Polonia B. – Odra O. 1:1 (koniec) | Zagłębie S. – GKS T. 2:3 (koniec) | Sandecja – Lok. Koszyce 0:0 (koniec)
ROW Rybnik – Termalica 1:4 (koniec) | Warta – Wisła Pł. 1:1 (koniec) | Wisła K. – Karvina 2:0 (koniec)
Podbeskidzie – Frydek-Mistek 1:0 (koniec) | Zawisza – Bytovia 1:1 (koniec) | Slovan – Miedź 2:4 (koniec)
Okocimski – Czaniec 4:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Tomaszów Maz. 1:0 (koniec) | Dzierżoniów – GKS K. 1:1 (koniec)
Chrobry – KKS 1:0 (koniec) | Górnik Ł. – Stal S. W. 2:0 (koniec) | Pogoń – Larnaka 1:1 (koniec)
Wisła Kraków
2:0 (2:0)
MFK Karvina
Środa 08.07.2015, 11:00 • Myślenice • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Serdecznie zapraszamy na transmisję z meczu sparingowego pomiędzy zespołami Wisły Kraków i MFK Karviná. Początek relacji w Lajfy.com w środę o godz. 11:00. Bądźcie z nami! Zapowiadają się ogromne emocje!

Wisła Kraków w ubiegłym sezonie zajęła 6. miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy z dorobkiem 28 punktów (oczywiście po podziale i rundzie finałowej). Do tej pory krakowianie rozegrali jeden sparing, w którym padł remis z Zagłębiem Sosnowiec 1-1. Jedyną bramkę dla podopiecznych Kazimierza Moskala strzelił Maciej Jankowski.

MFK Karviná to czeski klub, który bardzo często rozgrywa sparingi z polskimi zespołami. Czesi rozegrali już jeden sparing w trakcie tego okresu przygotowawczego i przegrali 2-5 z 1. FC Slovácko.

Wiślacy już mocno wzmocnili się w aktualnym okienku transferowym. Zespół z Grodu Kraka zasilili Radosław Cierzniak, Tomasz Cywka, Krzysztof Mączyński, Denis Popović oraz Rafael Crivellaro. W wiślackich barwach grać już nie będą m.in. Łukasz Garguła, Dariusz Dudka, Ostoja Stjepanović i Semir Stilić.

Zapraszamy na transmisję tekstową ze sparingu Wisły Kraków z MFK Karviná. Bądźcie z nami w środowe przedpołudnie, już od godz. 11:00!

Wisła Kraków: Cierzniak – Burliga, Kujawa, Guzmics, Sadlok – Jović, Crivellaro, Uryga, Boguski, Jankowski – Kuczak

Rezerwowi: Zając – Czekaj, Marszalik, Gulczyński, Handzlik, Mordec, Witek

MFK Karviná: Pindroch – Moskál, Ofori, Puchel, Sandera, Zelený, Eismann, Sedlák, Juřena, Jovanović, Duda

Rezerwowi: Lipčák – Fiala, Dreksa, Kurusta, Glaser, Vaněk, Urgela, Leibl, Panák

Sędziowie: Paweł Kukla (Kraków).

Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko 10 minut. Czy czeski drugoligowiec sprosta jednej z najlepszych drużyn w Polsce? Przekonamy się już niebawem.

1

1
    Wisła występuje dzisiaj w strojach niebieskich, z kolei przyjezdni z Czech grają dzisiaj na biało. Za nami pierwszy gwizdek sędziego Pawła Kukli z Krakowa.

3
    Za nami pierwsze trzy minuty tego spotkania. Na razie niewiele dzieje się na boisku kompleksu treningowego Wisły w Myślenicach. Wisła w ataku pozycyjnym próbuje narzucić swoje tempo gry.

6
    Gol dla Wisły!
    Mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Bardzo dobra zespołowa akcja Wiślaków zakończona sprytnym uderzeniem RAFAŁA BOGUSKIEGO obok interweniującego Pindrocha. Boguski pełni dzisiaj rolę kapitana zespołu.

8
    Wisła cały czas kontroluje przebieg spotkania, właściwie ani na moment nie dopuszcza swojego przeciwnika do piłki co daje im optyczną przewagę.

10
    Ponownie piłka w bramce Karviny! Po dobrej miękkiej centrze Jovicia dwójkowa akcją wykazali się Crivellaro i Boguski. Popularny "Boguś" po klepce z kolegą z zespołu uruchomił go prostopadłym podaniem, jednak ten był na spalonym.

11
    Ależ fatalny błąd Urygi, który właściwie wyłożył piłkę Sedlákowi, ten dopadł do niej i oddał niecelny strzał. Sporo szczęścia mieli teraz Wiślacy. Cierzniak już w ostrych słowach zwrócił uwagę pomocnikowi Wisły.

14
    Ponownie z dystansu próbował Sedlák, jednak piłka po nodze jednego z zawodników Wisły wyszła na rzut rożny. Muszą teraz skupić się na defensywie podopieczni Kazimierza Moskala.

16
    W ostatnim fragmencie gry dłużej przy piłce utrzymuje się Karvina, jednak niewiele z tego wynika. Czesi cały czas rozgrywają futbolówkę wyłącznie na swojej połowie.

19
    Mijają kolejne minuty rywalizacji w Myślenicach – na boisku wieje nudą, żaden z zespołów nie decyduje się na ataki, a pressing właściwie nie istnieje.

21
    Teraz nieco mocniej zaatakowali piłkarze Karviny – dobra centra Eismanna z lewej strony, jednak najwyżej w polu karnym wyskoczył Guzmics i wybił piłkę w bezpieczną dla Wiślaków strefę.

23
    Mamy przerwę na uzupełnienie płynów. Mimo, że przez Myślenice przeszła dzisiaj ogromna burza to jest bardzo duszno.

24
    Już wróciliśmy do gry! Grę od rzutu wolnego wznowił Jović. Zobaczymy czy krótkie instrukcje trenerów w trakcie przerwy na uzupełnienie płynów pomogą i zobaczymy oba zespoły w lepszej dyspozycji.

27
    Tempo spotkania dzisiaj bardzo niskie. Niewiele dzieje się na boisku i właściwie poza akcją bramkową Wisły i nieuznaną bramką Crivallaro nie zobaczyliśmy więcej akcji po stronie krakowian.

28
    Dośrodkowanie Sadloka z rzutu rożnego – do piłki doszedł Uryga, ale jego uderzenie głową niecelne. Piłka poleciała dość wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Pindrocha.

30
    Bardzo dobra indywidualna akcja Boguskiego, który wyłożył piłkę MACIEJOWI JANKOWSKIEMU, a ten mając przed sobą pustą bramkę nie mógł się pomylić! Wisła nie prezentuje zbyt wiele, ale strzela i prowadzi już 2-0!

33
    Wisła zdobyła drugą bramkę i ponownie wróciła do spokojnego tempa rozgrywania piłki. Wiślacy tak naprawdę tylko trzykrotnie przyspieszyli i od razu udało im się zdobyć bramki (jedną ze spalonego).

35
    Fatalna strata Urygi w środku pola gry – piłkę przejął Liberyjczyk Ofori, który popędził z piłką przez kilkanaście metrów i oddał płaski strzał – piłka jednak nie znalazła drogi do bramki, a Cierzniak nie musiał interweniować.

38
    Znów niezłą akcję mógł zapoczątkować Boguski – bardzo dobrze wypatrzył po prawej stronie Jovicia, ale jego podania pozostawia wiele do życzenia. Fatalne zagranie "Bogusia".

40
    Karviná miała rzut wolny z boku pola karnego, jednak centra, którą wykonał jeden z ich graczy bardzo słaba i padła łupem Cierzniaka.

42
    Wisła spokojnie rozgrywa piłkę – krakowianie już chyba czekają na przerwę spokojnie sobie kontrolując przebieg końcówki pierwszej połowy meczu.

45

Za nami pierwsza część spotkania, które stoi na bardzo niskim poziomie. Żaden z zespołów nie zdecydował się na narzucenie wysokiego tempa. Wiślacy przyspieszyli grę trzykrotnie i udało im się strzelić trzy bramki (jedną ze spalonego).

Wyróżniającą postacią w pierwszej połowie meczu jest Boguski, który strzelił gola, a później asystował przy bramce Jankowskiego. Nieźle spisuje się również Crivellaro, który w tym okienku transferowym wzmocnił krakowską Wisłę.

Przed nami krótka przerwa, a zaraz po niej wracamy na drugą część spotkania Wisła Kraków – MFK Karviná. Zostańcie z nami!

46

46
    Udało nam się ustalić zmiany, które nastąpiły w zespole Wisły. Boisko opuścili Burliga, Jović, Guzmics i Jankowski, w ich miejsce Żemło, Czekaj, Marszalik i Witek.

50
    Spory fragment drugiej połowy meczu już za nami. Niewiele dzieje się na boisku – bezbarwny początek bez ciekawszych sytuacji bramkowych. Czekamy na rozwój sytuacji.

53
    W przerwie na boisku pojawił się Lubomir Urgela, który w ubiegłym sezonie był najskuteczniejszym strzelcem Karviny. Zobaczymy czy uda mu się napsuć krwi defensywie Wisły.

56
    Sporo miejsca Czesi zostawili teraz Crivellaro, który zdecydował się na uderzenie z dystansu, jednak wykonał je fatalnie i od bramki grę wznowi Lipčák.

60
    Kolejna zmiana w zespole krakowskiej Wisły. W miejsce Sadloka wchodzi na boisko Mordec.

61
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez czeski zespół – centra na krótki słupek, ale był tam Żemło, który oddalił zagrożenie od swojej bramki. Wciąż niewiele dzieje się na boisku.

63
    Zastanawialiśmy się czy druga połowa będzie ciekawsza od pierwszej. Już teraz śmiało możemy powiedzieć, że gra obu zespołów wygląda słabo. Mało ataków, wszystko w bardzo ospałym tempie.

67
    Przerwa na uzupełnienie płynów. Może ona poprawi nam nieco tempo tej rywalizacji.

69
    Czesi w drugiej połowie bardzo często próbują krótkiego rozegrania rzutów rożnych, jednak późniejsze centry są zazwyczaj detronizowane przez wiślackich stoperów.

73
    Bardzo ciężko komentuje się takie spotkania, kiedy na boisku nie dzieje się zbyt wiele. Tempo gry zostało dostosowane do bardzo trudnych warunków pogodowych – jest gorąco.

74
    W końcu mógł popisać się interwencją Cierzniak po mocnym strzale z dystansu jednego z graczy Karviny. Nowy bramkarz Wisły spokojnie sparował futbolówkę do boku.

77
    Handzlik i Gulczyński za Crivellaro i Urygę.

80
    Spokojnie zmierzamy do końcowego gwizdka sędziego Pawła Kukli. Tempo drugiej połowy bardzo słabe, żaden z zespołów właściwie nie stworzył sobie stuprocentowej okazji bramkowej.

83
    Dreksa fauluje Marszalika na 30 metrze od bramki Czechów. Wiślacy będą mieli okazję do centry w pole karne.

86
    Powoli dobiega końca to spotkanie. Na szczęście, bo poziom tej rywalizacji szczególnie w drugiej połowie stoi bardzo nisko. Wisła niby kontroluje to spotkanie, ale gra bez żadnego błysku.

90
    Witek zagrał piłkę w pole karne do Kuczaka, jednak był tam Dreksa, który wykazał się dobrą interwencją, a później piłka padła łupem Lipčáka. Nie udało się wywalczyć nawet rzutu rożnego.

90

To już wszystko z Myślenic. Po bardzo słabym spotkaniu Wisła Kraków wygrywa 2-0 z drugoligowym MFK Karviná. O ile pierwsza połowa tego boju stała na przeciętnym poziomie, o tyle druga to była istna masakra – zawodnicy nie stworzyli właściwie żadnej okazji bramkowej – wyglądało to fatalnie.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie do portalu Lajfy.com na kolejne relacje sportowe! (12:52:40)