZS zagra na co najmniej takim samym poziomie, co w sobotnim meczu są w stanie powtórzyć wynik 27:22.

Kluczem do zwycięstwa gospodyń powinno być powstrzymanie największej broni Zagłębia, czyli Joanny Obrusiewicz. Fani koszalinianek liczą, że po raz kolejny skutecznością błyśnie skrzydłowa Karolina Kalska, która w sobotę rzuciła, aż 12 bramek.

Przypomnijmy, że w Lubinie padł wynik 20:22 dla Zagłębie, a więc aby awansować ENERGA AZS musi wygrać minimum różnicą trzech bramek, zaś jeśli wygra różnicą dwóch bramek, ale rzuci przy tym więcej niż dwadzieścia-dwie bramki, to również będzie świętować awans do dalszych gier. W przeciwnym razie do najlepszej czwórki awansuje Zagłębie.

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:30 w koszalińskiej hali Widowiskowo Sportowej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Artur R.

Młyny Stoisław Koszalin: Prudzienica, Kowalczyk – Kalska, Kobyłecka, Muchocka, Chmiel, Błaszczyk, Manoila, Matuszczyk, Fornalik