Paderborn – Wolfsburg 1:3 (koniec) | FC Koln – Schalke 04 2:0 (koniec)
VfL Wolfsburg
Niedziela 10.05.2015, 15:30 • Benteler Arena, Paderborn • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Przed nami spotkanie 32 kolejki Bundesligi w którym SC Paderborn podejmować będzie WfL Wolfsburg.

Starcie to ważne jest dla obu ekip. Padeborn broni się przed spadkiem zajmuje 17 lokatę w tabeli z 31 oczkami. Ma więc na koncie tyle samo oczek co bezpieczny 15 Freiburg. Musi więc walczyć o pełną pulę. Wolfsburg natomiast walczy o wicemistrzostwo kraju. W tej chwili jest na trzecim miejscu traci jednak ledwie oczko do drugiej Borussi Moenchengladbach. Tak więc i oni zagrają o pełną pulę.

Dyspozycja gospodarzy w ostatnich tygodniach wygląda w kratkę. Pięć ostatnich spotkań to dwa wygrane, tyle samo porażek i remis. Przed tygodniem pokonali w niezwykle ważnym starciu na wyjeździe Freiburg 2:1.

Forma Wolsrbugu na finiszu rozgrywek nie wygląda zbyt dobrze. Są bez wygranej od trzech spotkań w których zanotowali dwa remisy z Schalke i przed tygodniem z Hannoverem ulegli zaś głównemu rywalowi w walce o 2 miejsce Borussi Moenchengladbach.

Podsumowując zapowiada się bardzo dobre widowisko. Faworytem jest Wolfsburg. Kurs na ich wygraną wynosi 1.64, podczas gdy na Paderborn aż 4.9. Czy potwierdzi to się na boisku? Przekonamy się w niedzielny wieczór. Początek spotkania o godzinie 15:30. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!

Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy! Początek spotkania za nieco ponad kwadrans! Bądźcie z nami!

SC Paderborn 07: Kruse – Heinloth, Rafa, Hünemeier, Brückner – Bakalorz, Vrančić – Vucinovic, Rupp, Stoppelkamp – Kachunga.
    Rezerwowi: Lueck – Ziegler, Wemmer, Kutschke, Sağlık, Lakić, Koç.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Träsch, Naldo, Klose, Rodríguez – Luiz Gustavo, Guilavogiu, Caligiuri, De Bruyne – Perišić, Dost.
    Rezerwowi: Grün – Schäfer, Schürrle, Jung, Arnold, Knoche.

Sędziowie: M. Schmidt- W. Walz, K. Voss.
    Na Benteler Arena trwa już rozgrzewka:

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek spotkania. Gospodarze zagrają na czarno, goście natomiast na zielono.

1

2
    Spokojny początek spotkania. Gra toczona w środku pola.

4
    Pierwszy atak WfL. Po wymianie piłka trafiła na prawej stronie pod nogi Cagiluriego ten dobiegł do linii końcowej i zagrał mocno na 5 metr, tu jednak dobrze zachował się Kruse, który wyszedł z bramki i pewnie chwycił futbolówkę.

6
    Goście w inicjatywie na początku spotkania. Kolejny atak i wywalczają na lewej stronie rzut wolny.

7
    Po centrze z niego De Bruyne w polu karnym górą są jednak defensorzy Paderborn.

11
    Po małym przestoju rusza Paderborn i była wyborna pierwsza okazja na objęcie prowadzenia! Po centrze z prawego skrzydła w polu karnym głową futbolówkę zgrał Stoppelkamp dopadł do niej niepilnowany Rupp w idealnej sytuacji uderzył jednak ponad bramką!

12
    Odpowiada WfL. Po wymianie futbolówka trafiła na 20 metrze pod nogi Perisica, ten mając sporo miejsca oddał uderzenie, jednak obok bramki.

13
    Już jesteśmy na drugiej stronie. Na prawej stronie szesnastki znalazł się ponownie Rupp zagrał na 5 metr, tu jednak dobrze ustawiony był jednak jeden z defensorów gości i wybił piłkę na korner.

14
    Po centrze z niego w polu karnym górą jednak defensorzy Wolfsburgu.

16
    Środkiem pola ruszył De Bruyne, a następnie zagrał na lewą stronę szesnastki do wbiegającego Gustavo, ten chciał podać na 5 metr został jednak zablokowany. Korner tym razem dla gości.

17
    Gol dla Wolfsburga!
    Bramkę zdobył TIMM KLOSE.

I goście wychodzą na prowadzenie po stałym fragmencie gry! Do doskonałem centry na 5 metrze najwyżej wyskoczył TIMM KLOSE i precyzyjnym uderzeniem głową wpakował ją do siatki! Arbiter chwilę się zastanawiał czy uznać to trafienie gdyż na długim słupku na piłkę nabiegał Luiz Gustavo, który w momencie strzału był na spalonym. Brazylijczyk jednak nie dotknął futbolówki i nie było powodów, żeby nie zaliczyć tego gola!
    Timm KLOSE - 0:1

19
    Odpowiedzieć próbują gospodarze. Wywalczyli na lewej stronie rzut wolny po centrze z niego futbolówkę wybijają jednak defensorzy WfL.

21
    Kolejny atak Paderborn i tym razem wywalczają na lewej stronie korner.

22
    Ponownie jednak po dośrodkowaniu w polu karnym górą goście.

25
    Bramkę zdobył BAS DOST.

Gospodarze ruszyli ostro do przodu dostają jednak kolejny cios! Jest drugie trafienie dla gości! Perisic dostał prostopadłe zagranie na lewej stronie szesnastki, następnie cudownie zacentrował na długi słupek, tu do futbolówki dopadł BAS DOST i bez problemu uderzeniem z woleja wpakował ją do siatki!
    Bas DOST - 0:2

28
    Gospodarze się nie załamują. Po drugim trafieniu próbują, szukając kontaktowego gola.

31
    Próbują i gracze VfL. Po niezłej szybkiej akcji piłka trafiła ponownie na lewej stornie do Perisica ten posłał centrę w pole karne, tu jednak dobrze tym razem ustawieni byli defensorzy Paderborn i wybili futbolówkę.

34
    Paderborn w kolejnym ataku pozycyjnym.

37
    Duża ilość podań gospodarzy na połowie gości. W końcu na 25 metrze piłka trafiła do Vrancica, ten mając sporo miejsca oddał mocne uderzenie, dobrze ustawiony był jednak Bengalio i pewnie chwycił futbolówkę.

40
    Spokojny fragment. Gra toczona w środku pola.

42
    Rusza znowu Paderborn i wywalcza na prawej stronie rzut wolny.

43
    Niezła ostra centra z niego, dobrze zachowuje się jednak Bengalio, który wychodzi z bramki i piąstkuje futbolówkę.

45
    Pod koniec pierwszej połowy z atakiem wyszli jeszcze goście i wywalczyli na prawej stronie rzut rożny.

45
    Po centrze De Bruyne w polu karnym górą jednak defensorzy Paderborn.

45+1

Po niezłej pierwszej połowie Paderborn przegrywa z WfL Wolsburg 2:0. Zasłużone prowadzenie gości. Pokazali w pierwszej połowie na boisku więcej jakości czego efektem są dwa trafienia. Gospodarze jeśli marzą o uzyskaniu korzystnego wyniku, który jest mi niezwykle potrzebny w kontekście walki o utrzymanie po przerwie muszą zaprezentować się o niebo lepiej!

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.

46

46
    W przerwie roszada w Paderborn. W miejsce Heinlotha na boisku pojawia się Koc.

46
    Szybko do ataku ruszyli goście. Na lewej stronie znalazł się Caliguiru wpadł w pole karne i po starciu z jednym z defensorów gospodarzy padł na murawę. Arbiter uznał jednak, że nic nie było i postanowił ukarać gracza VfL za próbę wymuszenia faulu. Jak pokazały powtórki podjął słuszną decyzję.

49
    VfL w inicjatywie na początku drugiej połowy. Goście szukają trzeciego gola.

51
    Z pierwszym atakiem po przerwie ruszają gospodarze. Pokazuje się rezerwowy Koc, przeprowadził indywidualny rajd prawym skrzydłem, wpadł w szesnastkę i uderzył z ostrego kąta, dobrze zachowuje się jednak Bengalio, który odbija futbolówkę na korner!

52
    Po dośrodkowaniu z niego we własnym polu karnym górą są jednak defensorzy VfL.

53
    Próba tym razem gospodarzy lewą stroną. Tutaj znalazł się Kachunga, zacentrował został jednak zablokowany. Kolejny korner dla Padebron.

54
    Z kornera nie wynika jednak nic ciekawego.

57

60
    Roszada w VfL. W miejsce Caligiuriego na boisku pojawia się Arnold.

62
    Rusza w końcu VfL i wywalcza na 25 metrze rzut wolny.

63
    Zbyt głęboka jednak centra z niego i spokojnie piłkę wyłapuje Kruse.

65
    Druga zmiana w Paderborn. W miejsce Bakalorza na boisku pojawia się Lakic.

68
    Wolfsburg kontroluje sytuacje na boisku. Rozgrywa piłkę w okolicach środka pola, nie dopuszczając gospodarzy we własne pole karne.

69
    I goście wywalczają jeszcze na lewym skrzydle rzut rożny.

70
    Po centrze z niego było blisko trzeciego gola! W polu karnym najwyżej do futbolówki wyskoczył Naldo posłał ją jednak tuż ponad poprzeczką!

73
    Padebron wymieniało przez ostatnie minuty podania na połowie gospodarzy nie wynikło jednak z niego nic ciekawego.

73
    Brzydki faul Dosta w środku pola i mamy słuszną żółtą kartkę.

76
    Na boisku bez zmian. Wolfsburg w pełni kontroluje sytuacje. Gospodarze z determinacją próbują wykreować jakąś okazje nie są jednak w stanie.

77
    Kolejny brzydki faul tym razem Perisica i kolejna żółta kartka.

79
    Roszady w obu zespołach. W VFL Rodrigueza zmienia Schafer, w Paderborn natomiast w miejsce Vrancica na boisku pojawia się Saglik.

82

I Wolfsburg rozstrzyga losy tego widowiska! Mamy trzecie trafienie! Na lewej stronie znalazł się Perisic dobiegł do linii końcowej i zagrał na 11 metr tu do futbolówki dopadł Arnold i uderzył z pierwszej piłki, dobrą interwencją popisał się Kruse, który odbił futbolówkę w bok, tu jednak był niepilnowany BAS DOST i bez problemu z najbliższej odległości skierował piłkę do pustej bramki!
    Bas DOST - 0:3

83
    I ostatnia zmiana w VFL. W miejsce Perisica na boisku pojawia się Schurrle.

87
    Spokojna końcówka spotkania. Wszystko jest już rozstrzygnięte.

89
    Jeszcze rusza Paderborn i wywalcza na prawym skrzydle rzut wolny.

90
    Po centrze z niego defensorzy VFL wybijają futbolówkę na korner.

90+1
    Gol dla Paderborn!
    Bramkę zdobył LUKAS RUPP.

I gospodarze zdobywają honorowego gola w tym spotkaniu! Po centrze z kornera defensorzy VFL wybili piłkę, szybkie jednak ponowienie akcji i centra z lewego skrzydła, tu Naldo zbyt krótko wybił piłkę głową, na 15 metrze dopadł do niej kompletnie niepilnowany LUKAS RUPP i mocnym uderzeniem wpakował ją pod poprzeczkę!
    Lukas RUPP - 1:3

90+2

Po niezłym spotkaniu VFL Wofsburg pokonuje SC Paderbron 3:1. W pełni zasłużona wygrana gości. Byli dzisiaj lepsi i udokumentowali to trzema trafieniami. Gospodarze grali ambitnie zabrakło im jednak umiejętności. VFL zdobywa więc cenne trzy punkty dzięki którym wraca na drugą lokatę w tabeli, Paderborn za tydzień zaś w ostatniej kolejce będzie toczyć zażartą walkę o utrzymanie. (17:22:27)
    To wszystko z tego spotkania. Dziękuje za uwagę.