Kazachstan – Islandia 0:3 (koniec) | Izrael – Walia. 0:3 (koniec) | Azerbejdżan – Malta 2:0 (koniec)
Chorwacja – Norwegia 5:1 (koniec) | Czechy – Lotwa 1:1 (koniec) | Andora – Bośnia i Herc. 0:3 (koniec)
Belgia – Cypr 5:0 (koniec) | Bułgaria – Włochy 2:2 (koniec) | Holandia – Turcja 1:1 (koniec)
Azerbejdżan
2:0 (1:0)
Malta
Sobota 28.03.2015, 18:00 • Tofig Bahramov Republican stadium, Baku. • Eliminacje Mistrzostw Europy

Dziękujemy państwu serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne piłkarskie emocje do relacji Lajfy.com! (19:55:02)
    W samej końcówce Azerbejdżan trafia po raz drugi:

Po niezłym spotkaniu Azerbejdżan pokonuje Maltę 2:0. Trzeba przyznać, że druga połowa stała na zdecydowanie wyższym poziomie i przyniosła nam więcej emocji. Goście często próbowali pokonać Agayeva, ale ten raz po raz popisywał się wyśmienitymi paradami. Gospodarze natomiast wykazali się dobrą skutecznością i to oni zgarniają komplet punktów. Bramki dla tej ekipy zdobywali dzisiaj Hüseynov oraz Nazarov.

90+4
    NAZAROV - 2:0

90+2
    Gol dla Azerbejdżanu!
    DMITRI NAZAROV już na 100% zapewnia komplet punktów miejscowej reprezentacji!!! Wykorzystał ten zawodnik dokładne podanie Amirguliyeva i nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję Hoggowi!!!

90+2
    Ryan Fenech miał jeszcze okazję na zdobycie bramki, ale nie zdołał celnie uderzyć z kilkunastu metrów.

90
    Już za nami dziewięćdziesiąt minut tego spotkania. Pozostaje już tylko czas doliczony, który jest ostatnią nadzieją dla gości.

89
    Pierwsza kartka dla maltańskiej reprezentacji. Ukarany nią zostaje Caruana.

88
    Udało się troszkę uspokoić grę miejscowym i przenieść ciężar rozgrywania akcji na połowę rywali. Tam strzał oddaje Amirguliyev, ale chybił.

87
    Po dobrej akcji Malta wywalczyła rzut rożny. Po chwili wrzucał z narożnika Fenech i futbolówka trafia w obramowanie bramki Azerbejdżanu! Niesamowite szczęście gospodarzy!

86
    Do końca meczu pozostało jeszcze niecałe pięć minut. Coraz bliżej wygranej jest Azerbejdżan, choć w końcówce coraz częściej groźnie dzieje się pod bramką Agayeva.

84
    To była kolejna znakomita okazja dla Malty na doprowadzenie do wyrównania! Pisani uderzał w kierunku bramki Agayeva i golkiper gospodarzy po raz kolejny ratuje swoją ekipę!

83
    Przyjezdni rzucają wszystkie siły do ataku. Mogą oni sobie stworzyć sytuacje podbramkowe, ale muszą oni jeszcze poprawić skuteczność.

81
    Na boisku widzimy również Ryana Fenecha, który zmienił Schembri'ego.

81
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Miejsce Nadirova na polu gry zajmuje Israfilov.

80
    Druga żółta kartka dla miejscowego zespołu. Tym razem napomniany zostaje Nazarov.

79
    Pisani nie zdołał utrzymać linii z ostatnim obrońcom rywali i w konsekwencji wpadł w pułapkę ofsajdową.

78
    Kolejna okazja dla przyjezdnego zespołu, ale nie do pokonania jest dzisiaj Agayev! W tym momencie to Fenech nie zdołał celnym i mierzonym strzałem pokonać golkipera Azerbejdżanu!

77
    Goście mieli teraz fantastyczną okazję na wyrównanie! Jedynie fenomenalna parada Agayeva zatrzymała celne i dobre uderzenie Schembri'ego!

76
    Tym razem Nazarov pokazał nam próbkę swoich możliwości, ale nie zdołał finalnie wykończyć akcji celnym uderzeniem.

74
    Przed nami ostatni kwadrans regulaminowego czasu tego spotkania. Zdecydowanie bliżej pierwszych punktów w tych eliminachach są gospodarze, którzy wtedy mogliby wyprzedzić w tabeli swoich rywali.

73
    Sfrustrowany Briffa fauluje przeciwnika w bezsensowny sposób. Wydaje się, że Nazarov nie będzie jednak potrzebował pomocy medycznej.

72
    Już tylko po jednej zmianie pozostało obu trenerom. Szczególnie goście muszą szukać nowych rozwiązań, bo nie mieli w drugiej połowie praktycznie żadnej bramkowej sytuacji.

70
    Na boisku witamy Nazarova. Zmienił on aktywnego jak do tej pory Ismayilova.

70
    Caruana doszedł do pozycji strzeleckiej, ale w najważniejszym momencie zawiodła go skuteczność i chybił celu.

69
    Mamy teraz zaostrzoną grę w środkowej strefie boiska. Oba zespoły starają sie uspokoić swoje poczynania, ale kompletnie im się to nie udaje.

67
    Fenech nie był w stanie dogonić rozpędzonego rywala i ratował się faulem. Rzut wolny dla Azerbejdżanu.

66
    Umiejętnie daleko od własnego pola karnego piłkę utrzymują we własnym posiadaniu zawodnicy Roberta Prosinečki'ego.

65
    Po dobrym dośrodkowaniu uderzał Sadygov, ale nie był w stanie skierować piłki w światło bramki Hogga. W efekcie golkiper gości wznowi od piątki.
    Nadirov przymierzył z linii pola karnego, ale dobrze spisał się Hogg:

64
    Mamy momentalną odpowiedź miejscowego teamu i Nadirov próbował tym razem szczęścia! Po udanej interwencji Hogga będzie korner dla Azerbejdżanu!

63
    Kolejna sytuacja zmarnowana przez Effionga. Tym razem nie był w stanie ten napastnik celnie uderzyć w kierunku bramki gospodarzy.

62
    Niewiele dzieje się w drugiej połowie na stadionie w Baku. Piłkarze powoli będą musieli przygotować się na wymagającą końcówkę.

61
    Agius wprowadzał futbolówkę do gry z rzutu wolnego, ale skończyło się na strachu dla piłkarzy z Azerbejdżanu.

60
    Sadygov spowodował upadek Schembri'ego w pobliżu własnego pola karnego. Może być to dobra okazja dla zespołu przyjezdnego.

58
    Jeśli chodzi o statystyki to więcej strzałów oddali gospodarze. Trzy razy uderzali w światło bramki rywali, a Malta oddała dwa takie strzały. Niecelnych uderzeń Azerbejdżan ma dwa, a Malta ani jednego.

57
    Effiong dał sygnał swoim partnerom do pressingu, ale nie udało mu się w czysty sposób przejąć futbolówki.
    Ostre wejście Amirguliyeva w nogi rywala:

56
    Amirguliyev otrzymuje żółtą kartkę od sędziego tego pojedynku za faul.

56
    Była teraz znakomita okazja dla gospodarzy na podwyższenie prowadzenia! Medvedev uderzał z trudnej pozycji i kolejny raz Hogg popisał się kapitalną interwencją!

54
    Kolejne przewinienie Borga w krótkim odstępie czasu. Niedługo ten gracz może zostać napomniany za uporczywe naruszanie przepisów gry.

51
    Ismayilov nie zdołał czystym wślizgiem zatrzymać rozpędzonego przeciwnika i mamy rzut wolny dla gości.

50
    Piłkarze miejscowego zespołu wychodzą z atakiem pozycyjnym. Ostatecznie jednak bardzo szybko zostali oni zatrzymani przez odpowiednio ustawionych przeciwników.

49
    Borg starał się dobrze ustawić w grze defensywnej, jednak nie był w stanie czystym wślizgiem powstrzymać Amirguliyeva.

47
    Kolejny korner dla gospodarzy. Tym razem Ismayilov zacentrował zdecydowanie zbyt mocno dla swoich partnerów.

46
    Druga korekta w składzie gości. Za bezproduktywnego Bezzina wchodzi Pisani.

46
    Komplet wyników do przerwy:

Po pierwszej połowie Azerbejdżan prowadzi 1:0 z Maltą. Jedyną bramkę zdobył już w czwartej minucie Hüseynov. Goście nie mieli w tej części meczu zbyt wielu sytuacji, jednak Effiong przegrał pojedynek sam na sam z Agayevem. Gospodarze kontrolują przebieg zawodów i pewnie zmierzają po pierwszy komplet punktów w tych eliminacjach.

45+1
    Ruslan Qurbanov główkuje minimalnie nad poprzeczką:

45
    Od rzutu rożnego grę wznowią gospodarze. Będzie to jedna z ostatnich szans dla tego teamu na zdobycie gola w tej połowie. Po dobrze wykonanym stałym fragmencie głową uderzał Qurbanov minimalnie nad poprzeczką!

44
    Borg fauluje Dashdemirov w okolicach linii środkowej pola gry. W konsekwencji od rzutu wolnego bezpośredniego wznowią miejscowi.

43
    Włoski trener gości stara się motywować swoich piłkarzy do walki. Trzeba jednak przyznać, że obie te reprezentacje mają marne szanse na walkę o czołową trójkę w grupie.

42
    Wyraźnie Schembri nie potrafi dzisiaj utrzymać linię z defensorami miejscowego zespołu. Znowu znalazł się na spalonym.

40
    W ostatnich minutach oba teamy nie były w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwników. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

39
    Linia pomocy zespołu gospodarzy wyprowadza akcję na połowę rywala. Ostatecznie świetnie w obronie spisuje się Agius.

38
    Zbliżamy się powoli do końca pierwszej połowy tego spotkania. Jak do tej pory przewagę mają gospodarze, jednak goście również mieli swoje dobre sytuacje.

37
    Effiong podczas wysokiego pressingu fauluje swojego przeciwnika. Amirguliyev zachował się odpowiednio w tej sytuacji.

36
    Mamy kolejną zmianę w meczu. Tym razem boisko opuszcza Camilleri. Pojawia się na nim natomiast Muscat.

34
    O wiele większe posiadanie piłki jest po stronie gospodarzy. Mają oni z tego wymierną korzyść w postaci prowadzenia w meczu.

33
    Podopieczni Pietro Ghedina szukają swoich okazji do zdobyta gola. Nie zdołali przedrzeć się przez szczelną obronę zespołu Azerbejdżanu.

31
    Amirguliyev gonił swojego przeciwnika, ale w ostatnim momencie ratował się faulem. Bezzina wznowi grę od rzutu wolnego.

30
    Schembri tym razem starał się uciec przeciwnikom na wolne pole, jednak spalił całą akcję i sędzia sygnalizuje pozycję spaloną.

29
    W szybkim ataku piłkarze miejscowego zespołu. Ostatecznie uderzenie ze skraju pola karnego Nadirova zostało zablokowane.

27
    Schembri nie zdołał zatrzymać przepisowo swojego przeciwnika i w efekcie mamy faul. Ucierpiał w tej sytuacji Guseynov.

26
    Tym razem to Azerbejdżan był w stanie wyprowadzić niezłą akcję. W jej wyniku strzał z narożnika pola karnego oddaje Ismayilov, a Hogg udanie interweniuje na własnej linii bramkowej!

25
    Trener gospodarzy stoi przy linii bocznej pola gry i daje instrukcje swoim piłkarzom jak mają się ustawiać na polu gry.

24
    Piłkarze z Malty starają się teraz wyprowadzić atak pozycyjny. Po przejściu z piłką linii środowej tracą ją w bardzo prosty sposób.

23
    Tak więc mamy pierwszą wymuszoną zmianę w tym spotkaniu. Jesteśmy na półmetku pierwszej odsłony meczu i wyczekujemy kolejnych akcji.

22
    Mamy pierwszą zmianę w ekipie gospodarzy. Miejsce Alaskarova zajmuje Gurbanov.
    Nadirov nie był w stanie dobrze przymierzyć z półobrotu:

22
    Po kombinacyjnie rozegranej akcji Nadirov doszedł do pozycji strzeleckiej, ale chybił w najważniejszym momencie.

21
    Kolejni zawodnicy miejscowego teamu przesuwają się odpowiednio w swoich strefach i pokazują partnerom na pozycji do zagrania.

20
    Po dwudziestu minutach spotkania Azerbejdżan w pełni zasłużenie prowadzi z Maltą 1:0. Jedyną bramkę jak do tej pory zdobył Hüseynov.

19
    Maltańczycy wyraźnie skupili się teraz na grze obronnej. We własnej strefie defensywnej starają się przeszkadzać przeciwnikom w rozgrywaniu akcji.

18
    Gospodarze wymieniają kolejne podania w okolicy linii środkowej pola gry. Powoli przesuwają się w kierunku pola karnego przeciwnej ekipy.

16
    Effiong jest bardzo aktywny w pierwszych minutach tego spotkania. Tym razem pokazał się jednak z gorszej strony i spowodował upadek Dashdemirova.

15
    Ismayilov dobrze starał się urwać rywalom na skrzydle, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę. Był w momencie podania na wyraźnym spalonym.

14
    Warto zauważyć, że bramka Hüseynova jest jego pierwszym trafieniem w reprezentacji jeśli chodzi o spotkanie punktowane. Poza tym pokonał on jeszcze golkipera Bahrajnu w 2012 roku.

13
    Kolejny rzut rożny dla przyjezdnego teamu! Tym razem Po dośrodkowaniu z narożnika mamy uderzenie Effionga i fantastyczną robinsonadę Agayeva!
    Alfred Effiong przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem:

12
    Wyborna sytuacja dla gości na wyrównanie! Effiong przymierzył dobrze i ostatecznie Agayev interweniuje wspaniale! Paruje strzał na rzut rożny!

10
    Akcja na skrzydle zawodnika kadry Roberta Prosinečki'ego, ale nie była w stanie ta ekipa dojść do pozycji strzeleckiej.

9
    W dalszym ciągu kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami mają miejscowi. Zanosi się coraz bardziej na kolejną bramkę dla tej reprezentacji.

7
    W środkowej strefie boiska o piłkę walczył Qarayev z przeciwnikiem i finalnie faulował ten gracz Schembri'ego.
    Wspaniale mecz rozpoczęli gospodarze:

6
    Gra toczy się teraz w środkowych strefach boiska. Maltańczycy starają się wyjść z ofensywną akcją, ale napotykają na szczelną linię obrony rywali.

5
    Bardzo ciężko gra się przeciwnikom na stadionie w Baku. Reprezentacja Azerbejdżanu walczyła jak do tej pory na własnym boisku wytrwale z rywalami, ale póki co zawsze w tych eliminacjach ponosiła porażki.
    Cavid HÜSEYNOV - 1:0

4
    Niesamowity początek spotkania dla zespołu gospodarzy!!! Już po czterech minutach bramkę zdobywa CAVID HUSEYNOV po dokładnym zagraniu od Alaskarova!!!

3
    Wysoko podeszli z pressingiem miejscowi i poskutkowało to szybkim odbiorem już przy polu karnym rywali.

2
    Azerbejdżan przechodzi do ataku. Finalnie nie udaje im się jednak nawet dobrze zacentrować w szesnastkę przyjezdnych.

1
    Faworytem tego pojedynku wydają się być gospodarze, jednak nie można zapominać, że to Malta jest wyżej w tabeli.

1
    Startujemy z kolejną dawką piłkarskich emocji:

Start
    Tak prezentuje się stadion w Baku:

Azerbejdżan: K. Agayev – Qarayev, Medvedev, Guseynov, R. F. Sadygov, C. Hüseynov, Amirguliyev, Dashdemirov, Ismayilov, Nadirov, Alaskarov.
    Rezerwowi: Popovich, Balayev, Mirzabekov, Shukurov, Abışov, Israfilov, Elvin Mammadov, Nazarov, Diniyev, Javadov, Kurbanov, R. Gurbanov.

Malta: Hogg – Caruana, Bezzina, Borg, Agius, R. Camilleri, Briffa, R. Muscat, Fenech, Schembri, Effiong.
    Rezerwowi: Bonello, Haber, J. Pisan, Fenech, Scerri, C. Borg, Kristensen, Camenzuli, Z. Muscat, Farrugia, Cohen, S. Pisani.

Sędziowie: Halis Özkahya – Çem Satman, Ekrem Kan (Turcja)..

Na to spotkanie zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 do relacji Lajfy.com!

Malta:

Reprezentacja ta również nie może zaliczyć tych eliminacji do udanych. Zdobyli jedynie jeden punkt, a trzy pozostałe mecze zakończyli porażkami. Zdobyli jedynie jedną bramkę, a stracili ich siedem. W pierwszym spotkaniu ulegli w Zagrzebiu Chorwacji 0:2. Później nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonej Norwegii, z którą przegrali 0:3. Trzecie spotkanie zakończyli również przegraną, ale po zaciętej walce, z Włochami 0:1. Tylko w ostatnim pojedynku wywalczyli jedno oczko, kiedy to zremisowali 1:1 z Bułgarami.

Azerbejdżan:

Fatalnie spisuje się ta reprezentacja w obecnych eliminacjach. Nie udało im się jeszcze ugrać ani jednego punktu. Po czterech spotkaniach zamykają z kompletem porażek stawkę w grupie H. Zdołali strzelić jedynie dwa gole, a stracili ich aż jedenaście. W pierwszym spotkaniu ulegli na własnym boisku Bułgarii 1:2. Później po zaciętej walce również 1:2 przegrali z Włochami. Następnie przyszła kompromitacja z Chorwatami i porażka aż 0:6. W ostatnim pojedynku nie udało im się na własnym obiekcie wywalczyć nawet punktu z Norwegami i mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Obie reprezentacje słabo spisują się w tych eliminacjach do Mistrzostw Europy. Ciężko przypuszczać, aby któryś z tych krajów mógł jeszcze powalczyć o pierwszą trójkę w grupie H. Jak do tej pory Malta zajmuje przedostatnie miejsce w zestawieniu, a ich sobotni rywal plasuje się na pozycji niżej. W przypadku wygranej gości mogą oni zbliżyć się do będących wyżej Bułgarów.