RCD Espanyol – FC Barcelona 0:2 (koniec) | Atletico – Elche 3:0 (koniec) | Getafe – Levante 0:1 (koniec)
Sociedad – Villarreal 0:0 (koniec)
Real Sociedad
0:0 (0:0)
Villarreal CF
Sobota 25.04.2015, 22:00 • Estadio Anoeta, San Sebastian • Hiszpańska LaLiga

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe. Do zobaczenia na lajfy.com! (23:54:48)
    Podział punktów po bezbramkowym remisie staje się faktem. Ostatnie minuty były decydujące. Meczowej szansy nie wykorzystał Villarreal.

90+3

90+3
    Co za historia! Ostatnia akcja sobotniego meczu mogła przynieść rozstrzygnięcie. Dos Santos dośrodkowuje z rogu boiska. Piłka zagrana główką przez zawodnika Villarrealu trafia w słupek! Po chwili rozbrzmiewa gwizdek sędziego.

90+3
    Błyskawiczne przerzucenie gry pod bramkę Realu. Campbell! Rzut rożny dla gości. Nerwowa końcówka dla obu ekip.

90+2
    Campbell szuka ostatniej szansy. Faulowany podczas swojego rajdu wywalczył rzut wolny. Do bramki rywala jednak spora odległość. Gra powraca, ku niezadowoleniu kibiców, na środek pola.

90+1
    Parę minut temu swoją okazję miał Villarreal, teraz pora na Sociedad. Pomimo nieudanego rozegrania stałego fragmentu, Real wciąż przy piłce.

90
    Twarz w koszulce chowa Granero. Nieudana próba zza pola karnego. Arbiter dolicza 3 minuty do podstawowego czasu gry.

89
    Pozycja spalone Pina'y może wzbudzać kontrowersje. Doprawdy minimalny off-side Hiszpana.

88
    Piłka wpada do siatki, lecz sędzia liniowy ma podniesioną chorągiewkę. Niedługo trwała radość w obozie gości. Wzmaga się za to doping miejscowych kibiców.

87
    Przewinienie i rzut wolny dla Villarrealu. Tradycyjnie, dos Santos będzie egzekutorem stałego fragmentu gry.

86
    Dużo zamieszania w okolicy linii środkowej. Błąd za błędem w grze Villarrealu. Nie potrafią jednak wykorzystać takich prezentów gospodarze. Cały czas 0:0 a czasu co raz mniej.

85
    Starają się podejść bliżej bramki rywala zawodnicy Żółtej łodzi podwodnej. Sociedad sprytnie wypycha żółte koszulki ze swojej połowy.

83
    Po raz kolejny pojawiają się dziury w obronie Villarrealu. Kompletnie niepilnowany w polu karnym Castro posyła istną petardę! Asenjo ratuje swój zespół już po raz kolejny.

82
    Ostatnia zmiana w zespole Sociedad. Agirretxe opuszcza boisko. Wchodzi Finnbogason.

79
    Ostatnie 10 minut spotkania. Dominują gospodarze. Spokojny atak pozycyjny. Lekkie wycofanie i piłka trafia do Granero, który potężnie huknął z okolic 20. metra. Futbolówka trafia wprost w obrońcę Villarrealu.

78
    Na zmianę decyduje się również sztab przyjezdnych. Jaume Costa'e zastąpi Frank Sol.

76
    Vela'e zastąpi Castro. Trenerowi Moyes'owi pozostaje już tylko jedna roszada.

75
    De la Bella przekracza uprawnienia na swojej połowie. Fatalnie wykonany stały fragment gry przez gości. Momentalnie przejmują gracze Realu.

72
    Żółtą kartką ukarany zawodnik rezerwowy, Juan Carlos. Niepotrzebne protesty na ławce rezerwowych.

71
    Lekki chaos w polu karnym Villarrealu. Co ciekawe, zderzyło się dwóch zawodników Realu oraz obrońca ekipy przyjezdnej. Protestują zarówno kibice, jak i gracze miejscowego klubu.

69
    Cóż za sytuacja! Jak tu nie mógł paść gol? Co raz większe błędy popełnia Villarreal. Praktycznie pusta bramka przed gospodarzami, czego nie wykorzystuje napastnik Sociedad. Przeszkadzał tam nieco obrońca gości, lecz w takiej lidze powinno się wykorzystywać takie momenty.

69
    Trener Marcelino reaguje na słabą postawę swoich podopiecznych. Schodzi Gerard Moreno. Do gry wkracza Gómez.

68
    Wciąż broni się Villarreal. Jaume Costa daje sygnał do ataku. Podanie otrzymuje Campbell. Obok bramki. Sporo pracuje dzisiaj na boisku ten duet. Szkoda, że nieskutecznie.

67
    Roszada w zespole szkockiego szkoleniowca. Zurutuza opuszcza boisko. Zastąpi go Canales.

65
    Gra przenosi się na stronę gospodarzy. Rozpaczliwie broni się Real Sociedad, chociaż robi to skutecznie! Zdecydowane osłabienie w szeregach Villarrealu. Takim stylem gry goście nie tylko nie zdobędą bramki, ale łatwo mogą ją stracić.
    Perfekcyjna główka Carlosa Martíneza

63
    Po raz kolejny Real wykona rzut rożny. Nieprawdopodobna główka Carlosa Martíneza! Piłka niczym pocisk zmierza w stronę siatki. Asenjo popisuje się świetnym refleksem.

61
    Corner dla Sociedad. Trochę zamieszania pod siatką gości, po czym nie pada ani jedno uderzenie. Gospodarze nie rezygnują i nacierają dalej.

59
    Przepięknym wykonaniem rzutu wolnego popisał się Agirretxe! Piłka wędruje w stronę lewego słupka i minimalnie go mija. Jak struna wyciągnął się podczas tej interwencji Asenjo. Gracze Realu protestują, jakoby goalkeeper gości dotknął piłki, zanim ta opuściła boisko. Arbiter wskazuje, że grę wznowi Villarreal.

58
    Trigueros ukarany żółtą kartką. Niebezpieczny i nieodpowiedzialny faul. To może być dobra okazja dla gospodarzy.

58
    Chechu Dorado zmierza ku linii końcowej w asyście pomocy medycznej. Na placu gry melduje się Rukavina.

57
    Prawdopodobnie kontuzji nabawił się Chechu Dorado. Obrońca przyjezdnych wymaga interwencji medycznej.

56
    Sprint w wykonaniu Jaume Costy. Podanie wędruje w stronę Campbella. Były zawodnik Arsenalu źle przyjmuje piłkę. Kolejna stracona szansa.

54
    Ponownie do głosu dochodzą gospodarze. Atak pozycyjny. Dobrze rozstawiona obrona przyjezdnych nie pozwala na zbliżenie się do bramki Sergio Asenjo.

53
    Nie najlepiej radzi sobie ze stałymi fragmentami gry dos Santos. Do piłki zmierza Jokić, który ostro walczy z obrońcą Realu. Faul w ataku. Niezbyt fair play zachował się gracz Villarrealu, to mogła być żółta kartka!

52
    Piękny rajd urządził sobie środkiem boiska Campbell. Dwóch obrońców okazało się zbyt dużym wyzwaniem dla napastnika z Kostaryki. Rzut wolny, a do bramki około 30 metrów.

51
    Gubią się w obronie goście. Słaba interwencja Sergio Asenjo. Piłka wraca pod nogi napastnika gospodarzy. Oj, mogło być już 1:0! Niezwykłe szczęście miał w tej sytuacji goalkeeper Żółtej łodzi podwodnej.

50
    Na pozycji spalonej znajdował się Gerard Moreno. Gdyby podanie zostało zagrane nieco bardziej w tempo, moglibyśmy być świadkami pierwszej bramki.

49
    Znów groźnie. Villarreal musi się mieć na baczności. Sergio Asenjo przytomnie wychodzi z bramki i ratuje swoją ekipę. Dobra reakcja hiszpańskiego bramkarza.

47
    Postraszył przeciwnika Zurutuza. Solidne uderzenie pomocnika. Piłka nieco nad poprzeczką.

46
    Niezbyt szczęśliwy początek drugiej połowy dla Villarrealu. Ruiz ukarany żółtą kartką za zbyt agresywne wejście.

46
    Pozostaje nadzieja, iż druga połowa otworzy worek z golami. Powracamy tuż po przerwie!

Po 45 minutach gry na tablicy widnieje rezultat 0:0. Mało sytuacji podbramkowych, za to dużo gry w środku pola. Nie można odmówić zawodnikom walki o piłkę, jednak nie przekłada się to na bezpośrednie zagrożenie rywalowi. Lepiej prezentuje się Villarreal, który miał już niejedną dogodną akcję w tym spotkaniu.

45+1

45+1
    Podstawowy czas gry minął. Sędzia techniczny nie sygnalizował ani jednej doliczonej minuty. Gospodarze niezbyt dobrze rozgrywają rzut wolny. Piłkarze schodzą do szatni w towarzystwie gwizdów.

45
    Bolesne zderzenie dos Santosa z Xavi Prieto. Meksykanin ukarany żółtym kartonikiem. Nic dziwnego, bowiem była to dogodna szansa dla Realu Sociedad.

44
    Genialnie przerzuca piłkę Campbell do Jaume Costy. Zbyt późno zorientował się w sytuacji Hiszpan. Tylko rzut rożny, a przecież mogła być bramka!

42
    Bramka Realu Sociedad oblegana była przez dobre 120 sekund. Drugi corner dla przyjezdnych. Dos Santos prawie pakuje piłkę do siatki. Brakuje przyjezdnym dokładności w grze.
    W tym przypadku niedokładne podanie Campbella spowodowało korzystną sytuację.

40
    Joe Campbell niezbyt dokładnie podaje do partnera. Piłka, na całe szczęście dla nadawcy, trafia do innego gracza Villarrealu. Genialne uderzenie z daleka, broni jednak Rulli.

38
    Carlos Martínez popisuje się ciekawym dośrodkowaniem. Piłka nabiera niezwykle wysokiej trajektorii lotu i ląduje tuż przed zawodnikiem Realu. Ponowne dośrodkowanie. W polu karnym upada Xabi Prieto, który żąda rzutu karnego. Gwizdy na trybunach.

37
    Gra przenosi się na połowę przyjezdnych. Xabi Prieto otoczony przez dwójkę obrońców przerzuca piłkę na prawą stronę. Nikt nie sięgnął futbolówki w polu karnym.

36
    Dobre dogranie do Joe Campbella. Zawodnik z Kostaryki natknął się na obrońcę Realu, co wybiło go z rytmu. Villarreal nie rezygnuje i dalej szuka okazji na zdobycie gola.

34
    Podopieczni Marcelino uwalniają się z nacisku gospodarzy. Próba skonstruowania akcji spaliła na panewce. Uderzeń w stronę bramki jak na lekarstwo.

33
    Niewiele zdziałał Real pod bramką gości. Z autu wznawia Villarreal, lecz pozostaje zamknięty przez rywala na własnej połowie.

32
    Vela upada przed polem karnym Villarrealu. Arbiter wskazuje, iż winnym zamieszania był Pina. Rzut wolny zamieniony na corner po tym, jak piłka odbija się od piłkarza w żółtym komplecie.

31
    De La Bella ostro wdziera się w pole karne rywala. Czujni są defensorzy w żółtych strojach. Po 30 minutach przeciętnej gry w końcu byliśmy świadkami wzmożonej aktywności na placu gry.

28
    Autor akcji sprzed paru sekund zagrywa ręką blisko pola karnego. Wynotował ten fakt arbiter, który dyktuje rzut wolny. Gospodarze zdecydowanie nie wykorzystali przysługującej im okazji.

27
    Co raz odważniej gra Villarreal. Kilka podań tuż przy polu karnym. Futbolówka trafia pod nogi Jaume Costy. Strzał i piłka mija słupek z prawej strony. Niewiele brakowało.

26
    Kolejny corner dla "Żółtej łodzi podwodnej". Campbell nie znajduje dogodnej pozycji, więc decyduje się na podanie do Jokića. Słoweniec posyła prawdziwą petardę w stronę bramki Realu. Piłka odbija się od nogi obrońcy.

25
    Stały fragment gry. Ponownie Meksykanin, tym razem z rzutu rożnego. Akcja nie przynosi gola, jednak goście wciąż przy piłce.

23
    Postraszył Sociedad. Przyjezdni przejmują kontrolę i zbliżają się pod pole karne gospodarzy. Campbell wycofuje. Przerzucenie gry na prawe skrzydło. Podanie dos Santosa nie trafia do adresata.
    Wyśmienite dośrodkowanie dos Santosa, którego na gola nie zamienił Pina.

22
    Było blisko! Dos Santos posyła piłkę w okolice 8. metra. Kapitalnie przeczytał to dośrodkowanie Pina. Piękna główka, lecz piłka nie wpada do siatki. Wydawać by się mogło, iż hiszpański gracz znajdował się minimalnie na pozycji spalonej.

21
    Nie minęło 60 sekund, a przewinienie notuje Zurutuza. Joel Campbell nieprzepisowo powstrzymywany na prawej flance.

20
    Faulowany na własnej połowie Jaume Costa. To już czwarte przewinienie gospodarzy. Villarreal pod tym względem pozostaje z czystym kontem.

19
    Carlos Martínez próbuje wznowić grę z autu. Wysokim pressingiem wyszli zawodnicy Realu Sociedad. Zdecydowanie brakuje w tym meczu strzałów w światło bramki.

17
    Świetnie rozciąga grę Villarreal. Co raz bliżej bramki Realu są goście. Fatalnie podaje dos Santos. Meksykanin zaprzepaścił wypracowany atak.

16
    Jokić wraz z Trigueros'em wychodzą z akcją. Zmuszeni są do wycofania piłki na własną połowę. Gospodarze nie pozwalają zbyt łatwo wedrzeć się na własną połowę.

14
    Niebezpiecznie pod bramką gospodarzy. Villarreal wystawia na próbę defensorów Realu Sociedad. Znaleziony po prawej stronie pola karnego Jaume Costa nieczysto trafia w piłkę. Była okazja na przepiękny wolej!

13
    Kapitalne podanie w stronę napastnika Real'u. Sergio Asenjo wychodzi daleko poza bramkę. Sędzia liniowy wskazuje pozycję spaloną.

10
    Sociedad na połowie rywala. Carlos Martínez zdecydował się na głębokie dośrodkowanie z prawej flanki. Asenjo zmuszony do aktywności w polu karnym. Wznowi Villarreal.

8
    Gospodarze rozgrywają piłkę w okolicy linii środkowej. Taka gra powoli zaczyna przeszkadzać miejscowym kibicom. Pasywna postawa spowodowała, że "El submarino amarillo" przejmują futbolówkę.

7
    Rulli nie spieszy się z wybiciem piłki. Po kilku podaniach piłka wraca do argentyńskiego bramkarza. Póki co spacerowe tempo gry.

5
    Szybkie tempo po pierwszym gwizdku musiało nieco zmęczyć graczy. Następuje zwolnienie gry. Piłka swobodnie rozgrywana przez Real Sociedad.

3
    Błyskawiczny kontratak Sociedad'u. Szaleńczy powrót do obrony Jović'a. Corner dla miejscowego klubu. Duże brawa należą się obrońcy "Żółtej łodzi podwodnej" za tą obronę.

2
    Villarreal po raz pierwszy! Joel Campbell pojawia się w okolicach pola karnego. Szybka decyzja i strzał. Futbolówka ląduje w rękawicach goalkeepera gospodarzy.

1
    Real Sociedad w posiadaniu piłki. Pierwsza akcja gospodarzy szybko została zakończona. Przyjezdni dali sygnał, że ich obrona będzie dziś trudna do przejścia.

1

Piłkarze zameldowali się już na murawie. Za moment początek spotkania.

Real Sociedad:
    Rulli – C. Martínez, González, I. Martínez, de la Bella – Pardo, Granero – Vela, Zurutuza, Prieto – Agirretxe

Rezerwowi: Zubikarai – Bergara, Yuri, Canales, Castro, Elustondo, Finnbogason.

Villarreal:
    senjo – M. Gaspar, Dorado, Ruiz, Jokić – dos Santos, Pina, Trigueros, J. Costa – Campbell, Moreno

Rezerwowi: Juan Carlos – M. Gómez, Marcos, Alfonso, Rukavina.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa na godzinę 22:00 na lajfy.com!

A jak wygląda sytuacja obu zespołów w tabeli? Real Sociedad jest na 12. miejscu i ma 38 "oczek". Villarreal zaś jest na 6. pozycji, co sprawia, że będą walczyli w przyszłych eliminacjach do Ligi Europy. Nad siódmą Malagą mają 6 punktów przewagi.

Ich dzisiejszy rywal podejmował u siebie Cordobę. Villarreal byli bardzo nieskuteczni. Wypracowali sobie aż 28 sytuacji podbramkowych, ale żadnej nie zamienili na gola. Cordoba również nie trafiła. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i podziałem punktów.

Real Sociedad w poprzedniej kolejce wybrał się do Elche, by zmierzyć się z drużyną Przemysława Tytonia. Polak nie miał zbyt dużo pracy, gdyż zespół Davida Moyesa zagrał po prostu słabo. Real przegrał 0:1 po bramce Jonathasa.

Czas na kolejne emocje z hiszpańską Primera Division. W sobotę zmierzą się Real Sociedad oraz Villarreal CF!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.