Chojniczanka – Arka 1:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – GKS K. 1:3 (koniec) | Termalica – Miedź 2:1 (koniec)
Stomil – Chrobry 1:1 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
2:1 (2:0)
Miedź Legnica
Niedziela 19.04.2015, 16:30 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

W sobotnie popołudnie będąca ostatnio w kryzysie drużyna Termalici Bruk – Betu Nieciecza podejmie na własnym stadionie walczącą o utrzymanie Miedź Legnica Termalica, mistrz rundy jesiennej jeśli nie wygra niedzielnego pojedynku będzie traciła już aż 6 punktów do drugiej w tabeli Wisły Płock. Podczas ostatnich 5-ciu spotkań zespół z malutkiej, podtarnowskiej miejscowości zdobył tylko 4 punkty. Apogeum fatalnej formy Słoników przypadło na zeszłą kolejkę, kiedy to zawodnicy z Niecieczy polegli z ostatnim w tabeli Widzewem Łódź 1 do 2.

W dużo lepszej formie znajdują się ostatnio gracze Miedzi. Piłkarze z Legnicy w ostatnich pięciu meczach nie zaznali goryczy porażki, aż 3 krotnie zwyciężając, dzięki czemu gracze z Legnicy dźwignęli się w tabeli na 10 pozycje oddalając widmo spadku. W przypadku zwycięstwa w Niecieczy gracze Miedzi zrównają się w tabeli z 8-mą Flotą Świnoujście oraz 9-tą Chojniczanką Chojnice.

W Niecieczy zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Jeśli gracze Termalici myślą jeszcze o awansie do Ekstraklasy muszą pokonać swoich rywali. Gracze z Legnicy uniesieni dobrymi wynikami z pewnością na boisko wyjdą bez presji, a ta z pewnością ciążyć będzie na gospodarzach niedzielnego pojedynku.

Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie na relacje z którego zapraszamy na Lajfy.com!

Już za kilka minut pierwszy gwizdek sędziego. Tyczasem składy obydwu zespołów:

Termalica: 12. Nowak, 8. Fryc, 2. Sołdecki (kpt.), 5. Czerwiński, 27. Jarecki, 10. Chomiuk, 17. Pleva, 25. Kupczak, 29. Janeczko (mł.), 21. Drozdowicz, 26. Plizga

Miedź: 1. Budzyński – 26. Mrowiec, 13. Lafrance, 24. Midzierski, 16. Bartoszewicz (kpt.), 8. Cierpka (mł.), 29. Garuch, 9. Labukas, 23. Paulo Alves, 4. Łobodziński, 5. WoźniczkaJuż za kilka minut pierwszy gwizdek sędziego. Tyczasem składy obydwu zespołów:

Piłkarze właśnie wychodzą na murawę stadionu.

1

1
    Pierwszy rzut rożny w tym meczu dla gospodarzy.

2
    Krótkie rozegranie i strata Janeczki.

3
    Pierwsza akcja Miedzi. Złe podanie Łobodzińskiego i spokojnie łapie Nowak.

3
    Interwencja Lafrance kończy akcje gospodarzy.

4
    Długie podanie do Łobodzińskiego przerwane przez Nowaka.

5
    Rzut z autu na wysokosci pola karnego dla gości.

6
    Dośrodkowanie Cierpka w pole karne przerywa defensywa gospodarzy.

6
    Pleva faulowany przez Paulo Alvesa.

8
    Brzydki faul Labukasa kończy się tylko słownym upomnieniem.

8
    Akcja ofensywa Jareckiego kończy się dośrodkowaniem prosto w ręcze Budzyńskiego.

8
    Rzut wolny dla Miedzi około 30-ci metrów od bramki Nowaka.

9
    Mocne uderzenie Midzierskiego, ale prosto w środek bramki.

10
    Czerwiński przed pole karne do Drozdowicza, ale zdaniem sędziego faulował napastnik Termalici.

12
    Pleva na lewo do Jareckiego, który niepotrzebnie na siłe dośrodkowywał zamiast podać do Chomiuka.

13
    Długa piłka do Łobodzińskiego, który odegrał do tyłu, do Bartoszewicza, a ten za mocno zagrywa w pole karne Słoników.

14
    Kolejna długa piłka do Jareckiego. Tym razem dobrze pilnowany najaktywniejszy w pierwszych minutach gracz gospodarzy.

16
    Dużo chaousu na boisku. Piłkarze jednej i drugiej drużyny popełniają sporo prostych strat.

17
    Piłkarze Miedzi posiadają w ostatnich minutach optyczną przewagę, ale nie wiele z tego wynika.

17
    Raz po raz świetnymi interwencjami popisuje się Czerwisńki, który teraz wybił piłkę przewrotką.

18
    Dobry pressing graczy gospodarzy, którzy wywalczyli teraz aut na wysokości pola karnego.

20
    Z kontrą ruszyli gracze Termalici, ale fatalne zagranie Mateusza Janeczko do Emila Drozdowicza.

21
    Nie radzą sobie z rozgrywaniem piłki gospodarze, mają problem nawet z wyjściem z 40-tego metra.

22
    Strzał Bartoszewicza na rzut rożny blokuje Sołdecki.

22
    Faul w ataku Paulo Alvesa.

23
    Bardzo ładny przechwyt Plizgi, który zagrał na prawo do Janeczki, a ten w pole karne do Drozdowicza. Nie ma bramki! Zamiesznaie w polu karnym.

24
    Ostatecznie rzut wolny pośredni dla gospodarzy.

24
    Gol dla Termaliki!
    Bramkę zdobył DAWID PLIZGA. Piłkarze gospodarzy, którzy w dzisiejszym mecze byli jak dotąd stroną gorszą zdobywają bramkę! Rzut wolny pośredni z 10 metrów. Kuriozalna decyzja sędziego. Czerwiński dotyka piłka do której dopada DAWID PLZIGA i pewnym strzałem pokonuje Budzyńskiego!

26
    Wymarzona sytuacja na 2:0 dla gospodarzy! Długie zagranie z głębi pola do Dawida Plzigi, który znalazł sie sam na sam z Budzyńskim i w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelił!

28
    Znowu zakotłowało się pod bramką Miedzi! Świetna akcja Jareckiego lewą stroną, zagranie w pole karne, ale tam w ostatnim momencie uprzedzony Plizga. Tylko rzut rożny.

28
    Bramkę zdobył MATEUSZ KUPCZAK. Świetne dośrodkowanie w pole karne Jareckiego wprost na głowę Jakuba Czerwińskiego, który trafia tylko w poprzeczkę! Z dobitką do piłki popędził MATEUSZ KUPCZAK i pieknym strzałem szczupakiem pokonał Budzyńskiego!

30
    Zirytowany trener gości decyduje się na zmianę już w 30 minucie meczu! Grzegorz Bartczak wchodzi za Adriana Mrowca.

30
    Z jakiegoś powodu sędzia ukarał Jakuba Czerwińskiego żółta kartką.

32
    W przerwie meczu pokażemy Państwu bramkę Dawida Plzigi na 1:0.

32
    Długie, minimalnie zbyt mocne zagranie Jareckiego do Drozdowicza.

33
    Nadal w ataku gracze gości. Kolejna interwencja Czerwińskiego.

34
    Zdaniem sędziego na 30-tym metrze od bramki faulowany Bartoszewicz. Nie najlepiej radzi sobie arbiter w dzisiejszym spotkaniu.

34
    Słabe dośrodkowanie Łobodzińskiego wybite przez obrońców gospodarzy.

35
    Na prawej stronie Łobodziński faulowany przez Chomiuka. Rzut wolny.

36
    Bardzo ładne dośrodkowanie łobodzińskiego trafia pod nogi Grzegorza Bartczaka, który miał świetną sytuacje na kontaktową bramkę, ale uderzył prosto w ręcę Nowaka!

36
    Bardzo dobra kontra gospodarzy, ale Plizga uprzedzony przez Budzyńskiego.

38
    Inicjatywę na boisku przejmują gospodarze.

40
    Plizga do Kupczaka, który bardzo mocno uderzył Piłka była jednak zbyt mocno podkręcona i wylądowała daleko obok bramki Budzyńskiego.

42
    Kolejna fatalna decyzja sędziego! Tuż obok naszego stanowiska Plizga na kartkę faulowany przez Cierpkę. Młody gracz Miedzi nie nadążał za doświadczonym graczem, ale zamiast obejrzeć żółtą kartkę mamy rzut wolny dla Miedzi...

43
    Kolejna dobra akcja Wojciecha Łobodzińskiego. Były reprezentant Polski minął rywala na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne, gdzie szczęśliwie ratują się gracze gospodarzy.

44
    Chomiuk w ataku fauluje Lafrance za co otrzymuje żółty kartonik.

45
    Atomowe uderzenie z 18-tu metrów Labukasa trafia w jednego z obrońców Słoni.

45+1
    Za kłótnie z sędzia upominany trener z Legnicy.

45+1
    Sędzia dolicza minutę.

45+2
    Za faul na środku boiska żółtą kartkę zobaczył Dalibor Pleva.

45+2

Po początkowo niemrawym meczu w Niecieczy spotkanie się rozkręciło. Mimo przewagi w pierwszych 30-tu minutach tego spotkania gracze gości stracili dwie bramki. Swoją cegiełkę do tego dorzucił sędzia główny, Zbigniew Dobrynin, który z niewiadomych względów po dośrodkowaniu piłki na głowę Drozdowicza wskazał na rzut wolny pośredni dla gospodarzy. Nie była to jedyna sytuacja w której niezrozumiałą decyzję podjął sędzia.

Już za moment początek 2 połowy spotkania.

46

46
    Kontra gospodarzy przerwana przez Adriana Cierpka. Młody gracz gości ukarany żółtą kartką.

48
    Błąd Czerwińskiego, który traci piłkę na rzecz Garucha. Faulem ratuje się Czerwiński, ale obyło się bez drugiej żółtej kartki dla defensora Termalici.

48
    Pressing Drozdowicza, ale jakoiś poradził sobie Budziński.

49
    Brzydki faul Adriana Cierpki, który tym razem na własnej połowie fauluje Dariusza Jareckiego. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla młodego gracza Miedzi!
    Bramka Dawida Plizgi na 1:0

52
    Okazja na podwyższenie prowadzenia dla gospodarzy. Źle zakończył akcje Jakub Czerwiński, którego strzał minał światło bramki.

53
    To powinna być bramka dla gospodarzy! Szarża Dalibora Plevy, który traci piłkę w polu karnym gości. W dziwny sposób jednak ją odzyskuje i zagra do Dawida Plizgi, który w świetnej sytuacji nie trafia w bramkę Miedzi!

53
    Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Za zagrożonego drugą zólta kartką Czerwińskiego wchodzi Bartosz Kopacz.

57
    Druga zmiana w zespole gości. Za słabo grającego Paulo Alvesa wchodzi Mateusz Szczepaniak.

59
    Rzut rożny dla Termalici bez historii.

60
    Druga zmiana także w zespole gospodarzy. Zmęczonego Plevę zmienia Kaczmarczyk.

61
    Po kilku nudniejszym minutach okazja dla gospodarzy. Piłki w polu karnym nie opanował Plizga i tylko rzut rożny dla gospodarzy.

63
    Dobre dośrodkowanie Jareckiego z którym poradzili sobie ostatecznie gracze z Legnicy.

65
    Kolejny corner dla gospodarzy.

66
    Krókie rozegranie. Jarecki bardzo ładnie dośrodkowuje w pole karne, gdzie jest Bartosz Kopacz, który bez problemu pakuje piłkę do siatki, ale był na spalonym.

68
    Kevin Lafrance faulem przerywa kontrę Słoników. Kolejna żółta kartka w dzisiejszym meczu.

70
    Ciągle w ataku gracze z Niecieczy, ale nie wiele z tego wynika.

71
    Plizga na lewo do Jareckiego, ale wydawało się groźna kontre Słoników przerywa świetnym wślizgiem Woźniczka.

73
    Emil Drozdowicz przejął piłkę na 30-tym metrze od bramki Miedzi i podał na prawo do Mateusza Janeczko. Zbyt mocne dośrodkowanie młodego pomocnika Termalici.

75
    Uderzenie z 20-tu metrów Szczepaniaka wysoko nad bramką.

76
    Bardzo brzydki faul Bartoszewicza na Janeczce. Piłkarz gości wjechał klasycznimi "saniami" w nogi piłkarza gospodarzy. Sędzia nawet nie odgwizdał rzutu wolnego...

77
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Dawid Kamiński zmienia Mateusza Janeczko.

78
    Ostatnia zmiana także w zespole gości. Tadasa Labukasa zastąpi Jakub Chrzanowski.

80
    Dwójkowa akcja Fryca z Kamińskim, ale zbyt mocne dośrodkowanie tego drugiego.

82
    Na lewej stronie szarżował Garuch, ale jego dosrodkowanie wybijają obrońcy.

83
    Zbyt mocne zagranie Plizgi do Kaczmarczyka.

85
    Podwójny faul gości, sędzia oszczędził Lafrance, który ma już na końcie żółtą kartkę.

87
    Rzut rożny dla graczy gości.

88
    Kolejna kontra gospodarzy przerwana faulem. Żółty kartonik dla Tomasza Midzierskiego.

89
    Uderzenie Kaczmarczyka z 18-tu metrów zablokowane przez obrońce Miedzi.

90
    Jeszcze jeden corner dla gości. Sędzia dolicza 2 minuty.

90+1
    Dośrodkowanie Garucha wprost na głowę Wojciecha Łobodzińskiego, a ten w doskonałej sytuacji uderza tuż nad poprzeczką!

90+1
    Gol dla Miedzi!
    Bramkę zdobył RADOSŁAW BARTOSZEWICZ. Kapitalna bramka dla gości! Podanie Garucha na 16-ty metr do RADOSŁAWA BARTOSZEWICZA, który kapitalnym strzałem w okienko ustala wynik dzisiejszego spotkania!

90+2

Po bardzo dobrym, żywym meczu Termalica Bruk – Bet Nieciecza zasłużenie pokonuje Miedź Legnica 2:1. (18:21:31)

Rafal Nosal

Gole: 24. Plizga, 28. Kupczak – 90+1. Bartoszewicz

Kartki:   30. Czerwińśki (BRK), 44. Chomiuk (BRK), 45+2. Pleva (BRK) – 46. Cierpka (MLE), 68. Lafrance (MLE), 88. Midzierski (MLE)   49. Cierpka (MLE)

Bruk-Bet Termalica: 12. Nowak, 8. Fryc, 2. Sołdecki (kpt.), 5. Czerwiński (53' 3 Kopacz), 27. Jarecki, 10. Chomiuk, 17. Pleva (60' 20. Kaczmarczyk), 25. Kupczak, 29. Janeczko (mł.) (78' 6. Kamiński (mł.), 21. Drozdowicz, 26. Plizga
    Zmiany: 1. Olszewski, 20. Biskup, 6. Kamiński (mł.), 15. Włodyka (mł.), 3. Kopacz, 19. Kaczmarczyk, 16. Paluchowski

Miedź Legnica: 1. Budzyński – 26. Mrowiec (30' 19. Bartczak), 13. Lafrance, 24. Midzierski, 16. Bartoszewicz (kpt.), 8. Cierpka (mł.), 29. Garuch, 9. Labukas (78' 14, Chrzanowski (mł.), 23. Paulo Alves (57' 7. Szczepaniak), 4. Łobodziński, 5. Woźniczka
    Zmiany: 30. Smug, 19. Bartczak, 7. Szczepaniak, 14. Chrzanowski (mł.), 10. Kakoko

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin – Piotr Szubielski, Krzysztof Stępień – Albert Różycki (techniczny)