SPR Pogoń – KPR Ruch 33:27 (koniec) | MKS Perła – EKS Start 28:29 (koniec) | Piotrcovia – Arka 27:30 (koniec)
Młyny Stoisław – Zagłębie 24:23 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
24:23 (12:13)
Metraco Zagłębie Lubin
Środa 25.02.2015, 18:30 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNIG Puchar Polski Kobiet

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:30 w koszalińskiej hali Widowiskowo Sportowej.

Przypomnijmy, że w Lubinie padł wynik 20:22 dla Zagłębie, a więc aby awansować ENERGA AZS musi wygrać minimum różnicą trzech bramek, zaś jeśli wygra różnicą dwóch bramek, ale rzuci przy tym więcej niż dwadzieścia-dwie bramki, to również będzie świętować awans do dalszych gier. W przeciwnym razie do najlepszej czwórki awansuje Zagłębie.

Kluczem do zwycięstwa gospodyń powinno być powstrzymanie największej broni Zagłębia, czyli Joanny Obrusiewicz. Fani koszalinianek liczą, że po raz kolejny skutecznością błyśnie skrzydłowa Karolina Kalska, która w sobotę rzuciła, aż 12 bramek.

Do środowego pojedynku koszalińska drużyna przystąpi po raz kolejny w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Jednak nie oznacza to, że stoją na straconej pozycji, co zresztą udowodniły w sobotę. Jeśli w pucharze ENERGA AZS zagra na co najmniej takim samym poziomie, co w sobotnim meczu są w stanie powtórzyć wynik 27:22.

W barwach ENERGII AZS, po raz kolejny nie zobaczymy Sary Garović, która jeszcze nie wróciła z Serbii, po wyjeździe na wesele. Ponadto władze koszalińskiego klubu zapowiedziały, że mająca ważny jeszcze przez trzy lata kontrakt zawodniczka już nie wystąpi w barwach akademiczek. Obecnie osoby odpowiedzialne za transfery w klubie z Pomorza Środkowego szukają rozgrywającej nowego klubu.

Akademiczki, po sobotniej wygranej nad wicemistrzami Polski – Zagłębiem Lubin odzyskały wiarę, w awans do najlepszej czwórki krajowego Pucharu. Już w środę 25 lutego dojdzie do ponownego starcia koszalinianek z podopiecznymi Bożeny Karkut. Gospodynie, aby awansować do dalszych gier muszą wygrać różnicą trzech bramek.

Pełne składy:

Energa AZS Koszalin: Prudzienica, Kowalczyk – Kalska, Kobyłecka, Muchocka, Chmiel, Błaszczyk, Manoila, Matuszczyk, Fornalik

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Załęczna, Piekarz, Pałgan, Obrusiewicz, Paluch, Lalewicz, Piechnik, Lima, Walczak, Jochymek, Milojević.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Mecz rozpoczął się z minimalnym opóźnieniem, przy piłce gospodynie (0:0)

2
    Muchocka rzuca, ale skutecznie broni po raz pierwszy Maliczkiewicz, w odpowiedzi szybka kontra przyjezdnych, ale skutecznie interweniuje Prudzienica (0:0)

3
    Kalska podaje nietypowo ze środka do Matuszczyk, która wyprowadza AZS na prowadzenie (1:0)

4
    Wystarczyło kilka sekund, aby wynik diametralnie się zmienił. Zagłębie na prowadzenie wyprowadziła Piechnik (1:2)

5
    Kobyłecka faulowana, przy piłce gospodynie długie rozergranie, podanie do Muchockiej, która powstrzymana nieprzepisowo (1:2)

6
    Muchocka ponownie faulowa (1:2)

7
    Pierwszy rzut karny dla gospodyń do piłki podchodzi niezawodna Karolina Kalska (1:2)

7
    Na rzut karny w bramce Zagłębia pojawiła się Chojnacka, ale Kalska bez problemów zdobyła bramkę (2:2)

8
    Karny tym razem dla Zagłębia skutecznie wykonała Załęczna (2:3)

9
    Ciekawie rozwiązana akcja przez gospodynie i Dorota Błaszczyk zdobywa swoją pierwszą bramkę w dniu dzisiejszym (3:3)

9
    Szybka odpowiedź Zagłębia i na listę strzelczyń wpisuje się Piechnik (3:4)

10
    Maliczewicz ponownie skutecznie broni (3:4)

10
    Obrusiewicz wpisuje się na listę strzelczyń (3:5)

11
    Matuszczyk ostro zaatakowana przez Paluch i dwie minuty dla zawodniczki z Lubina (3:5)

11
    Maliczkiewicz jest dzisiaj piekielnie skuteczna ponownie odbija piłkę (3:5)

11
    Obrusiewicz z drugiej linii przy samym słupku zmieściła piłkę (3:6)

12
    Mimo przewagi gospodyń, to przyjezdne zdobywają bramki. 0:3 dla Zagłębia podczas tego okresu (3:7)

12
    O czas poprosił trener Edward Jankowski (3:7)

12
    Ponownie Maliczkiewicz odbija piłkę nogą po rzucie Muchockiej (3:7)

13
    Prosta strata Zagłębia (3:7)

13
    Faul na Matuszczyk, kolejny karny dla gospodyń. Po raz kolejny Kalska, ale w bramce zostaje Maliczkiewicz (3:7)

14
    Kalska bez problemów pakuje piłkę do siatki (4:7)

15
    Rośnie przewaga Zagłębia (4:8)

16
    Kalska ze skrzydła obok bezradnej Maliczkiewicz (5:8)

16
    Matuszczyk w szybkiej kontrze zdobywa gola. (6:8)

17
    Dwie minuty dla Pauliny Piechnik (6:8)

17
    Kolejny raz Kalska skuteczna z rzutu karnego. W krótkim czasie odrobione trzy bramki przez gospodynie (7:8)

18
    Kaja Załęczna w łatwy sposób pokonała Prudzienicę (7:9)

20
    Anna Pałgan podwyższa przewagę rzutem z rzutu karnego (7:10)

21
    Izabela Prudzienica instynktownie odbija piłkę (7:10)

22
    Karolina Kalska bezbłędna dzisiaj z rzutów karnych (8:10)

23
    Obrusiewicz zdobywa gola z rzutu karnego (8:11)

24
    Karolina Kalska między nogami Maliczkiewcz (9:11)

26
    Manoila do Muchockiej, a ta zdobywa kontaktowe trafienie (10:11)

27
    Kaja Załęczna ponownie zdobywa gola z "7" metrów (10:12)

27
    Druga dwuminutowa kara dla Paluch (10:12)

28
    Siły się wyrównały dwie minuty dla Fornalik (10:12)

28
    Piechnik podwyższa prowadzenie swojego zespołu (10:13)

29
    Muchocka odpychana przez Piechnik i kolejny rzut karny dla akademiczek (10:13)

29
    Kalska zdobywa kolejnego gola z rzutu karnego (11:13)

30
    Dorota Błaszczyk ze skrzydła pokonuje Maliczkiewicz (12:13)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:13)

Wiele się działo podczas tej pierwszej połowy. Teraz kwadrans przerwy. Jesteśmy pewni, że po zmianie stron emocji nie zabraknie

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:13)

31
    Kaja Załęczna otwiera wynik drugiej połowy (12:14)

32
    Ponownie rośnie przewaga Zagłębia (12:15)

32
    Trzecia kara dwuminutowa dla Paluch, a więc dla tej zawodniczki dzisiejszy mecz się już skończył, w konsekwencji czerwona kartka dla tej piłkarki (12:15)

33
    Karolina Kalska zdobywa bramkę z 7 metrów (13:15)

34
    Zagłębie prowadzi ponownie różnicą trzech trafień (13:16)

35
    Kara dla Kai Załęcznej, a jednocześnie kończy się kara dla Paluch (13:16)

35
    Kalska bezbłędnie w dalszym ciągu wykorzystuje rzuty karne (14:16)

36
    Dwie minuty dla Pałgan. ENERGA AZS przez 42 sekundy gra w podwójnej przewadze (14:16)

36
    Aleksandra Kobyłecka zmniejsza stratę do jednej bramki. W tym samym czasie na boisko powraca Kaja Załęczna (15:16)

37
    Paulina Piechnik i ponownie dwie bramki przewagi Zagłębia (15:17)

38
    Kalska ze skrzydła, ale nie trafia w bramkę (15:17)

39
    Szybka kontra podanie do Kalskiej, ale ona nie trafia w dogodnej sytuacji (15:17)

40
    Po drugiej stronie kapitalna interwencja Kowalczyk (15:17)

40
    Paulina Muchocka i kolejny raz jeden gol przewagi Zagłębia (16:17)

41
    Dwie minuty kary dla Ioanny Manoili (16:17)

43
    Lubinianki powiększają przewagę (16:18)

43
    Dwie minuty kary dla Pałgan (16:18)

43
    Dwie minuty kary dla Kaji Załęcznej (16:18)

43
    Po raz pierwszy z rzutu karnego myli się Kalska (16:18)

44
    Gospodynie walczą, Sylwia Matuszczyk pokonuje Maliczkiewicz (17:18)

45
    Kalska doprowadza do remisu! (18:18)

46
    Obrusiewicz odzyskuje prowadzenie dla swojej drużyny (18:19)

47
    Obrusiewicz, po raz kolejny (18:20)

48
    Dwie minuty kary dla Anna Pałgan, a więc kolejna czerwona kartka w dniu dzisiejszym (18:20)

48
    Karolina Kalska zdobywa gola z rzutu karnego (19:20)

49
    Dwie minuty kary dla Piechnik. AZS w podwójnej przewadze (19:20)

49
    Aleksandra Kobyłecka skuteczna z rzutu karnego (20:20)

49
    Bożena Karkut prosi o czas dla swojej drużyny (20:20)

49
    W Koszalinie fani wstają z miejsc i głośno dopingują swoje ulubienice (20:20)

50
    Kobyłecka daje prowadzenie akademiczkom (21:20)

51
    Kaja Załęczna i mamy remis (21:21)

52
    Paulina Muchocka i ponownie prowadzenie gospodyń (22:21)

52
    Załęczna nie trafia w bramkę. W TAKIM MOMENCIE coś niesamowitego! (22:21)

53
    W tym momencie do dalszych gier awansują przyjezdne. AZS aby przejść dalej musi wygrać minimum trzema bramkami (22:21)

55
    Kowalczyk łapie piłkę po rzucie Obrusiewicz (22:21)

55
    Łatwa strata gospodyń (22:21)

56
    Obrusiewicz doprowadza do remisu (22:22)

56
    O czas prosi trener ENERGII AZS (22:22)

56
    Aleksandra Kobyłecka przywraca prowadzenie koszaliniankom (23:22)

57
    Dorota Błaszczyk zdobywa gola od poprzeczki!! W takim momencie!! (24:22)

59
    Dwie minuty kary dla Aleksandry Kobyłeckeij (24:22)

60
    Gol dla Zagłębia (24:23)

60
    Koniec meczu. (24:23)

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 24:23. Jednak do dalszych gier awansuje Zagłębie (20:13:41)

Artur R.

Młyny Stoisław Koszalin: Prudzienica, Kowalczyk – Kalska, Kobyłecka, Muchocka, Chmiel, Błaszczyk, Manoila, Matuszczyk, Fornalik