Kanada – Czechy 2:0 (koniec) | Stany Zjednoczone – Rosja 0:4 (koniec)
Kanada
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Czechy
Sobota 16.05.2015, 15:15 • O2 Arena, Praga, Czechy • Mistrzostwa Świata • Półfinał

58:50
    Pusta czeska bramka.

58:14
    Czas dla Czechów.

58:14
    Świetna dwójkowa kontra Kanady! Pavelec zdołał jednak zatrzymać uderzenie Couturier.

Dzisiejsze spotkanie ogląda 17 383 widzów. Wszystkie bilety zostały wyprzedane!

38:26
    Guma wpada do bramki Kanady, trybuny oszalały, ale bramki nie ma! Spalony w polu bramkowym!

35:58
    Spezza wędruje na ławkę kar za uderzanie. Czesi zagrają w przewadze.

34:08
    Dobry strzał ze strony Voráčka! Po raz kolejny jednak świetnie broni Smith.

32:03
    Siły na lodzie wyrównane. Hall dwie karne minuty za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem.

31:28
    Dwie karne minuty za zahaczanie otrzymał Koukal. Kanada zagra w przewadze.
    SPEZZA - 2:0

29:02
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem bramki JASON SPEZZA.

GOOOL! Kanada z kolejną bramką! JASON SPEZZA strzałem pod parkany pokonuje zaskoczonego Pavelca i guma ląduje w siatce Czechów. 2:0.

22:54
    Crosby nie trafia do odsłoniętej bramki Czechów!

22:19
    Pierwsze wykluczenie w dzisiejszym spotkaniu. Dwie karne minuty za trzymanie otrzymał Čáslava.

19:34
    Eakin! Jakim cudem zawodnik Kanady nie wpakował teraz gumy do siatki!

16:45
    Kolejna kapitalna, taktyczna akcja Kanadyjczyków. Niewiele brakowało, a O'Reilly podwyższyłby prowadzenie Klonowego Liścia!

13:25
    Ogromne zamieszanie pod bramką Smitha! Czesi nie zdołali wpakować gumy do pustej bramki Kanady!

11:02
    Seguin podał zza bramki do Giroux, a ten strzałem z pierwszego krążka trafia wprost w parkany Pavelca!
    HALL - 1:0

HALL - 1:0

8:40
    Strzelcem bramki TYLER HALL.

GOOOL! Kanada otwiera wynik spotkania! Crosby świetnie podał przed niebieską do Eberle, ten wjechał do tercji ataku, podał do TYLERA HALLA, który pakuje gumę do praktycznie pustej bramki Czech! 1:0!

5:31
    Hall obija poprzeczkę bramki Pavelca! Minimetry ratują Czechów przed utratą pierwszego gola!