Kanada – Czechy 2:0 (koniec) | Stany Zjednoczone – Rosja 0:4 (koniec)
Kanada
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Czechy
Sobota 16.05.2015, 15:15 • O2 Arena, Praga, Czechy • Mistrzostwa Świata • Półfinał

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (17:22:00)

Statystyki po końcowe:

Strzały: 40 – 23
    Kary: 4 – 4 min.
    Skuteczność bramkarzy: 100.00% – 95.12%

KONIEC! Reprezentacja Kanady w wielkim finale Mistrzostw Świata! Kanadyjczycy bez większych problemów rozprawili się w półfinale z reprezentacją Czech i pewnie kroczą po mistrzowski tytuł. Teraz zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia czekają na swojego niedzielnego rywala, którego wyłoni spotkanie USA – Rosja. Czesi zagrają o brąz!

60:00

58:50
    Pusta czeska bramka.

58:14
    Czas dla Czechów.

58:14
    Świetna dwójkowa kontra Kanady! Pavelec zdołał jednak zatrzymać uderzenie Couturier.

58:00
    Ostatnie dwie minuty regulaminowego czasu gry.

57:10
    Pierwsza od dłuższego czasu ofensywna akcja Kanady.

56:24
    Czas ucieka nieubłaganie dla Czechów. Trybuny O2 Areny w Pradze z minuty na minute coraz bardziej milkną.

55:28
    Uwolnienie po stronie kanadyjskiego zespołu. Wznowienie gry pod bramką Smitha.

54:34
    Kanada wyraźnie nastawiona już na tylko grę defensywną.

Dzisiejsze spotkanie ogląda 17 383 widzów. Wszystkie bilety zostały wyprzedane!

53:08
    Kapitalnie spisuje się kanadyjska defensywa. Zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia kolejno rozbijają akcje Czechów.

52:12
    Dłuższy okres bez przerwy w grze. Czesi wydają się jednak nieco opadać z sił.

50:45
    Mocny strzał Jagra przelatuje obok bramki Smitha.

50:00
    Ostatnia dziesięć minut nadziei Czechów.

49:30
    Sporo zamieszania tworzą Czesi pod bramką Smitha, ale gospodarze wciąż nie mogą postawić kropki nad "i" zdobywając gola.

48:07
    Pavelec wyłapuje gumę po strzale Muzzina z ostrego kąta.

47:41
    Czesi na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

46:30
    Kanada od dłuższej chwili nie przeprowadziła żadnej akcji. Gospodarze wciąż w natarciu.

45:26
    Nakaldal huknął spod niebieskiej, guma przeleciała jednak wysoko nad bramką Smitha.

44:20
    Czesi szukają okazji na zdobycie kontraktowego trafienia. Kanada zepchnięta do defensywy.

43:19
    Voráček objechał bramkę Smitha i oddał dobry strzał z backhandu. Golkiper Kanady nie dał się zaskoczyć.

42:23
    Toffoli urwał się defensywie Czech i znalazł się w sytuacji sam na sam z Pavelcem. Nie zdołał jednak pokonać golkipera gospodarzy z najbliższej odległości.

41:23
    Mocne, ale równie niecelne uderzenie Barriego na bramkę Pavelca.

40:40
    Indywidualna akcja Jagra zakończona niecelnym strzałem.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Kanady.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Statystyki po drugiej tercji:

Strzały: 38 – 18
    Skuteczność bramkarzy: 100.00% – 94.29%

Następna tercja rozpocznie się ok. 16:50.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry w O2 Arenie Kanada prowadzi z Czechami już 2:0 dzięki bramce Spezzy z 30. minuty meczu. Klonowy Liść o krok od awansu do finału.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:26
    Guma wpada do bramki Kanady, trybuny oszalały, ale bramki nie ma! Spalony w polu bramkowym!

37:58
    Słaba gra gospodarzy w przewadze. Kanada na lodzie w pełnym zestawieniu.

36:20
    Jak na razie Czesi nie mogą założyć hokejowego zamka.

35:58
    Spezza wędruje na ławkę kar za uderzanie. Czesi zagrają w przewadze.

35:18
    Kontratak Czechów zakończony strzałem Zaťoviča z nadgarstka. Nie mógł on jednak zagrozić bramce Smitha.

34:08
    Dobry strzał ze strony Voráčka! Po raz kolejny jednak świetnie broni Smith.

34:03
    Kanadyjczycy na lodzie także już w piątkę. Gramy 5 na 5.

33:28
    Czesi powracają do gry w pełnym zestawieniu.

32:57
    Uderzenie Jagra z najbliższej odległości z backhandu. Pewnie broni jednak Smith.

32:03
    Siły na lodzie wyrównane. Hall dwie karne minuty za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem.

32:01
    Kanada rozgrywa hokejowy zamek przy głośnych gwizdach kibiców czeskiej reprezentacji.

31:28
    Dwie karne minuty za zahaczanie otrzymał Koukal. Kanada zagra w przewadze.

30:14
    Dobra zmiana drugiego ataku kanadyjskiej reprezentacji.
    SPEZZA - 2:0

29:02
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem bramki JASON SPEZZA.

GOOOL! Kanada z kolejną bramką! JASON SPEZZA strzałem pod parkany pokonuje zaskoczonego Pavelca i guma ląduje w siatce Czechów. 2:0.

28:24
    Trzeba przyznać, że w ostatnich minutach emocje znacznie opadły. Bardzo zachowawcza gra obydwu zespołów.

27:26
    Ostre starcie Crosby'ego i Hejdy przy bandzie w tercji neutralnej.

26:40
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Kanada rozgrywa gumę w okolicach neutralnej części lodowiska.

25:09
    Poruszona bramka czeskiej reprezentacji. Akcja Kanadyjczyków przerwana.

24:19
    Czesi zdołali wybronić pierwszą grę Kanady w przewadze w tym spotkaniu.

23:12
    Kanada ciągle rozgrywa zamek pod bramką Pavelca...

22:54
    Crosby nie trafia do odsłoniętej bramki Czechów!

22:19
    Pierwsze wykluczenie w dzisiejszym spotkaniu. Dwie karne minuty za trzymanie otrzymał Čáslava.

21:34
    Pierwsza ofensywna akcja Czechów tej tercji spotkania zakończona uderzeniem Plekanca. Smith nie miał problemów z interwencją.

20:21
    Pierwsza dobra interwencja Pavelca w tej części meczu. Strzelał Burns.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Kanady.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Zawodnicy na lodzie. Zaraz rozpoczniemy drugą tercję!

Statystyki po pierwszej tercji:

Strzały: 19 – 10
    Kary: 0 – 0 min.
    Skuteczność bramkarzy: 100.00% – 94.74%

Następna tercja rozpocznie się ok. 16:00.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry na najwyższym poziomie Kanada prowadzi z Czechami 1:0. Zespół spod znaku Klonowego Liścia w pierwszej tercji wykazał się znacznie lepszym kunsztem hokejowych niż rywal i zasłużenie prowadzi.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:34
    Eakin! Jakim cudem zawodnik Kanady nie wpakował teraz gumy do siatki!

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:33
    Kolejna bardzo dobra interwencja Pavelca. Tym razem strzelał Spezza.

17:12
    Wyraźna dominacja Kanadyjczyków w ostatnich minutach spotkania. Czesi nie są w stanie przeprowadzić żadnej akcji.

16:45
    Kolejna kapitalna, taktyczna akcja Kanadyjczyków. Niewiele brakowało, a O'Reilly podwyższyłby prowadzenie Klonowego Liścia!

16:05
    Strzał Toffoliego z ostrego kąta. Pewnie interweniuje Pavelec.

15:14
    Zagapił się teraz Hamhuis i minimalnie wyjechał z gumą poza tercję ataku. Spalony.

14:03
    Crosby świetnie poddał zza bramki do nadjeżdżającego Muzzina, ale ten wyraźnie przestrzelił.

13:25
    Ogromne zamieszanie pod bramką Smitha! Czesi nie zdołali wpakować gumy do pustej bramki Kanady!

12:28
    Kanada na pozycji spalonej. Wycofanie gry na tercji neutralnej.

11:45
    Małe zamieszanie pod bramką Smitha po strzale Jordana. Wszystko jednak skończyło się dobrze dla Kanadyjczyków.

11:02
    Seguin podał zza bramki do Giroux, a ten strzałem z pierwszego krążka trafia wprost w parkany Pavelca!

10:37
    Plekanec wjechał do tercji ataku, mocno uderzył z klepki, ale Smith nie miał najmniejszych problemów z interwencją.

9:30
    Okres nieco spokojniejszej gry na lodzie. Czesi wycofali grę do własnej tercji obronnej.
    HALL - 1:0

HALL - 1:0

8:40
    Strzelcem bramki TYLER HALL.

GOOOL! Kanada otwiera wynik spotkania! Crosby świetnie podał przed niebieską do Eberle, ten wjechał do tercji ataku, podał do TYLERA HALLA, który pakuje gumę do praktycznie pustej bramki Czech! 1:0!

8:18
    Chwila gry Kanadyjczyków w tercji ataku. Zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia nie zdołali jednak oddać żadnego celnego strzału.

7:02
    Niezbyt udany strzał Burnsa z okolic niebieskiej. Pavelec nie miał najmniejszych problemów z interwencją.

6:15
    Kolar mocno spod niebieskiej. Guma jednak wyraźnie mija bramkę Smitha.

5:31
    Hall obija poprzeczkę bramki Pavelca! Minimetry ratują Czechów przed utratą pierwszego gola!

4:35
    Plekanec oddał świetne uderzenie z nadgarstka i niewiele brakowało, a guma prześlizgnęłaby się pod parkanami Smitha!

3:14
    Sporo prostych błędów w defensywie popełniają jak na razie Kanadyjczycy. Czesi jednak oddają sporo niecelnych strzałów.

2:15
    Teraz mamy pierwsze uwolnienie po stronie Czechów.

1:57
    Crosby otrzymał dobre podanie na środek do Burnsa, ale kapitan reprezentacji Kanady uderzył ponad bramką.

1:14
    Uwolnienie po stronie kanadyjskiej reprezentacji. Wycofanie gry pod bramkę Smitha.

1:05
    Gospodarze od początku bardzo aktywnie w ofensywie. Jak na razie Kanada nie może dojść do gumy.

0:33
    Pierwsza dobra interwencja Smitha w tym spotkaniu. Uderzał Nakladal.

0:01
    Pierwsze wznowienie pierwszego półfinału dla Czechów!

00:01

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!
    W takich zestawieniach obydwa zespoły rozpoczną mecz

Rozgrzewka rozpoczęta

Początek spotkania za ok. 40 minut!

Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis, Burns; Giroux, O'Reilly, Seguin – Muzzin, Barrie; Hall, Eberle, Crosby – Ekblad, Wiercioch, Duchene, MacKinnon, Spezza – Savard, Couturier; Eakin, Ennis, Toffoli

Czechy: Pavelec (Salák) – Hejda, Jordán, Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Němec – Voráček, Sobotka, Klepiš – Jágr, Plekanec, Červenka – Vondrka, Kovář, Erat – Novotný, Koukal, Zaťovič – Simon

Sędziowie: Vinnerborg (SWE), Bułanow (RUS) – Carnathan (USA), McIntyre (USA).
    Witamy z O2 Areny!

Na relację z tego spotkania zapraszamy prosto z praskiej O2 Areny już od godziny 15:15 na lajfy.com!
    Warto wspomnieć, że wczoraj Polska ponownie otrzymała prawo organizacji Mistrzostw Świata Dywizji 1 Grupy A!

Czesi szukają recepty na pokonanie Kanady. Wiadomo, że w półfinale czeską reprezentację wzmocni jedna z gwiazd czeskiego hokeja - Tomas Plekanec

Faworytem tego spotkania będą Kanadyjczycy. Mówi się, że tylko Rosjanie być może są w stanie zagrozić kanadyjskiej machinie. Czesi jednak wystąpią przed własnymi kibicami, a w takich warunkach o niespodziankę bardzo łatwo.

Pokrzyżować plany Kanadyjczykom na czele z Sidneyem Crosbym będą próbowali Czesi. Gospodarze turnieju w ćwierćfinale rozegrali świetne spotkanie przeciwko Finom, które zakończyło się wynikiem 5:3. Bohaterem tego meczu został nieśmiertelny Jaromir Jagr, zdobywca decydującej o awansie bramki.

Kanada to murowany faworyt do złota. Zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia nie przegrali na tym turnieju jeszcze żadnego spotkania. Średnio na jedno spotkanie Kanada aplikuje rywalom aż osiem bramek. Dziennikarze zza oceanu zastanawiają się czy to nie najlepszy skład Kanady jaki kiedykolwiek wystąpił na Mistrzostwach Świata.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie powoli dobiegają końca. W pierwszym sobotnim półfinale gospodarze całej imprezy – Czesi zmierzą się z reprezentacją Kanady.

Mistrzostwa Świata Elity, spotkanie półfinałowe pomiędzy reprezentacją Kanady i reprezentacją Czech.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:15.