Kazachstan – Islandia 0:3 (koniec) | Izrael – Walia. 0:3 (koniec) | Azerbejdżan – Malta 2:0 (koniec)
Chorwacja – Norwegia 5:1 (koniec) | Czechy – Lotwa 1:1 (koniec) | Andora – Bośnia i Herc. 0:3 (koniec)
Belgia – Cypr 5:0 (koniec) | Bułgaria – Włochy 2:2 (koniec) | Holandia – Turcja 1:1 (koniec)
Holandia
1:1 (0:1)
Turcja
Sobota 28.03.2015, 20:45 • Amsterdam ArenA (Amsterdam) • Eliminacje Mistrzostw Europy

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Wstęp:

Przed nami jedno z najciekawiej zapowiadających się sobotnich spotkań. Na stadionie, na którym na co dzień grają zawodnicy Ajaxu Amsterdam naprzeciwko siebie stanął reprezentacje Holandii i Turcji.

Amsterdam Arena:

Budowę Amsterdam ArenA rozpoczęto w 1993 roku choć plany samej budowy stadionu sięgają lat 80 ubiegłego stulecia. Po 2,5 latach budowy stadionu na świat przyszedł pierwszy stadion z rozsuwanym dachem, dzięki czemu zyskał sławę na wiele lat. Obiekt jest w stanie pomieścić blisko 53 tysiące miejsc, a gdy odbywają się rozmaite koncerty, to powiększa swoją objętość o dodatkowe 15 tysięcy. Obiekt był areną zmagań Euro 2000, finału Ligi Mistrzów (2000), czy Ligi Europy (2013).

Holandia:

Reprezentacja Holandii prowadzona przez Guusa Hiddinka po rozegraniu czterech spotkań zajmuje trzecią pozycję z dorobkiem sześciu punktów. Jest to na pewno poniżej jakichkolwiek oczekiwwań, gdyż “Oranje” byli faworytami grupy, a porażki z reprezentacjami Islandii, czy Czech były nie małym zaskoczeniem. W najbliższym spotkaniu nie ujrzymy na pewno Arjena Robbena, który nabawił się w ostatnim kontuzji. Mimo braku tak ważnej postaci jaką jest gracz Bayernu Monachium, to Holendrzy są faworytami tego meczu i jest to “ostatni dzwonek” by podjąć jeszcze rękawice walce o pierwsze miejsce w grupie.

Turcja:

Turcja po rozegraniu czterech spotkań jest dopiero na czwartym miejscu z dorobkiem czterech oczek. Podobnie jak gospodarze jest to wynik poniżej oczekiwań i posada trenera Faitha Terima zapewne “wisi na włosku.” W ostatnim meczu, na jesień w ubiegłym roku udało im się zgarnąć pierwszy komplet punktów w tych eliminacjach wygrywając z Kazachstanem 3-1. Jeśli przegrają najbliższe spotkanie z Holandią ich szanse na pojawienie się na boiskach we Francji w 2016 roku będą bardzo nikłe.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 20:45, ale my relacje z tego meczu rozpoczniemy nieco wcześniej bowiem pół godziny przed meczem pojawią się oficjalne jedenastki, jakie wystąpią naprzeciwko siebie.

Znamy wyjściowe jedenastki!

Holandia: Cillessen – Blind, Martins Indi, De Vrij, Van der Wiel – Sneijder, N. De Jong, Wijnaldum – Depay, Huntelaar, Afellay

Turcja: Volkan Babacan – Caner Erkin, Hakan Balta, Serdar Aziz, Gökhan Gönül – Selçuk İnan, Mehmet Topal – Gökhan Töre, Ozan Tufan – Volkan Şen, Burak Yilmaz

Główny: F. Brych
    Asystenci: M. Borsch, S. Lupp
    Techniczny: M. Pickel.

Świetna atmosfera w Amsterdamie! Czas na aktorów głównych dzisiejszego widowiska, którzy wchodzą na płytę boiska!

Piękna oprawa dzisiejszego meczu, oby równie emocjonująco było przez całe 90 minut!

Czas na hymny obu reprezentacji – pierwsze Turcji, następnie Holandii.

1

1
    Rozpoczynają Holendrzy, którzy grają w tradycyjnych – pomarańczowych strojach! Turcja na biało.

2
    Gospodarze utrzymują się przy piłce i konstruują atak pozycyjny. Turcja nie jest w stanie jak na razie odebrać futbolówki.

3
    W końcu mamy wrzutkę w pole karne przyjezdnych i Volkan Babacan pewnie wyłapuje dośrodkowanie z lewej strony. Pierwsza interwencja bramkarza, która pozwoli odetchnąć defensywie.

4
    Kapitalną piłkę na skrzydło posłał Martins Indi. Afellay opanował to zagranie, ale później skutecznie przykrył go już obrońca i Holender nie wywalczył rzutu rożnego.

5
    Wydaje się, że właśnie tak będzie wyglądał ten mecz przez większość czasu. Holandia wciąż jest w posiadaniu i nie zamierza nic w tej kwestii zmieniać. Turcja nie wychodzi wyższym pressingiem.

6
    Mamy pierwszą groźną akcję pod bramką Turków! Blind uderzył w światło bramki, ale z problemami musiał interweniować golkiper! Będzie jeszcze korner dla gospodarzy.

8
    Holendrzy trochę niepewnie grają w defensywie i rywale mogą to wykorzystać! Turcja wcale nie przyjechała tutaj zebrać batów, a wiemy jak radzi sobie Holandia w tych eliminacjach.

9
    Tym razem to Sneijder zdecydował się na uderzenie z okolic narożnika szesnastki przeciwników! Pomysł dobry, ale zabrakło dokładności.

10
    Turcja zdobyła rzut wolny w całkiem dobrej odległości. Dośrodkowanie prędko wyjaśnia Cillessen, który opuścił linię bramkową i wyłapał futbolówkę.

11
    Cillessen gra na własnym boisku, ponieważ na co dzień broni on barw Ajaxu Amsterdam. To zdecydowanie może pomóc temu bramkarzowi w tym spotkaniu. Na razie jednak nie ma wiele roboty.

12
    Niezbyt pasjonujące są momenty w tej początkowej fazie spotkania. Tutaj jednak toczy się gra o bardzo wysoką stawkę i przede wszystkim o 3 punkty – kto przegra postawi się w niesamowicie trudnej sytuacji.

14
    Powoli zaczynają dochodzić do głosu Turcy, którzy teraz przejęli inicjatywę i konstruują atak pozycyjny. Czynią to jednak bardzo mozolnie.

15
    Doczekaliśmy się jednak przyspieszenia, które mogło się skończyć bramką dla gości! Świetna akcja lewą stroną i podanie do zupełnie niepilnowanego Yilmaza! Ten źle przyjął futbolówkę, ale zdołał oddać strzał! Cóż wyprawiała tutaj obrona Holandii!

17
    Holendrzy trochę wkurzyli się na tamtą akcję i sami wychodzą do przodu. Dośrodkowania docierają do pola karnego rywali, ale nic więcej.

18
    Huntelaar mógł mieć całkiem dobrą sytuację w polu karnym, ale zdaniem sędziego Holender faulował obrońcę!

19
    Znów trochę uspokoiło się na Amsterdam Arenie. Nie widzimy zbyt wielu podbramkowych akcji, a w dodatku jest sporo niedokładności z obu stron.

21
    Afellay sfaulował tureckiego obrońcę na jego połowie i mamy chwilę przerwy w dzisiejszym meczu. Nie podnosi się z murawy Volkan Şen.

22
    Kolejne przewinienia i to spotkanie robi się coraz brzydsze. Niepotrzebne są te dodatkowe dyskusje z arbitrem, ale to jest raczej zrozumiałe – rzut wolny dla Turcji.

23
    Holendrzy odpierają atak ze stałego fragmentu gry i sami wyprowadzają dobrze zapowiadającą się kontrę! Blind wszystko psuje po starciu z obrońcą, którego nie zdołał przejść.

24
    Dobra próba Depaya, który zbiegł z piłką do środka i uderzył w światło bramki! Kolejny raz interweniuje Volkan Babacan, który gra dzisiaj dobre zawody.

25
    De Vrij jest opatrywany za linią boczną, ponieważ holenderskiemu obrońcy puściła się krew z nosa. Turcy chwilę potem oddają piłkę rywalom po rzucie sędziowskim.

26
    Holandia stara się dominować, ale obrona Turcji jest dzisiaj bardzo szczelna! Gospodarzom nie jest łatwo przedostać się pod bramkę, dlatego też niemal niewidoczny jest m.in. Huntelaar.

28
    Mnóstwo podań wymieniają Oranje, ale na razie nie przynosi to zamierzonych rezultatów. Kłopoty mogą się zacząć, jeśli to Turcja wyprowadzi skuteczny kontratak!

29
    Huntelaar został przewrócony przez Serdara Aziza i arbiter natychmiast przerywa grę. Może wyjdzie im ze stałego fragmentu gry?

30
    Pół godziny gry już za nami, a my wciąż czekamy na jakieś rozstrzygnięcia! Myślałem, że trochę lepsze będzie to spotkanie. Na razie momentami jest nudno.

32
    De Jong fauluje rywala, a sędzia jeszcze nie wyciąga kartonika ze swojej kieszeni. W tym przypadku jednak było to niepotrzebne.

33
    Turcy nie pozostają bez szans i robią bardzo podobną sytuację, jak w tej najgroźniejszej dzisiaj! Mehmet Topal jest niekryty i to właśnie on otrzymuje podanie, aby później przestrzelić z okolic jedenastego metra!

35
    Role zaczynają się trochę wyrównywać, chociaż optycznie wciąż dominuje Holandia. Czy zmieni się coś jeszcze przed zejściem do szatni?

37
    Gol dla Turcji!

Jak na zawołanie Turcy otwierają wynik dzisiejszego hitu! Doskonałe dośrodkowanie z prawego skrzydła do BURAKA YILMAZA, który przyjął piłkę, chwilę się zastanowił i przymierzył tuż przy słupku! Ładny gol, a Cillessen raczej nie miał szans! Teraz dopiero zaczną się emocje!
    Burak YILMAZ - 0:1

38
    Wybitnie nie idą te eliminacje dla Oranje! Czyżbyśmy mieli nie zobaczyć Holendrów na tak ważnym turnieju??

40
    Goście zdecydowanie podbudowali się bramką i teraz oni mają wiatr w żaglach! Gospodarze nie radzą sobie z tą presją. Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony.

42
    Mamy pierwszą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Blind zaczął uciekać Gökhanowi Töre, któremu nie pozostało nic innego, jak faul.

43
    Ależ zakotłowało się teraz pod bramką Babacana! Huntelaar uderzał z kilku metrów i powinien zdobyć bramkę! Golkiper popisuje się niesamowitą interwencją, a chwilę potem i tak sędzia wskazuje na spalonego.

44
    Holandia chyba nie wyrówna przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie! Turcja przyjęła ataki z pierwszych minut i zdecydowanie lepiej wygląda już gra gości.

45
    2 minuty doliczone do czasu tej części meczu!

45+2
    Turcy kontrolują przebieg kolejnych sekund i wymieniają podania. Chyba już nic wielkiego się tu nie wydarzy!

45+2
    Jeszcze próbują miejscowi! Wijnaldum posyła futbolówkę w okolice 5. metra, a Huntelaar nie sięga tego zagrania! Mogło być wyrównanie w ostatniej akcji!

45+3

Kłopoty Holendrów w tych eliminacjach nie mają końca! Po pierwszej połowie przegrywają oni z Turkami i są już w bardzo trudnej sytuacji w grupie spadając w tym momencie na 4. miejsce! Czy gospodarzom uda się wyrównać w kolejnych 45 minutach?

46

46
    Od razu reaguje szkoleniowiec Holandii, który zmienia Wijnalduma za Narsingha.

48
    Śmiem twierdzić, że Turcy przyjechali tutaj po 3 punkty! Holandia nie wychodzi tak pewnie na drugą połowę i goście mają bardzo dużą przewagę psychiczną.

50
    Turcy znacznie lepiej prezentują się w pierwszych minutach drugiej odsłony, w których to konstruują akcje pozycyjne. Holandia nawet nie zbliża się do szesnastki rywali!

51
    Tymczasem Oranje wywalczyli rzut rożny. Sneijder dobrze dośrodkował w obręb pola karnego, ale obrońcy oddalili zagrożenie. Wciąż przy piłce Holandia.

53
    To była akcja bramkowa dla Holandii! Sneijder posyła kapitalne dośrodkowanie w stronę Huntelaara, ale z bramki wychodzi Volkan Babacan piąstkując to dośrodkowanie! Piłka spada prosto pod nogi Narsingha, który marnuje doskonałą szansę!

54
    Turcja zamierza odpowiedzieć i sama wychodzi do ataku! Coraz lepiej robi się w Amsterdamie i mamy prawdziwą walkę z obu stron!

56
    Nie do złamania są w defensywie Turcy, którzy oddalają każde przychodzące zagrożenie. Czy Oranje znajdą w końcu receptę? O 3 punkty będzie tutaj bardzo trudno.

59
    Kolejna sytuacja dla Holendrów, a konkretniej Afellaya! Holender nie zdołał jednak skierować futbolówki do bramki będąc w bardzo dobrej sytuacji w polu karnym gości!

60
    Zmiana w reprezentacji Turcji: z boiska schodzi Volkan Şen, na boisku pojawia się Hakan Çalhanoğlu.

61
    Szykują się kolejne zmiany i mamy sporo przerw w tej części meczu.

63
    Na boisku pojawia się Bast Dost, który ostatnimi czasy jest fenomenalny w Bundeslidze! Czyżby to miał być czarny koń tego meczu? Zmienia on De Jonga.

64
    Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale nic więcej! To nie jest ta dobra Holandia, którą oglądaliśmy na brazylijskich stadionach w ciągu Mistrzostw Świata.

65
    Kolejna przerwa, ponieważ Serdar Aziz upadł na murawę i długo się z niej nie podnosi.

66
    W końcu turecki obrońca schodzi za linię końcową, a my możemy wrócić do spotkania. Nudne ostatnie minuty, w których zupełnie nic się nie dzieje.

69
    Van der Wiel fauluje piłkarza z Turcji i jako pierwszy Holender wpisuje się do notesu sędziego.

69
    Ersan Gülüm zmienia kontuzjowanego Serdara Aziza!

70
    O włos od wyrównania! Sneijder podszedł do piłki stojącej na 20. metrze i huknął z rzutu wolnego w kierunku okienka bramki Babacana. Bramkarz zdążył jednak sparować piłkę.

72
    Stopniowo przybiera na sile napór Pomarańczowych. Teraz Babacan stara się uspokoić partnerów kojącym gestem po chwycie.

74
    Holendrzy muszą przy okazji uważać na kontrataki. Gokhan Tore zbiegł dynamicznie z prawego skrzydła do środka pola i jego uderzenie z dystansu mogło być groźne, gdyby nie straciło energii na nodze defensora.

75
    Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z Turków. Selekcjoner ma jeszcze w zanadrzu jedną zmianę do wykorzystania.

76
    Poszedł sygnał w kierunku ławki rezerwowych, że zmiana będzie konieczna. Szykuje się także ostatnia roszada u Holendrów.

77
    Zmiana u gospodarzy: Willems za Martinsa Indiego.

79
    Doskonale znany kibicom Eredivisie Kazim-Richards wbiegł na plac za Yilmaza. Nie kwapił się napastnik z opuszczeniem boiska.

80
    Tuż po dokonaniu zmiany Willems popędził w pole karne przyjezdnych, urwał się spod krycia i z kilkunastu metrów huknął ponad bramką Turków. Marnują swoje szanse Pomarańczowi!

81
    W ostatnich 10 minutach selekcjonerzy mogą tylko biernie obserwować przebieg wydarzeń. Wszystkie zmiany zostały wykorzystane.

82
    W ataku Holendrzy, ale dośrodkowanie z głębi pola było tylko wolnym przelotem przez szesnastkę gości. Rozkładają bezradnie ręce gospodarze.

83
    Mehmet Topal został sfaulowany w bocznym sektorze boiska. Po chwili pozbierał się z murawy. To nie była poważna kontuzja.

84
    Reprezentanci Turcji starają się jak najdłużej utrzymać futbolówkę na połowie rywala. Szanują skromne, ale zawsze prowadzenie.

85
    Starali się, starali, aż Gokhan Gonul kopnął futbolówkę z rzutu wolnego wprost poza linię boczną boiska. Tak prosty, techniczny błąd mógł rozwścieczyć najbardziej spokojnego trenera.

87
    Holendrzy, a konkretnie Narsingh wrzuca piłkę spod chorągiewki w pole karne. Nie owocuje to zagrożeniem pod bramką Babacana.

88
    Ostatnie minuty rywalizacji. Spieszy się Holendrom, ale trudno stwierdzić, że Turcy znajdują się w jakichś poważnych opałach. Aktywność Babacana ogranicza się w tym fragmencie do wyłapywania dośrodkowań.

89
    Teraz drobnego urazu nabawił się Ersan Gulum. Na chwilę udał się poza linię boczną. Kradną sekundy przyjezdni.

90
    Doliczone 6 minut do regulaminowego czasu.

90+1
    Błyskawicznie wznawiają grę gospodarze. Turcy przesuwają się dwiema formacjami. W sześciu cofają się we własną szesnastkę.

90+2
    Huntelaar domagał się podyktowania rzutu karnego. Sędzia bez zawahania nakazał kontynuować grę.

90+2
    Gol dla Holandii!
    Bramkę zdobył WESLEY SNEIJDER. Wyczekiwane przez kibiców w Amsterdamie wyrównanie stało się faktem. Sneijder stał samotnie na 17. metrze i huknął w kierunku bramki Volkana Babacana. Piłka nabrała dziwnej rotacji po rykoszecie i kompletnie zaskoczyła bramkarza. 1:1!
    Wesley SNEIJDER - 1:1

90+4
    Kamień spadł z serc Holendrów. Już nie rzucają się do huraganowego ataku w ostatnich, doliczonych minutach.

90+5
    Futbolówka na połowie Pomarańczowych. Rwane jednak końcowe szarże obu drużyn. Czyżby więc podział punktów w Amsterdamie?

90+6

Po sobotnim meczu sytuacja obu reprezentacji w eliminacjach jest trudna. Turcja była blisko zdobycia pełnej puli w Amsterdamie, wyszła na prowadzenie i bardzo długo konsekwentnie hamowała szturm gospodarzy. W końcu jednak padło wyczekiwane wyrównanie po uderzeniu z dystansu Sneijdera. Holandia miała statystyczną przewagę na przestrzeni 90 minut, ale dopiero rzutem na taśmę uratowała remis.

Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne piłkarskie emocje z lajfy.com! (22:46:06)