Inverness Caledonian – Celtic 1:1 (koniec) | Dundee Utd. – H. Academical 1:0 (koniec)
Dundee United F.C.
1:0 (0:0)
Hamilton Academical FC
Sobota 11.04.2015, 16:00Szkocka Premier League

To już wszystko na dziś. Dziękujemy i zapraszamy na pozostałe relacje. Do zobaczenia! (19:43:44)
    Ogromne brawa należą się Radosławowi Cierzniakowi. Polak kapitalnie spisał się w bramce gospodarzy.

Dundee United przerywa fatalną serię przegranych spotkań i w końcu wygrywa! Skromne zwycięstwo nad Hamilton Academical FC daje drużynie z Tannadice Park trzy punkty.

90+3

90+1
    Crawford próbuje jeszcze wyłuskać remis w tym spotkaniu. Piłka nie trafia do bramki. Co raz bliżej wygranej jest ekipa gospodarzy!

89
    Obie ekipy są już niezwykle zmęczone tym pojedynkiem. Druga połowa potrwa o 3 minuty dłużej.

86
    Próbuje Çiftçi, lecz nie ma gola. Dundee United co raz bliżej zwycięstwa.

85
    Do porządku przyprowadzony zostaje Telfer, który przekroczył swoje uprawnienia. Żółta kartka dla piłkarza gospodarzy.
    Frekwencja na Tannadice Park nie zachwyca. Nieco ponad 5 tysięcy kibiców na trybunach.

84
    Do końca drugiej części tej rywalizacji pozostało 6 minut. Plac gry opuszcza zdobywca bramki, Chris Erskine. Na murawę wbiega Muirhead.

83
    Najpierw corner dla gości, który nie przynosi skutku dzięki reakcji Erskine'a. Parędziesiąt sekund później Lyon uderza w stronę siatki Dundee Utd., lecz piłka szeroko mija słupek gospodarzy.

81
    Ostatnia zmiana w ekipie trenera Canninga. MacKinnon kończy udział w meczu. Szkota zastąpi jego rodak, Brophy.

78
    Crawford egzekutorem rzutu wolnego. Futbolówka nie trafia w światło bramki. Mogło być naprawdę niebezpiecznie!

77
    Arbiter Dallas reaguje jednoznacznie. Żółta kartka dla 19-letniego Szkota. Jest to pierwsze upomnienie w postaci kartonika dla gospodarzy w dzisiejszym meczu.

76
    Gorąco pod polem karnym Radosława Cierzniaka. John Souttar, który pokazał się w tym spotkaniu z bardzo dobrej strony, zagrywa ręką blisko pola karnego.

74
    Bramka gospodarzy nie pozostaje bez reakcji gości. Longridge opuszcza boisko. Zastąpi go Redmond.

72
    Końcówka naprawdę należy do Dundee United. Kapitalna forma Radosława Cierzniaka i gol Erskine'a. Czy taka kombinacja przyniesie gospodarzom zwycięstwo i przerwie ich fatalną serię porażek?

70
    Gol dla Dundee United!
    Wydawałoby się, że to Hamilton jest bliżej zdobycia gola, a tymczasem mamy niespodziankę! CHRIS ERSKINE posyła lewą nogą piłkę w stronę siatki. Futbolówka leci zza pola karnego i trafia do siatki w prawym dolnym rogu!

68
    Myli się Imrie z prawego skrzydła. Do końca spotkania 22 minuty, a emocji co raz więcej!
    Władze Dundee Utd. postawili w tym sezonie na Radosława Cierzniaka już 30 razy. Jak widać, wybór ten był jak najbardziej trafny.

66
    Ponownie nacierają gracze Hamiltonu. Polak w bramce Dundee United stanowi prawdziwą zaporę dla przyjezdnych. Nieprawdopodobnie broni dziś polski goalkeeper. Ręce same składają się do oklasków.

65
    Musieliśmy czekać aż 65 minut, aby mecz wspiął się na wyżyny! Ponownie rewelacyjnie broni Cierzniak! Scotland, który 10 minut temu zameldował się na murawie sprawcą całego zamieszania. Strzał z okolic 20-tego metra. Polak nie dał się zaskoczyć. Coś fantastycznego!

63
    Na roszadę decydują się gospodarze. Schodzi Spittal, którego zastąpi Bilate.

61
    Radosław Cierzniak ratuje swój zespół przed utratą bramki! Strzela Longridge. Piłka odbija się od innego zawodnika, a to powoduje rykoszet. Bardzo dobra dyspozycja polskiego bramkarza. Brawo!

57
    Zmiana w zespole Hamilton Academical. Boisko opuszcza Holender, Nigel Hasselbaink. Na placu gry pojawia się Jason Kevin Scotland.

53
    Bardzo mało dzieje się na początku drugiej połowy spotkania. Ewentualny remis spowodowałby spadek Dundee Utd. o jedno miejsce w tabeli. Hamilton Academical z pewnością nie zmieni swojej pozycji w klasyfikacji.

50
    Z wysokiego C rozpoczynają gracze Hamiltonu! Hendrie popisuje się genialnym uderzeniem zza pola karnego. Piłka trafia w prawy słupek! Dużo szczęścia miał w tej sytuacji Radosław Cierzniak.

48
    Druga połowa rozpoczęta bez zmian. Pierwsze 45 minut to aż 8 przewinień przyjezdnych i 3 żółte kartki. Oby druga połowa meczu przebiegała w myśl zasady fair-play.

46
    Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie otworzy się worek z bramkami. Zostańcie państwo z LAJFY.COM.

Po pierwszej połowie na Tannadice Park wynik 0:0. Gospodarze w postaci Dundee United nieco dłużej utrzymywali się przy piłce (55%) w porównaniu do Hamilton Academical (45%). Radosław Cierzniak musiał interweniować w czterech sytuacjach, z kolei McGoven bronił swojej bramki czterokrotnie.

45+1

44
    Sędzia Dallas dolicza 1 minutę do końca pierwszej połowy.

42
    W końcówce co raz odważniej grać zaczęli gospodarze. Po serii ataków mamy spowolnienie tempa gry. Czy do końca pierwszej części spotkania wynik ulegnie zmianie?

40
    Conolly i Çiftçi wychodzą z potencjalną akcją trzech na dwóch! Gospodarzom nie udaje się sforsować defensywy Hamiltonu. Było naprawdę obiecująco!

39
    Ależ groźny jest dzisiaj Çiftçi! Potężny strzał z okolic 14-tego metra. Kapitalnie interweniuje McGovern. Oj muszą uważać goście. Dundee United wyraźnie sygnalizuje, że ma dzisiaj ochotę na przerwanie złej passy!

36
    Niewiele dzieje się na boisku. Niezwykle ostrożni muszą być goście. Trzech piłkarzy Hamiltonu Academical ma już na koncie żółtą kartkę.

34
    Mamy zagranie ręką. Przekroczenia przepisów dopuścił się Imrie. Co raz więcej błędów popełniają goście, ale czy wykorzystają to gospodarze?

32
    Hamilton kolekcjonuje dziś kartki. Michael Devlin pociągał za koszulkę Çiftçi'ego. Obok takiego zagrania arbiter główny nie mógł przejść obojętnie.

32
    Znów zauważalny na boisku jest Çiftçi. Tym razem napastnik Dundee Utd. wywalczył rzut wolny na własnej połowie.

29
    Powoli rozkręcają się gospodarze. Çiftçi decyduje się na strzał zza pola karnego. Piłka posłana przez tureckiego napastnika przemyka tuż obok prawego słupka! Odważny strzał lewą nogą!

27
    Widzieliśmy przed chwilą praktycznie kopię sytuacji z 15-tej minuty. Corner dla Hamiltonu i ponownie Soutter ratuje swoją ekipę. Dobra postawa młodziutkiego, 19-letniego piłkarza.

24
    Brakuje gospodarzom dziś celności. Dixon uderza, lecz niecelnie. Zbyt dużo siły w ten strzał włożył miejscowy zawodnik.

23
    Zdecydowanie bardziej agresywnie grają przyjezdni. Żółtym kartonikiem ukarany Ail Crawford. Przed kolejną szansą stoi Dundee Utd. Rzut wolny.

21
    Piłkę na połowie rywala wywalczył Telfer. Chwilę później fauluje MacKinnon. Obrońca Hamiltonu powinnien mieć sięna baczności, bowiem ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

19
    Dużo spokoju w grze. Żadna z ekip nie zagraża swoim rywalom. Warto wspomnieć, że gospodarze nie wygrali od 7 spotkań! Zespół z Radosławem Cierzniakiem w bramce powinien jak najszybciej zacząć kolekcjonować punkty. Inaczej może się to skończyć sporym spadkiem w ligowej tabeli.

17
    Akcja Dundee Utd. spaliła na panewce. Przewinienia w ataku. Sprytnie zachował się Gillespie, który wywalczył dla swojej ekipy piłkę.

16
    Corner dla podopiecznych trenera Canninga. Całkiem dobre rozegranie gości. Świetnie w polu karnym zachował się Souttar, który oddalił niebezpieczeństwo.

14
    Darian MacKinnon, który 3 minuty temu został ukarany żółtą kartką zdecydowanie rehabilituje się tą akcją. Rzut wolny dla Hamiltonu z prawego skrzydła.

13
    Ponownie atakuje Hamilton Academical. Crawford uderza prawą nogą. Piłka leci w światło bramki, lecz czujny był w tej sytuacji Cierzniak.

12
    Charles Telfer podchodzi do rzutu wolnego. Piłka wędruje jednak wysoko nad poprzeczką. Gospodarze muszą szukać kolejnych okazji na zagrożenie rywalowi.

11
    Tak jak można było się spodziewać, Darian MacKinnon ukarany zostaje żółtym kartonikiem.

11
    Dundee United przed dogodna szansą na zdobycie gola. Rzut wolny dla gospodarzy, 18 metrów do siatki rywali. MacKinnon dopuścił się bardzo ostrego wejścia. Faulowany Paton. To przewinienie może doczekać się kartki.

10
    Powracają do gry gospodarze. Dobre rozegranie, lecz cały plan psuje Dixon. Złe zagranie szkockiego obrońcy.

8
    Zawahanie w obronie Dundee Utd. zauważyli goście. Momentalnie wykorzystali to gracze Hamilton'u, którzy wywalczyli corner. Piłka nie wędruje wprost w pole karne, lecz obiera nieco szerszą trajektorie lotu.
    Po sporych opadach deszczu nad Tannadice Park w końcu zaświeciło słońce. Warunki do gry zdecydowanie lepsze, niż sugerowała to pogoda jeszcze jakiś czas temu.

5
    Zdecydowanie widać, że goście nie przyjechali tutaj, aby zaprezentować grę pasywną. Bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie gracze Hamilton Academical.

2
    Atakują przyjezdni. Dobra postawa Morrisa, który wygrywa walkę o piłkę w defensywie. Zagrożenie oddalone.

1
    Sędzia Dallas po raz pierwszy zagwizdał w tym spotkaniu. Liczymy nie tylko na emocje, ale i na dobry występ naszych reprezentantów.

1

W kadrze gospodarzy znajduje się aż 3 Polaków. Oprócz Radosława Cierzniaka, który stanie dzisiaj pomiędzy słupkami bramki Dundee Utd., w zespole znajduje się inny polski goalkeeper – Michał Szromnik. Były zawodnik Arki Gdynia zajmuje miejsce na ławce rezerwowych. Z powodu kontuzji z gry wyeliminowany jest Jarosław Fojut. Polski obrońca szkockiego klubu ma na swoim koncie 29 występów w barwach gospodarzy.
    Tak przedstawia się graficzne ustawienie gospodarzy. W bramce stanie Radosław Cierzniak.

Oficjalne składy wyjściowe:

Dundee United:
    Cierzniak – Dixon, Morris, Souttar, McGowan – Telfer, Paton, Spittal – Erskine, Ciftci, Connolly

Hamilton Academical FC:
    McGovern – Hendrie, Lyon, Devlin, Gordon – Imire, MacKinnon, Gillespie, Longridge – Crawford, Hasselbaink

Sędzia główny: Dallas
    Asystenci: Macmillan, Stankovic
    Sędzia techniczny: Charleston

Gorąco zapraszamy na to sobotnie spotkanie. Początek relacji tuż przed godziną 16:00. Bądźcie państwo z lajfy.com!
    Gospodarze muszą się mieć na baczności. Ewentualna strata punktów może wiązać się ze spadkiem w tabeli.

Dundee United dokładnie dwa dni temu rozegrało spotkanie derbowe w którym uległo ekipie Dundee w stosunku 3:1. Hamilton z kolei zremisowało 1:1 na własnym obiekcie z ekipą St Johnstone.

Gospodarze plasują się na czwartej pozycji, zaś przyjezdni sklasyfikowani są na lokacie nr 7. Pomimo różnicy w tabeli obie ekipy dzielą zaledwie 3 "oczka". Ewentualna wygrana gości może sprawić, że awansują oni o kilka lokat.

W sobotę czeka nas spotkanie w ramach Scottish Premier League w którym Dundee United zmierzy się z Hamilton Academical FC. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem obie drużyny dzieli niewielka liczba punktów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.