Słowacja – Dania 4:3 (2:1 po rz. karnych) | Szwajcaria – Austria 3:4 (0:1 po rz. karnych) | Białoruś – Słowenia 4:2 (koniec)
Francja – Niemcy 1:2 (koniec) | Norwegia – Stany Zjednoczone 1:2 (koniec) | Łotwa – Czechy 2:4 (koniec)
Norwegia
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Stany Zjednoczone
Sobota 02.05.2015, 20:15 • CEZ Arena, Ostrawa • Mistrzostwa Świata • Grupa B

52:31
    Martin Roymark został wyrzucony z boiska na dwie minuty. Arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania i momentalnie wymierzył karę. Amerykanie będą mieli doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia!

43:16
    Mats Trygg został wyrzucony z boiska na dwie minuty. Przed Norwegami ponownie otworzyła się wielka szansa na zdobycie bramki kontaktowej, która doprowadziłaby do wyrównania. Czy zdołają to uczynić? Zobaczymy.

38:03
    Kolejne przekroczenie obowiązujących przepisów wiąże się z kolejnym wydaleniem z pola gry. Na ławkę kar odesłany został Jack Eichel. Jankesi do końca bieżącej tercji będą musieli sobie radzić w osłabieniu.

33:30
    Matthis Olimb został ukarany dwuminutowym pobytem poza boiskiem za nieprzepisową interwencję. Zawodnik w niedozwolony sposób przeszkadzał rywalowi w oddaniu strzału. Konkretniej mowa o wydarzeniu sprzed chwili.

29:09
    Przed Norwegami ogromna szansa na odrobienie strat! Matt Hendricks otrzymał dwuminutową karę zespołową, a także dziesięć minut odsiadki indywidualnej za uderzenie przeciwnika w głowę oraz bark!

26:28
    Bramkarz reprezentacji Norwegii został ukarany dwoma minutami odsiadki poza boiskiem. Naturalnie, to nie on na tym najbardziej ucierpi, a cała drużyna. Dodatkowo kara zostanie przełożona na Bastiansena.

18:32
    Kolejna kara. Końcówka tej tercji jest dość zacięta oraz ostra. Zawodnicy obydwu ekip nie przebierają zbytnio w środkach i nie oszczędzają się nawzajem. Tym razem na ławkę odesłany został Jack Eichel.

14:31
    Było dość spokojnie, ale teraz doczekaliśmy się drugiej kary indywidualnej w dniu dzisiejszym. Na ławkę odesłany został reprezentant USA – Nick Bonino. Powód? Przeszkadzanie we wznawianiu akcji.

03:47
    Mamy pierwszą karę indywidualną. Do opuszczania placu gry na dwie minuty zobligowany został Tollefsen. Zawodnik znacząco przekroczył przepisy, czego nie mógł nie zauważyć arbiter prowadzący dzisiejsze spotkanie, pan Sidorenko.

Mateusz

Składy i statystyki: 7. Ask (Tollefsen, Olimb) – 13. Lewis (Vesey), 26. Nelson (Krug)

Norwegia: Haugen (Volden) – Holos, Norstebo, Ask, Thoresen, Olimb M. – Trygg, Tollefsen, Martinsen, Olimb K.A., Rosseli Olsen – Bonsaksen, Sorvik, Bastiansen, Roymark, Forsberg – Odegaard, Stene, Lovlie, Roest, Dahlstrom.
    Stany Zjednoczone: Hellebuyck (Campbell) – Faulk, Krug, Bonino, Moses, Nelson – Jones, Reilly, Morin, Arcobello, Lee – Murphy, Moore Jr., Eichel, Vesey, Lewis – Gardiner, Smith, Larkin, Hendricks, Sexton.

Sędziowie: Sidorenko (BLR), Šindler (CZE) – Mills (CAN), Tošenovjan (CZE)