Słowacja – Dania 4:3 (2:1 po rz. karnych) | Szwajcaria – Austria 3:4 (0:1 po rz. karnych) | Białoruś – Słowenia 4:2 (koniec)
Francja – Niemcy 1:2 (koniec) | Norwegia – Stany Zjednoczone 1:2 (koniec) | Łotwa – Czechy 2:4 (koniec)
Norwegia
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Stany Zjednoczone
Sobota 02.05.2015, 20:15 • CEZ Arena, Ostrawa • Mistrzostwa Świata • Grupa B

58:48
    Haugen zszedł z bramki! Norwegowie grają w sześciu w polu!

53:31
    Seth Jones oddał bardzo dobre uderzenie z pierścienia, ale krążek nie znalazł drogi do bramki. Dobrze zareagował Haugen, który w porę oddalił zbliżające się zagrożenie. Norwegowie w sporych tarapatach!

52:31
    Martin Roymark został wyrzucony z boiska na dwie minuty. Arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania i momentalnie wymierzył karę. Amerykanie będą mieli doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia!

51:15
    Amerykanie wyszli z bardzo obiecującą kontrą, aczkolwiek ostatecznie Trevor Lewis minimalnie chybił. Zrobiło się bardzo, ale to bardzo gorąco. Wyczuwamy, iż czeka nas niesłychanie emocjonująca końcówka!

49:47
    Ależ teraz zrobiło się niesłychanie gorąco! Mathis Olimb świetnie odegrał do Aska, który następnie postanowił huknąć w kierunku amerykańskiej bramki. A tam... A tam ponownie wielką robinsonadą popisał się Hellebuyck.

47:23
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6301 widzów.

43:16
    Mats Trygg został wyrzucony z boiska na dwie minuty. Przed Norwegami ponownie otworzyła się wielka szansa na zdobycie bramki kontaktowej, która doprowadziłaby do wyrównania. Czy zdołają to uczynić? Zobaczymy.

Za kilka chwil rozpocznie się ostatnia odsłona tegoż pojedynku. Zawodnicy powoli wracają na lód.

38:03
    Kolejne przekroczenie obowiązujących przepisów wiąże się z kolejnym wydaleniem z pola gry. Na ławkę kar odesłany został Jack Eichel. Jankesi do końca bieżącej tercji będą musieli sobie radzić w osłabieniu.

37:31
    Umowni gospodarze dzisiejszego pojedynku mieli kolejną fenomenalną okazję na odrobienie strat! Ask w porę odegrał do Thoresena, a ten z ogromną parą huknął w kierunku amerykańskiej bramki. Hellebuyck ponownie musiał wykazać czujność!

35:11
    Dzieje się, oj dzieje! Teraz uderzał Eichel. Wydawało się, że krążek znalazł się w siatce, ale jednak nie, jednak nie! Z tych emocji aż czasami zamazuje się obraz przed oczami. Choć zawodnicy też chyba widzieli gumę w siatce.

33:30
    Matthis Olimb został ukarany dwuminutowym pobytem poza boiskiem za nieprzepisową interwencję. Zawodnik w niedozwolony sposób przeszkadzał rywalowi w oddaniu strzału. Konkretniej mowa o wydarzeniu sprzed chwili.

33:30
    Ależ emocje! Emocje sięgają zenitu! Thoresen ładnie uderzył z backhandu. Piękna próba. Hellebuyck z ogromnymi problemami sparował krążek szybujący z niesłychanie wielką prędkością. To mogła być bramka!

32:31
    M. Olimb całkiem ładnie przyłożył z okolic linii niebieskiej. Amerykański goalkeeper miał potężne problemy z obronieniem tejże bomby. Zrobiło się naprawdę bardzo, ale to bardzo groźnie. Cóż za emocje!

29:09
    Przed Norwegami ogromna szansa na odrobienie strat! Matt Hendricks otrzymał dwuminutową karę zespołową, a także dziesięć minut odsiadki indywidualnej za uderzenie przeciwnika w głowę oraz bark!

26:28
    Bramkarz reprezentacji Norwegii został ukarany dwoma minutami odsiadki poza boiskiem. Naturalnie, to nie on na tym najbardziej ucierpi, a cała drużyna. Dodatkowo kara zostanie przełożona na Bastiansena.
    Brock NELSON - 1:2

25:58
    Bramka dla USA!
    To wisiało w powietrzu. Amerykanie w końcu potwierdzili swoją wyższość i odnotowali trafienie. Ten gol należał im się jak woda rybie. Norwegowie od kilku chwil pozostawali jedynie tłem dla swych rywali. Wracając do tematu – bramkę na swym koncie zapisał BROCK NELSON. Asystował Torey Krug.

25:37
    Ben Smith przeprowadził wyborną akcję na tercji przeciwnika! Zwiódł kilku rywali, a następnie potężnie huknął. Haugen z ogromnymi problemami zdołał sparować krążek, który szybował z niewyobrażalną prędkością!

18:32
    Kolejna kara. Końcówka tej tercji jest dość zacięta oraz ostra. Zawodnicy obydwu ekip nie przebierają zbytnio w środkach i nie oszczędzają się nawzajem. Tym razem na ławkę odesłany został Jack Eichel.

17:31
    Kara Bonino dobiegła końca. Steve Moses ładnie odpalił z okolic linii niebieskiej. To mogło zakończyć się bramką, jednak szyki uderzającego pokrzyżowali defensorzy, którzy w porę zdołali zażegnać ogromne niebezpieczeństwo.

16:02
    I znów zaatakowali przeciwnicy Jankesów! Są rozpędzeni, są w sztosie! Ładnie rozegrany power-play zakończył się uderzeniem Thorsena. Ponownie interweniować musiał Hellebuyck, acz zrobił to bezbłędnie.

14:31
    Było dość spokojnie, ale teraz doczekaliśmy się drugiej kary indywidualnej w dniu dzisiejszym. Na ławkę odesłany został reprezentant USA – Nick Bonino. Powód? Przeszkadzanie we wznawianiu akcji.
    Trevor LEWIS - 1:1

12:14
    Jest odpowiedź przybyszów zza oceanu! Nie trzaba było na nią zbyt długo czekać. Jankesi w kapitalnym stylu doprowadzają do wyrównania. Rywale rozpracowani. Strzelcem bramki TREVOR LEWIS. Asystę na swym koncie zapisał Jimmy Vesey.
    Morten ASK - 1:0

06:39
    Bramka dla Norwegii!
    No proszę, cóż za niespodzianka na początek spotkania. Norwegowie otwierają wynik dzisiejszego meczu! Pięknym uderzeniem popisał się MORTEN ASK, dzięki czemu wyprowadził swoją drużynę narodową na prowadzenie. Asystowali: Ole-Kristian Tollefsen, Matthis Olimb.

04:55
    Nieprawdopodobna parada w wykonaniu Haugena! Ależ instynktowne interwencje. Wpierw Norweg wybronił potężne huknięcie Kruga, a następnie to samo uczynił z próbą Mosesa. Coś niebywałego!

03:47
    Mamy pierwszą karę indywidualną. Do opuszczania placu gry na dwie minuty zobligowany został Tollefsen. Zawodnik znacząco przekroczył przepisy, czego nie mógł nie zauważyć arbiter prowadzący dzisiejsze spotkanie, pan Sidorenko.

03:37
    Olson bardzo ładnie zakręcił rywalami i huknął jak z armaty! Ależ odpalił. Zrobiło się naprawdę groźnie. Krążek przeleciał minimalnie ponad amerykańską bramką. To mogła być bramka! Kapitalna próba.

Mateusz

Składy i statystyki: 7. Ask (Tollefsen, Olimb) – 13. Lewis (Vesey), 26. Nelson (Krug)

Norwegia: Haugen (Volden) – Holos, Norstebo, Ask, Thoresen, Olimb M. – Trygg, Tollefsen, Martinsen, Olimb K.A., Rosseli Olsen – Bonsaksen, Sorvik, Bastiansen, Roymark, Forsberg – Odegaard, Stene, Lovlie, Roest, Dahlstrom.
    Stany Zjednoczone: Hellebuyck (Campbell) – Faulk, Krug, Bonino, Moses, Nelson – Jones, Reilly, Morin, Arcobello, Lee – Murphy, Moore Jr., Eichel, Vesey, Lewis – Gardiner, Smith, Larkin, Hendricks, Sexton.

Sędziowie: Sidorenko (BLR), Šindler (CZE) – Mills (CAN), Tošenovjan (CZE)